אילו הייתי מקבלת מקום אחסון זהה לאוסף האיפור שלי לפני כמה שנים, המוצרים בוודאי היה נערמים בקומות על גבי קומות – אז אפשר לומר בביטחון שעברתי תהליך מעניין בשנים האחרונות. ממצב שבו רציתי לדגום כל מוצר איפור מסקרן שיצא לשוק ואימצתי בשמחה מוצרים רק כי היה בהם שינוי מינורי של תת גוון, הגעתי לאוסף סביר והגיוני באופן יחסי. הייתי בהחלט אומרת שהוא גדול מהאוסף של המשתמשת הממוצעת, אך הוא אינו מפלצתי ואף רחוק מכך.

יחד עם מוצרי האיפור שמהם נפרדתי לאורך השנים, נפרדתי גם מתחושת המועקה שתמיד ליוותה אותי אל מול מראה המגירות שמאיימות לקרוס לתוך עצמן ונשארתי עם מוצרים שבאמת ובתמים עושים לי טוב. היות ואני עוסקת בתחום הביוטי ומתנסה בכמות מוצרים גדולה מהממוצע, אני דואגת כל הזמן לשמור את היד על הדופק ולבצע סינון תכוף של המוצרים שבבעלותי. אחת לשלושה חודשים בממוצע אני תורמת מוצרים, אך גם לא מהססת למסור לחברות ולמכור – מבחינתי כל דרך שמאפשרת לי לשמור על אוסף האיפור במימדים שאני שואפת אליהם היא לגיטימית.

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shragaעוד לפני שידעתי לאן אני עוברת, דמיינתי למול עיניי את אוסף האיפור שלי מתאחסן במעין שידת תרופות של פעם, שתהפוך אותי באופן רשמי ל-Hey Claire הישראלית. אבל אז החיים קרו והבית שלי (על אף שאני אוהבת אותו עד הטיפה האחרונה) הציב בפניי כמה אילוצים שהביאו אותי לרכוש את שידת אלכס של איקאה, שאתן רואות כאן לפניכן. נתחיל בכך שאני מתאפרת מול שידת הוינטג’ שמצאתי לפני כמה שנים ברחוב.

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shragaהשידה הזו עברה מייקאובר מלא באהבה עם ידיות חדשות משוק הפשפשים ורגליים שרוססו בצבע זהב. זה כנראה הרהיט שהכי יקר ללבי בבית (מיד אחרי הספה הורודה) וכשגיליתי שאין לו מקום ראוי בתור קונסולה בחדר הכניסה, החלטתי להסב אותה לשידת האיפור. מתוך אילוצי מקום הבנתי שהשידה שבה אאחסן את רוב האיפור שלי צריכה להיות יחסית צרה ובאופן פוטנציאלי גם גבוהה (מצלצל מוכר?).

בדקתי כל מיני אפשרויות ואפילו באיקאה סימנתי לעצמי באתר כל מיני אופציות (הפתעה! הן לא היו במלאי!) אבל בסופו של דבר כל הדרכים הובילו לאלכס, השידה שסלדתי ממנה במשך שנים. קניתי אותה מתוך פשרה מוחלטת וניהלתי משא ומתן עם עצמי כמו בהליך שחרור שבויים: שכנעתי את עצמי שבהמשך אשדרג אותה, אעשה לה DIY, אחליף אותה, אשרוף אותה – כל מיני אופציות עלו וירדו מהשולחן הדמיוני אצלי בראש.

בסופו של דבר הרגשתי שהיא דווקא משתלבת עם המראה הכללי ולא נראית נוראית כפי שחשבתי. כנראה יש סיבה שבגללה שידת האלכס כל כך פופולארית והיא כי אכן מדובר בשידה פרקטית למדי. פרקטית – אך לא נטולת בעיות: הקטע של העומק השונה של השידות והעובדה שהן ארוכות ומקשות על הגישה לחלק האחורי, הפכה את האחסון בהן לאתגר. בכל פעם שפתחתי את המגירה גיליתי שהמוצרים שלי “טיילו” לחלק האחורי ולכן הבנתי שאני צריכה להתאים את הרגלי האחסון שלי לסידור החדש.

דבר חשוב נוסף שנקנה באיקאה היו משטחים שקופים למניעת החלקות. נעשה בהם שימוש בארוניות במטבח אבל הרגשתי צורך לעשות להן הסבה גם לשידה של איקאה. המשטחים הללו עולים כמה שקלים בודדים והם נמצאים קרוב לקופות, אתן גוזרות אותם לפי הגודל המתאים והן מונעות נדידה של החפצים באופן יעיל ביותר, כך שאני ממליצה על האופציה הזו לכל מי שיש בבעלותה שידה דומה.

מאחר שהשידות יחסית צרות, דבר נוסף שעשיתי הוא לקנות כמה קופסאות אחסון קטנות מפלסטיק ב-MUJI בביקור האחרון בלונדון (לא יודעת האם יצא לכן לשים לב במקרה שחזרתי לאחרונה מלונדון, על סמך אינספור הפוסטים שהעליתי בנושא). התלבטתי האם להפוך לקלישאה מוחלטת ולקנות את מגירות האקריל הקלאסיות שלהם אבל לבסוף החלטתי שאני לגמרי יכולה להסתפק בקופסאות הפלסטיק ויהיה הרבה יותר קל לייבא אותן במזוודה. אם לא צפוי לכן ביקור קרוב לחו”ל, ממליצה לכן להציץ בכמה אופציות של המותג שמאצתי עבורכן באיביי: כאן, כאן וכאן.

עוד כמה פתרונות אחסון שעובדים עבורי ממש טוב:

✛ מעמד לשפתונים, ניתן להזמין כאן.

✛ מעמד מושלם לאחסון מוצרי אבקה, ניתן להזמין כאן.

✛ מעמד למגזינים שעבר הסבה למחזיק פלטות, את שלי הזמנתי כאן.

✛ נרות אני תמיד ממחזרת לכדי מקומות אחסון קטנים לפיצ’פקעס. נרות דיפטיק הם החביבים עליי כי הבעירה שלהם הכי טובה והכי קל למחזר אותם, ניתן להזמין אותם כאן.

✛ מעמדים לעציצים בדרך כלל גם הופכים אצלי למקומות אחסון למברשות (שלי הוא ישן, מגולף אנד קו). אופציה למעמד יפה תוכלו למצוא כאן.

✛ צלוחיות אחסון להצגת פיצ’פקעס ותכשיטים, ניתן להזמין כאן.

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shraga

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shraga

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shraga

משטחים מונעי ההחלקה גם מונעים מהמגירות להתלכלך ולשמור עליהן טוב יותר. אני משתדלת גם לנקות את המוצרים עצמם אחת לכמה זמן כך שלא ייראו ג’יפה – אבל את הפוסט הנוכחי היה לי חשוב לצלם כמו שהוא, כלומר להראות לכן את השידה כפי שהיא IRL מבלי לייפייף אותה, כדי לתת לכן מושג איך דברים מאוחסנים ונשמרים באמת. אני חושבת שהסידור הזה מאפשר לי לשמור את הפינה נקייה בשגרה ואני מרוצה מזה.

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shraga

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shraga

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shraga

את מוצרי הבסיס וכמה פריימרים ותרסיסים אני מאחסנת במגירה המרכזית בשידה בה אני מתאפרת כדי שיהיה לי הכי קל ומהיר לשלוף אותם.

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shraga

בתחום השפתונים תמיד יש אצלי קצת סדום ועמורה, אבל עכשיו ספציפית יצא לי לקבל די הרבה שפתונים לסקירה ועוד לא הספקתי לסנן כמה מחוץ לאוסף  – אז אתן רואות כאן הרכב מלא ביותר שבטח יעבור דילול בהמשך.

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shraga

גם השרפרף הוא וינטג’, את המראה המקורית של השידה לעומת זאת נטשתי לטובת מראה עגולה של איקאה. רציתי להעניק לשידה לוק קצת מודרני יותר כדי לחבר בינה לבין שאר האלמנטים בחדר ואני מאוד אוהבת מראות עגולות! המראה של איקאה שייכת לקולקציית STOCKHOLM וכידוע, לדעתי הם לא יכולים לטעות בכל הנוגע לקולקציה הזו.

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shragaאם באיפור אני משתדלת להיות מאופקת *יחסית* בתחום הטיפוח אני נטולת כל רסן. זוהי חברות, מגירת הגיבויים שלי, כן כן, הגיבויים. כלומר יש קולקציה שלמה של טיפוח שבה אני משתמשת וקולקציה נוספת של מוצרים שממתינים בסבלנות לתורם. יש לי כמה תירוצים די אומללים לטובת העניין: האחד הוא שאני מקבלת הרבה מוצרים, השני הוא שאני מנצלת את המוצרים הקיימים בקצב מהיר (ומשתדלת לא לפתוח אינספור מוצרים במקביל) והשלישי הוא שאני, איך לומר זאת בעדינות �� מופרעת.

בחלוקה הכללית זה אומר שהמגירה העליונה שמורה למוצרי עיניים, השנייה והשלישית למוצרי פנים, הרביעית למוצרי שפתיים ולקים והחמישית לטיפוח. שאר המגירות בכלל לא מיועדות לביוטי אלא לאביזרי צילום וציוד משרדי. חשוב לי מאוד לשמור את המאזן בצורה הזו כדי שלא ארגיש חלילה מחויבת למלא גם את שאר המגירות בג’אנק של איפור וטיפוח.

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shraga

אוסף האיפור שלי וטיפים לאחסון איפור Fashion Tails Luba Shraga

כמה פיצ’פקעס נוספים שבוודאי ראיתן בפוסט ותרצו לשאול מהיכן הם:

✛ לוח השנה השולחני הוזמן כאן.

✛ מעמד חמוד לאחסון טבעות תוכלו למצוא כאן.

✛ קופסת תכשיטים דומה לשלי תוכלו למצוא כאן.

✛ קופסת תכשיטים שקופה דומה לשלי תוכלו למצוא כאן.

✛ יד קריפית לאחסון תכשיטים תוכלו למצוא כאן.

✛ הדפס ‘סה לה וי’ תוכלו למצוא כאן. בצעו רכישה מהלינק הבא כדי הטבה של עשרה דולרים בהזמנה ראשונה.

✛ מראה דומה תוכלו למצוא כאן.

✛ מראת שמש מ-H&M Home

✛ מתלה תכשיטים בצורת בתים, ניתן להזמין כאן.

איך אתן מאחסנות את האיפור שלכן? מוזמנות לשתף בתגובות!