מעריצות בנות גילמור? יש לי בשורה מרעננת עבורכן: יוצרת הסדרה אמי שרמן פלדינו ובעלה, המפיק, הכותב והבמאי דניאל פלדינו יצרו יחד סדרה חדשה – The Marvelous Mrs Maisel *ניקח רגע כדי להריע בקול רם!*

הסדרה מתרחשת באמצע שנות ה-50′ באפר איסד סייד בניו יורק, אז מרים (או מידג’) מתחתנת עם ג’ואל בחתונה יהודית קלאסית ונראה שיש לה את כל מה שאישה בתקופה הזו יכולה לרצות: החל מיחס מושלם בין הירכיים לשוקיים ועד למשפחה היהודית המושלמת עם שני ילדים. רק שביום בהיר אחד ג’ואל מחליט לעזוב את הבית, מה שהפתיע את כולם אבל בעיקר את מידג’ וכנראה גם את עצמו. מידג’ נאלצת לצאת בעל כורחה למסע בו היא מנסה לאסוף את השברים של חייה המושלמים לכאורה, תוך שהיא צוללת הישר לעולם הקומדיה.

המלצה לסדרה חדשה שכדאי לראות The Marvelous Mrs Maisel

אז נכון שהעלילה שונה מאוד מבנות גילמור ובכל זאת אפשר לזהות מכנה משותף בקצב המעולה שיש בין שתי הדמויות הראשיות: מרים (רייצ’ל ברוסנהן) וסוזי (אלכס ברונשטיין), עם תסריט עמוס בשנינויות וטיימינג קומי מעולה, בדיוק כמו זה שהיה לרורי ולורליי. הסדרה גם היא פמיניסטית בדרכה, אבל מבלי להפוך לפוקוס הראשי וזו בדיוק נוסחת הקסם של פלדינו כיוצרת טלוויזיה.

אם הדמות הראשית של ברוסנהן מוכרת לכן, בוודאי צפיתן כמוני ב”בית הקלפים”. שם הדמות שלה הייתה אחרת לגמרי: שקטה וקודרת, כמו כל הסדרה בעצם ולכן מאוד הפתיע  פתאום לגלות צדדים שונים בשחקנית ולהעריך עוד יותר את העבודה המעולה שעשתה העונה. ייתכן שגם אלכס ברונשטיין מוכרת לכן, או ליתר דיוק הקול שלה, כי היא מדובבת במשך שנים את לואיס גריפין ב”איש משפחה”.

המלצה לסדרה חדשה שכדאי לראות The Marvelous Mrs Maiselאז יש לנו כאן קאסט די מפתיע עם שחקניות סמי-מוכרות, מה שהופך את ההנאה מהסדרה למתוקה אפילו יותר. היא שנונה, היא כתובה מעולה וחשוב מכל – יש לה תזמון קומי מעולה. היא גם אסתטית להפליא, מה שלא היה ניכר בבנות גילמור בזמנו: אמנם היה חן בסטיילינג של סטארס הולו כי הוא הזכיר לנו את תחילת שנות האלפיים, אבל ויזואלית זה לא היה מרטיט במיוחד. Mrs Maisel לעומת זאת היא מרהיבה מבחינה אסתטית עם סטיילינג מהוקצע של פעם עמוס בפפיונים, עקבים, מעילים צבעוניים וכפפות. היי, אפילו קולקציית כותנות הלילה של מידג’ נראית מפוארת יותר מכל המלתחה שלי בעיקרון.

הפאנץ’ היהודי

העובדה שהסדרה כל כך “יהודית” במהות שלה, עם קלף השואה שנשלף לעתים קרובות מאוד והלצות קטנות ביידיש (עם ההורים של מידג’ בתור הכוכבים האמיתיים של הסדרה) – ללא ספק הופכת אותה לממתק טלוויזיוני כייפי במיוחד עבורנו. לא זוכרת מתי בפעם האחרונה נתקלתי בסדרת מיינסטרים אמריקאית שהפן היהודי בה הוא חלק מהותי מהעלילה בסדרה ולא סתם איזה פרט ביוגרפי זניח.

המלצה לסדרה חדשה שכדאי לראות The Marvelous Mrs Maisel

אגב, הסיבה שאיפשרה לכל סיפור הרקע הזה להתקיים בצורה כל כך אותנטית היא כי שרמן – פלדינו עצמה מגיעה מבית יהודי ואביה, שהסדרה למעשה הוקדשה עבורו, היה קומיקאי יהודי מוכר בשם דן שרמן שנהג להריץ מערכונים בבית מבוקר ועד ליל. מרגש לראות בסוף כל פרק את ההקדשה לאביה כשמכירים קצת את הסיפור שלהם ומבינים שהסדרה הזו בעצם מציגה את כל מה ששרמן- פלדינו גדלה לתוכו.

לא למעריצות הסדרה בלבד

אז כפי שאתן מבינות, הסדרה דומה אך גם מאוד שונה מבנות גילמור ואני לגמרי חושבת שזו אחת הקומדיות הטובות שנתקלתי בהן לאחרונה. עם שמונה פרקים בלבד, אפשר לתקתק אותה תוך כלום זמן וזה בדיוק מה שעשיתי מהרגע שגיליתי אותה. היא עלתה במלואה לאמאזון פריים רק לפני כמה שבועות וכבר הספיקה לייצר מסביבה הייפ וחידוש בטוח לעונה השנייה. אני מכירה כמה בנות בליעל שלא מתחברות לבנות גילמור ולכן אני יכולה להבטיח לכן שאת The Marvelous Mrs. Maisel תאהבו בכל זאת. כמו כן, תעמדו בפינה ותחשבו על מה שעשיתן.

המלצה לסדרה חדשה שכדאי לראות The Marvelous Mrs Maisel