האם היה אי פעם חג חנוכה שבו מיטב בלוגריות ישראל דילגו על ההתעסקות בשמנים? אולי המכבים זוכרים מקרה כזה, אני לא. אין לי כוונה להמציא את הגלגל אז נחשו מה חברות? יש ספיישל שמנים לפנים במגזין! תודו שחיכיתן לזה ותודו שהקלישאה הזו עובדת, כי להתפלש בשמן בחנוכה זה מתבקש! קבלו תריסר שמנים שהם Fashion Tails approved – כמות נאה לכל הדיעות אשר כמעט מתחרה בכמות הסופגניות שטחנתי החג, רק כמעט.

כמו תמיד, תמצאו כאן סקאלת מחירים שונה, מידת נגישות שונה, מידת יוקרתיות שונה ומכנה משותף אחד ויחיד: כל הפורמולות נקיות. כמו תמיד במדור הזה, לא את כל השמנים דגמתי בעצמי, מכיוון שיש לי אמנם קיבולת קיבה שיכולה להכיל בתוכה מספר דו ספרתי של סופגניות אבל יש לי רק פרצוף אחד. הבחירה נעשה על סמך בדיקה מדוקדקת של רשימת הרכיבים והמוצרים שמופיעים כאן הם מוצרים שבאמת ובתמים הייתי קונה/ קניתי או אקנה בשלב כלשהו בחיי. משאירה את זה לשיקול דעתכן להחליט במה כדאי להשקיע את הכסף ובמה לא, מבחינתי כל בחירה שתעשו מתוך המגוון שמופיע כאן תהיה מצוינת.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba ShragaPixi Rose Oil Blend

שמן מצוין לכל מי שמחפשת אופציה נגישה אך לא בסיסית מדי. אני אוהבת מאוד שמנים בעלי פורמולות פשוטות בדיוק באותה מידה שבה אני אוהבת מוצרים המכילים שורה מפוארת של רכיבים בוטניים ואני מוצאת יתרונות בכל העולמות. השמן של פיקסי מבוסס על שמן ורדים וחוחובה, כך שהוא מעולה לעור רגיש, יבש ומיובש. מצוין למי שרוצה להזין את העור ולחזק אותו, אך לא מחפשת רעש וצלצולים. ניתן להזמין כאן.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba ShragaPestle & Mortar Superstar oil

מסתמן ש-Pestle & Mortar הוא אחד המותגים האהובים עליי לשנת 2017 אבל על כך עוד בהמשך. חשקתי בשמן הזה במשך חודשים ארוכים מכיוון שההזמנה הראשונה שלי אבדה בדואר (תודה דואר ישראל!), לכן בבלאק פריידי לא היססתי וחטפתי אותו. אם אתן מחפשות המלצה אישית ממני – הוא האחד. הוא מכיל את הטוב מכל העולמות: רכיבים לחותיים, רכיבים שמאזנים ומרגיעים את העור, רכיבים שמסייעים להתמודד עם פיגמנטציה ולקינוח: רטינול. התחלתי להשתמש בו בימים האחרונים ובינתיים אני נהנית ממנו מאוד! ניתן להזמין כאן.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba Shraga

The Ordinary 100% Plant Derived Squalane

שמנים של The Ordinary נוטים להיות לעתים הצלחה ולעתים פספוס ענקי, אם כי באופן אישי הסתדרתי עם כולם. מהסיבה הזו, בחרתי מתוך האוסף שלי ב-Squalane שהוא לדעתי ההימור הבטוח ביותר מכיוון שמדובר ברכיב שמצוי באופן טבעי בעור הפנים. ה- Squalaneשמן שמסייע לנעול את הלחות בתוך העור ולכן הוא מסייע בשיפור האלסטיות שלו ומצוין לעונה הזו של השנה. את המוצר אפשר לערבב עם שמנים נוספים, עם קרם הלחות – או להשתמש בו בפני עצמו אם הוא מספק אתכן. ניתן להזמין כאן.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba Shraga

La Belle Lune

אני מאוד אוהבת חברות אינדי המתמחות במוצר אחד או שניים בלבד בתחום הטיפוח, כמו למשל La Belle Lune. כבר נרמז שהשמן הזה נותן פייט לשמנים שעולים פי 3 ממנו במחיר ובהתאם לכך יש לו רשימת רכיבים מפוארת המכילה בתוכה רכיבים לחותיים לצד רכיבים המסייעים להתמודד עם פיגמנטציה. בנוסף, הבקבוק נראה כאילו עוצב על ידי הגרפיקאי המכושף של הארי פוטר, שזה תמיד בונוס נחמד. ניתן להזמין אותו כאן.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba Shraga

Alkimi Cinco facial oil

בעיניי שני המוצרים האחרונים דומים מאוד במהותם ומתהדרים בתג מחיר דומה למדי, כך שכל בחירה שתעשו כאן תהיה מעולה. ה-Cinco מכיל שורה ארוכה של אנטי אוקסידנטים לצדרכיבים שמסייעים להתמודד עם פיגמנטציה כמו הכמון השחור ושמן ה-Tamanu. אגב, הצמד חמד הזה אותו כבר הצגתי בפניכן כ-Power Couple המסייע להתמודד עם סימנים וגם עם פצעונים, מככב בכמה מהשמנים ברשימה וכדאי לכן לבדוק אותם אם אתן סובלות מהתופעות שציינתי. ניתן להזמין אותו כאן.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba ShragaMV Rose Plus Booster

אם יש שמן אולטימטיבי שאני יכולה להמליץ לכן, זה ה-Rose Plus Booster. זה שמן שניסיתי, אהבתי, סיימתי ואני עומדת לקנות מחדש – עד כדי כך אני אוהבת אותו. זה תענוג לא זול והוא מסתכם בעלות של כ-300 ש”ח, אך מנסיוני החבילות של קאלט לרוב לא נתפסות במכס כך שמהבחינה הזו אתן מכוסות. לדעתי כל סוג עור יכול ליהנות ממנו ולדעתי  הסיכוי שתתאהבו בו והוא יועיל לעור שלכן – הוא כמעט וודאי. אגב, אני מוצאת שתג המחיר לא נוראי בכלל, היות והמוצר הספיק לי למשך שנה של שימוש קבוע. ניתן להזמין כאן.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba Shraga

Drunk Elephant Virgin Marula Oil

עשיתי עוול לשמן הזה בעבר, מכיוון שבסקירה שלי של שמן המרולה של The Ordinary ציינתי שהוא דיופ לאופציה היוקרתית יותר ולכן אין סיבה להשקיע 72$ בשמן מקביל. אז אני עדיין חושבת ש-72$ זה תג מחיר כואב, אבל האמת היא שהשניים אינם ברי השוואה וקיים הבדל ניכר באופן ההפקה, במרקם ובתוצאה הסופית. אני יודעת את זה על סמך הדוגמית המכובדת שארזתי איתי ללונדון והספיקה לי לכל השבוע וגם מעבר לכך, בה התגלה שמן בעל מרקם יפיפה המעניק את הגלואו הנחשק הזה לעור הפנים. את המוצר יש לייבא באופן עצמאי אבל באמצעות הלינק הבא תוכלו לקבל 20% הנחה בקנייה. ניתן להזמין כאן.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba ShragaVotary Super Seed Facial Oil

שמן יוקרתי נוסף הוא השמן של Votary והעוקבות הותיקות בוודאי יודעות שכתבתי עליו לא פעם. למרבה הצער כתבתי עליו לא על סמך ניסיון אישי, אבל אל חשש, זה עוד יקרה בעתיד! זוכרות שדיברנו על שמנים עם רשימת רכיבים מ פ ו א ר ת? אז הרי לכן השמן של Votary, שיתאים מאוד לעור הרגיש ביותר, לעור הורמונלי שסובל התפרצויות ולעור הזקוק להזנה עמוקה. ניתן להזמין כאן.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba ShragaMad Hippie Antioxidant facial oil

הוא אמנם מגיע באריזה פחות מפונפנת בהשוואה ליתר השמנים ברשימה, אבל עם שורה ארוכה של רכיבים פעילים ואנטי-אוקסידנטים, השמן של מאד היפי בהחלט יכול לתת להם פייט. אם אתן מחפשות שמן נגיש במחיר מבלי להתפשר על האיכות ומבלי לקבל רכיב אחד ויחיד – זה השמן שלכן ולדעתי אי אפשר לטעות בו. ניתן להזמין כאן.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba Shraga

Josh Rosebrook Herbal Infushion Oil

ממותג נישתי שהיה ניתן להשיג עד כה רק דרך האתר שלא שולח ארצה, ג’וש רוזברוק צץ לאחרונה יותר ויותר – וזה מאוד משמח אותי. המותג עושה שימוש ברכיבים מרוכזים ואורגניים שנותנים עבודה, כמו למשל השמן הזה – האמור לסייע בהתמודדות עם אקנה, איזון הפרשת השמן של העור והבהרתו. זה מוצר מעניין מכיוון שניתן לעשות בו שימוש הן כמסיר איפור או סבון והן כמוצר טיפולי המעניק לחות, אך כמובן שבמחיר כזה מומלץ לבחור באופציה השנייה ולהשאיר את מלאכת הסרת האיפור למוצר יותר בייסיק. ניתן להזמין כאן.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba ShragaSunday Riley JUNO

אין הרבה מה לומר לגבי ג’ונו של סאנדיי ריילי, הרי אתן יודעות כמה אני אוהבת את השמנים של המותג הזה. ג’ונו אמור להתאפיין במרקם נוח שנספג במהרה, כך שגם בעלות עור מעורב ושומני ייהנו ממנו. הוא עשיר באנטי אוקסידנטים וברכיבים המסייעים להתמודד עם פצעונים ופיגמנטציה – ובעצם הוא שמן שעושה קצת מהכל ולכן יכול להתאים לכולן. הוא מרגיע, מלחח, מאזן ומשקם, כאשר הביקורות עליו הן ברובן מלאות בתשבוחות. ניתן להזמין כאן.

בחירת המערכת - שמן לעור הפנים Facial oils Luba Shraga

De Mamiel Winter facial oil

מדובר במותג נוסף שגיליתי השנה ומאוד התרשמתי ממנו. בעיניי הוא נמצא שם בטופ של מותגי הסקין קייר היוקרתיים יחד עם מיי לינדסטרום ו- Vintner’s daughter אבל בתקציב נגיש יותר. הוא אמנם לא זוכה לאותה מידה של הייפ כמו יתר המותגים שהזכרתי, אבל זה ממש לא מוצדק – מכיוון שמדובר במותג טיפוח יפיפה ואפקטיבי. אהבתי את ההפרדה שנעשתה בין ארבעה סוגים שונים של תערובות שמנים לארבע העונות השונות, כאשר האופציה שבחרתי להציג כאן היא החורפית מביניהם. מדובר במוצר שמכיל רשימה אינסופית של רכיבים שעושים רק טוב ואתן תעשו לעצמכן טוב אם תקנו אותו. ניתן להזמין אותו כאן.

ספרו לי איזה שמן לבסוף בחרתן!