מעבר דירה הוא ככל הנראה המאורע שהכי דומה ללידה: הגוף בטראומה נוראית אך מנסה לשכוח, כדי שתשקלי בעתיד לעשות את זה שוב ואפילו תחשבי “זה דווקא כיף לרהט מחדש!”. זה לא והנה כמה סיבות שיזכירו לך מדוע:

דברים שלמדתי על מעבר הדירה Fashion Tails Luba Shraga

✛ גם אם תעלי פוסט בפייסבוק שבו את מציעה תשלום לאדם שיגור במקומך בדירה, יהיה טרול אחד לפחות שיקים קול זעקה על כך שיקר לו ויתייג את חרם הדירות הגדול.

✛ תמיד תהיה הגאונה בקבוצות בפייסבוק שתעלה סלפי שלה מחייכת בשרמנטיות ותציין שהיא מחפשת את דירת החלומות. הנה לך רעיון, בובה פוטוגנית, אולי תשקלי לבדוק מודעות?

✛ בחיפוש אחר דיירים מחליפים, תמיד תהיה זו שמשוכנעת שהיא קצינה בטירונות ותעשה לך מסדר פאקים בדירה. כן האני, אני יודעת, חייתי כאן חמש שנים.

✛ אין דרך לגיטימית להעביר את הזמן כשזוג דיירים פוטנציאליים מתלבטים אצלך במטבח האם לחתום או לא.

✛ כמו כן: אין חשיבות עצמית גדולה יותר כשעושים תדריך לדיירים שמחליפים אותך. פתאום את הופכת לרס”ר משמעת בעצמך.

✛ לא משנה איזה פריט תעלי למכירה מתוך ביתך הנוכחי, אנשים יסיקו שאת בוודאי עושה מכירת חיסול של כל תכולת הבית וייבקשו לקנות את הספה שלך, את המקרר שלך ואת בנך בכורך.

✛ הדרך לאובדן צלם אנוש מאוד מהירה במעבר דירה: זה יתחיל בכך שתשאירי לעצמך מלתחת קפסולה מדויקת כי “צריך שיהיה” ו”מי יודע, אולי יהיה קריר” ויעבור מהר מאוד למצב שבו תישארי עם ג’ינס וחולצת הטישירט שלגופך.

✛ בכל מעבר דירה מתוכנן ביקור בזק באיקאה.

✛ את משכנעת את עצמך שאת נכנסת ויוצאת, כי אספת את כל מה שצריך בווישליסט והתכוננת מראש.

✛ ביקור הבזק הזה הופך לסאגה של ארבע שעות כי רוב הרהיטים שרצית לא במלאי ואת נאלצת לחשב מסלול מחדש.

✛ הפעם את עושה את זה כשאינך לובשת חלוק כבשים ושותה תה, אלא בין מחלקת השידות למחלקת הארוניות.

✛ מה שמעלה את השאלה הבלתי נמנעת: מה ההבדל בין מחלקת השידות למחלקת הארוניות ומדוע הן לא צמודות אחת לשניה?

✛ הסיבה שבגללה הגעת למצב המצער הזה מלכתחילה היא כי אמנם עשית סקר שוק בין כל החנויות והמעצבים בארץ – ואפילו שקלת תהליך עיצוב אישי אבל אז אמרת “טוב, נו, עזוב, בוא נקפוץ מהר לאיקאה וזהו”.

✛ בכל ביקור באיקאה תזהי זוג שהגיע במטרה לרהט את הבית, אבל צריך עכשיו מגשר לשלום בית > כי הזוגיות הזו נוטה לקרוס כמו שולחן MALM.

✛ גם אם רכשת מצעים מפנקים מ-West Elm, הסבירות שתקרסי בלילה הראשון על מיטה ריקה עטופה בניילון היא גבוהה למדי.

✛ יש אך ורק שתי דרכים לפרוק ארגזים: לתקתק הכל תוך כמה ימים אם את שייכת לז’אנר המטורף והלחוץ (היי!) או להיגרר עם זה עד החגים. אין בין לבין.

✛ אגב, בתקופת המעבר ארגזים שווים יותר ממטילי זהב.

✛ כשאת מחפשת דירה, את מגלה שאנשים שגרים בדירה ראשונה ושנייה ככל הנראה אינם מפנים את הדירות שלהם אף פעם, כי יש מאגר שלם של דירות בקומה שלישית בלי מעלית במרכז.

✛ ייתכן שזו מאגיה שחורה ומדובר בבניינים שקיימת בהם קומה שלישית בלבד, גם האופציה הזו נבדקת.

✛ מצאת דירה במרכז שאין לידה שיפוצים או תמ”א בתכנון? כל השאר זה בונוס.

✛ אם את נתקלת במודעה שבה מצלמים בערך רבע מהבית ו-3/4 קיר עד התקרה, דעי שלא מדובר בקומפוזיציה אמנותית אלא סיבה טובה לחשוד.

✛ אם בעל הדירה ניסה לצלם את הנכס אבל בטעות העלה סלפי מטושטש שלו, הייתי נמנעת מלעשות איתו עסקים בעיקרון.

✛ על הצד החיובי: יש מובילים שמסוגלים להוביל את הרהיטים שלך מבלי שאף אחד מהם יתרסק!

✛ על הצד הפחות חיובי: בכל מעבר דירה את עלולה לגלות שרהיט שנכנס בדלת בהלוך, לא מצליח לצאת ממנה בחזור ויש לפרק אותו. ייתכן שגם הם העלו קצת במשקל בחגים?

✛ התגובה שלך כשאת עוברת לבית חדש: WTF

✛ התגובה של בן זוגך כשאת עוברת לבית חדש: WTF

✛ התגובה של חיות המחמד כשמעבירים אותן לבית חדש: WTF

דברים שלמדתי על מעבר הדירה Fashion Tails Luba Shraga

✛ כדי להקל קצת על הבלבול ותחושת ה-WTF, תעבירי את הימים הראשונים בהשוואות בלתי פוסקות בין הדירה הקודמת לנוכחית “הו, איזו מקלחת יש כאן, איזה זרם! בית מלון!”.

✛ אם גם עברת לעיר חדשה, הו איזה כיף מצפה לך!

✛ יותר מאשר מעניין אותך לדעת מיהו ראש העיר בעיר מגורייך החדשה, מעסיק אותך לדעת היכן אוספים דואר ואיזה חטיפים אפשר לקנות שם על הדרך.

✛ כשתגיעי לראשונה לדואר, הטלפון שלך יצרח בקולי קולות “הגעת ליעד” – כי לא היית בטוחה איך מנווטים אז פתחת גוגל מפס. עכשיו כולם יודעים שאת מזמינה הרבה מאסוס ולא יודעת לנווט, הגיע הזמן לעבור שוב לעיר אחרת.