אני לא אחת שנמצאת במרדף הבלתי פוסק אחר המסקרה המושלמת. המסקרה האידיאלית שלי היא בולד של קרליין ובגדול אני לא נוהגת להחזיק יותר משתי מסקרות פתוחות בבת אחת, מה שככל הנראה הופך אותי לבלוגרית ביוטי דה לה שמעטה. לכן העובדה שקיבלתי לא אחת אלא שתי מסקרות חדשות, שתיהן עם מידה לא מבוטלת של הייפ מסביבן, היא די מטלטלת מבחינתי והחלטתי להעמיד אותן במבחן, זו מול זו.

לרפרנס: יש לי ריסים מאוד ארוכים ומאוד ישרים (עם נטייה כלפי מטה). מהסיבה הזו אינני מחבבת מסקרות שמאריכות אך לא מעבות, כי אני מוצאת שזה נותן מראה לא כל כך סביר והגיוני לריסים באורך שלי. המסקרות העומדות היום למבחן הן ה- ICON של איל מקיאג’ שעלותה 140 ש”ח לפני המבצעים השונים וה- Monsieur Big של לנקום שעולה כעת במבצע 65 ש”ח בלבד – ואנחנו עומדות לענות על שאלה עתיקת יומין: האם האורך קובע?

ראש בראש קרב מסקרות Fashion Tails Luba Shragaהמחיר: 1-0 ללנקום

ראשית, בואו נדבר על המחירים. המסקרות של לנקום, הן אלו שראויות יותר לשם “אייקון” כי הן שם דבר בתחום כבר שנים. אני זוכרת שאפילו בתור נערה, אחת המסקרות האהובות עליי הייתה היפנוז של לנקום. אילו הייתי צריכה לנחש מי מבין שתי המסקרות עולה יותר, עם או בלי קשר למבצעים, בוודאי הייתי מהמרת על המסקרה של לנקום ולכן הופתעתי לגלות שאפשר בפועל להשיג אותה במחיר זול הרבה יותר בהשוואה ליריבה.

לביצועים עוד נתייחס בהמשך, אבל אני חייבת לומר שבמבחן התוצאה – קשה לי מאוד לשלם את המחיר שאיל מקיאג’ דורשים עבור המוצרים שלהם, אלא אם כן מדובר במחירי היכרות מאוד מיוחדים. זה לא סותר את העובדה שאני חושבת שהרבה מהמוצרים של המותג פשוט מצוינים, אבל המחיר הוא לעתים לא פרופורציונלי, אפילו ביחס לאותם ביצועים מעולים.

המפרט הטכני: תיקו

שתי המסקרות נראות שונה מאוד זו מזו: המסקרה של לנקום בעלת ידית קצרה ושמנמנה יותר, כאשר הסיבים של המסקרה הרבה יותר ארוכים ומרווחים. המסקרה של איל מקיאג’ לעומת זאת, בעלת ידית ארוכה יותר אך הסיבים שלה קצרים יותר והרבה יותר צפופים. אני מניחה שהסידור שלהן הוא זה שמאפשר למסקרה של לנקום להעניק אפקט של אורך ולמסקרה של איל מקיאג’ להעניק אפקט של נפח. שתי המסקרות נוחות לשימוש, לא חוויתי קושי לעבוד עם אף אחת מהידיות ולא הרגשתי שאחת מהן רטובה יתר על המידה בשימושים הראשונים.

ראש בראש קרב מסקרות Fashion Tails Luba Shraga

ביצועים: 1-0 לאיל מקיאג’

אז בואו נדבר ביצועים: אם אתן שייכות למחנה המעריצות של מסקרת בולד, אתן תאהבו את המסקרה מבית איל מקיאג’. תאהבו? התכוונתי תמותו, תרגישו שרופות ועוד כל מיני ביטויי אהבה השמורים בדרך כלל למעריצות ג’סטין ביבר. ICON היא מבחינתי מסקרה שמקבלת ציון מושלם: לא נמרחת בשום שלב ביום, מעבה תוך כדי יצירת אפקט מניפה, מבלי ליצור מראה עכבישי. הייתי אומרת שהיא טובה ברמה אחת לפחות מעל הבולד של קרליין ובעולם שלי זה רף די גבוה להגיע אליו.

המסקרה של לנקום היא מבחינתי מסקרה עם יחסי ציבור משומנים היטב ולא הרבה מעבר לכך. היא לא מסקרה רעה בשום צורה: היא מאריכה את הריסים מבלי להדביק אותם , אך היא גם לא עושה הרבה לטובת הנפח שלהם ואני מוצאת שהיא נמרחת די מהר, מה שקורה לי עם רוב המסקרות גם ככה.

יחד עם זאת, אם אתן מחבבות מסקרות שמאריכות ריסים ולא התחברתן לבולד של קרליין (אולי אפילו העדפתן את הסקיני בולד במקומה), יש דווקא סיכוי לא רע שתתחברו למסקרה של לנקום. הגעתי לא מכבר למסקנה שהבחירה במסקרה אהובה היא כמו טעמנו בבחורים – סובייקטיבית מאוד, כך שלטעמי המסקרה של לנקום היא בינונית וגם את ג’סטין ביבר אינני מחבבת. תתמודדו.

בשורה התחתונה – קרב פושר

אני מעדיפה את המסקרה “אייקון” של איל מקיאג’ פי כמה, אך התקציב שלי עבור קניית מסקרה הוא כ-70 ש”ח ואף לא שקל יותר. אם המסקרה של איל מקיאג’ תרד לסף המחיר הזה, אקנה אותה בשמחה – אחרת אמשיך לדבוק במסקרה בולד של קרליין. אמנם כעת אני מבינה שאפשר לשאוף גבוה ממנה (אני כמו פוקהונטס, גיליתי עולם!) ובכל זאת, היא עושה את עבודתה נאמנה ואני מעדיפה להשקיע את הפער הזה בקניית דברי מאפה.

לגבי המסקרה של לנקום: בעבור 65 שקלים, אין ספק שמקבלים תמורה לגמרי לא רעה ואני בטוחה שהיא תהיה כוס התה של חלק מכן, גם אם בעיניי היא בינונית. גם מבחינת הנגישות, אני אוהבת את העובדה שאת המסקרה של לנקום אפשר להזמין אונליין ולבדוק בכל רגע כמה היא עולה, בעוד שצריך להיטלטל לאחת מחנויות הסניף כדי לקנות את המסקרה של איל מקיאג’ IRL. אולי הגיע הזמן לאתר סחר איל מקיאג’ #רקאומרת.

את המסקרה של איל מקיאג’ ניתן לקנות בחנויות איל מקיאג’ ברחבי הארץ, את המסקרה של לנקום ניתן להזמין כאן.