לטכנולוגיה הזו קוראים התססה. אה, שמעתן על זה בעבר? ייתכן שלא מדובר בתהליך מאוד חדיש, למעשה, מדובר בתהליך שנעשה בו שימוש בתעשיית המזון ומוכר לנו היטב ממאכלים כמו יוגורטים, קימצ’י ובירה. העיקרון בשני התהליכים דומה: ההתססה מפרקת קומפלקסים של רכיבים לכדי יחידות קטנות יותר ופשוטות יותר, באמצעות שימוש בתגובה הכימית הנוצרת עם האנזימים.

רק שהאיברים הפנימיים בגוף שלנו אינם זהים לעור שלנו ולכן בכל זאת מדובר בטכנולוגיה חדישה, שכן נדרשו פיתוחים ומחקרים כדי לעשות שימוש בהתססה כך שתתאים גם לצרכי טיפוח העור ולא רק לצרכי מאכל, גם אם העיקרון דומה. בהיבט של הטיפוח, ההתססה הופכת את הרכיבים ליחידות קטנות יותר שחודרות טוב יותר לעור. במהלך התהליך מופקים אנטי אוקסידנטים מרוכזים מאוד, ויטמין B וחומצות שומן, כך שתהליך ההתססה בעולם הטיפוח נחשב לפתרון מעולה לעור יבש ולטיפול בסימנים של עור בוגר יותר.

מי אימץ לראשונה את הטכנולוגיה הזו? הקוריאנים כמובן ולמעשה, זו התשובה שלהם לטיפוח האורגני שאנחנו פוגשות במותגים מערביים. ראוי לציין שמדובר בתחום חדש מאוד ואין מספיק מחקרים מדעיים שיכולים לאשר כי מדובר ברכיבים ובשיטות מוכחות, מצד שני, אין כאן רכיבים בעלי פוטנציאל לגירוי העור, כך שגם אם אתן סקפטיות – לא מזיק לנסות. לאחרונה יותר ויותר מותגים, קוראיניים אך גם מערביים, מאמצים רכיבים שעברו התססה, אז הגיע הזמן שנכיר כמה מהם:

פוסט על תהליכי התססה ורכיבים פרוביוטיים בטיפוח Fashion Tails Luba Shraga

המותג Andalou החביב כיכב בבלוג לא פעם ובוודאי תשמחו לדעת שמדובר במותג שעוסק רבות ברכיבים פרוביוטיים ובתהליכי התססה לצרכי טיפוח. למעשה, מדובר במותג במחירי דראגסטור שמציג בפנינו טכנולוגיות טיפוח מתקדמות ביותר. האם אתן מאמינות ביעילות השיטות האלו או לא, זה כבר עניין אישי שלכן אבל אין ספק שמדובר במותג שעושה מאמצים לספק פתרונות ברמה גבוהה ובמחירים נגישים.

ה-Renewal cream מסייע בחידוש תאי העור ובהענקת לחות. הוא מבוסס על רכיבים פרוביוטיים ועל רכיבים המופקים ממזונות על יחד עם נגזרת של ויטמין C ושלל תמציות שמנים. יש לו את כל הרכיבים הדרושים כדי להזין היטב את העור ואם הוא יצליח גם לטפל בחוסר אחידות? הרי שזה בונוס. ניתן להזמין אותו כאן.

פוסט על תהליכי התססה ורכיבים פרוביוטיים בטיפוח Fashion Tails Luba Shraga

כמעט בכל מוצר לחות מנפנפים היום בחומצה היאלורונית כרכיב מרכזי מעצם היותו טרנדי, כשבפועל המולקולות של החומצה ההיאלורונית יחסית גדולות ובשל כך יעילותן מוגבלת מאוד. המוצר של The Ordinary מככב ברשימה מכיוון שהוא מבוסס על קומפלקסים של החומצה בגדלים שונים, המאפשרים לה לחדור לשכבות העור השונות. באופן כללי, The Ordinary זו דוגמא מצוינת למותג נוסף שמגיש טכנולוגיות חכמות בבקבוקונים שעולים כלום כסף. לפוסט ההיכרות עם המותג הקליקו כאן, לרכישת החומצה ההיאלורונית הקליקו כאן.

פוסט על תהליכי התססה ורכיבים פרוביוטיים בטיפוח Fashion Tails Luba Shraga

שוב אנדלו מככבים ברשימה, הפעם עם חלב ניקוי פנים עם רשימת הרכיבים הכי מפוארת שנתקלתי בה. חלב הפנים כולל רכיבים פרוביוטיים, COQ10, שורה ארוכה של אנטי אוקסידנטים  – כל זאת עטוף בהבטחה לטכנולוגיית תאי הגזע המתקדמת ביותר. בקיצור, מדובר ברשימה שלרוב בני האנוש אין יכולת או רצון להבין והאמת היא שהפעם אני גם לא רואה כל כך את הצורך. כשמדובר במוצר הקשור לניקוי הפנים, הדרישה היחידה שלי היא שזה יהיה עדין ולא מייבש, האם יש לי צורך בטכנולוגיות המתקדמות ביותר ממוצר שנשטף מהפנים? פחות.

את חלב הפנים של אנדלו ניתן להזמין כאן.

פוסט על תהליכי התססה ורכיבים פרוביוטיים בטיפוח Fashion Tails Luba Shraga

המוצר של Blithe מסמן מבחינתי את מהות הטכנולוגיה הקוריאנית: מעבר לכך שמדובר במוצר היברידי שיכול לשמש הן כטונר והן כסרום, מדובר במוצר המבוסס על תמציות שורש, כאשר כל הרכיבים שלו נעולים במעין קפסולות קטנות ששוחות בחומר הנוזלי ונפתחות במגע עם העור. מדובר במוצר עם רשימה ארוכה של רכיבים לחותיים ואנטי אוקסידנטים, כאשר הטכנולוגיה כאן באה לידי ביטוי גם באופן שבו המוצר מצליח לשמור על טריות החומרים באריזה חכמה במיוחד.

את ה-Vital Treatment של Blithe ניתן להזמין כאן.

פוסט על תהליכי התססה ורכיבים פרוביוטיים בטיפוח Fashion Tails Luba Shragaמוצרים של Cosrx כיכבו בבלוג לא פעם ומסיבה מוצדקת: יש למותג כמה מהמוצרים הטובים ביותר שנתקלתי בהם, נקודה. ה-Ultimate nourishing rice overnight mask היא מסיכת לילה, כלומר עושים בה שימוש כמו קרם לחות בלילה לכל דבר ושוטפים רק בבוקר למחרת. המוצר מבוסס בעיקר על תמציות אורז (מעל 65%) וב-Cosrx נשבעים שזה רכיב שמסייע בהבהרת העור והענקת לחות כמו שום רכיב אחר. בנוסף, הפורמולה של המוצר מגובה גם באחד הרכיבים האהובים עליי באופן אישי, הניאצינאמיד.

השימוש באורז מעניין ומסקרן, כי למרות שמשתמשות רבות מדווחות על תוצאות מפתיעות כתוצאה מהשימוש במסיכה הזו, מדובר ברכיב נוסף שלא ממש נחקר רבות ולכן אין סימוכין לכך שיש לו תועלות ממשיות לעור. כך או כל, מדובר במוצר עם פורמולה נקייה ועל סמך הרקורד שלי עם מוצרי Cosrx – הם פשוט לא מפספסים.

את המסיכה של Cosrx ניתן להזמין כאן.

פוסט על תהליכי התססה ורכיבים פרוביוטיים בטיפוח Fashion Tails Luba Shragaה-Soymilk renew essence של Primary Raw זו תמצית לחותית או טונר, המאגד בתוכו את כל הרכיבים שדיברנו עליהם בפוסט: הוא כולל תמצית אורז, חלב סויה שעבר התססה ושלל תמציות צמחים לצד חומצה היאולורונית. מדובר במוצר בעל פורמולה יפיפייה שנספג במהרה ומותיר את העור קורן ומלא בלחות. בנוסף לרשימת הרכיבים שפירטתי, ניתן למצוא בפורמולה גם את שמן הקמיליה, שנספג במהרה ומסייע בנעילת כל הרכיבים אל תוך העור ליעילות מוגברת.

אם אתן מחפשות מוצרים המגישים לכן את הטכנולוגיות הטובות ביותר בפורמולות שעושות את העבודה, אני ממליצה בחום לבדוק את המוצר של Primary Raw ואת המוצר של Blithe, שניהם מקבלים ממני ציון מושלם. ניתן להזמין אותו כאן.

האינפורמציה בפוסט הזה בעיקר נועדה לסייע לכן להבין רכיבים שאתן נתקלות בהן עם כל מיני שמות מפוצצים ולא ברור לכן למה. אני משערת שבשנים הקרובות, ככל שיבוצעו יותר ויותר מחקרים בנושא, יתברר כי חלק מהרכיבים האלה הם קשקוש מוחלט וחלק מהרכיבים יהפכו לשם דבר בעולם הטיפוח, מה שבטוח – אנחנו נמצאות בתקופה שבה עולם הטיפוח הוא המתקדם ביותר שאי פעם היה ומשמח להיתקל בכל פעם בתגליות חדשות.