במוצר Babyfacial של המותג הקסום Drunk Elephant חשקתי עוד מאז יום ההולדת הקודם. העור שלי היה אז במגמת שיפור משמעותית אחרי האקנה וחיפשתי אחר המוצר שיאפשר לי לעבור לשלב הבא, לעור חלק עוד יותר שאהיה מרוצה ממנו. חשקתי, אבל בכל זאת היססתי, כי 80$ לא צומחים על עצים, נכון? בזמן שהיססתי, הכרתי מותג קסום לא פחות שאולי אתן כבר מכירות: The Ordinary, כנראה המותג שהפך למזוהה ביותר עם המגזין.

לפתע גיליתי שבמותג השיקו מוצר שאמור להיות מקבילה לפיל השיכור, בעלות של 8$ בלבד, או במילים אחרות: עשירית מהמחיר של המוצר המקורי בו חשקתי. אני לא עילוי במתמטיקה אבל הייתי אומרת שזה דיל מעולה ולכן מיהרתי לחטוף את ה-Peeling solution של The Ordinary ועם המוצר של הפיל השיכור החלטתי בינתיים לחכות. אגב, בעולם הטיפוח הייתה דרמה גדולה כשהשניים האלו הושקו במרחק של כמה חודשים זה מזה: לשניהם יש ריכוזים מאוד דומים של חומרים וניכר שהם מכוונים לאותה מטרה בדיוק, אז נשאלה כאן השאלה האם מדובר בהעתקה חסרת בושה?

התשובה היא ככל הנראה לא, מכיוון שפורמולות של מוצרים לא נוצרות מהיום למחר ולכן יש סיכוי סביר שזה היה צירוף מקרים מצער, הנוצר כדי לספק מענה לצורך קיים בשוק. באיזה צורך מדובר? גם המוצר של The Ordinary וגם המוצר של הפיל השיכור הן מסיכות פילינג כימיקלי, המכילות ריכוז גבוה של AHA וריכוז אפקטיבי של חומצה סליצילית האמורה לנקות נקבוביות לעומק.

Drunk Elephant Vs. The Ordinary Fashion Tails

בצד שמאל של הזירה יש לנו את ה-Peeling Solution של The Ordinary, ב8$ או 6.3 פאונד בלבד (עוד לפני הורדות המיסים). מדובר במסיכה שיש להניח למשך עשר דקות בלבד, יש לה מרקם מאוד נוזלי וצבע אדום מעט מטריד. כתוב על האריזה שהיא בכלל מיועדת לשימוש מקצועי בלבד, אבל מי שמיומנת עם חומצות יכולה להשתמש בה לשימוש ביתי, רק חשוב להישמע להוראות ולהסיר אותה לאחר פרק הזמן הנדרש.

אני משתמשת בחומצה כבר כמה חודשים ונמצאת לקראת סיומה, כך שאני יכולה לדווח שזה המוצר האהוב עליי מ- The Ordinary ואחת המסיכות האהובות עליי באופן כללי. בפעם הראשונה שהשתמשתי בה לא הרגשתי כלום וחשבתי שאולי משהו לא תקין בה, אבל בפעם השניה כבר הרגשתי צריבה קלה על העור. יחסית לכך שהיא נראית מפחידה ונשמעת מפחידה, על העור שלי ולאחר שימוש קבוע – היא כבר בלתי מורגשת. אני משתמשת בה בממוצע כפעם, לפעמים פעמיים בשבוע ומרגישה שהיא מסייעת לי לתחזק עור מאוזן ובריא.

בצד ימין של הזירה יש לנו את ה-Sukari Babyfacial של Drunk Elephant. כבר בסקירה הראשונית של המוצר מ- The Ordinary כתבתי שאמנם באופן מובהק המוצר הזול יותר מהווה דיופ למוצר היוקרתי, אך אני מתארת לעצמי שבמבחן התוצאה מבחינים בהבדלים בין השניים וזאת מכיוון שבמוצר של הפיל השיכור רשימת הרכיבים מפוארת ממש ואילו במוצר של The Ordinary מדובר ברשימה בסיסית יותר.

הפעם מדובר במוצר הרבה יותר קרמי וכלל לא נוזלי, כך שמדובר כאן גם במרקמים וגם באריזות שונות לגמרי. הופתעתי לגלות שכבר בשימוש הראשון ה-Babyfacial שרף לי יותר. אמנם זה לא שרף ברמה בלתי נסבלת – אבל בהחלט היה מורגש מאוד. על אף הציפייה שהמוצר של The Ordinary יהיה קשוח יותר על העור, דווקא את המוצר של הפיל השיכור אני לרוב מרגישה הרבה יותר, שזה מפתיע, כי הוא מכיל בתוכו הרבה יותר רכיבים לחותיים שאמורים להרגיע את העור. כמו כן, את המוצר של הפיל השיכור יש להניח על העור 20 דקות לפני שטיפה, לעומת 10 דקות במוצר הזול יותר. אם יש לכן עור מאוד רגיש, אני מניחה שבשתיהן לא תוכלו להחזיק מעמד יותר מ-10 דקות, עבורי זה לא היווה אישיו.

התוצאות – מי מנצח?

אני חושבת ששאלת השאלות היא האם יש הצדקה להוציא 80$ על מוצר כשיש לו מקבילה זולה יותר שעולה עשירית ממנו. התשובה לשאלה הזו היא מאוד סובייקטיבית אבל אני יכולה להעיד על כך שראיתי תוצאות מאוד משמעותיות עם המוצר של הפיל השיכור. כשמדובר במבחן התוצאה מיד לאחר השימוש – שני המוצרים מתפקדים זהה: הם משאירים את העור חלק, לח ונעים למגע, הם לא מייבשים ולא מגרים את העור (שלי).

יחד עם זאת, אינני מרגישה תוצאות דרמטיות לאורך זמן עם המוצר של The Ordinary, אך אני בהחלט מרגישה זאת עם המוצר של הפיל השיכור: גם לאחר שהעור שלי התנקה מאקנה, תמיד הרגשתי שיש בו טקסטורה מרגיזה שאני לא מצליחה להיפטר ממנה. המוצר של Drunk Elephant סייע לי להגיע לתחושה של עור חלק לחלוטין ולתחושתי זה מוצר מושלם עבור כל מי שרוצה לשפר את מרקם העור כמוני. אני גם מכירה משתמשות שמדווחות על כך שהמוצר סייע להעלים להן כתמי שמש, אבל אני משתמשת במוצר כחודש וחצי ולי זה עדיין לא קרה.

אני ממליצה לעשות שימוש קבוע במוצר ולהתאזר בסבלנות, מכיוון שאת התוצאות עם ה-Babyfacial רואים כעבור כמה שבועות והוא אכן מרגיש כמו טיפול פנים בבקבוקון. אם התקציב שלכן מוגבל, אני בהחלט חושבת ש-The Ordinary זה פתרון מעולה, אבל אם מצויה פרוטה בכיסכן ואתן רוצות מוצר שבאמת יכול לחולל שינוי לטובה בעור הפנים, אז ה- Babyfacial הוא המוצר עבורכן. אז למרות שאין כאן נוק אאוט מוחץ היות ושני המוצרים מעולים בעיניי, אילו בכל זאת הייתי מתבקשת לבחור אחד מהם – הייתי בוחרת ב-Babyfacial.

Drunk Elephant Vs. The Ordinary Fashion Tailsנתקלתי בהרבה תגובות ברשת על כך שמוצרי Drunk Elephant הם אוברייטד ואין שום הצדקה להוציא סכום כזה על מוצרי טיפוח ולדעתי? הן טועות מאוד. עם רשימת רכיבים שהיא פלולס ותוצאות ניכרות לעין, כל מה שנשאר זו סוגיית התקציב אבל כך או כך – זה עובד.

את ה-Baby Facial ניתן לקנות כאן עם 20% הנחה ברכישה הראשונה (יש להשתמש בחברת שילוח)
את ה-Peeling Solution ניתן לקנות כאן.