לעולם לא תיתקלו בכותרת קליק-בייט כזו, נכון? כותרות הקליק-בייט המקצועיות העוסקות באינסטגרם תמיד יעסקו בסיפורי הצלחה שייראו לנו כמעט לא ריאליים ויבטיחו לחשוף בפנינו את המסלול שעשו בדרך לתהילה. בפועל, השורה התחתונה של כל אותן כתבות סופר שימושיות לכאורה תהיה שטיימינג זה הכל בחיים ועל כך גם תעיד החשבונית החודשית מאסוס, המלאה בפריטים שנחטפו ברגע האחרון.

למרות שאין שום ציפייה שניתקל בכותרת של הפוסט במאמרים רציניים, זוהי בסופו של דבר המציאות של מרבית החשבונות הקטנים שמרגישים שבכל פעם שנוסף להם עוקב באינסטגרם – הם מאבדים שניים. לכאורה זה עושה רושם של מלחמה אבודה מראש, לפחות עד שנקרא את המאמר של אותה אושיית רשת שהצליחה לפצח את השיטה ונראה את האור.

פוסט טיפים לאינסטגרם של הסושיאל גירלז Social girls

✛ מיד לאחר שתסיימו לקרוא את סיפור ההצלחה של כוכבת האינסטגרם הזו, ייפנו אתכם לעוד כחמישה מאמרים בנושא ועוד שני וובינרים לקינוח. אחרי הכל, אי אפשר לשמוע אותה מנטרה שחוקה מעט מדי פעמים.
✛ כעת יידברו איתכם על תגיות: כמה תגיות מותר, מתי להדביק אותם, היכן, אילו גלריות חסומות ולא כדאי להשתמש בהן, אילו תגיות המוניות מדי ותיבלעו בהם ואילו תגיות קטנות כל כך שרק דודה ברוריה גוללת בהן. בשלב הזה תשננו את התגיות שלכם לפחות כמו את המספר האישי מהצבא.
✛ יעודדו אתכם להשקיע זמן, הרבה מאוד זמן באינסטגרם כדי לראות תמורה בעד האגרה. למעשה, תשקיעו כל כך הרבה זמן באינסטגרם עד שהאצבעות שלכן יהיו מורגלות ללחוץ דאבל קליק בכל מקום – גם בפעמים הבודדות שבהן תעיזו לצאת אל מחוץ לגבולות האינסטגרם.
✛ יעודדו אתכם להפיק את המיטב מכל הימים המיוחדים בלוח השנה, החל מיום המאפים (זה דבר אמיתי) ועד יום הפרנץ’ טוסט (גם זה דבר אמיתי) – אבל מבלי להעלות פוסטים בתדירות גבוהה מדי כי זה פוגע בפאסון. ובקרואסון.
✛ יעודדו אתכם ליצור תמונות אותנטיות, אתם לא רוצים חלילה להיות אמיליה ליאנה – אבל לוודא שהן פוטוגניות, תואמות לשאר הפיד שלכם, הן מספרות סיפור ונעשה בהן שימוש בתאורה אופטימלית. זה די בסיסי.
✛ יעודדו אתכם גם להשאיר תגובות אותנטיות ובעלות משמעות, של שלוש מילים לפחות אבל רצוי גם שש, לתמונות סלפי שתראו שוב ושוב תוך יום אחד.
✛ יעודדו אתכם להעלות פעילויות שאמורות לצ’פר ולפנק את העוקבים שלכם, אבל כדאי להיות זכאים בכלל להשתתף בפעילות הם ייצטרכו לעבור מסע מכשולים מפרך יותר מהמסלול שעשה הוגו להוגולינה במשחקי המחשב מהניינטיז.
✛ Shadowban, הו Shadowban. כי אם אתם כבר משקיעים כ-20 שעות ביממה באינסטגרם שלכם, כעת יפחידו אתכם שיכול להיות שאינסטגרם בכלל “מעניש” את החשבון שלכם. למה שהוא יעשה דבר כזה? אנחנו אנשים כל כך נחמדים! אנחנו משלמים מיסים ואוהבים חתולים! יישלחו אתכם לבדוק האם החשבון שלכם חסום באתרים מפוקפקים, יעודדו אתכם לרדת מהמחתרת, לצאת מן המחתרת, לשנות את התגיות, לזרוק את התגיות לפח, לשרוף את החשבון ולהתחיל מחדש, לעשות טקס ניקוי אנרגיות שליליות – רק שיניחו לכם כבר עם ה-Shadowban הזה.

בסופו של דבר, גם אנחנו חוטאות בחלק (אוקיי, אולי אפילו בחלק גדול) מהסעיפים הללו. כולנו נמצאים במלחמה הזו להגדלת כמות העוקבים וניצול מירבי של הפלטפורמה למטרות עסקיות – כל זאת בזמן שהיא משנה לעתים קרובות את כללי המשחק וגדלה לפחות באותו קצב כמו החשבונית החודשית מתחילת הפוסט. ההתעסקות הטכנית באינסטגרם היא חשובה, אבל אנחנו גם מעודדות אתכם לקחת צעד אחורה, להיזכר איך כולנו גילינו את האינסטגרם ומדוע התחברנו לרשת הזו מלכתחילה.

מי שאוהב באמת ובתמים את הרשת הזו ונהנה לעשות בה שימוש לצרכי הנאה אישית – יהיה גם מי שישרוד את כל השינויים, לא משנה כמה מרגיזים הם יהיו. הטיפ שלנו: הניחו את הפארנויות בצד, אל תשקיעו את זמנכם בניסיון להבין האם האינסטגרם מעניש או מחבב אתכם, אלא תמשיכו לעשות את מה שאתם טובים בו. משם והלאה יהיה לכם קל יותר לאמץ טכניקות עבודה פרקטיות כדי להגדיל את החשבון, התואמות לאורח החיים שלכם ולעסק – ואז מי יודע? אולי באמת תכתבו את סיפור ההצלחה הבא. מבטיחות להירשם לוובינר.

** קצת על הסושיאל גירלז:

אנחנו ה-Social Girls, ואנחנו מנהלות מותג בוטיק לניהול תוכן בפייסבוק ובאינסטגרם, ייעוץ אסטרטגי לפרסום נכון בסושיאל מדיה והפקת אימג’ים לאינסטגרם. אנחנו לא מספקות מענה רק לרשת כזו או אחרת, אלא חולשות על כל הרשתות ומספקות מענה כולל למותג שאיתו אנו עובדות או לו אנו מייעצות, הכל תחת המטריה של השיווק הדיגיטלי. יחד עם זאת, אנחנו גם מאמינות במיקוד ומאמינות שהעסק צריך לפעול רק ברשתות הרלוונטיות לו כך שיהיה נוכח ומזוהה איתן במקום להתפזר על פני רשתות שלא יביאו עבורו את התוצאות הרצויות. מוזמנות לעקוב אחרינו כאן וכאן – וניתן ליצור איתנו קשר במייל socialgirls2016@gmail.com