עד שכבר חשבנו שראינו הכל, מגיע הדבר הבא בעולם הבישום – בושם המגיע בתצורה של מברשת, כאשר זו מכילה בתוכה חלקיקי פודרה עדינים ומבושמים שיש להבריש על הגוף בעת השימוש. מסתבר שהמוצר הזה עוצב בהשראת מברשות הקבוקי ששחקנים יפניים השתמשו בהם כדי להניח איפור כשהופיעו על במות. למברשת הקבוקי המבושמת יש מראה מלוטש ונאה, האם הוא משתווה למראה של בקבוק בושם? בעיניי לא, אבל כידוע – יש לי אהבה קשה לבקבוקי נישה מעוצבים.

אני אוהבת את העובדה שהרבה מהטרנדים הנוכחיים שואבים השראה מאלמנטים בתרבות היפנית, כמו למשל תיקי הקש של Cult Gaia שאותם סקרתי בפוסט מוצרי הקש שעלה הקיץ. בחזרה לענייננו: מדובר במוצר חדש ביותר אז לא יצא לי לקרוא עליו הרבה ביקורות מפורטות, אך השמועה אומרת שהאפקט של המברשת הוא הרבה יותר עדין בהשוואה להתזה של בושם, מה שנשמע לי לגמרי הגיוני.

על טרנד מברשות הבושם במגזין Fashion Tails Luba Shraga

(התמונה באדיבות מגזין ELLE)

למרות זאת, מומחי בישום או “אפים” כפי שנהוג לכנות אותם בתעשייה, מוכנים להישבע שזה לא רק גימיק אלא זו דרך נוספת להניח בושם שעומדת לחלחל לתודעה שלנו. הם גם אומרים שעמידות ועוצמת הבושם היא לא רק פונקציה של צורת ההנחה אלא בעיקר של רכיבים, לכן אי אפשר לצפות מבושם הדרי למשל, שיחזיק מעמד כמו בושם עם תווים עציים – בין אם זה מגיע בתצורה של מברשת או של בושם קלאסי.

את מברשת הבושם אפשר להניח כשחקנית חיזוק מעל הבושם הרגיל, להתרענן איתה במהלך היום או אפילו לעשות בה שימוש בתור הניחוח הבלעדי בו תשתמשו באותו יום. מאחר שמדובר בגרסא מעודנת יותר לבשמים רגילים, ייתכן מאוד שאלו שסובלות בדרך כלל ממיגרנות שמקורן בריחות מסוימים, ירגישו שהנחה באמצעות מברשת פחות טריגרית עבורן. כמו כן, זו אופציה מעולה לנסיעות, במקום בקבוקוני המיני שאנחנו לוקחות בדרך כלל.

נדמה שהיתרון העיקרי של מברשות הבשמים הוא שאנחנו יכולות סוף סוף לייבא אותן לארץ בעוד שבקבוקוני בושם רגילים בדרך כלל לא ניתן. הקונספט הזה של מברשת קבוקי שמכילה בתוכה חומר לבטח מוכרת לחלקכן בעולם מקדמי ההגנה, אלו נחשבים לשיטה הכי ידידותית לחדש את ה-SPF במהלך היום מבלי להחריב את האיפור. זה לא ממש מפתיע שכעת נעשתה אדפטציה לתופעה גם בעולם הבישום וזה גם לא מפתיע ש-Byredo, אחד ממותגי הבישום האהובים אליי, הם החלוצים בתחום.

על טרנד מברשות הבושם במגזין Fashion Tails Luba Shraga

(התמונה באדיבות Byredo)

אל תופעת המברשות צפויים להצטרף מאוחר יותר השנה גם JO, מותג בישום לא מוכר במחוזותינו ואני משערת שנראה עוד ועוד גרסאות לכך בהמשך. מברשות הקבוקי של Byredo כבר נחתו באתר Space NK ולכן אם רציתן תמיד לנסות את הניחוחות האייקונים של המותג כמו בלאנש ו-Gypsy Water (בעלות של 42 פאונד למברשת) אך לא היה לכן איך – כעת נמצא הפתרון. יחד עם זאת, אם יש לכן האפשרות להתאפק, אני ממליצה בחום לחכות קצת עד שהם ייפתחו את המוצר שלהם והשימוש בו יהפוך לנפוץ יותר, כי מהביקורות שעולות באתר נראה שהרעיון אמנם מעולה בתיאוריה – אבל הביצוע בינתיים קצת לוקה בחסר בכל הנוגע לתפעול המברשת.

אז מה דעתכן לגבי מברשות הבושם? גימיק חסר תועלת או מוצר חיוני לשמירה בתיק ולנסיעות?