כשעבדתי בתעשיית החתונות, אני זוכרת בבירור עד כמה הכלות לעתיד חששו מהרגע שבו ייבחרו במאפרת שלהן. רובן לא התאפרו בכלל או התאפרו בצורה ממש מינימלית ופחדו להיראות חנוטות בשכבות של מייקאפ ביום החתונה. אינני בקיאה בסצינת המתחתנות כעת, אבל אני משערת שהיום זה כבר הפך להיות נון אישיו, כי מאז הספיקה להיוולד דמותה של הבחורה הקולית, מה שאומר שיש תעשייה שלמה של מעצבים ומותגים שמקרקרת סביבה ומספקת לה אינספור פתרונות שייאפשרו לה להישאר קולית.

אז הקול גירל לשנת 2018, קווים לדמותה: היא משקיעה הרבה בטיפוח, כי עור בריא קודם לכל דבר אחר אבל באיפור היא אוהבת בכלל לא או ממש מעט – וגם אז שייראה כמו בכלל לא. היא קונה רק בייסיק, אבל בייסיק איכותי: אין לה שום בעיה להשקיע בכך לא מעט אבל במבחן התוצאה חשוב לה שזה ייראה כאילו לא השקיעה בכלל. היא הפסיקה עם קפה לאחרונה ושותה בעיקר מאצ’ה, עושה כמובן יוגה. גרה בדירה קטנה אך מעוצבת ומנוצלת היטב – ומתאבזרת בכמה פיסים מיניליסטיים ביותר אך כאלו שנבחרו בקפידה.

Cool girl brand Fashion Tails Luba Shragaהקול גירל היא מעט קלישאתית. היא לא התחילה ככזו: זה התחיל כסצינה מחתרתית של מותגי אינדי שיצרו את דמותה כדי לקדם מכירות אבל היום זה כבר מיינסטרים לגמרי. אין מנוס מלהודות באמת: הקול גירל של מודל 2018 היא סוג של מפלצת ועדיין, היא מפלצת שכולנו שואפות להיות במידה כזו או אחרת. מושקעים כל כך הרבה מאמצים בניסיון להיראות חסרת מאמץ, עד שכל העסק הזה כבר הופך ללא קולי בכלל ובכל זאת יש קסם סביב התדמית השיקית ונטולת המאמץ הזו – ההיפך המוחלט מהאופן שבו צעדתי היום בצהריים לדואר עם חבילה, מזיעה, מתנשמת ואדומה, עם שיער פרוע. זה נגיד, לא יופיע ב-Urban dictionary תחת הביטוי “קול גירל”. אופס.

Cool girl brand Fashion Tails Luba Shraga

Glossier

מעבר לכך שגלוסייה הם מותג איפור וטיפוח של קול גירל, הם תופעה. למעשה, אני חושבת שבעוד כמה שנים נגלה שהיה למותג הזה תפקיד חשוב בעיצוב התרבות של התקופה האחרונה, יד ביד עם האינסטגרם. הם אלו שעזרו למתג את המיליניאל פינק בתור הצבע הנכון של השנתיים האחרונות והם גם אלו שעזרו לעצב ולמקסם את דמותה של הקול גירל.

גלוסייה דוגלים בטיפוח הרבה לפני איפור ולכן האיפור שלהם מותאם לבחורות קוליות שלא רוצות להרגיש את החומר המונח על העור. האם גלוסייה מיועדים לבעלות עור פורצלן בלבד? לדעתי לא. לא רק בחורות עם סקין מושלם יכולות להיות קול גירלז ולכן גם בחורות עם עור מעורב ואפילו אקנתי מאמצות את הלוק והמוצרים של גלוסייה לחייהן. במובן הזה, אני חושבת שגלוסייה ומותגים דומים עושים שירות מעולה לבחורות שמרגישות חוסר ביטחון לגבי העור שלהן: הם מעודדים את אי השלמות, את הפגמים ואפילו גורמים לנו לבחון מחדש מה אנחנו חושבים על הפגמים הללו ומדוע אנחנו מגדירים אותם כך.

מבחינת מערך יחסי השיווק, גלוסייה הוא המותג האחרון שהייתי מגדירה כמותג לא מתאמץ: הם מפלצת שיווקית שמתופעלת על ידי אינספור קול גירלז המשמשות להם כחיילות נאמנות בצבא האמת, אז אם אתן שורצות באינסטגרם כמוני – אין שום סיכוי שפספסתן את כל ההשקות האחרונות שלהם, פשוט כי אין לאן לברוח.

את מוצרי גלוסייה ניתן להזמין ישירות מהאתר שלהם, הזמינו דרך הלינק הבא כדי לקבל 10% הנחה ברכישה (יש להיעזר בחברת שילוח).

Cool girl brand Fashion Tails Luba ShragaMilk Makeup

עוד מותג סופר קולי הוא מילק, גם כן נמכר כרגע רק בארה”ב וגם כן צפוי לנחות ב-UK מתישהו בשנה הבאה. גם מילק דוגלים באיפור שהוא בעצם בלתי נראה, אבל להבדיל מגלוסייה הם קצת אדג’ים יותר ומספקים גם מענה לסצינת המסיבות של הקול גירלז עם צלליות קרם מבריקות בכל מיני גימורים מטאליים שאין סיכוי להיתקל בהם בגלוסייה עכשיו או אי פעם בעתיד.

גם למילק יש נטייה לקחת את הדברים רחוק מדי, מה שמסביר מדוע השיקו דפי בלוט סופחי שמן שמתפקדים גם בתור ניירות גלגול. אוקיי, הבנו, אתם היפסטרים אבל אולי די? זו דוגמה קלאסית למותג שמתאמץ יותר מדי כדי להיראות נטול מאמץ. להבדיל מגלוסייה שהם לדעתי נטולי פגמים מבחינת ביצועים, מילק הם קצת Hit & Miss מבחינתי ויש להם די הרבה גימיקים בליין.

את מוצרי MILK ניתן להזמין מהאתר שלהם עם חברת שילוח או מספורה.

Cool girl brand Fashion Tails Luba ShragaHerbivore Botanicals

כבר דיברנו על כך שקול גירל משקיעה הרבה בטיפוח שלה וממש לא מתביישת בכך. לא רק שהיא משקיעה הרבה בטיפוח שלה: היא גם מעדיפה טיפוח טבעי, רכיבים טובים, שגרת טיפוח הוליסטית של ממש. Herbivore Botanicals עונים על כל הסעיפים שציינתי ולכן באופן לא מפתיע, אפילו פרסמתי לא מזמן פוסט היכרות שלם עם המותג. כאן לא תמצאו גימיקים אלא מוצרים שבאמת נותנים עבודה ושימוש לא קונבציונלי ברכיבים שבדרך כלל אנחנו קצת חוששים מהם (היי שמן קוקוס!) בצורה שמיטיבה עם העור. זו דוגמה למותג שמצליח להיות קולי לא רק בגלל מיתוג ואריזות יפות, אלא גם בזכות חשיבה מחוץ לקופסא ומוצרים שיש בהם חדשנות.

את מוצרי Herbivore Botanicals ניתן להזמין מהאתר Moorea Seal (משלוח לארץ בעלות 15$) או מספורה.

Elizabeth and James

האם מארי קייט ואשלי אולסן נחשבות עדיין קול גירלז? נדמה לי שימי התהילה שלהן תמו לפני כמה שנים, מה שמסביר מדוע הן יוצרות כעת מותגים המספקים מענה לדור הבא של הבחורות הקוליות. Elizabeth and James הוא לגמרי מותג של בחורות קוליות בארה”ב ולאחרונה בשמים של המותג נחתו גם בהרודס ב-UK אז ניכר שכל המותגים הקוליים מתכננים פלישה לממלכה במוקדם או במאוחר. חוץ מליין בשמים משובח, אחד ממוצרי הדגל של המותג הוא שמפו יבש לשיער במגוון ריחות מבושמים ובתור הבעלים של Burboun, הבושם שלהן שמריח כמו ישיבה של גברים מעשני סיגרים בגיל העמידה במועדון יוקרתי (תיאור מפתה, אני יודעת) – אני יכולה לומר שהמותג לגמרי מצדיק את ההייפ.

את מוצרי Elizabeth and James ניתן להשיג בספורה.

Cool girl brand Fashion Tails Luba ShragaTatcha

עוד מותג טיפוח קולי במיוחד הוא Tatcha ואני מודה שהפעם אין לי מספיק ניסיון איתם כדי להחליט באופן גורף האם המוצרים שווים את ההייפ או לא. מדובר במותג יפני, אבל אם זה גורם לכן לחשוב על מוצרים קוריאניים נגישים – תשכחו מזה, כי טאצ’ה הוא מותג יפני יוקרתי לפנים. נראה שהפורמולות של המותג טובות אך לא לגמרי נקיות, האריזות מאוד יפות והמותג מצטלם נהדר באינסטגרם (מי אמרה מסיכה בצבע סגול ולא קיבלה?), שזה בערך כל מה שצריך בימים אלו כדי להצליח.

את מוצרי Tatcha ניתן להשיג בספורה.

Cool girl brand Fashion Tails Luba Shraga

Fenty Beauty

ריהאנה היא קול גירל אז זה די ברור שכל מה שהיא תוציא תחת שמה יהיה גם כן קולי, נכון? החידוש בליין של פנטי ביוטי הוא שהפעם יש מגוון מוצרים שמספקים מענה לקול גירלז גם בעלות עור מאוד כהה וגם בעלות העור הבהיר ביותר, קצוות הסקאלה אשר גם מותגי מיינסטרים וגם מותגים קוליים נוטים להזניח, שזה לא קולי בכלל. להבדיל ממותגי ביוטי אחרים ברשימה, נראה שמוצרי Fenty Beauty מיועדים לקול גירלז חובבות הנוצצים, מסתבר שגם זה קורה.

את מוצרי Fenty Beauty ניתן להשיג בספורה.

Cool girl brand Fashion Tails Luba Shraga

(הצילום באדיבות JellyJune)

OUAI

נחזור לקטגוריית השיער, עם OUAI, כנראה מותג השיער שאני חופרת עליו הכי הרבה והמותג שגרם לי לחפור הרבה בענייני שיער מלכתחילה. בדומה לגלוסייה שבראשם עומדת אמילי ווייס, הבעלים של המותג וקול גירל בפני עצמה – ג’ן אטקין הבעלים של OUAI שהיא גם מעצבת השיער של כל הסלבס – היא קול גירל. כאן לא תמצאו מוצרים גימיקיים אלא מוצרים שבאמת נותנים עבודה ולטעמי גם מצטיינים על פני כל השאר.

את מוצרי OUAI ניתן להזמין בקאלט ביוטי, ממש כאן.

Cool girl brand Fashion Tails Luba ShragaByredo

הגענו לקטגוריה האהובה עליי, בישום. יש כמה וכמה מותגי בישום לקול גירלז שאני אוהבת, את חלקם גם פגשתן בפוסט ההיכרות עם בשמי הנישה שלי. Byredo, דיפטיק, בלה פרויד ו-Le Labo הם כולם מותגים שמתעסקים גם בבישום לגוף וגם במוצרי בישום לבית והם פשוט נטולי פגם מבחינתי. אילו יכולתי להחזיק באוסף שלם של מוצרים מהליינים של כל המותגים שהזכרתי כאן, הייתי מאושרת ובוודאות גם מאוד ענייה. אנחנו לגמרי נמצאות בקטגוריה שבה אפשר להוציא 200 ש”ח על נר אחד מבלי למצמץ או 800 שקלים על בושם.

את מותגי הנרות שה��כרתי ניתן להזמין בקאלט ביוטי ו-Space NK (את Le Labo אין להשיג בארץ).

Cool girl brand Fashion Tails Luba Shragaאורבן אאוטפיטרס

מותגים לקול גירלז לא קיימים רק בתחום הביוטי, אלא גם בתחום האופנה והלבשת הבית. אורבן אאוטפיטרס הוא פחות או יותר המקדש של הקול גירלז, עבור שתי המחלקות. מחלקת העיצוב הבית נוטה לעיצוב קצת בוהיימני ואילו הבגדים הם בייסיק עם אדג’ ובמחירים לא מאוד זולים. אם אתן קול גירלז בוודאי גם שמעתן שאורבן אאוטפיטרס יינחתו בקרוב בארץ ולא בטוח ששמחתן לגבי הידיעה, כי ידוע שקול גירלז אמיתיות רוצות את כל מה שהוא לכאורה אקסקלוסיבי וקשה להשגה.

את מוצרי אורבן אאוטפיטרס הכי משתלם להזמין מהאתר האירופאי שלהם, ממש כאן.

Mejuri

חפרתי הרבה על מותג התכשיטים הזה ואני באמת חושבת שזה מותג התכשיטים האהוב עליי ביקום כולו. אני קונה מהם לא מעט וגם יצא לי לעבוד איתם לפני כמה חודשים ותנו לי לומר לכן: גם בהנחיות בצילום שלהם הם מדגישים את כל הכללים ליצירת לוק אולטימטיבי של הקול גירל: לק בהיר, איפור מינימלי, צילום רך. מג’ורי לא באים לשחק משחקים והם יודעים בדיוק לאיזו תדמית הם מכוונים, מה שצריך להתבטא בכל המדיות, בכל שיתופי הפעולה שלהם ובכל החזיתות. לקול גירלז יש קודים שווים ולכן אם תזמינו מהלינק הבא, תוכלו לקבל 20$ הנחה ברכישה הבאה שלכן.

Cool girl brand Fashion Tails Luba ShragaRMS

רוב המוצרים בליין קרמים, כולם אורגניים וכולם מסייעים ליצור לוק טבעי ונטול מאמץ. מדובר במותג איפור ששם דגש מיוחד על שימוש ברכיבים שאינם מזיקים, מה שגם אומר שחיי המדף של המוצרים קצר יותר ביחס לאיפור שאנחנו קונות בדרך כלל. ל-RMS יש כמה מוצרים שהצליחו להפוך לקאלט בקרב קהילת הקול גירלז כמו ה-Un cover concealer וה- Living luminizer. בכל מותגי הביוטי שהזכרתי לא תמצאו היילייטרים מעוורים וקונטור חד אלא מוצרים עם גימורים רכים וטבעיים, המיועדים לחובבות הז’אנר.

את מוצרי RMS ניתן להשיג באתר קלאט ביוטי, ממש כאן.

Cool girl brand Fashion Tails Luba Shragaמאריה לאונרד

מאריה לאונרד היא יוטיוברית בחסד והמהות של הקול גירל – גרסת הוידאו. עריכת התוכן בערוץ שלה מאוד מגזינית, היא מכירה מותגי אינדי שנחשפתי אליהם לראשונה רק בזכות הערוץ שלה והיא היחידה שמצליחה להמציא בכל פעם את הגלגל מחדש עם רעיונות פרשיים ויצירתיים באמת.

הקול גירל הכי קולית שאני מכירה בארץ היא אלינור ברטל ולכן אחרי האינסטגרם שלה חובה עליכן לעקוב. כל דבר בה הוא קולי, מהסטייל הלא מתאמץ אבל הפלולס שלה ועד לאיפור שראוי לאותה הגדרה בדיוק. רציתן קול גירל מקומית אמיתית? קיבלתן!

Cool girl brand Fashion Tails Luba Shraga

(התמונה באדיבות אלינור ברטל)

אז מה איתכן? מתחברות למותגי הקול גירלז?