אחת היוטיובריות החביבות עליי שאלה השבוע שאלה שכל חובבת טיפוח צריכה לשאול את עצמה: מה העור שלנו באמת צריך? פעמים רבות אנחנו קונות מוצרים בגלל ההבטחות שמתלוות אליהם, כי הם נשמעים לנו מעניינים ואנחנו רוצות לדגום אותם בעצמנו. הסיבות מובנות מאליו, במיוחד בתחום הטיפוח: תמיד יש לנו את התקווה למצוא מוצר קסם שיעמוד בהבטחות שלו בצורה מלאה ויחולל את השינוי המבוקש בעור שלנו.

הרצון הזה לנסות את הדבר המעניין הבא, עלול להפוך את העור שלנו למעבדת ניסויים. זה גם עלול להכניס אותנו לסחרחורת קניות שתבלבל אותנו, כך שלא נדע באיזה סדר מוצרים להשתמש ואיך לעשות בהם שימוש. בכל פעם שאני נתקלת בהזמנות של בחורות תמימות ברשת המחליטות להזמין כמות גדולה של מוצרי טיפוח בבת אחת – אני חוטפת חום. האם הן באמת *צריכות* את כל המוצרים הללו? יש תשובה אחת וכמעט וודאית – לא.

אם אתן מרגישות שהלכתן לאיבוד, אני ממליצה לכן בחום לחזור למקורות ולהפוך את שגרת הטיפוח לפשוטה יותר. שגרת הטיפוח שלכן לא צריכה להיות מדע טילים, אתן לא צריכות לשבת עם דפי נוסחאות (את זה נשאיר לסדר ימי חפיפת השיער בשבוע) וזה לא אמור להיות כל כך מבלבל. ישנם מוצרי בסיס שכל אחת צריכה בשגרת הטיפוח שלה כדי לשמור על עור במצב מאוזן וישנם מוצרי אקסטרה, שאנחנו מוסיפות בהתאם לגיל שלנו, סוג העור שלנו ודאגת העור שלנו כדי לבנות שגרת טיפוח מותאמת אישית.

תנו לי לספר לכן משהו: המוצרים האלה אינם מאסט. זה לא סותר את העובדה שיש לי מוצרים אהובים מאוד בקטגוריות ה”אקסטרה” שאני מאמינה בהם מאוד אך אני לא חושבת שכל אחת צריכה לטפח שגרת טיפוח בת עשרה שלבים או כל אחת צריכה לנסות חומצות שונות ברוטציה. למעשה, אין חובה לעשות שום דבר מכל מה שהזכרתי, חוץ מאשר החובה לשמור על העור שלנו נקי ולדאוג לא לייבש אותו.

אם הגעתן למצב שאתן מרביצות הזמנה מרשימה של מוצרי טיפוח או מנסות לשכנע את עצמכן שאתן חייבות מוצר טיפוח מסוים, אני אומרת – עצרו הכל. תופתעו לגלות אבל ישנם ימים שגם אני מאמצת את הגישה הזו בעצמי, באמצעות השימוש ברוטינה מינימלית ביותר, רוטינה של בייסיק ביץ’ כפי שאני קוראת לה בצחוק אבל בפועל זו יופי של שגרת טיפוח. אני מאמצת אותה בימים בהם אני מרגישה שהעור מאוזן ואני לא רואה סיבה להעמיס עליו מוצרים נוספים בכוח או בימים בהם סתם אין לי זמן ופנאי להתמרח בקרמים עד אמצע הלילה.

ישנם מוצרים שיחזרו על עצמם בשגרת הטיפוח בכל ערב וערב – ואת התוספות אני בוחרת האם להשמיט או להוסיף בהתאם לצרכי העור והחיים שלי. שגרת הטיפוח שלי בערב תמיד תתחיל עם הניקוי הכפול, גם אם ברקע תפרוץ מלחמה. אני עדיין משתמשת נאמנה בשמן חמאת השיאה של ל’אוקסיטן, שהוא אחד המוצרים הפייבוריטים עליי עד עצם היום הזה וניתן לרכוש אותו כאן.

שגרת טיפוח לבייסיק ביץ' במגזין Fashion Tails Luba Shraga

אחריו אני משתמשת בתוספת חדשה ומשמחת בשגרת הטיפוח שלי: ה-Renew Gel Cleanser של אחת החברות המשובחות בעולם הטיפוח שיצא לי לגלות השנה Pestle & Mortar. מדובר בג’ל סמיך מאוד שיש להניח על עור יבש ועם העיסוי שלו לתוך העור, אפילו מרגישים קצת את החומר מתחמם. יש למוצר ריח הדרי קל ביותר, הוא מכיל פורמולה נקייה לחלוטין, נטולת אכזריות וטבעונית.

חששתי מאוד להשתמש במוצר הזה עקב אהבתי הגדולה ל-Ceramic slip שזה עתה נגמר ואני שמחה להודות שמצאתי לו תחלופה מעולה: ה-Renew Gel עדין, משאיר את העור קורן ולא מייבש אותו כלל. לדעתי בעלות כל סוגי העור יוכלו ליהנות ממנו. הסבון נמכר כמוצר בפני עצמו ויחד איתו ניתן גם לקנות באלם להסרת האיפור (שמחכה בסבלנות לרגע הנכסף שבו אסיים את השמן של ל’אוקסיטן) ומטליות ניקוי – כך שבין אם תבחרו את הסבון בלבד או את קיט המוצרים השלם תעשו יופי של שירות לעור שלכן.

השלב הבא הוא פילינג, אך כיאה לבייסיק ביץ’, בימים מסוימים אין לי רצון למרוח חומצה כדי ליהנות מפילינג כימיקלי. בדיוק בשלב הזה נכנס לפעילות הפילינג של De Mamiel, אחד המוצרים הכי יפים שיצא לי להשתמש בהם לאחרונה ואני ממש לא מדברת רק על האריזה החיצונית. מדובר בפילינג עדין ביותר בריח קקאו (!), שמותיר את העור אחיד וקורן יותר, אינו מייבש אותו בכלל אך ניכר שעושה את עבודתו היטב. שגרת טיפוח של בייסיק ביץ’ היא שגרה שבה מוצרים מסוימים יכולים למלא כמה פונקציות ולכן המוצר Brightening, cleanse and exfoliate יכול לשמש גם כמסיכה במידה ומשאירים אותה על העור כמה דקות.

עם רשימת רכיבים שהיא לא פחות מפלולס, אתן יכולות לשכוח את כל מה שסיפרו לכן על פילינג פיזיקלי – כי המוצר של De Mamiel עושה לכולם בית ספר. הוא מתנהג כמו מוצר יוקרתי ביותר והוא אכן שייך למותג יוקרתי, אך תג המחיר (41 פאונד לפני הורדות מיסים) הוא בעיניי סלחני לחלוטין, במיוחד לעומת מה שמקבלים בתמורה. את המוצר תוכלו להזמין כאן.

שגרת טיפוח לבייסיק ביץ' במגזין Fashion Tails Luba Shraga

בימים שבהם אין לי פנאי לשגרת טיפוח מורכבת, אני עלולה לדלג על הטונר ולעבור ישירות לשלב הסרום. גם כאן יש כוכב יחסית חדש, אם כי אני כבר נמצאת בחצי הדרך של הבקבוקון שלו – Clearing serum של קיפריס. קיפריס הוא מותג שרציתי להתנסות בו כבר כמה זמן, אבל לפני כמה חודשים חלה עלייה מאוד דראסטית במחירים שהפכה את רוב המוצרים שלו לבלתי נגישים מבחינתי.

ה-Clearing serum שמר על תג מחיר יחסית נסבל (64 פאונד לפני הורדות מיסים) ובהחלט סכום שאני יכולה להרשות לעצמי להוציא על מוצר טיפולי. מדובר במוצר שאמור לסייע באיזון הפרשת השמן מהנקבוביות והוא מבוסס על שלל רכיבים לחותיים, כמו גם תה ירוק ושמן עץ התה. יש למוצר מרקם מאוד מרוכז, צבע ירוק וריח עצי – אני יודעת שזה לא נתון סקסי במיוחד עבורכן, אז אני מוצאת לנכון לציין זאת, למקרה שלא נועדתם להיות חברים.

המוצר של קיפריס הוא סרום מצוין שעושה את עבודתו היטב ואני בהחלט מרגישה שהעור שלי מצליח לשמור על איזון מאז שהתחלתי להשתמש בו. אני לא חושבת שהוא מוצר יוצא דופן ושאהיה בהכרח חייבת לקנות עד סוף ימי חיי, אבל העור שלי מגיב אליו היטב ובינתיים אני נהנית ממנו מאוד. אני צופה שהוא יחזיק אצלי משהו כמו ארבעה חודשים ובסיומם אשקול את צעדיי מחדש. את הסרום ניתן להזמין כאן.

אחרונים חביבים בשגרת הטיפוח הזו הם קרם לחות שאותו אני מחזקת יחד עם טיפות שמן ורדים. על קרם הלחות סיפרתי לכן בהרחבה ולכן לא איכנס לכך שוב, רק אציין שה- Honey Ceramide full moisture cream של Cosrx היה אחד הגילויים הטובים שלי הקיץ. מוצר שהיה נראה יותר מדי בייסיק אפילו לבייסיק ביץ’ הזו ובכלל לא משך אותי להשתמש בו, אבל אחרי שניסיתי פשוט התאהבתי בפורמולה המצוינת שלו. יש לו מרקם סמי-מאט כך שאני חושבת שבעלות עור מעורב ושמן יעשו לעצמן שירות גדול אם ישתמשו בו. הוא נספג באופן מיידי, אפשר להניח עליו בקלות איפור מעליו כך שהוא יכול גם לתפקד כקרם יום ובעיניי הוא פשוט נטול פגמים. ניתן להזמין אותו כאן.

יש לי רק שבחים לכתוב אודות המותג MV Organics וה-Rose booster שלהם, המבוסס על תערובת שמנים יפיפיים, במרקם הכי קליל שנתקלתי בו. אמנם הפעם מדובר במוצר יקר באמת (77 פאונד לפני הורדת מיסים) אבל הוא נמצא אצלי באוסף כבר שנה בדיוק בשימוש קבוע וטרם הסתיים, כך שבהחלט מתקבלת כאן תמורה למחיר. הוא מוצר נפלא למי שרוצה לאזן את העור ולהזין אותו בשמנים טובים מבלי להכביד עליו, כך שאין מישהי שלא הייתי ממליצה לה להתנסות בו. קרם הלחות של Cosrx הוא מוצר נפלא בפני עצמו אבל בשילוב עם השמן? פיצוץ אמיתי. את השמן ניתן להזמין כאן.

אני מסיימת כל שגרת טיפוח תמיד עם באלם, הפעם אני עם ה-Balm.com בגרסת ה-Birthday שמגיע עם שימר מאוד עדין וריח אמיתי של עוגה. כתבתי בעבר שאני חשה שהבאלמים של גלוסייה לא מתומחרים מדויק ולפיכך אפשר לדלג עליהם. החלק הראשון אמנם נכון, אבל רק כשמצאתי את עצמי כמה ימים ללא הבאלם שלהם וגיליתי כמה השפתיים שלי חזרו להיות יבשות – החלטתי לחזור בי מהחלק השני של ההצהרה כי אני נהנית מהם מאוד. אני נהנית עוד יותר מהעובדה שהם לא דביקים ולא מבריקים, אך המרקם של הבאלם עבה מאוד ואפקטיבי. את הבאלם ניתן להזמין כאן (יש להשתמש בחברת שילוח).

כפי שניתן לראות, שגרת הטיפוח הבסיסית שלי היא אמנם בייסיק ביץ’, אבל היא כזו שנותנת עבודה. נעדרים ממנה תותחים כבדים כמו חומצות ורטינולים, אבל היא בכל זאת מזינה, מאזנת ומרגיעה. מבחינתי ניקוי הכפול, הסרום והלחות הם שלבי היסוד וכל דבר מעבר לכך הוא כבר נתון לשיקולכן וככל שתשמרו על עקרונות פשוטים ומובנים – כך יהיה טוב יותר.