הגיע הזמן לחשוף בפניכן את תוצאות המחקר שעליו עבדתי במשך שנה שלמה. אפשר לומר שזו המקבילה שלי לתזה, אבל לדעתי אפילו תזה במדעי החלל לא תצליח להשתוות למידת הרצינות והמחשבה שהושקעה כאן בבחירת החטיפים. חקרתי בתי קפה, דוכני מזון, מסעדות. לא פסחתי על שום קינוח מושחת ואף נסעתי לכל קצוות הארץ כדי לצרוך קינוחים שכל אדם בר דעת יגדיר כמוגזמים, אך אני בוחרת להגדיר בתור מצעד הקינוחים שלי לשנת תשע”ז. זה המקום להכניס כל טריגר אפשרי ולציין שזה לא הפוסט אליו מומלץ לגשת רעבים.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shraga

נפתח את הרשימה קרמרי דה ל’אקלר בקינג ג’ורג’ עם הדבר המשוגע שאתן רואות בתמונה. מדובר במקום שההתמחות שלו היא להגיש גלידה בתוך בצקים ומאפים – התמחות שאני רואה בעין יפה מאוד. בחנתי את מגוון החטיפים במקום כחלק מההכנות הרציניות שלי לטובת המחקר והגעתי למסקנה חד משמעית שהקרואסון במילוי הגלידה ובציפוי הגלידה הוא הטעים ביותר.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shraga

אנחנו ממשיכים לקינוח המרהיב ביותר ברשימה והוא צמר גפן מתוק אשר בבסיס שלו מסתתרת גלידה נימוחה, קינוח המוגש במסעדת אמריקה באבן גבירול. לא יודעת מה לומר  פרט לכך שאפילו אני והשותפה שלי לפשע חווינו קושי אמיתי לסיים מנה כזו (ואף דפיקות לב מואצות) ואתן לבטח כבר יודעות שזה לא קורה הרבה.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shragaאני יודעת שכולם מאוהבים בפנקייקים של NOLA אבל אני דווקא מעדיפה את מנת הסמור’ס שלהם, חבל רק שהחורף לא כאן כדי לשמש רקע מושלם עבור המנה הזו.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shraga

הפעם מצפה לנו נחיתה רכה בירושלים, בבית הקפה המקסים ומלא האישיות “תמול שלשום“, שם יש מנה מפתיעה ביותר: מילקשייק חמאת בוטנים ובמבה, קחו רגע לעכל את זה. 

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shragaהמנה הזו אמנם נראית צנועה ובסיסית לעומת השאר, אבל כשזה טעים – זה פשוט טעים והגלידה האמריקאית של “אמריקה בורגרס” היא בדיוק כזו – טעימה ובעלת טעם של גלידה אמריקאית אמיתית.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shraga

הנה גילוי מפתיע: לנדוור הצליחו לתת עבודה העונה עם מיני תפריט של מילקשייקים מושחתים באופן מיוחד.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shragaהפעם מדובר בבחירה לא מפתיעה בכלל אם אתן עוקבות אחרי הבלוג שלי, כי אתן לבטח יודעות עד כמה אני אוהבת את ה-The Showroom Bakehouse, מקום שבו כל דונאט וקרונאט עשויים למופת.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shraga

הפעם קצת קשה לי להתמקד בקינוח מושחת ספציפי, כי מבחינתי כל מאפה שתזמינו ב-DaDa&Da צפוי להיות סיפור הצלחה.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shraga

ההמלצה הפעם כואבת לי במיוחד כי מדובר במלכודת תיירים בשרונה מרקט המוכרת כל עוגיה בעלות של 15 ש”ח (!). הוצאתי את מיטב כספי על העוגיה הזו מכיוון שאני מאמינה שמחקר החטיפים לא יכול להיעצר עקב שיקולי תקציב והרי היא כאן בפניכן: עוגיה יקרה להחריד, אך גם טעימה להפליא.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shragaהרי בפניכן קינוח אינסטגרם קלאסי ולמרבה ההפתעה – ממש טעים! במעדנייה יפנית קסומה בשוק צפון, YAPANI, תמצאו את פיסת גן העדן הזו, שהיא למעשה פנקייק בצורת דג ובמילוי גלידה רכה והתוצאה היא לא פחות מפלולס.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shragaאוקיי, אוקיי, קצת סתמי מצדי להמליץ על פושון ואני מודה שהם השתחלו לרשימה בקושי, אבל בפעם האחרונה שדגמתי אותם לטובת המחקר – הזמנתי אקלייר בטעם וניל ומצאתי שהוא מעולה. לשאר הטעמים לא התחברתי ולכן ההמלצה שלי הפעם היא דווקא ספציפית ביותר.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shraga

זה לא ממש יפתיע אתכן לגלות את המילקשייקים של סוסו אנד סאנס ברשימה, אחרי שבביקורת המסעדה שלהם כמעט חטפתי סתימת עורקים מהדבר הזה.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shragaגם בכל הנוגע לקינוחים של קפה קדוש בירושלים אין צורך להכביר במילים – בעיקר כי הקדשתי להם פוסט שלם,  רק אוסיף שזו ככל הנראה החוויה הקולינרית הכי מענגת שחוויתי השנה.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shragaהמיני פנקייקים של בנדיקט בטעם אוריאו לגמרי נותנים פייט ראוי לכל הקינוחים ברשימה, על אף שמדובר ברשת גדולה.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shraga

עד ללב המפרץ הגעתי כדי להציג בפניכן את המילקשייק המושחת ביותר שיש, מהגלידיום. צפו לפוסט שלם על ההרפתקה הצפונית שלי ממש בקרוב ועד אז, אני מציגה בפניכן את הניו יורק שייק שמכיל בתוכו אוריאו, טוויקס, סניקרס, טופיפי, מיני ריזס והרשיז (!).

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shragaקינוח סולידי יחסית לטובת הקוראות המאופקות בקהל, אבל טעים לא פחות: עוגת התפוחים של אורנה ואלה.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shragaעוד לא יצא לי לפגוש טארט לא טעים בלחמים, לכן אני מגיעה למסקנה הבלתי נמנעת שזה פשוט לא קיים.

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shraga

הסופגניות של מתוקה מושחתות באופן מיוחד. סליחה, אפשר כבר שיהיה דצמבר?

כעת לרשימה הזוכים הסופית:

✛ הקינוח הטעים והטרי ביותר: קפה קדוש
✛ הקינוח היצירתי ביותר: מסעדת אמריקה
✛ הקינוח האמין ביותר (כזה שתמיד אפשר לסמוך עליו לתת עבודה): לחמים
✛ הקינוח הפוטוגני ביותר: גלידיום
✛ הקינוח הנגיש ביותר: בנדיקט
✛ הקינוח המפתיע ביותר: תמול שלשום
✛ הקינוח שכמעט נכנס לרשימה וראוי לאזכור: פאי לימון ופיסטוק במגזינו

מצעד הקינוחים המושחתים בארץ במגזין Fashion Tails Luba Shragaאז זהו, אלו היו תוצאות המחקר המעמיק שלי, אני ללא ספק אמא גאה. אני מקווה שסיפקתי עבורכן אינסוף רעיונות לקינוחים מושחתים ואני מתחייבת להמשיך במלאכת הקודש הזו, במשימה הכל כך חשובה עלינו, במהלך השנה העברית החדשה שבאה עלינו לטובה וכעת ברשותכן, אתפנה להזמין תור דחוף לקופת החולים.