קשרים בשיער, בואו נדבר על זה. על פניו מדובר בבעיות עולם ראשון אבל בפועל, בעלות השיער הדקיק בוודאי יזדהו איתי כשאני כותבת שזה לא נעים במיוחד. נדמה שבמהלך תקופת הילדות כמעט כל המוצרים לניקיון השיער הבטיחו גם סירוק קל אבל אף אחד לא מבטיח לנו הבטחות בסגנון כשאנחנו הופכות להיות נשים בוגרות ומגלות עד כמה העולם הזה מורכב וסבוך קשרים.

בתור מי שמנסה לתחזק שיער ארוך ודקיק, חוויתי לא מעט מהבעיות הללו בחודשים האחרונים. תכננתי להסתפר ממילא בסתיו, אבל הבנתי שאיאלץ להקדים את התוכניות שלי מכיוון שהקשרים בשיער כבר ממש העלו לי את הסעיף. העובדה ששגרת הטיפוח שלי רנדומלית יחסית ומורכבת מכל מיני מוצרים משתנים לא ממש תרמה לעניין ולכן הגעתי למסקנה שדרוש סדר ושגרה קבועה שתעזור לי להשיג שיער חלק שממש אפשר להעביר בו את האצבעות.

שגרת טיפוח לשיער נטול קשרים במגזין Fashion tails Luba Shragaבמהלך הקיץ האחרון יצא לי לדגום כמות מרשימה מאוד של מוצרי שיער: חלקם מוצלחים וחלקם פחות, אבל הקושי המהותי נבע מכך שאלו היו התנסויות רנדמוליות ולכן לא ממש הצלחתי להרכיב שגרת טיפוח שתענה על כל הסעיפים החשובים לי. היו מוצרים שייבשו לי את השיער, היו מוצרים שגרמו לכך שהקרקפת שלי הפכה לשמנונית מהר מהרצוי ושום מוצר לא הצליח לסייע בבעיית הקשרים, עד שהגעתי לבסוף לסדרת החימר של לוריאל אלביב.

הסדרה מכילה שלושה סוגי חימר ומבטיחה סירוק קל ונטול קשרים, שזו הבטחה שכאמור אני לא נתקלת בה כל כך במוצרי השיער, מכיוון שרובם ככולם אפילו לא מנסים לספק לכך מענה. מבחינת הפורמולה הסדרה הזו לא מושלמת, מכיוון שהיא כוללת בתוכה גם מלחים, אבל מאחר שהיא גם באמת מסייעת לשמור על השיער שלי נטול קשרים, החלטתי לסלוח לה על כך הפעם.

ראוי לציין שהסדרה הזו מגיעה גם עם מסיכת חימר שאותה יש להניח לפני השמפו והיא אמורה לסייע באיזון קרקפת שומנית. לא הייתי מגדירה את הקרקפת שלי כשומנית מאוד ובואו נודה באמת: אין לי כוח להניח מסיכה לפני החפיפה ולכן אני מודה שלא נגעתי בה. אחת ההחלטות שלי לגבי שגרת הטיפוח לזמן הקרוב כל עוד אני מנסה לטפל בקשרים ולא נוגעת בינתיים במכשירים לעיצוב השיער – היא לאמץ גישה מינימליסטית ככל הניתן, אז מסיכה לפני חפיפה? לא תודה.

מדוע אני מעדיפה מרכך על פני מסיכה? האמת היא שמעולם לא הייתה לי בעיה עם מרככי שיער או עם מסיכות ולכן אני נוטה להשתמש בהם לסירוגין. אומרים שלמרככי שיער אין באמת ערך טיפולי ובטווח הארוך הם מייבשים את השיער יותר מאשר מועילים לו, אבל כאמור – לי זה לעולם לא הפריע ומאחר שאני לא מתחברת לקונספט של מסיכת החימר שמגיעה עם הסדרה הזו, העדפתי כבר לדבוק בינתיים בשמפו ובמרכך בלבד.

את השמפו ניתן להזמין כאן.
את המרכך ניתן להזמין כאן.

שגרת טיפוח לשיער נטול קשרים במגזין Fashion tails Luba Shraga

המוצר שאני מניחה מיד לאחר ייבוש השיער, כשהשיער עדיין לח הוא את ה-Gliss Serum deep repair של שוורצקוף. אני מרססת אותו על השיער ולאחר מכן באמצעות המברשת הרטובה של לייף, אני מסרקת את השיער בצורה יסודית וזהו, השיער חלק ונטול קשרים. אני מקפידה לסרק את השיער גם בין חפיפות אבל מוצאת שהפקטור העיקרי שמשפיע על מידת הקשרים היא שגרת הטיפוח שלי במהלך החפיפה ומיד אחריה.

אני מאפשרת לשיער להתייבש באופן טבעי ולפני השינה אני גם מעסה כמה טיפות משמן השיער של OUAI שעומד להסתיים ויידרש לי גיבוי בדחיפות. השמן לא גורם לשיער להיראות שמנוני, אלא מעניק לו ברק ולחות בדיוק במידה הנכונה. חוץ מאשר שיער חלק ונטול קשרים, חשוב לי מאוד שייראה בריא ואני מוצאת שהשמן לגמרי מאפשר לי לסגור את הפינה הזו ולסמן וי נוסף על המשבצת.

את הסרום ניתן לקנות בפארם ב-48.90 ש”ח
את השמן לשיער של OUAI ניתן להזמין כאן

אני עדיין דוגלת בשגרת טיפוח הכוללת שתי חפיפות שבועיות בלבד ולכן מוצר הטיפוח היחידי שבו אני משתמשת בו על גבי שיער יבש הוא השמפו היבש של אמיקה. זה אומר שאני לא משתמשת כרגע במוצרי סטיילינג שמעניקים לשיער נפח כמו שאני עושה בדרך כלל, משום שאלו בדרך כלל תורמים ליצירת קשרים ואני גם מוצאת שאין בכך צורך: שגרת טיפוח השיער שלי גורמת לו להיראות טוב ואני לא מרגישה צורך במניפולציות נוספות מעבר לכך.

את השמפו של אמיקה ניתן להזמין כאן.

טיפ נוסף שעוזר לי לשמור על שיער חלק לגמרי: לאסוף את השיער בקוקו רגיל ולא בגולגול. יש שיאמרו שזו מטאפורה לחיים עצמם, אני מסתפקת בכך שזה מונע מהשיער שלי להפוך כולו לקשרים.

זו התוצאה:

שגרת טיפוח לשיער נטול קשרים במגזין Fashion tails Luba Shraga

אוקיי, אז היה לנו כאן פוסט שלם על מוצרי שיער ושרדנו אותו. אם גם לכן יש פתרונות למניעת קשרים בשיער, כתבו לי על כך בתגובות!