לפודיז התל אביביות שבקהל בוודאי כבר יצא לאכול בסוסו אנד סאנס, מזללת ההמבורגרים של עומר מילר. הפעם אני רוצה לדבר דווקא על הסניף החדש של סוסו אנד סאנס בדיזינגוף, שסימל את הפיכתו של המותג לרשת. המקום נפתח כבר לפני כמה חודשים בדיזינגוף פינת בן גוריון אך נראה שהתפריט עדיין נמצא בהרצה, לעומת המיקום הראשי בהרצל שהפך לשם דבר באזור.

ביקורת סוסו אנד סאנס סניף דיזינגוף תל אביב Fashion Tails Luba Shraga

ביקורת סוסו אנד סאנס סניף דיזינגוף תל אביב Fashion Tails Luba Shraga

אז מדוע החלטתי לדגום דווקא את הסניף החדש? אתן עומדות לגלות את הסיבה ממש בקרוב, אבל חכו לזה, כמו לפרק 9 של משחקי הכס. נתחיל מהעיצוב של המקום, כי הוא מאוד פוטוגני: מקום מרווח עם אלמנטים של מזללה אמריקאית בתוספת טוויסט מודרני. המקום נקי מאוד, אחד היתרונות בהיותו חדש מהניילונים וניכר שהשקיעו בכל פרט בעיצוב שלו. סוסו אנד סאנס נעים לישיבה גם על דלפקי הישיבה מבפנים וגם באזורי הישיבה בחוץ ובסך הכל, בטח בהשוואה למקומות תל אביביים צפופים ורועשים, ניכר שכיף לשבת בו והנוף לשדרות בן גוריון הוא בונוס נחמד.

ביקורת סוסו אנד סאנס סניף דיזינגוף תל אביב Fashion Tails Luba Shragaההמבורגרים

במקום מוגש תפריט המבורגרים עשיר ובתוכו שלושה סוגי המבורגרים צמחוניים שהם למעשה אפילו טבעוניים, האחד על בסיס פטריות, השני על בסיס סלק והשלישי על בסיס כרובית. נדיר להיתקל בהמבורגר צמחוני או טבעוני שהוא לא על בסיס פטריות ולכן על היצירתיות סוסו אנד סאנס מקבלים נקודות בונוס כי ניכר שהם באמת מנסים לספק אופציות חביבות לטובת אלו שלא אוכלים בשר.

אני מסייגת את הביקורת הזו ואומרת שזה קצת בעייתי לשפוט מקום בשרי ברובו על סמך אופציה טבעונית, אני מודעת לכך, אבל מצד שני, ההמבורגרים הטבעוניים בכל זאת תופסים חלק לא מבוטל מהתפריט ולכן אכתוב זאת למרות הכל: ההמבורגר בינוני. הטעם של ההמבורגר בסך הכל לא רע וזה לא שסבלתי ממנו, אבל ניכר שהם לא הצליחו לעלות על נוסחה שתאפשר להם לייצר קציצה טבעונית עם מרקם סביר שלא מתפרק. בטעם הסביר פגמה בעיקר חוויית האכילה של חתיכות מתפרקות ומרקם לא סימפטי למראה. המבורגר, בין אם צמחוני, טבעוני או לא – אמור להיות מספק בחוויית האכילה שלו ואת ההמבורגר הזה פשוט לא היה כיף לאכול.

ביקורת סוסו אנד סאנס סניף דיזינגוף תל אביב Fashion Tails Luba Shraga

לצד תפריט ההמבורגרים יש גם תפריט מעניין למדי של תוספות במחיר פיקס של שמונה שקלים, מה שלעתים יוצא משתלם ולעתים יוצא מעט יקר עבור התוספות הבסיסיות יותר. בחרתי בתוספת של גוואקמולי שהייתה ללא ספק מעניינת ועזרה קצת להציל את המצב.

לא הכל היה שחור, מכיוון שהצ’יפס הדק היה טעים מאוד, מעין צ’יפס מקדונלדס במובן הטוב של המילה וגם יש אספקה בלתי נגמרת של רטבים באמצעות סטנד שאליו אפשר לגשת ולחדש את המלאי באופן עצמאי. אציין גם שקראתי אינספור ביקורות על הסוסו אנד סאנס מקרניבורים וגם הם טענו שההמבורגרים אוברייטד, כך שהתקבלה אצלי התחושה שסוסו אנד סאנס לא מספיק חזקים בקציצות שלהם כפי שהם אמורים להיות.

חוויית השירות

מאחר שהגענו לשם בשעת הצהריים עם הפתיחה, לא נתקלנו בעומס אז אני לא יודעת לומר מה קורה שם בערב. אני זוכרת שבכל פעם שעברתי בסניף בהרצל/רוטשילד לעומת זאת, תמיד נתקלתי בתורים של אנשים, כמעט מסביב לשעון. חוויית השירות שם היא סטייל דיינר, כלומר מוסרים את ההזמנה בדלפק, מקבלים מעין כרטיס אלקטרוני וכשהמנה מוכנה, הכרטיס רוטט וניגשים לדלפק לאסוף את ההזמנה. סו פאר סו גוד, אם כי בהחלט מורגש שהסניף עדיין בהרצה ודורש עבודה כדי להגיע לרמת תפקוד מתוקתקת.

ביקורת סוסו אנד סאנס סניף דיזינגוף תל אביב Fashion Tails Luba Shraga

המילקשייקים

אז כאן הגענו לשלב של החוויה הרוחנית וזו הסיבה שבגללה בחרתי את הסניף בדיזינגוף. אתן לבטח יודעות שאני חובבת קינוחים ידועה שלא באה לשחק משחקים וציפה לי כאן קינוח עם אג’נדה דומה: מילקשייק וניל עוגיות עם דונאט של ה-Showroom Bakehouse ועוגיות אוריאו מטוגנות בשמן עמוק.

ביקורת סוסו אנד סאנס סניף דיזינגוף תל אביב Fashion Tails Luba Shragaאו מיי גאד.

את הדונאטס של ה- Showroom Bakehouse אני כבר מכירה היטב ומבחינתי מדובר באחד המקומות המצטיינים בתל אביב. גם אוריאו מטוגן זה קינוח שמוכר לי מהטאקריה (שם הוא עשוי מעט יותר טוב, אבל זה כבר באמת ברמה של התקטננות) – השילוב הזה ביחד? קטלני. מעבר לכך שהוא קירב אותי לאלוהים, הוא גם קירב אותי ככל הנראה לסתימה מוחלטת של עורקים אבל לפחות אזכה למות מאושרת.

אני מודה שלקראת הסוף קצת חשתי שזה טו מאץ’ ואפילו הרגשתי בחילה קלה, אבל בסך הכל זה קינוח שלא רק נראה ומצטלם מדהים – אלא הוא גם אחד הקינוחים המוצלחים שטעמתי.

ביקורת סוסו אנד סאנס סניף דיזינגוף תל אביב Fashion Tails Luba Shraga

לסיכום,

סוסו אנד סאנס זו אמנם מזללת המבורגרים אבל אני מוצאת שהם מצטיינים בכל דבר חוץ מאשר ההמבורגרים עצמם: התוספות, הקינוחים, העיצוב והלוקיישן. אם אתן מחפשות מקום לאכול בו קינוח מושחת באמת מהסוג שרואים לעתים קרובות באינסטגרם, מצאתן את המקום המושלם. כעת, הלכתי להתאשפז, שלום.

מסעדת סוסו אנד סאנס נמצאת בדיזינגוף 166.