המושג “אנטי-אייג’ינג” שהפך להיות כל כך נפוץ בהקשר של טיפוח וביוטי, עושה גם לא מעט נזק לנו כנשים. אחרי הכל, הוא מציג את הזקנה כדבר שלילי שיש להילחם בו וזה יוצר מכבש לחצים בקרב נשים מעל גיל 30 ולעתים אפילו בגילאים מוקדמים יותר – ואף מבטל את הלגיטימציה לקבל את ההתבגרות הטבעית שלנו כפי שהיא. אז אני בהחלט אשתדל לעשות שימוש מאוד זהיר בביטוי הזה מעתה והלאה, אבל אני חושבת שכולנו יכולות להסכים: בין אם אנחנו מעוניינות לאפשר לזמן לעשות את שלו ובין אם לא, קיים סיכוי סביר שלא נרצה להתאפר בצורה שתוסיף עשר שנים לגילנו ללא סיבה מיוחדת.

בפוסט הזה אנחנו נדבר על כל אותן טעויות שעלולות לגרום לנו להיראות עייפות ואפילו מבוגרות יותר מגילנו האמיתי. אני מסייגת ומוסיפה דיסקליימר, משום שלא כל הסעיפים שיפורטו כאן הם בהכרח טעויות ואלה לא כללים שחקוקים בסלע אלא מבוססים על התחושה האישית שלי. גם אז, ישנם מצבים שבהם אני בוחרת ללכת על לוק פחות אופייני לי בידיעה שזה יגרום לי להיראות מבוגרת יותר, כי ככה מתחשק לי או ככה יוצא לי – אבל ביום יום אני משתדלת להימנע מאותם הסעיפים כדי להתאפר בצורה שמשקפת את גילי:

טעויות איפור שמבגרות אותנו במגזין Fashion tails Luba Shraga✛ מייקאפ כבד באזור מרכז הפנים: זה לא כלל שחקוק בסלע, אבל אני מוצאת שמייקאפ בכיסוי מלא גורם לנו לעור שלנו להיראות איירבראש, אבל לעתים זה בא על חשבון אובדן החיוניות שלו. יש סיבה שבגללה כולן פתאום באטרף לצייר לעצמן נמשים והיא כי נמשים זה סוג של סמל הנעורים ולכן חבל לכסות אותם.

✛ שימוש בקונסילר לא נכון: נדמה לי שזו הבעיה המהותית ביותר שעלולה לגרום לנו להיראות מבוגרות מכפי גילנו. קונסילר יבש מדי ידגיש את היובש באזור העיניים ויכול להתקבע על הקמטוטים. קונסילר לחותי מדי עלול להצטבר בצורה לא מחמיאה אם מניחים כמויות גדולות ממנו ולא מפדרים בצורה עדינה . קונסילר בהיר מדי עלול לגרום לאזור שכיסינו להיראות אפרורי והרשימה ממשיכה. קונסילר מתאים בשימוש נכון לעומת זאת, יכול להאיר את אזור העיניים, כך שזה עניין של ניסוי וטעייה עד שמוצאים את המוצר והטכניקה הנכונה. אני תמיד מניחה את הקונסילר בנקודות מאוד עדינות מתחת לעיניים, מטשטשת עם מיני ביוטיבלנדר ומקבעת עם פודרה שגרוסה מאוד דק. גם אם יישארו קצת סימני עייפות, אני עדיין מוצאת שזה פחות מבגר מאשר הצטברות של קונסילר בצורה לא מחמיאה.

✛ להימנע מחיטוב הפנים: אני לא מדברת על קונטורינג קים קרדשיאן שנת 2015 סטייל, אלא על קונטור עדין או אפילו חימום באמצעות ברונזר, משהו שייתן לפנים צורה מובחנת יותר. אותו דבר תקף גם לגבי איפור העיניים: גם כשאני עושה איפור מאוד מינימלי אני משתדלת בכל זאת לעבור עם צללית מאט חומה או אפילו עם אותו הברונזר בשקע העין.

✛ לוק שהוא מאט מדי: הסעיף הזה מתייחס בעיקר לעור שהוא צעיר יותר, מכיוון שאני לא יודעת עד כמה בעלות עור בוגר ירצו לטבול את עצמן בהיילייטר. אם יש לכן עור צעיר, חבל לשמור אותו מאט לגמרי. אני אישית אוהבת אפילו היילייטרים מבריקים המעניקים מראה כמעט מזיע לעור אבל אני מניחה שזה לא לטעמה של כל אחת. כך או כך, אני מוצאת שהברקה, גם אם היא עדינה, מעניקה מראה צעיר יותר לפנים.

✛ שימוש בסומק: הרבה נשים לא אוהבות סומק וזה חבל, מפני שסומק בגוון הנכון ובמידה הנכונה יכול לגרום לפנים להיראות חיוניות ובריאות יותר. סמקים על בסיס אדום הם קצת יותר טריקיים לעבודה ולכן אין לי הרבה מהם באוסף, אבל סומק כתמתם או ורדרד? יס פליז!

טעויות איפור שמבגרות אותנו במגזין Fashion tails Luba Shraga

✛ אייליינר שחור: אני מתארת לעצמי שהסעיף הזה יהיה קצת שנוי במחלוקת ואני מודה שעד היום אני מאוד אוהבת אייליינר שחור, מדי פעם. בשאר הזמן אני מעדיפה לעשות שימוש בעיפרון שחור או בצללית שחורה/ אפורה כהה. אני מוצאת שהיא מעניקה לאיפור העיניים מראה מרוכך יותר, לא משתלטת על כל המראה ועדיין מדגישה אותן.

✛ דגש כבד על הריסים התחתונים: זה גם עניין של טעם. יש מקרים שבהם מראה האיפור שלי מבוסס על הדגשה מאסיבית יותר של הריסים התחתונים ואז אני הולכת על זה עד הסוף, אבל ביום יום אני נמנעת מלעשות שימוש בעיפרון שחור בקו המים, בהדגשה כהה מאוד של הריסים התחתונים או בשימוש מאסיבי במסקרה באזור. במקום זה אני תוחמת את קו המים באמצעות עיפרון בצבע לבנדר ואני מוצאת שזה מאיר את כל האזור.

✛ שפתונים גותיים: עוד סעיף שבעצמי אהבתי ממש עד לאחרונה, אבל בשלב מסוים שמתי לב ששפתונים כהים מאוד, במקום שיהיה להם איזה אדג’ מעניין – פשוט מבגרים אותי ומוסיפים לגיל שלי לפחות חמש שנים.

✛ שפתוני מאט מייבשים: אותו כנ”ל, גם אם מדובר בשפתון בהיר אבל יבש כמו אדמת מדבר, הוא יעניק לשפתיים טקסטורה של מומיה ואני ממש לא בעניין. מעדיפה להתפשר על עניין העמידות אבל ליהנות משפתיים צעירות.

✛ הכנה לא נכונה של העור: עור צעיר יותר הוא עור קורן ומלא בלחות, לכן שגרת טיפוח נכונה בבוקר ושימוש בפריימר אשר אינו מכיל בתוכו רכיבים מייבשים ומזיקים (אני תמיד מעדיפה לעשות שימוש בפריימר מאיר) יגרמו לעור להיראות הרבה יותר טוב.

טעויות איפור שמבגרות אותנו במגזין Fashion tails Luba Shraga✛ פודרה, מלא פודרה: לוק מאוד מקומח הוא ללא ספק לוק שנראה בוגר יותר. פודרה כבדה מאוד נתפסת על פלומות השיער בפנים ועל כל מה שאנחנו באופן כללי לא רוצות להדגיש. בעונות שבהן אפשר להחליק את זה, אני נמנעת משימוש בפודרה לגמרי או עושה שימוש בפודרה מאירה בלבד ובעונות שבהן לא ניתן, אני בדרך כלל עושה שימוש במברשת פלאפית ומפדרת בצורה מאוד עדינה.

✛ איפור אינסטגרם בחיים האמיתיים: אין לי בעיה עם בייקינג, אין לי בעיה עם שפתיים שמציירים קצת מעבר לצורתן הטבעית, יש אלמנטים מאיפור האינסטגרם שאפשר ליישם בחיים האמיתיים אבל אני מוצאת שאם עושים הכל ביחד זה תמיד ייראה כבד, תמיד ייראה מבוגר, תמיד ייראה עשוי מדי. אם אתן עולות על צורת השפתיים הטבעית שלכן, וודאו שאתן עושות זאת במרכז השפתיים בצורה עדינה ולא בצדדים, מכיוון שזה ההבדל בין שפתיים מלאות יותר לשפתיים מצוירות יתר על המידה.

טעויות איפור שמבגרות אותנו במגזין Fashion tails Luba Shraga

✛ גבות דקיקות, כהות או עבות מדי: מודה ומתוודה שלעתים גם אני עושה שימוש ביד כבדה מדי בעיפרון הגבות והתוצאה יוצאת דרמטית, אבל אני בדרך כלל משתדלת לשמור על גבות בעובי מתקבל על הדעת. חלפו הימים של תחילת שנות ה-2000 שבהן הייתי מדקקת את הגבות לחוטים ולכן אני מוצאת שכל התערבות שלא לצורך בגבות, אם כדי לעבות אותן או כדי לדקק אותן, מעניקה מראה מבוגר יותר לפנים.

✛ צלליות שימריות או מטאליות מדי: זה תופס בעיקר לגבי עפעפיים קצת בוגרים יותר שבהם צלליות מבריקות עלולות להדגיש קמטוטים אבל לא רק. גם היום אני משתדלת לא להניח צללית מאוד מבריקה בעצם הגבה או ללכת על לוק שימרי ומבריק מאוד. אני עדיין אוהבות צלליות מבריקות, אך גם אוהבת צלליות מאט הרבה יותר מבעבר כי אני פשוט מוצאת שזה מחמיא יותר.

אז אלו הטיפים שלי, כל התמונות שמופיעות בפוסט הן מתוך עמוד האינסטגרם של נארס והן לחלוטין Makeupgoals# מבחינתי.

טעויות איפור שמבגרות אותנו במגזין Fashion tails Luba Shraga