אינסטגרם סטוריז, בואו נדבר על זה. מה שהתחיל בזמנו בתור חיקוי מאוד לא פוליטיקלי קורקט של הסנאפצ’אט, האפליקציה שעמדה לכבוש בסערה את עולם הסושיאל מדיה, הפך בשנה האחרונה לסוג של עולם תוכן בפני עצמו, הסוחף אחריו מאות מיליוני משתמשים ובעיקר: המסמר האחרון בארון הקבורה של הסנאפצ’אט.

מותגים עצומים כמו אורבן אאוטפיטרס ואסוס כבר השכילו לעשות שימוש באינסטה-סטוריז בתור ערוץ מדיה לכל דבר ועניין, עם אסטרטגיית פרסום הייחודית אך ורק שם:

Insta-stories hacks and secrets Social Girls

אך גם הרבה מובילי דעת קהל ועסקים קטנים יותר הפנימו את כללי המשחק ולכן האינסטה-סטורי שנמצא בראש הפיד שלנו הוא לעתים שוקק ומעניין יותר מהנעשה בפיד עצמו. מדוע זה קורה?

✛ לא משנה כמה טריקים נלמד כדי לפתח את החשבון, בסופו של דבר, תוכן הוא מלך. מכאן נובע שגם הסטורי הוא כלי חשוב נוסף המסייע ביצירת תוכן בעל ערך לעוקבים בחשבון.
✛ אם באינסטגרם עצמו להעלות יותר משתיים/שלוש תמונות ביום נחשב כצעד לא קולי, שלא לומר ספאם של ממש – בסטוריז אין חוקים וכל המרבה הרי זה משובח.
✛ הסטוריז מאפשרים לפרסם הצצה קצת פחות מפולטרת אל מאחורי הקלעים. שם לא צריך להזיע על זוויות, תאורה וקומפוזיציות – מה שמאפשר יצירת קשר ישיר ואמיתי עם העוקבים.
✛ הסטוריז מעניקים לנו מגוון כלים (על כך עוד נדבר בהמשך) כדי לבטא הלך רוח מסוים ולהתקשר את המסרים שלנו. מאחר שבפיד באינסטגרם תמונה אחת ויחידה ממשיכה לככב בתור הפורמט החזק ביותר, הסטוריז קצת יותר מגוונים.
✛ הסטוריז יכולים להניע לפעולה ואף לקנייה, איך? נדבר על כך ממש בקרוב.
✛ להבדיל מהאינסטגרם עצמו שם ההתמדה היא קריטית, בסטורי אם יצא שדילגתן על יום או אפילו יומיים, לא באמת קרה אסון. אך אם אתן רוצות לתחזק מוניטין של חשבון שכדאי לעקוב אחרי הסטורי שלו, במקרה כזה בהחלט כדאי לתחזק אותו בקביעות.

אז דיברנו על היתרונות של הסטוריז וכל אלו אמורים לגרום לכן להבין שאמנם מדובר בפלטפורמה היושבת בתוך האינסטגרם ובכל זאת, יש לה דנ”א קצת שונה ממנה ולכן היא דורשת גם היערכות נפרדת. אנחנו יכולות אפילו להוסיף ולומר שיש כמה חשבונות שידועים היום יותר בזכות הסטורי שלהם ויש כמה חשבונות שאנחנו עוקבים אחריהם בעיקר בגלל הנעשה בסטורי, מה שאומר שזה בהחלט כלי שלא כדאי להתעלם ממנו. הנה כמה טיפים וטריקים קטנים שיוסיפו עניין לסטורי שלכן ואולי לא הכרתן:

✛ השתמשו בסטוריז כדי להניע לפעולה:

Insta-stories hacks and secrets Social Girls

בסופו של דבר הסטורי הוא כלי שאמור לחזק את הנוכחות שלכן באינסטגרם ולכן כדאי להשתמש בו בהתאם. משתמשים אשר נתקלו בסטורי שלכן, לא בהכרח ראו את התמונה החדשה שהעליתן או אפילו עוקבים אחריכן בקביעות, לכן להעלות תזכורת לסטורי שלכן בכל פעם שעולה פוסט חדש זה אפקטיבי ומומלץ.

✛ השתמשו בסטוריז כדי להניע לרכישה:

Insta-stories hacks and secrets Social Girls

האופציה הזו זמינה כרגע רק בפני חשבונות עסקיים בעלי 10K עוקבים ומעלה. אם אתן שייכות לקטגוריה הזו ולא עושות שימוש קבוע בסטורי כדי להניע לרכישה או לצריכת התוכן שלכן מחוץ לגבולות האינסטגרם, חבל מאוד. חיכינו זמן רב שתיפתח האפשרות להוספת לינקים ישירים באינסטגרם, לכן כדאי מאוד להפיק ממנה את המיטב. ניתן לצפות היום להמרה של 15%-25% מהלינקים המוטמעים בסטורי וזה נתון שצפוי לגדול עוד בהמשך.

✛ וודאו שאתן מגיבות למי שמגיב לכן לסטורי, כמו כן, וודאו שאתן מגיבות למי שמזכיר אתכן בסטורי שלו. אם מותג הענק Glossier מצליחים לשלוח אמוטיקון של לב לכל אזכור כזה, אז גם אתן יכולות.

✛ הוסיפו טקסט מעניין לתמונה:

Insta-stories hacks and secrets Social Girlsזו אמנם דוגמא קצת מבאסת, מצד שני, יש ביקורת על כך שהאינסטגרם זו רשת בעלת נטייה להיות מזויפת ודווקא בסטורי לגמרי רלוונטי לשקף את מצב הרוח באותו יום. כדי ליצור טקסט קצת מעניין יותר, כתבו אותו פעמיים באמצעות בחירה בשני גוונים שונים ושחקו עם הגדלים כדי לייצר אפקט צל לכיתוב.

✛ צבעו את המסך:

Insta-stories hacks and secrets Social Girlsרוצות לצבוע את המסך כדי להוסיף עליו טקסט או כדי להפוך את הסטורי הזה לסוג של פריוויו לסטוריז הבאים (למשל כדי לבשר על סייל או להציג מוצרים חדשים?) – צלמו תמונה אקראית, בחרו את המכחול המסומן בתמונה, עמדו על המסך עם המכחול במשך שלוש שניות ותוכלו לצבוע את המסך בצבע הנבחר.

✛ רוצות לעשות זום בזמן צילום הסרטון בסטורי באמצעות יד אחת? לחצו על כפתור צילום הוידאו והחליקו את האצבע על המסך למעלה ומטה.

✛ רוצות להעלות לסטורי סרטון או תמונה קיימת? החליקו את את האצבע על המסך כלפי מעלה ותיפתח לכן גלריית מדיה מה-24 שעות האחרונות. רוצות להעלות תוכן ותיק יותר? שמרו אותו מחדש, למשל באמצעות תוכנת עריכת תמונות והוא יופיע אצלכן כתוכן זמין להעלאה:

Insta-stories hacks and secrets Social Girls

✛ עוקבות אחרי כמות מאסיבית של אנשים ורוצות לזקק את רשימת הצפייה שלכן בסטורי לתוכן הרלוונטי לכן? לחצו לחיצה ארוכה על הסטורי שתרצו להשתיק מתוך מסך הבית שלכן. כדי לבטל את ההשתקה, תפעלו באותה צורה בדיוק (מצטערות מויקו הכלב, אנחנו לא באמת רוצות להשתיק אותך!):

Insta-stories hacks and secrets Social Girls✛ נניח ואתן רוצות למנוע מהחתול שלכן לרגל אחריכן בסטורי?

Insta-stories hacks and secrets Social Girlsתוכלו לעשות זאת באמצעות לחיצה על שלוש הנקודות המופיעות בכל פרופיל בצד ימין למעלה.

✛ בחירת גוון הפונט:

Insta-stories hacks and secrets Social Girls

נניח והחלטתן שסקאלת הצבעים שמציעים לכן באינסטגרם לא מספיק מגוונת עבורכן. לחיצה ארוכה על הצבע הלבן, תפתח בפניכן את האופציה להתאים בצורה אישית את הגוון הרלוונטי עבורכן.

✛ שמירת הסטורי:

Insta-stories hacks and secrets Social Girlsאתן לא חייבות לשמור כל סטורי שאתן מעלות, הרי הקטע של הסטורי זה שהתכנים נעלמים תוך 24 שעות – אבל במידה ואתן לא רוצות שהם ייעלמו מסיבה מסוימת: ערך רגשי או כי אתן רוצות לשתף את הסטורי מחדש בפלטפורמה נוספת, וודאו שאתן שומרות אותו בטווח הזמנים שבו הוא נמצא באוויר. ניתן לשמור את הסטורי באמצעות לחיצה על שלוש הנקודות המופיעות בצד ימין למטה של המסך, שימו לב שאז גם נפתחת לכן האופציה לשלוט בהגדרות: אתן יכולות לצפות ברשימה של האנשים אשר אינם יכולים להיחשף לסטורי שלכן ולהוסיף משתמשים נוספים הישר מתוכה. אתן יכולות גם להחליט שרק אנשים שעוקבים אחריכן יכולים לשלוח לכן הודעות בתגובה לסטורי שאתן מעלות.

✛ לסטורי יש נטייה מעצבנת לעוות פרופורציות של תמונות מסוימות ולעשות להן קרופ אכזרי, כדי לשלוט באופציה הזו, מה שרלוונטי במיוחד אם אתן מעלות תכנים מתוך הגלריה שלכן – היעזרו באפליקציית No crop שעושה התאמות לגודל הסטורי.

✛ מרגישות שהמדבקות והפונטים של הסטוריז לא מספקים אתכן? הורידו את אפליקציית DROOL ותתחילו לחגוג עם כל מיני סטיקרים חמודים:

Insta-stories hacks and secrets Social Girls

✛ השתמשו בכלים של הסטוריז:

Insta-stories hacks and secrets Social Girls

השתמשו בכל הכלים שעומדים לרשותכן בסטורי כדי ליצור דודלים חמודים ולהוסיף קצת יותר אישיות לתמונות וסרטונים רגילים.

✛ השתמשו בפונקציות צילום מגוונות:

Insta-stories hacks and secrets Social Girlsהשתמשו באופציות הצילום שמציע לכן הסטורי מלבד הצילום הרגיל: היום אפשר לצלם קטעים בהילוך לאחור, לצלם ללא ידיים (רלוונטי מאוד למי שרוצה לצלם דבר מה שדורש שימוש בשתי הידיים) ולצלם בומרנג, האופציה האהובה עלינו ביותר.

האינסטה-סטורי זה הרבה יותר מ”לזרוק” תמונה או סרטון וללכת. נצלו את כל הכלים שהוזכרו בפוסט ותוכלו לייצר סטורי מעניין, בעל ערך מוסף וכזה שיכול ליצור ריאקציה רגשית עם העוקבים אחריו. באשר לשאלה מה נכון להעלות: זה כבר תלוי בהרבה מאוד גורמים, כמו למשל באופי העסק ובאורח החיים שלכן. אם אתן רוצות לבנות אסטרטגיה שתשרת את האינסטגרם ואת המותג שלכן, אתן מוזמנות ליצור איתנו קשר!

** קצת על הסושיאל גירלז:

אנחנו ה-Social Girls, ואנחנו מנהלות מותג בוטיק לניהול תוכן בפייסבוק ובאינסטגרם, ייעוץ אסטרטגי לפרסום נכון בסושיאל מדיה והפקת אימג’ים לאינסטגרם. אנחנו לא מספקות מענה רק לרשת כזו או אחרת, אלא חולשות על כל הרשתות ומספקות מענה כולל למותג שאיתו אנו עובדות או לו אנו מייעצות, הכל תחת המטריה של השיווק הדיגיטלי. יחד עם זאת, אנחנו גם מאמינות במיקוד ומאמינות שהעסק צריך לפעול רק ברשתות הרלוונטיות לו כך שיהיה נוכח ומזוהה איתן במקום להתפזר על פני רשתות שלא יביאו עבורו את התוצאות הרצויות. מוזמנות לעקוב אחרינו כאן וכאן – וניתן ליצור איתנו קשר במייל socialgirls2016@gmail.com