שרלוט צ’ו היא הבעלים של אתר הביוטי SOKO GLAM ואישיות ידועה בתעשיית הביוטי הקוראינית. הספר The little book of skincare מבוסס על המסע שעברה בעולם הטיפוח ובחייה האישיים, כאשר החליטה לבצע את המעבר מבחורה אמריקאית בעלת הרגלי הטיפוח הקלוקלים של המערב (הכוללים הסרת איפור עם מגבונים ו/או שמן קוקוס) – לבחורה שעוברת לגור בקוריאה כתוצאה משינוי בקריירה ונאלצת להכיר את הרגלי הטיפוח הקוריאניים שכידוע, לא כאן כדי לשחק משחקים.

The little book of skincare review Fashion tails

הספר מספק צוהר לעולם הטיפוח הקוריאני, לשלל מיתוסים שבוודאי שמענו לגביו (כמו למשל: קוריאנים עושים שימוש רק ברכיבים מוזרים) והיכרות עם שלבי הטיפוח השונים – באמצעות התהליך שעברה שרלוט עצמה, אשר בסיומו הפכה לכוהנת ה-K Beauty ואף הביאה את חדוות הטיפוח הקוריאני בחזרה למערב.

The little book of skincare review Fashion tails

מדובר בספר קליל שמספק קריאה מהנה אבל גם חומר מעשי ומידע רלוונטי אודות שלבי הטיפוח השונים. אמנם הספר סוקר את השלבים השונים בהקשר של טיפוח קוריאני, אשר מקובל לחשוב כי הוא כולל עשרה שלבים לכל הפחות – אך גם זה מיתוס, משום ששגרת טיפוח קוראינית יכולה גם להיות מינימלית הרבה יותר, הכל תלוי בצורך וברצון. לכן גם אם אין לכן מוצר קוריאני אחת באוסף ואין לכן שום רצון באחד כזה, הספר עדיין ייספק לכן מידע רלוונטי.

The little book of skincare review Fashion tails

לא מדובר בספר מקצועי או מעמיק במיוחד – ולכן אם אתן מרגישות שאתן שולטות בחומר ומבינות לעומק את עקרונות הטיפוח, כנראה שהספר לא ייחדש לכן דבר. בחודשים האחרונים נתקלתי באינספור שאלות לגבי איזה מוצר קודם למה וניכר שהבלבול שולט בתחום, לכן הספר יכול לספק מענה ברור ואפילו פתרון פשוט לבעיה. לא תמצאו בו התייחסות מאוד מדעית או דידקטית למוצרים ורכיבים, אבל אני מוצאת שבתור ספר היכרות עם עולם הטיפוח הקוריאני ועולם הטיפוח באופן כללי – הוא מצוין.

The little book of skincare review Fashion tails

הספר כולל הסברים פשוטים להבנה ואפילו איורים שמסייעים להפנים את החומר בצורה אופטימלית, לצד כל מיני תיאורים תרבותיים יותר ואפילו המלצות למקומות שכדאי לבקר בהם בקוריאה, שעוזרים להבין את שגרת הטיפוח של הקוריאנים בקונטקסט קצת רחב יותר. בשורה התחתונה: מלחמה ושלום זה לא, אבל מצד שני, זה גם לא סתם ספר “פלאף” נטול כל תוכן, אלא כזה שבאמת מספק מידע שימושי ומצליח להגיש את התוכן בצורה שהיא בסך הכל אינטליגנטית ומהנה.

The little book of skincare review Fashion tails

אם אתן מרגישות לפעמים אבודות ולא בטוחות באיזה מוצר להשתמש ומה סדר השימוש הנכון בשגרת הטיפוח בבקרים ובערבים, אני ממליצה לכן בחום לתת צ’אנס לספר. את הספר The little book of skincare ניתן להזמין כאן עם שילוח חינם, ממליצה להשתמש באיבייטס כדי לקבל החזר של כמה שקלים על ההוצאה.