Herbivore Botanicals היה המותג הראשון שאותו גיליתי כשהתחלתי להתעניין באופן אקטיבי יותר בטיפוח. נמשכתי כמובן לאריזות הזכוכיות היפות ולמיתוג המינימליסטי, זה בוודאי לא יפתיע אף אחת מכן, אך ככל שהעמקתי וחקרתי את המותג, יותר ויותר דברים התחילו להתחבר לי. גיליתי מותג בוטאני שעושה שימוש ברכיבים יוקרתיים ברמת הפקה גבוהה ביותר.

מבחינתי כל מותג שעושה שימוש ב-Blue Tansy (פרח שעלול להיות רעיל לבליעה אוראלית אך בעל תכונות מרגיעות ואנטי-בקטריאליות כשהוא מגיע במגע עם העור) מקבל ממני כמעט באופן אוטומטי תו תקן של איכות, מכיוון שמדובר ברכיב שמלאכת הפקתו היא מורכבת ובשל כך ניתן למצוא אותו אך ורק במותגי קוסמטיקה יוקרתיים וטבעיים, כמו Sunday Riley ו- May Lindstrom.

מעבר לכך גיליתי ליין עם פורמולות שעשו רושם חיובי ביותר – עם היכולת לספק מענה לשלל דאגות וסוגי עור, החל מעור יבש דרך עור עם נטייה לאקנה ופיגמנטציה – ועד לעור עם דאגות אנטי-אייג’ינג. בחודשים שחלפו ניסיתי כמעט כל מותג טיפוח שקיים בראדר שלי אבל משום מה ל-Herbivore Botanical האהובים עליי, לא הגעתי עד ממש לאחרונה.

המותג Herbivore botanicals נוצר על ידי ג’וליה ואלכס, זוג נשוי אשר התחילו את דרכם ברקיחת שיקויים ופורמולות הישר מהמטבח שלהם בסיאטל, שזה קצת כמו מה שאני עושה בחדר האמבטיה המעופש שלי ברמת גן עם מוצרי The Ordinary – רק ההיפך המוחלט. הם בוחרים רכיבים בעלי יכולות ריפוי ויש להם גישה מאוד רוחנית אשר דוגלת במציאת הרכיבים הטובים והטהורים ביותר כי עור משפיע על הגוף, הגוף משפיע על הנפש, הנפש משפיעה על חדי קרן וכל זה.

אבל ברצינות, אני אוהבת את המותג הזה. מאוד.

Herbivore Botanicals brand review Fashion tails Luba Shraga

קודם כל, בואו נדבר על כמה האריזות יפות ומרהיבות בפשטותן: אריזות זכוכית הניתנות למיחזור עם מיתוג נקי, מהיפות שבהן נתקלתי. אפילו אריזות הקרטון החיצוניות מרגישות יוקרתיות יותר מהאריזה הממוצעת ואני לחלוטין מודעת לכך שזה כבר נכנס לרמות פלצנות מאוד גבוהות, אבל זה סעיף שאני בדרך כלל לא נוטה להתעכב עליו במיוחד אלא אם כן הוא יפה במיוחד – בשאר הזמן אני ידועה כבחורה שמחפשת תוצאות, כיאה לסובייטית החביבה שאני.

Herbivore Botanicals brand review Fashion tails Luba Shraga

נתחיל ממסיכת ה-Brighten, המתיימרת להעניק גלואו באופן מיידי. מדובר במסיכה המבצעת פילינג  אנזימטי אשר אותו כבר הכרנו בפוסט על חומצות ה-AHA וה-BHA שלי. המסיכה הזו מומלצת לכל מי שמחפשת את הפילינג העדין: אחת שלא מעוניינת לעשות שימוש בפילינג גרגירים מכאני ומצד שני, קצת חוששת מפני השימוש בחומצה לקטית או גליקולית. פילינג מהסוג הזה המבוסס על אנזימים המצויים בפאפאיה ובאננס, הוא בעצם הגרסה הטבעית לפילינג כימיקלי. בהנחה שאין לכן רגישות לרכיבים אנזימטיים – מדובר באופציה עדינה ועם זאת עדיין אפקטיבית.

למסיכה יש פורמולה יפיפייה, שנראית נוזלית ביותר בזמן ההנחה אך נספגת לתוך העור באופן כמעט מיידי. המוצר לא גורם לעקצוצים או לתחושת רגישות, יש להשאיר אותו על העור לאחר שלב שטיפת הפנים למשך כ-15-20 כפעמיים-שלוש בשבוע ולהסיר עם מים או מטלית לחה. המסיכה אכן מעניקה מראה זוהר ומלא לחות בדיוק כפי שאני אוהבת ולכן גם מצוין לעשות בה שימוש לפני אירועים חשובים. את המסיכה ניתן להזמין כאן.

אם אתן לא חוששות מחומצות AHA + BHA, אני ממליצה לכן בחום לנסות את מסיכת ה-Blue tansy של המותג. זו מסיכה המספקת פילינג אנזימטי גם כן אך גם מכילה בתוכה חומצה סליצילית ואת רכיב ה-Blue Tansy שהזכרתי בתחילת הפוסט. יש לה פורמולה יפיפייה ממש ומדובר בגרסה יוקרתית יותר של המסיכה האנזימטית מאנדלו שאני תמיד ממליצה עליה. לכן, אם אתן רוצות ליהנות מהתועלות של המסיכה מאייהרב, רק עם רשימת רכיבים מפוארת, תוכלו להזמין אותה כאן.

מתלבטות בין המסיכות? הזמינו את המסיכה שסקרתי במידה ויש לכן עור יבש ואת מסיכת ה-Blue Tansy במידה ויש לכן עור מעורב ונטייה לפצעונים, אין לכן צורך בשתיהן.

Herbivore Botanicals brand review Fashion tails Luba Shragaהבא בתור שעמד לסקירה הוא המיסט Rose hibiscus של המותג, שגם כן מגיע באריזת זכוכית יפיפייה. אציין שממש לאחרונה החלטתי להפסיק את השימוש בתרסיס הורדים של גלוסייה לאחר שהגעתי למסקנה שהוא עושה לי רגישות בעיניים וזה מרגיש לא נעים. לא הבחנתי בתופעה הזו בחודשים הראשונים ואני מוכרחה להודות שזה מציק לי יותר משימוש לשימוש.

המיסט של Herbivore Botanicals הוא בעל ריח זהה, ניחוח הורדים, אך הוא מגיע עם משאבה עדינה יותר והפורמולה עצמה מרגישה קלילה ונעימה יותר, כך שאינני צופה תופעות דומות כמו עם התרסיס של גלוסייה. החיסרון של המוצר הוא אחד: אריזת הזכוכית אינה מאפשרת להביא אותו לנסיעות כפי שיכולתי לעשות עם המוצר של גלוסייה ולכן הוא יכול לשמש כספריי מרגיע או כטונר לחותי כחלק משגרת הטיפוח שלכן בבוקר ובערב. את המיסט ניתן להזמין כאן.

המוצר היחידי שלא הספקתי לדגום עדיין ואני מצטערת אם זה יאכזב אתכן, זה את שמן ה- Orchid של המותג. בחרתי שלא להשתמש בו באופן מודע: חם מדי לעשות שימוש בשמן כרגע ואני חוששת ששימוש במרקם כזה יסתום לי את כל הנקבוביות בשלב הזה בעונה ולכן הסקירה בין כה וכה לא תהיה אובייקטיבית. אשלוף אותו שוב בחורף ואדווח על התוצאות, רק אציין שהשמנים של המותג הם מלכתחילה אלו שמשכו אותי להכיר אותו, כך שיש לי תקוות גדולות לגבי השמן הזה.

ה-Orchid הוא השמן האולטימטיבי לעור יבש מכיוון שיש לו שלל רכיבים בוטאניים יפיפיים המספקים לחות והזנה לעור, כמו למשל שמן הקמיליה, שמן החוחובה, שמן היסמין ושמן ה- Squalane. אמנם העור שלי אינו נוטה ליובש, אלא מעורב ומיובש, אך אני משערת שבחורף הוא יועיל לי מאוד. ניתן להזמין אותו כאן.

חוץ מאשר את ה-Orchid אפשר למצוא בקולקציית השמנים גם את שמן ה-Lapis שמבוסס גם הוא על חוחובה, יסמין וה-Blue tansy המעניק לו את צבעו הכחול וה-Phoenix שמבוסס על הרוזהיפ, על זרעי צ’יה, על ה-CoQ10 ושמן הנרולי. הייתי אומרת שה-Lapis מתאים למי שיש לה עור מעורב וה-Phoenix מתאים למי שיש לה דאגות אנטי-איייג’ינג אבל לטעמי בסך הכל השמנים האלה יכולים להועיל לכל סוגי העור ואלה המוצרים הראשונים שהייתי ממליצה לדגום מהמותג.

Herbivore Botanicals brand review Fashion tails Luba Shraga

המוצר האחרון שדגמתי הוא ליפ באלם ה-Coco rose. למוצר יש פורמולה מאוד דקה ולא שמנונית, אך עם זאת מלחחת. היא לא מותירה את השפתיים מאוד מבריקות אך בהחלט נותנת עבודה, בעלת ניחוח ורדים נעים אך לא משתלט. בהשוואה לשאר המוצרים, אינני יודעת האם ליפ באלם ב-22$ הוא מוצר שהייתי בהכרח ממליצה עליו, אבל כמוצר בפני עצמו הוא בהחלט מוצלח. ניתן להזמין אותו כאן.

חוץ מכל המוצרים שהוזכרו ניתן למצוא באתר גם ליין של מוצרי טיפוח לגוף, טונר חדש המבבוסס על תה ירוק שמאוד מסקרן אותי ושלל מוצרים נוספים שמבטיחים להשלים את החוויה החושית כמו קריסטלים, תה מאצ’ה, קטורת וכו’. רוחני משהו כפי שאתן מבינות.

מה לגבי המחירים? אני יודעת שאתן בוודאי מצפות לתג מחיר מבהיל והאמת היא שהמצב לא נוראי כל כך. השוויתי את המוצרים לסאנדיי ריילי ומיי לינדסטרום מבחינת האיכות, אבל Herbivore Botanicals זולים מהם, כאשר השמן היקר בחבורה עולה 88$ אבל שאר המוצרים הם במחירים סבירים הרבה יותר. זה בהחלט לא מותג זול אבל למעט הליפ באלם שדעתי לגביו מסויגת, מתקבלת כאן תמורה מלאה למחיר. נגיד זאת כך: אם הרעיון להוציא 200-350 ש”ח על מוצר טיפוח טוב נשמע לכן הגיוני – אתן קהל היעד של המותג הזה, אם זה נשמע לכן כמו מחיר מופרך, סביר להניח שלא תמצאו מה לקנות כאן וזה גם בסדר גמור. את המוצרים ניתן להזמין ב- SPACE NK, ממש כאן.

מתכננות הזמנה מהאתר? מוזמנות לספר לי בתגובות מה תרצו להזמין משם!