כבר תקופה ארוכה תכננתי ביקור בעיר הקודש וקפה קדוש היה על הכוונת שלי. נדמה לי שזו הייתה הפעם האחרונה שבה ביקרתי באינסטגרם של קרן קדוש, הקונדיטורית והבעלים של המקום, ששבר אותי סופית וגרם לי להפסיק לומר שאני צריכה לבוא לבקר בירושלים – ובאמת לעשות את זה.

סקירה של בית קפה קדוש ירושלים Fashion tails blog Luba Shraga

האינסטגרם שלה פוטוגני להחריד ואפשר להעלות במשקל רק מלהתבונן בתמונות הסמי פורנוגרפיות אבל זה בדיוק העניין, מקומות פוטוגניים לעתים מאכזבים מאוד במבחן המציאות ולכן לא בדיוק ידעתי למה לצפות.

בית קפה קדוש ממוקם ברחוב שלומציון בירושלים והוא מקושט בשולחנות ירוקים, כסאות תואמים ואווירה כללית של פטיסרי פריזאי – אבל בהולילנד. מזג האוויר הירושלמי בבקרים סלחני ביותר ולכן אפשר בכיף לשבת בחוץ בלי שום צורך במיזוג וליהנות מרוח נעימה. בתל אביב לצורך ההשוואה, כבר בשעות הבוקר אני מזיעה דליים ומאבדת תיאבון רק מהמחשבה על הפרידה מהמזגן. זה היה תיאור ציורי סטייל טטיאנה הופמן המתאר את האקלים במרכז בקיץ, תודו.

סקירה של בית קפה קדוש ירושלים Fashion tails blog Luba Shraga

החלטנו אני ושותפתי לפשע ללכת על כל הקופה וכשהבנו שאנחנו מתלבטות בין מספר קינוחים, הפשרה הראויה ביותר היא לדגום את כולם. אחרי הכל, מדובר בחובתנו המוסרית ובשלב מאוד חשוב במחקר החטיפים שאנו מנהלות במקצועיות רבה בחודשים האחרונים. הכוכבים שהוזמנו: קרונאט במילוי ליצ’י, עוגיית מקרון ענקית עם אגוזים ואקלר שלוש שכבות. יחד איתם הוזמנו גם שתי כוסות קפה קר ומבט מלא תקווה של המלצרית שנצליח לסיים הכל. אמן.

סקירה של בית קפה קדוש ירושלים Fashion tails blog Luba Shraga

ספויילר קטן: הקינוחים חוסלו תוך חמש דקות. אני חובבת קינוחים ידועה, יחד עם זאת, כשקינוח מסוים מתוק מעבר לרמה הנחוצה, אני חשה מיד בחילה ולא ממש יכולה להמשיך במלאכת החיסול. לא כך היה הדבר עם הקינוחים של קדוש: האקלר והמקרון היו מתוקים ושוקולדיים בדיוק במידה הנכונה, כל שכבה של האקלר הורגשה היטב ואילו אפילו עוגיית המקרון, מה שבדרך כלל אני מגדירה כ”לראותה בלבד”, הייתה טעימה באמת.

סקירה של בית קפה קדוש ירושלים Fashion tails blog Luba Shragaרגע לפני שהגענו לנקודת האל החזור של מתיקות יתר, הגיעה סופגניית הקרונאט בעלת הבצק המצוין עם מילוי ליצ’י שהיה מפתיע, לא שגרתי ועם זאת גם טעים ונימוח מאוד. המילוי היה מתוק אך לא יתר על המידה והטעם הפירותי סייע לאזן את הטעם השוקולדי מהקינוחים הקודמים. השולחן היה נראה כעבור חמש דקות כאילו צבא דות’ראקים עם חיבה עזה לפחמימות החריב כל זכר למה שהיו עד לפני כמה רגעים קינוחים ראויים לאינסטגרם. זירת הפשע שהשארנו אחרינו הייתה לעומת זאת, פוטוגנית פחות.

סקירה של בית קפה קדוש ירושלים Fashion tails blog Luba Shragaגם הקפה הקר היה מצוין, כך שבסך הכל מדובר בקינוחים טריים מאוד, עשויים היטב, יצירתיים וטעימים באמת. מודה ומתוודה שלא פגשתי שום דבר אחר שמשתווה לו בגבולות תל אביב ואני באמת חושבת שכל מי שמגדירה את עצמה כחובבת קינוחים מוכרחה לבקר שם פעם אחת לפחות. בחמישי בבוקר לקדוש יש תפריט קינוחים מיוחד לסופ”ש, מה שמסביר את העובדה שהמקום היה עמוס למדי כבר ב-10:00 והשירות היה איטי למדי, אך אדיב בכל זאת ולאור איכות הקינוחים – לגמרי שווה את ההמתנה.

סקירה של בית קפה קדוש ירושלים Fashion tails blog Luba Shraga

זה המקרה היחידי שבו אני מרגישה שהתמונות לא יכולות לדבר בעד עצמן, מכיוון שקינוחים פוטוגניים זה דבר אחד, אבל קינוחים שהטעם שלהם מצליח לעלות על יופיים – זו כבר מומחיות אחרת לגמרי ואני מודה שלא נתקלים בה לעתים קרובות.

סקירה של בית קפה קדוש ירושלים Fashion tails blog Luba Shragaהחשבון יצא סטנדרטי, היינו שתיים ויצאנו עם נזק של כ-130 שקלים (אל תתפסו אותי במילה, אני לא טיפוס של מספרים) והביקור עצמו השאיר טעם של עוד. אם אתן מחפשות לצאת מגבולות תל אביב או בא לכן לבקר כמוני בירושלים כבר תקופה ארוכה ואתן דוחות את הקץ, אז הנה לפחות שלוש סיבות טעימות סוף סוף לעשות את זה. הלוקיישן המצוין של הקפה בסמוך לרכבת הקלה ובלב ההתרחשות הירושלמית יכול לשמש כסיפתח ליום כיף בעיר שהפכה ליפיפייה אמיתית, אז במילה אחת – מומלץ.

בית קפה קדוש נמצא ברחוב שלומציון המלכה 6 בירושלים, במקום מגישים גם ארוחות בוקר שנחשבות למעולות גם כן, כך או כך – תגיעו רעבות ומוכנות ללחימה קשה.