אתן מכירות את זה שאתן מניחות פריימר מאיר על הפנים ומרגישות שהעור נראה כבר אחיד יותר אפילו מבלי שתניחו מעל זה מייקאפ? אז על טכנולוגיה דומה מבוססת הקולקציה החדשה של מאק Next to nothing.

סקירת מוצרי Next to nothing של מאק Mac Fashion tails Luba Shraga

נתחיל מהמייקאפ בסדרה, אם כי זו טעות לקרוא לו מייקאפ. במאק קוראים לו קרם פנים עם גוון או face color ואני מוצאת שזה תיאור מצוין שנועד להבחין בין המוצר הזה לבין מייקאפים אחרים שיש בשוק כדי למנוע בלבול וכתוצאה מכך גם אכזבות מיותרות. ראיתי התעניינות רבה סביב המוצר הזה ברשת מתוך המחשבה שמדובר במייקאפ בעל כיסוי קליל שעשוי להתאים לקיץ. אז תנו לי לספר לכן: זה לא. למוצר הזה אין שום כיסוי, אפילו לא קליל, אפילו לא משהו שיכול להשתוות לקרם BB.

אני לחלוטין לא מציינת זאת כחיסרון מכיוון שאני גם לא מאמינה שזה הייעוד שלו. המוצר מעניק מראה רענן ומואר יותר לעור – ומצליח לאחד במעט את גוון העור, אך מבחינת הכיסוי והיכולת להסוות פגמים? היכולת הזו היא אפסית וגם לא מתיימרת להיות משהו מעבר לכך. אם השם של הליין Next to nothing בכל זאת הצליח לעורר בכן את הציפייה שתצליחו להפיק רמת כיסוי כלשהי מהמוצר, אז אתן בהחלט צפויות להתאכזב.

בחברה ממליצים לנער את הבקבוק היטב לפני השימוש, לאפשר לכל שכבת בסיס שתניחו לפני המוצר (מקדם הגנה/ לחות/ פריימר) להיספג היטב ואז להניח את שכבה דקה ממנו באמצעות ספוגית או מברשת (הוא לא נבנה, לכן אין טעם לעבוד בשכבות*). כמו כן, בחברה לא ממליצים להניח אותו עם האצבעות מכיוון שהחום של כריות האצבעות לא יועיל להנחת החומר וכדאי גם לבחון עם אילו מוצרי בסיס הוא עובד היטב ועם אילו פחות. פעמים רבות למייקאפים יש נטייה לעבוד יותר טוב בצורת הנחה מסוימת או עם מוצר בסיס מסוים, אך אני משערת שבגלל שמדובר במוצר עם מאפיינים ייחודיים יותר, ההתאמה כאן עלולה להצריך ניסוי וטעייה.

קרם הפנים מתמזג בצורה מושלמת עם העור והוא מרגיש מאוד כמו עור שני, כלומר אתן לא תראו שום נוכחות של חומר על הפנים כפי שעלול לקרות עם מייקאפים אחרים. גם התאמת הגוונים היא לא עד כדי כך קריטית מכיוון שהמוצר לא נוטה להתחמצן והכיסוי הוא כאמור כמעט ואינו קיים. הגוון שלי הוא Light ולמרות שלתאר אותי רק כ”לייט” זו מחמאה עבור העור השקוף שלי, הגוון מתאים לי במדויק.

סקירת מוצרי Next to nothing של מאק Mac Fashion tails Luba Shraga

אם אתן מרוצות ממראה העור שלכן ואתן רוצות שיהיה לכן זמין מוצר שמטרתו היא לאחד את גוון עור הפנים ולהפוך אותו ל”ייצוגי” יותר – אתן קהל היעד הקלאסי של המוצר הזה. אם אתן מחפשות כיסוי קל, סביר להניח שלא תוכלו להסתפק רק בו אבל זה לא חסר סיכוי, אלא בעיקר אומר שתצטרכו לתת עבודה בבחירת הפריימר, הקונסילר והפודרה. האם לא מוטב לבחור במקום זה קרם BB סטנדרטי ולסגור עניין? זו כבר שאלה של העדפה, למוצרי BB יש נטייה להיראות קצת שמנוניים על העור, בעוד שהמוצר של מאק נטמע היטב ובאמת נראה כמו עור שני. מצד שני, הוא דורש יותר עבודה בהתאמת מוצרים נלווים וייתכן שזה לא יתאים לכל אחת.

טיפ קטן נוסף: במידה ואתן לא מעוניינות להשתמש במוצר בתור הבסיס היחידי שלכן, אתן יכולות לעשות לו הסבה כמעין פריימר שמעניק גלואו לפנים לפני הנחת מייקאפ אחר. כמו כן, אתן יכולות לקחת גוון כהה מהעור שלכן כדי שהוא יעניק לכן אפקט משזף. העובדה שלא מתייגים אותו כמייקאפ מאפשרת לכן להחליט באיזה אופן תרצו להשתמש בו.

אם אתן בונות על עמידות לקיץ – אז זה לא המוצר עבורכן, התחלתי להבריק בו כמו עם כל מייקאפ אחר אבל אנחנו נמצאים באוגוסט, אז זה לא שציפיתי למוצר שייתן עבודה במובן הזה. אם אתן מחפשות כיסוי בינוני ובטח כל דבר מעבר לזה, אתן מאוד לא תאהבו את המוצר הזה.

סקירת מוצרי Next to nothing של מאק Mac Fashion tails Luba Shraga

אמנם זה נראה שהקרם הוא הכוכב של הקולקציה, אך גיליתי בה שני מוצרים נוספים שלטעמי הם אוניברסליים ומאוד מוצלחים. נתחיל מהפודרה, גם היא בגוון Light: אני מאוד אוהבת פודרות של מאק וזו ממש לא נופלת מכך. מדובר בפודרה בעלת מרקם ייחודי אשר במגע עם האצבעות מרגישה בהתחלה כמעט רטובה. היא מחליקה בקלילות על העור ומעניקה כיסוי קליל, מבלי להעניק מראה מקומח כפי שפודרות לעתים נוטות לעשות – תוך שהיא מצליחה גם לטשטש את מראה הנקבוביות. אם כל הקולקציה הזו מבטיחה להעניק מראה של פילטר לעור, אז אני מרגישה שהפודרה הזו היא שמעניקה את הלוק המלוטש והנחשק הזה. אני לגמרי מבינה מדוע היא חלק מהליין, משום שגם היא תתאים לכל מי שסולדת ממראה של איפור שנראה נוכח על הפנים ומשתלבת יופי במראה ה-No makeup, makeup look.

אני מודה שעם הקרם בלבד, לאור הפיגמנטציה שעדיין יש לי, אני לא מרגישה בנוח לצאת מהבית. גם אילו הייתי מוותרת על קונסילר במצב כזה אבל מניחה מעל את הפודרה, כבר אז הייתי מקבלת מראה הרבה יותר ייצוגי, מבלי להיראות עשוי מדי מכיוון שהיא מעניקה עוד קצת כיסוי ושומרת על הגימור היפה. מדובר במוצר האהוב עליי של מאק מהקולקציה הזו וכנראה גם מכל החודשים האחרונים בכלל. אני מוצאת שגם אם מנתקים אותה מהקשרה של הקולקציה הנוכחית, אפשר לדעתי להשתמש בה בכל סיטואציה ובכל מראה איפור, בעוד שהקרם מיועד ללוק מאוד ספציפי ולא מאפשר הרבה מרחב לתמרון.

סקירת מוצרי Next to nothing של מאק Mac Fashion tails Luba Shragaהקולקציה הזו מגיעה גם עם מברשת 140, שהדרך הכי נכונה לתאר אותה היא אם החתולה שלי הייתה מתיישבת על מברשת פודרה גדולה ופלאפית ומועכת אותה. היא נראית כמו הכלאה בין מברשת פודרה למברשת מניפה להנחת היילייטר, היא עשויה משיער סינתטי והיא פשוט גאונית בעיניי. למרות שהיא עשויה משיער סינתטי, היא רכה מאוד ועם זאת גם דחוסה בדיוק במידה הנכונה – מה שמאפשר להניח פודרה בצורה קצת שונה מהטכניקה שמציעה מברשת פלאפית גדולה: כאן ממש אפשר לדחוס את החומר לתוך העור או לחילוטין להבריש בעדינות מעל, תלוי בגימור שרוצים. כמו כן, הצורה שלה יכולה להיות מאוד מתאימה להנחת ברונזר.

גם בתור מי שמחזיקה באוסף מכובד של מברשות מאק, אני לא ממהרת להמליץ על כולן כשיש כל כך הרבה דיופים זמינים היום ברשת, כי בואו נודה באמת – הן יקרות מאוד. יחד עם זאת, אין לי שום דבר דומה למברשת הזו באוסף. אם התיאור הסופר מקצועי שלי עם החתול נשמע לכן מעניין, שווה לכן מאוד לבדוק אותה.

סקירת מוצרי Next to nothing של מאק Mac Fashion tails Luba Shragaלסיכום, זו קולקציה מאוד מעניינת ואני אוהבת את האלמנט החדשני בה. השקות של מוצרי בסיס תמיד מרגשות אותי ונראה שכאן מאק עומדים בהבטחות שלהם באופן מלא. אני רוצה לחדד שוב שהכיסוי של קרם הפנים הוא אכן כמעט בלתי קיים, כדי למנוע מצב שתרכשו מוצר עם ציפייה לכיסוי מסוים שלא תקבלו, אך אני חושבת שזה מוצר מעניין בפני עצמו עם ייעוד וקהל יעד מאוד ספציפיים. אמנם אין לו מקום במגירת האיפור של כל הנשים המתאפרות, אך אלו שמחפשות את המראה המסוים שהוא מציע – מאוד ייהנו ממנו ועל כן אני שמחה שהוא קיים.

הפודרה והמברשת לעומת זאת, זה כבר סיפור אחר, מכיוון שהן יכולות להתאים לקשת רחבה יותר של נשים המחפשות מוצרים אפקטיביים ומוכנות להשקיע את הסכום הדרוש כדי לרכוש אותם. הקרם בעל גוון הפנים והפודרה עולים כל אחד 149 ש”ח והמברשת עולה 276 ש”ח. את המוצרים ניתן לרכוש בחנויות מאק ברחבי הארץ או באתר.