כשזה נוגע לקיץ בישראל יש שתי טקטיקות פעולה: האחת היא ללכת Full face עם המייקאפ העמיד ביותר שיש באוסף יחד עם פריימר שנותן עבודה והשניה היא לא להילחם בקיץ ולוותר על הבסיס. אני מוצאת שכל בחירה בין לבין עלולה להוביל לאסון ולשילוב בין זיעה למייקאפ שהוא קצת פחות מרומנטי בעיניי. בשנים עברו דגלתי בטקטיקה הראשונה של מיטיבות הלכת, אך הפעם הרמתי ידיים ודווקא אהבתי את מה שגיליתי (ממש לא תרתי משמע).

כדי לצאת מהבית ללא בסיס, צריך לאמץ כמה טכניקות קצת שונות שמותאמות ללוק הזה ויש לי כמה טיפים מצוינים לטובת העניין.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shragaאז נתחיל במשהו שלא משתנה וזו שגרת הפריימרים שלי בקיץ – אני לא נותנת מנוח ל-J.one Jelly pack ואת ה-Prime and fine של קטריס ומוצאת שהם אלו שמסייעים לי ליצור בסיס מושלם בין אם אני “לובשת” מייקאפ ובין אם לא. סקרתי אותם בהרחבה לאחרונה לכן לא איכנס לזה שוב, רק אומר שהם בעיניי פריימרים מאסט לכל מי שיש לה עור מעורב עד שמן. את הפריימרים ניתן להזמין כאן וכאן.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shragaכעת נעבור לבסיס עצמו: כאן אתן יכולות להחליט שאתן מניחות שכבה דקה של מייקאפ על אזור הלחיים או מניחות אך ורק קונסילר באזורים שדורשים בכל זאת כיסוי. אם בחרתן בקונסילר בתור ה”בסיס” שלכן, אני ממליצה בחום על ה-Stretch concealer של גלוסייה, קונסילר שלגמרי שווה את ההייפ מפני שיש לו פורמולה קרמית ולחותית – ועם זאת גם כיסוי מספק ביותר, מוצר קסום מכל בחינה אפשרית.

בימים של כיסוי מינימלי אני מוותרת על קורקטור ומניחה רק אותו מתחת לעיניים וגם לכיסוי פגמים נקודתיים. ממליצה בחום להתעכב על העניין של הנחת הקונסילר ולעשות שימוש בספוגית קטנה כמו זו של ריל טכניקס שמאפשרת טשטוש אופטימלי והגעה לכל האזורים החשובים, משום שזה בעצם הבסיס לכל האיפור שלכן. הקונסילר של גלוסייה מומלץ מאוד גם לנשים בעלות עור מבוגר ויבש יותר, היות והוא אינו “נדבק” לקמטוטים ואילו הטשטוש באמצעות הספוגית מעניק מראה פלולס ומונע הצטברות חומר בצורה מרגיזה. את הקונסילר ניתן להזמין כאן ואת הספוגית כאן.

לא משנה באיזו טכניקה אתן דוגלות, אני ממליצה בחום להשאיר את אזור מרכז הפנים נטול כיסוי במידת האפשר כדי ליצור את המראה הטבעי הזה: בלי כיסוי בגשר האף, בלי כיסוי במצח ובסנטר.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shragaבסקירה של מוצרי הקונטור וההיילייט של יאנה פרוביז עם פלורמר, הצהרתי על אהבתי להיילייטר אך פחות התחברתי לקונטור. יחד עם זאת, ברמה התפיסתית קשה לי משום מה להפריד ביניהם ולכן אם אני משתמשת בהיילייטר, אני מוצאת את עצמי משתמשת גם בקונטור ואני מרגישה שהפרדה ביניהם שוות ערך להפרדה בין גורי כלבים, לכו תבינו. אני מוצאת שבאיפור נטול בסיס, קל יותר לעבוד עם מוצרים קרמיים משום שהם משתלבים עם הלוק הנקי ואין חשש שהם “ירימו” את המייקאפ.

לאחר שאני מניחה את הקונטור בשיא הזהירות, אני עוברת מעליו עם הברונזר החביב עליי. בלוקים כאלה שהם נטולי מייקאפ, אפשר בהחלט לנהוג עם הברונזר ביד קצת כבדה יותר, משום שהטקטיקה המועדפת עליי היא לכוון למעין לוק של “הופס, חזרתי מהשמש ונשרפתי קצת” (למרות שבמציאות אין מצב שזה יקרה, כי שפכטלתי את עצמי במקדם הגנה). את הסט ניתן להזמין כאן או בחנויות פלורמר ברחבי הארץ.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shragaאני כמעט ולא שולחת יד אל סמקים אבקתיים בקיץ ומבחינתי חלק מהלוק הטבעי וה-Sun kissed הוא לעשות שימוש בסומק קרמי. הסומק הבא הוא סומק נוזלי וג’לי בעל המרקם המעניין של פיקסי (בגוון Flushed) והוא מוצר האיפור הראשון שניסיתי מהמותג לאחר ניסיון עשיר עם מוצרי הטיפוח שלהם. פיקסי לא בדיוק ידועים או מתמחים בקולקציית האיפור שלהם אבל המוצר הזה דווקא מוצלח ונותן את ההסמקה הטבעית הזו שאני מחפשת. טריק קטן: הניחו כמות קטנטנה מהסומק גם על גשר האף, במקומות שבהם טבעי “להישרף” מהשמש כדי להעניק לוק אקסטרה סמוק. ניתן להזמין כאן.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

השתעשעתי עד כה עם כל מיני מוצרי גבות שהעניקו גם כל מיני לוקים לגבות שלי, מלוק מאוד רך וקליל – ועד לגבות סטייטמנט כהות והאמת היא שאני מתחברת לשני הסגנונות בהתאם לסיטואציה, אך כשזה נוגע למראה הספציפי הזה, אין כאן מקום לשעשועים: הגבות צריכות להיות כמה שיותר טבעיות. צריך לבחור את העיפרון הרך ביותר ולעבוד עם היד הקלילה ביותר, בימים מסוימים אני מוותרת אפילו על זה ופשוט סוגרת את העניין עם ה-Boy brow של גלוסייה שמאפשר לי לרסן קצת את הגבות מבלי להעניק להן לוק עשוי אפילו במקצת, ניתן להזמין אותו כאן.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shragaגם בעיניים לא תמצאו משהו מאוד מורכב ולכן ברוב הימים אני משתמשת בממזר הקטן הזה של בובי בראון שקיבלתי באחת מערכות החגים שלהם אך גם נמכר כמוצר בפני עצמו: Sand dune מגיע בגוון שמפניה ובמרקם קרמי נימוח אותו אפשר להוסיף כשטיפה עדינה של צבע על כל שטח העפעפיים מבלי להשקיע בכך מחשבה. אגב, חלק מהעניין של איפור נטול בסיס הוא לעשות שימוש בכל מיני מוצרים באופן רב תכליתי ולכן את מוצר הקונטור של יאנה פרוביז אני מורחת מעט גם בשקע העין ומטשטשת ואילו את ההיילייט אני מניחה קצת בעצם הגבה ובחלק הפנימי של העין. זה נותן ללוק הכללי מראה מושקע יותר מבלי שתצטרכו להשקיע בכך מאמץ רב או לשלוף מוצרים נוספים מהמגירה. אני חותמת את הלוק עם שכבה עדינה ביותר של מסקרה (בדרך כלל בולד של קרליין בגוון חום) ומבחינתי זה מושלם.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

אני לא מוותרת על פודרות גם במראה כזה מפני שיש לי עור מעורב ולתחושתי הן עוזרות לשמור את המצב באיזון מבלי שאיראה מאט לגמרי. את פודרת ה-airbrush של שארלוט טילבורי אני מניחה באזור שמתחת לעיניים והיא מושלמת למטרה הזו מכיוון שהיא גרוסה דק ובעלת גימור יפיפיה. פודרת הבלוט של מאק היא סוס עבודה רציני שמלווה אותי כבר כמה זמן ובכל קיץ כשיש 80% לחות בחוץ, אני משתמשת בה באופן בלעדי.

יחד עם זאת, אני לא משתמשת בספוגיות כדי להטמיע את החומר, אני לא עושה שום בייקינג ובכללי אני לא משקיעה אקסטרה מאמץ בשלב הזה מכיוון שאני לא רוצה לנטרל את האפקט החי שהשגנו באמצעות השימוש במוצרים הקרמיים אלא רק לאזן את זה קצת – ולכן את הפודרה אני מניחה בעדינות באמצעות מברשת רחבה. את הפודרה של שרלוט טילבורי ניתן להזמין כאן ואת של מאק בחנויות המותג ברחבי הארץ.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shragaבפוסט השפתונים המושלמים שלי לקיץ כתבתי שבחים אודות ה-Magic Orange מסדרת המאט שייקר של לנקום ולכן לבטח לא יפתיע אתכן לגלות שאני חורשת עליו הקיץ. אני אוהבת מאוד את הלוק של העיניים הנקיות עם השפתיים הבוהקות, אך בימים שבהם לא בא לי להתחייב על צבע בוהק, אני הולכת על ה-Instant volume ליפגלוס של פופה בגוון 103 – ניודי מושלם. מדובר בפורמולה עבה, סמיכה ומבריקה מאוד אך עם זאת גם נוחה על השפתיים, קלאסית לקיץ וקלאסית גם לכל מי שמחבבת את המראה הגלוסי.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

יש ימים שבהם אני לא מתאפרת כלל וכלל, ימים שבהם אין לי אירועים חשובים ובסך הכל אני מעבירה את היום בעבודה מה��ית, בימים כאלה כשאני בכל זאת לא רוצה שהלוק ייראה שטוח ומשעמם לחלוטין, אני משתמשת ב-Glow sense של HL. מדובר במוצר טיפוח בהגדרתו עם SPF 15 שאמור לשמש כקרם לחות, אך מוצרים כאלה שמכילים בתוכם שימר ויכולים להיות רב תכליתיים – אני באופן מיידי מייעדת כפריימרים. ציפיתי שהמוצר הזה יהיה סוג של תחליף לסטרוב של מאק שלא נמצא ברשותי כבר כמה זמן ואני מתגעגעת אליו מאוד, אך בפועל יש לו גוון קצת שונה ממנו: הוא אינו פנינתי אלא ורוד- שמפניה, כזה שנטמע היטב לתוך העור וממש נראה כמו חלק טבעי ממנו, הודות לרכיבים הלחותיים העשירים שבו, גוון יפיפה באמת.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shragaמאחר שאינני מתחברת למוצרים משזפים, הז’אנר המועדף עליי הם מוצרים שמעניקים גלואו לפנים והמוצר Glow sense של HL עושה בדיוק את זה. בחורף אני נוהגת לערבב מוצרים מהסוג הזה עם מייקאפ במרקם מאט כדי להחיות קצת את גוון הפנים אבל בקיץ זה לא ממש בא בחשבון ולכן אני משתמשת בו בימים נטולי מייקאפ לחלוטין בתור הבסיס הבלעדי שלי או כשימר נוזלי לכל דבר ועניין, באמצעות טפיחת כמות קטנה ממנו ועיבוד החומר לתוך העור עם ביוטי בלנדר. פריימרים מהסוג הזה הם מהחביבים עליי ביותר מכיוון שהם ורסטיליים ומעניקים לוק יפיפה ובריא לעור. ניתן להשיג אותו בנקודות המכירה הבאות.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shragaאז אם נסכם את הלוק הזה: דגש על הלחיים, עבודה טובה עם הקונסילר, עיניים נקיות ושפתיים בוהקות יעניקו לכן לוק סביר והגיוני לקיץ, כך שתוכלו לוותר על בסיס אך לא תרגישו עירומות לחלוטין.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

יש לי כמה המלצות טובות שאינן קשורות במראה האיפור והחלטתי לשלב גם אותן, כמו למשל הבושם Escentric molecules 04 החדש. הבשמים הייחודיים של המותג מגיעים בשתי וריאציות: ה-Molecule שמבוסס על מולקולה אחת וה-Escentric molecules שמבוסס על פורמולה שמשלימה את הבושם בעל המולקולה היחידה. התחברתי מאוד לשתי האופציות החדשות אך רציתי להמליץ על הפורמולה מכיוון שיש לה ניחוח שונה, כמעט חריג ועם זאת גם קיצי הודות לתווים של האשכולית שתמיד מזכירים לי את העונה. עליי הבושם עמיד עם ניחוח עז, בדיוק כמו שאני אוהבת, בניחוח שהוא עצי ועם זאת גם קצת הדרי. במידה ואתן מחפשות אלטרנטיבה לבשמי הקיץ הקלאסיים, אך משהו שעדיין הולם מאוד לעונה ויש לכן ראש פתוח לדברים חדשים – ממליצה בחום לנסות את הבושם הזה, אך מסייגת ואומרת שהוא לא יתאים לכל אחת. ניתן להזמין אותו כאן.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

אם בעבר הדאגה העיקרית שלי בנוגע השיער הייתה נפח, הפעם אני מרגישה שקצת מתחתי את גבולות היכולת שלו מכיוון שהוא גם מרגיש יבש ומסכן באופן כללי. התעללתי בו החורף עם כל מיני מכשירים ולא הסתפרתי כבר כמה זמן, מה שיצר שיער שנראה עייף מאוד למראה. אני נוהגת להסתפר בעיקר באזור הסתיו ולכן אני רוצה להחזיק מעמד עוד קצת לפני שמספריים ייפגשו בשיער שלי, מה גם שאני די נהנית מכך שהשיער עכשיו כל כך ארוך גם אם אני יודעת שהוא לא כל כך בריא. לכן, הגישה שלי כרגע לגבי השיער היא גישה טיפולית ושיקומית – להזין אותו כמה שיותר.

בימים אלו אני משתמשת בשמפו מסדרת ה-BC EXCELLIUM Q10 של שוורצקוף שמבוסס על אנזים ה-Q10 שאותו אני מכירה מעולם טיפוח הפנים וב-Clean conditioner של מותג השיער החביב עליי OUAI. אני מרגישה את עיקר ההשפעה על השיער מכיוונו של המרכך שמעניק לו קצת יותר חיות וגורם לו להרגיש רך יותר, הודות לרשימת הרכיבים המרשימה. השמפו של שוורצקוף אמנם חביב לשימוש, אך לא הייתי רוכשת אותו שוב: יש לו פורמולה בסיסית שאני בדרך כלל אוהבת, אך הוא גם מכיל בתוכו מלחים ואני בדרך כלל מעדיפה להימנע מהם במוצרי טיפוח השיער שלי, בטח במצבו הנוכחי. את מוצרי שוורצקוף משווקים במספרות ברחבי הארץ (מספר טלפון לבירור פרטים: 1-800-33-33-22) ואת המרכך ניתן להזמין כאן.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

עוד מוצר שעליו אני לא מדלגת הוא ה-Repair rescue של שוורצקוף שמגיע בשתי פאזות. לחיצה על המשאבה משחררת חומר משניהם, כאשר מדובר בעצם סרום שמזין את השיער וגם מגן עליו מפני עיצוב בחום. הוא נמצא אצלי בשימוש קבוע כבר כמה חודשים, בעבר הנחתי אותו על שיער יבש לפני שעשיתי שימוש במכשירי העיצוב והיום אני מניחה אחרי חפיפה על שיער שיובש במגבת. כשהנחתי אותו לפני השימוש במכשירים הרגשתי שהוא מסייע לשיער להרגיש פחות יבש, מה שאופייני מאוד כשמפעילים באופן קבוע חום על השיער ועכשיו אני משתמשת בו כאמור בעיקר למטרות הזנה. בסך הכל אני מאוד נהנית ממנו עבור שתי הפונקציות האלו ומרגישה שהוא עושה את עבודתו היטב, אז דוז פואה! גם אותו ניתן להשיג בנקודות המכירה השונות של שוורצקוף בארץ.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

לא הייתי מעריצה גדולה של מוצרי פריימר ים המלח עד כה אבל את חמאת הגוף שלהם דווקא ממש חיבבתי: יש לה ריח למון גראס הדרי עדין ואמיתי ביותר, שום דבר שמתקשר לריחות פירותיים וסינתטיים שבדרך כלל מזוהים עם הקיץ. גם האריזה לראשונה מצאה חן בעיניי ולא נראתה צ’יפ כמו האריזות הקודמות שבהן נתקלתי מהמותג ובשילוב עם הפורמולה הקלילה, התקבלה חמאת הגוף האולטימטיבית לקיץ – ריחנית, נעימה, לא כבדה. אפשר לראות שאני בהחלט נותנת בה עבודה ובכוונתי לסיים אותה בזמן הקרוב.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shragaאת מוצרי המותג ניתן להשיג בחנויות פרמייר ים המלח ברחבי הארץ.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shragaבקיץ כשאין צורך במוצרים כבדים להענקת לחות, אני מוצאת את עצמי משתעשעת עם כל מיני מוצרי גוף בעלי טקסטורות ומרקמים שונים, כי מה עוד נשאר לנו בחיים האלה ובעונה האיומה הזו. את המוצרים של איב רושה ושל ללין החלטתי לאחד ביחד כי יש בהם משהו נוסטלגי שמזכיר לי את הניינטיז: שמן הגוף היבש של איב רושה מסדרת ה-MONOI הוא מוצר ממש חמוד. יש לו ניחוח של פעם, כזה שממש זרק אותי לילדות והוא משאיר על העור אפקט זוהר חמוד שנעלם די מהר ומותיר אחריו תחושה לחותית.

הבודי מיסט של ללין הפתיע אותי לטובה, ראשית משום שהוא מגיע באריזה מרשימה וגם הבקבוק עם החלקיקים המנצנצים נראה מקסים ביותר אך חשוב מכך, הריח שלו התגלה כהפתעה נעימה: ריח Violet amber שמריח גם כן כמו בושם של פעם אך לא בצורה מצועצעת, ריח שכיף להתרענן איתו במהלך הקיץ. יתרון נוסף הוא ששני המוצרים יכולים לשמש כמתנות כיפיות ובמיוחד המוצר של ללין שנראה כאמור יפיפיה. ניתן לרכוש בחנויות איב רושה וללין.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

דיברנו הרבה על גלואו בפוסט הזה ולדעתי הדרך האולטימטיבית להעניק את האפקט הזה לגוף הוא באמצעות ה-RCK, שלי בגוון הבהיר, מוצר שהתאהבתי בו לגמרי לאחר שבמשך שנים לא הסכמתי להתקרב לשום משזף. הסיבה להתאהבות נעוצה בכך שלא מדובר במשזף בשום צורה, אלא במוצר בעל פורמולה מצוינת שמעניק גלואו יפיפה לעור. קל לעבוד איתו, הוא אינו דורש ניסיון בעבודה עם משזפים, הוא עמיד ומעניק לעור מראה קורן – לא שזוף – אלא בריא. מוצר שאמליץ עליו מבלי לחשוב פעמיים לכל בהירה שרוצה משהו אקסטרה בקיץ, ניתן להזמין כאן.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

לסיום השארתי צמד מוצרים שאולי פחות נעים ולא כל כך סקסי לדבר עליהם אבל הם נדרשים בקיץ. השנה נהניתי מפריחה חושנית ביותר שמופיעה לי בצוואר בימים שבהם חם לי במיוחד, כלומר כל יום. מאחר שזה הופיע אצלי לראשונה העונה, אין לי כל מיני תכשירים מיוחדים לטיפול בדבר המעורר הזה ולכן אני תמיד אומרת שחובה בכל בית מוצר כמו ה-Skin food של Weleda – מוצר שמרגיע את העור ונותן עבודה באופן מיידי. לא משנה עם איזו בעיה תפנו אליי: עקיצה, פריחה או אבולה, סביר להניח שאמליץ לכן בחום למרוח קודם כל את המוצר הזה כי אני יכולה לדווח שהוא לגמרי הציל אותי. כמובן שבמקביל אני גם לא מבשמת ולא מורחת שום דבר שעלול לגרות את אזור המלחמה וכבר רואה שיפור גדול בנושא. עכשיו אפשר רק שהקיץ ייגמר? תודה. ניתן להזמין כאן.

פוסט המומלצים לקיץ של מגזין Fashion tails Luba Shraga

עוד מוצר שגם אותו אני מגדירה כמשנה חיים הם ה-glow peel pads של פיקסי: בעיקרון בכל טונר שמכיל בתוכו חומצה אפשר להשתמש גם באזור הדקולטה אבל כשסיסטר משתמשת ב-lotion P-50 בתור הטונר העיקרי שלה שמבוסס על חומצות, היא מתקמצנת על השימוש בו באזורים נוספים בגוף. כאן הפדים של פיקסי נכנסים לתמונה, מש��ם שאני משתמשת בהם באזור הדקולטה ואפשר גם בזרועות או בכל אזור שמרגיש לכן גבשושי והייתן רוצות טקסטורה חלקה יותר – רק כמובן שימו לב שאתן מניחות קרם הגנה גם באזורים האלה בחשיפה לשמש בדיוק כפי שאתן עושות עם עור הפנים. ניתן להזמין כאן.

אז אלו המלצות המאסט שלי לקיץ, בברכת קיץ נסבל, סביר ורק שייגמר כבר!