לראשונה מזה הרבה מאוד זמן הייתה לי ההתלבטות האם להזמין את היומן השנתי של Ban.do. זה היה שילוב בין העובדה שיצא לי לנסות בשנה שעברה כל מיני יומנים אחרים לבין חוסר התאהבות כללית בדגמים החדשים שיצאו לאור הפעם. תוסיפו לכך גם את העובדה שהיומנים הושקו מוקדם מהרגיל (היומנים של 2018 הושקו ביוני 2017) וקיבלתם תגובה מהוססת במקצת ושונה מאוד מהמהירות שבה הזמנתי את היומנים בשנים הקודמות.

למרות ההתלבטות, החלטתי לבסוף ללכת על הטוב והמוכר מכיוון שבאמת ובתמים הייתי מרוצה מהיומנים בשנים עברו ובכל שנה יצא שהשתמשתי בהם כך שהם לא הוזמנו רק לטובת הגימיק או האריזה היפה. אם גם אתן מתלבטות, בפוסט הזה תקבלו הצצה ייחודית לתוכן שמחכה לכן ביומן השנה וכמה מסקנות שאולי ייקלו על ההחלטה שלכן:

סקירת היומן לשנת 2018 של Ban.do במגזין Fashion tails

שאלת השאלות היא האם בכלל הגיוני להשתמש ביומן באנגלית שבו הימים מתחילים ביום שני ואין בו שום אזכור של חגי ישראל? אז לדעתי זה לגמרי הרגל ומכיוון שאני משתמשת ביומנים באנגלית כבר ארבע שנים אני מוכרחה לומר שזה לא אישיו מבחינתי בכלל. אם זה היומן בו אתן תשתמשו כדי לקבוע פגישות, אז הייתי עושה מאמץ ובתחילת כל חודש מסמנת באופן ידני את התאריכים החשובים בלוח השנה כדי שלא תקבעו בטעות פגישה על יום הזיכרון נניח, אבל מעבר לכך – אני באמת לא רואה מדוע זה כל כך קריטי. אם עצם המחשבה על כך מערערת את עולמכן – דלגו על היומן וחפשו אלטרנטיבה בעברית, אבל אם אתן מוכנות לעשות שינוי קל בתפיסה שאליו תתרגלו ממש מהר (מבטיחה!), אז אין סיבה ממשית לוותר על היומן הזה.

סקירת היומן לשנת 2018 של Ban.do במגזין Fashion tails

באשר לסוגיית הגודל, Ban.do מציעים שלושה גדלים: הגודל הקטן ביותר שמוצג בפניכן, גודל ספירלה בינונית וספירלה גדולה. אני תמיד מזמינה את הגודל הקטן מטעמי פרקטיות ומשלוח, אך אם זה לא אישיו מבחינתכן ואתן מעדיפות את הספירלה אז לכו עליה. אם אתן מחפשות יומן שאפשר יהיה לקחת איתכן בתיק לסידורים, אז הגודל הקטן עדיף.

סקירת היומן לשנת 2018 של Ban.do במגזין Fashion tailsאיך משיגים את היומן? אז ככה, Ban.do שולחים את היומן לישראל אבל הם עושים את זה בעלויות שנעות בין 30$-40$ שזה אאוץ’ די רציני. בשום פנים ואופן לא הייתי מוציאה סכום כזה על היומן ולכן הדרך הכי טובה לעשות להזמין ישירות מהאתר היא עם חברה ולוודא שאתן מזמינות אותו גודל כדי להתחלק חצי חצי בעלויות המשלוח. במידה ואתן בכל זאת רוצות להזמין לבד, אז אפשר לבחון את האופציה להיעזר בחברת שילוח כמו למשל Ship my deal. במידה ואתן מזמינות באמצעותם, אני ממליצה בחום לבקש מהם לעטוף היטב את האריזה או אפילו לא לשלוח רק במעטפה, מכיוון שאליי היומן כבר הגיע קצת מרופט בצדדים וניכר שהוא לא היה ארוז היטב, מה שלא קרה לי בהזמנה ישירה מהאתר.

סקירת היומן לשנת 2018 של Ban.do במגזין Fashion tails

זה סיכון שלוקחים שמבצעים הזמנה דרך חברת שילוח אבל עדיין, זה די מבאס. חשוב לציין שאם אתן נעזרות בחברת שילוח, אז הסכום של היומן הוא לא הסכום הסופי שתשלמו גם באתר עצמו, מכיוון שיש גם עלויות משלוח בארה”ב ומס. אפשר להשתמש בקוד YOUREREALLYPRETTY כדי להוזיל קצת עלויות ולקבל 10% הנחה. מדוע לשקול בכלל להזמין יומן ישירות מהאתר? מכיוון שיש יומנים שהם בלעדיים לאתר ולא יימכרו בשום מקום אחר ולכן אם יש יומן מסוים שנדלקתן עליו והוא בלעדי, לא תהיה לכן שום ברירה אחרת. בעיניי זה לא כזה קריטי ומוטב להזמין מאתרים אחרים, לא ראיתי שום יומן שאותו שווה לייבא באופן מיוחד בהשוואה לאחרים.

הדרך הכי משתלמת להזמין את היומנים היא מאסוס: עם משלוח חינמי החל מ-20 פאונד ו-17% הנחה בהזמנה מעל 50 פאונד, זה דיל שאי אפשר להתחרות בו ולכן ממליצה לכן בחום לבדוק קודם כל את האופציה הזו:

את היומן I am busy בגרסא הקטנה ניתן להזמין כאן

את יומן הספירלה I am busy ניתן להזמין כאן

את היומן You’re killing it ניתן להזמין כאן

סקירת היומן לשנת 2018 של Ban.do במגזין Fashion tails

סקירת היומן לשנת 2018 של Ban.do במגזין Fashion tailsאופציה נוספת שאולי לא ידעתן עליה אבל גם היא משתלמת, היא דרך הזמנה באתר של Shopbop. האתר גובה 10$ דמי משלוח, אבל המחיר הכולל של היומן עם עלות דמי המשלוח יוצא יקר רק בכמה פאונדים בודדים בהשוואה לאסוס ובתמורה אתן מקבלות משלוח אקספרס ומגוון לא רע בכלל של יומנים. מזכירה לכן בשני המקרים להשתמש באיבייס כדי לחסוך עוד כמה פרוטות בהזמנה, ממש כאן.

את היומן No bad days ניתן להזמין כאן

את היומן I don’t work here ניתן להזמין כאן

את היומן הפרחוני הקטן ניתן להזמין כאן

את יומן הספירלה הפרחוני ניתן להזמין כאן

סקירת היומן לשנת 2018 של Ban.do במגזין Fashion tailsבאשר ליומן עצמו, אני מרגישה שהשנה הוא נאה מאי פעם: היומן תמיד היה בנוי בצורה נוחה, רק שבשנתיים האחרונות יש שני דפי מדבקות במקום דף אחד ונדמה שבכל שנה עולה הרף בכל הקשור למאיירים שהמותג בוחר לעבוד איתם ולכן הכריכות של כל החודשים פשוט מהממות בעיניי. מבחינת התוכן שמחכה בתוך היומן, הוא ללא ספק אחד היפים ואני לא חושבת שיש כרגע יומן שיכול להתחרות בעושר שהוא מציע מבחינת ההשקעה בדיטיילים, בכיתובים ובכל מה שקורה בפנים.

סקירת היומן לשנת 2018 של Ban.do במגזין Fashion tails

מבחינה חיצונית בחרתי את היומן ההולוגרפי מפני שהוא היה נראה הנאה ביותר לדעתי והכריכה הזו הייתה בלעדית לאתר, מה שהפך אותו לקצת יותר מיוחד בעיניי. בדיעבד זו הייתה טעות, מכיוון שהכריכות ההולוגרפיות שלהם כל כך עדינות עד שהן נשרטות מכל דבר קטן וזה אפילו לא קשור לטיב המשלוח: אם תניחו יומן כזה בתוך התיק או אפילו סתם תעבדו איתו על שולחן העבודה, הוא ייראה מרופט, שרוט וישן מהר מאוד, לכן אני ממליצה בחום לא לקנות שום מחברת או יומן הולוגרפיים מהמותג.

סקירת היומן לשנת 2018 של Ban.do במגזין Fashion tails

יש לציין שפניתי לשירות הלקוחות של Ban.do והם היו מאוד חביבים ואפילו הציעו לשלוח לי כחלופה את היומן הנוסף שאהבתי, I am busy ללא תוספת תשלום, כך שהיומן כבר נמצא בדרך אליי (לארה”ב ומשם חברה מביאה אותו לארץ), אז שאפו להם על תודעת שירות גבוהה ועל כך שהם לא רצו להשאיר לקוחה נאמנה כמוני מבואסת על היומן החדש והשרוט שלה.

סקירת היומן לשנת 2018 של Ban.do במגזין Fashion tails

אז יומן הולוגרפי לא, אבל כל השאר? מבחינתי אין שאלה בכלל, אני מאוהבת ביומנים האלה. אם מצאתן עטיפה שאהבתן ואתן רגילות לכתיבה ביומנים, אז אני משערת שתהנו ממנו כפי שאני נהניתי עד היום.

סקירת היומן לשנת 2018 של Ban.do במגזין Fashion tails

מתכננות להזמין את אחד היומנים? מוזמנות לשתף את הבחירה שלכן בתגובות!