אין לי סיבה קונקרטית מדוע אני ממליצה על עיצוב עמדת בר ביתית מעבר לעובדה שזה פשוט כיף ונאה לעין. בעצם, אלה כבר שתי סיבות מספיק טובות, נכון? אבל ברצינות, אם אתן אוהבות אירוח ואם אתן חובבות אלכוהול, נדמה לי שעמדת בר היא סוג של מאסט. אורחים טובים יודעים להעריך אלכוהול טוב אבל גם יודעים להעריך מתי זה מושקע ומוגש כמו שצריך – וגם עבור התחושה האישית, יש משהו מאוד מספק בכך שכל אביזרי השתייה נמצאים במקום אחד מעוצב.

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tails

נתחיל מעמדת הבר עצמה שזה כנראה החלק המאתגר ביותר. אם תשוטטו בפינטרסט בוודאי תמצאו עגלות בר מרהיבות, רק מה? הן רובן ככולן שייכות לאתרים כמו אוליבר בונאס, West Elm ואנת’רופולוג’י, או במילים אחרות – אתרים שלא שולחים ריהוט לישראל. אז אלא אם כן התמזל מזלכן ומצאתן או ירשתן עגלת בר וינטג’ אמיתית, אתן עומדות לגלות שלא כל כך פשוט לאתר משהו רלוונטי בארץ, כי המיקום הגיאוגרפי שלנו בלבנט מקשה עלינו לחיות את החיים כמו בפינטרסט.

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tails

לא בבית ספרנו #1 (התמונה באדיבות אורבן אאוטפיטרס)

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tailsלא בבית ספרנו #2 (התמונה באדיבות Kate La vie)

זה בדיוק השלב שבו תידרשו להיות יצירתיות ולאלתר: שולחנות צד שיכולים לעבור הסבה לעמדת בר אפשר לנסות למצוא בזארה הום, גולף אנד קו, אורבניקה וכד’ או לחפש בשוק הפשפשים אם אתן עדיין שואפות למצוא עגלת בר אוריגינל. אני אומרת שאם אין פתרון מתאים בנמצא אבל השיש שלכן ארוך מספיק, אז אפשר גם להחליט שאזור ממנו מוקדש לבר וליצור את הבידול באמצעות אקססוריז נחשקים.

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tailsבתחום האקססוריז לעומת זאת, אני מרגישה שבהחלט אפשר להתפרע וזה לא המקום לאמץ גישה מינמיליסטית: ככל שעמדת הבר משדרת עושר, כך היא נראית טוב יותר ומעוררת חשק. למרבה המזל, יש כמה וכמה אתרים ששולחים אקססוריז מצוינים לעמדת בר לארץ ואספתי עבורכן את המיטב:

✛ מעמד יינות גיאומטרי, מכאן

✛ סוגר בקבוקים בצורת אננס, מכאן

✛ לוח אותיות זהוב, מכאן

✛ שוט בצורת אננס, מכאן

✛ מגש זהב גיאומטרי, מכאן

✛ פותחן בקבוקים בצורת עץ דקל, מכאן

✛ ערכת קוקטיילים באווירה טרופית, מכאן

✛ מגש עם הדפס עצי דקל, מכאן

✛ ספר מתכונים SPRITZ, מכאן

✛ פלאסק בצורת דונאט, מכאן

✛ שרשרת נורות אננס, מכאן

✛ מנורת פלמינגו, מכאן

✛ פלאסק באווירה טרופית, מכאן

✛ לייטבוקס צבעוני, מכאן

✛ מנורת אננס, מכאן

✛ כוסות באווירה טרופית, מכאן

✛ כוס פלמינגו, מכאן

✛ כוס שתייה בצורת אננס, מכאן

✛ מגש מראה, מכאן

אז כפי שניתן לראות, כמעט רוב הצעות ההגשה כאן הן באווירה קיצית, שלא לומר טרופית – גם כי זה מרגיש לי הכי מתאים לעונה וגם כי זה מרגיש מתאים לאלכוהול, אירוח וכו’. כמובן שאפשר ללכת על כיוון אלגנטי יותר (קונספט זר בעיניי) ולהתאים את עמדת הבר לעונות השנה, לחגים או לכל מה שתמצאו לנכון. עמדת בר היא בין הפינות בבית שהכי קל וכיף לעצב בכל פעם מחדש.

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tails

אני מתחילה לעצב את עמדת הבר מהנחת החפצים הגדולים, בדרך כלל זה יהיה מגש ועליו כוסות שתייה. ממליצה בחום להשקיע בכוסות שתייה נאות ואם מדובר במגש מראה – מה טוב. מגשי מראה ובכלל אקססוריז נאים לבר אפשר למצוא גם ב-H&M home אבל הנה גם טיפ קטן: בגדול כל מראה שהמעמד שלה מתפרק יכולה להפוך ל”מגש” בשעת הצורך. אתן לא חייבות להשקיע עכשיו ברכישת שולחן בר וכל האקססוריז מאפס, אפשר לגמרי לאלתר.

זה השלב שבו אפשר גם להוסיף מנורות צבעוניות וכמובן את בקבוקי האלכוהול – ומשם אפשר יהיה להתקדם לפיצ’פקעס הקטנים יותר.

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tailsאתן תראו ששיחקתי עם זה עוד כמה וכמה פעמים עד שקיבלתי את הסידור שמצא חן בעיניי, בשלב הזה הוספתי נר באווירה טרופית מ-H&M וגם קריסטל קטן בצבע ניטראלי כדי לתת לבר קצת יותר אישיות. חושבות שסיימנו כאן? ממש לא.

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tails

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tails

הוספתי גם שני ספרים שמתאימים באווירה ובקבוקי שתייה נוספים. זו הצעת הגשה לעמדת בר קצת יותר גדולה משלי, יש גם כאלה שמגיעות בשתי קומות ואותן אפשר לקשט בכל טוב.

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tailsכאן הרגשתי שהפינה כבר מתחילה לקבל צורה והיא מאוד קרובה לתוצאה שאליה כיוונתי. בסך הכל מדובר בפינה שיש לה ווייב מאוד ברור ואפשר להבין לאיזה כיוון עיצובי שאפתי להגיע, שזו דרך מקצועית לומר שדחפתי אננסים ועלי בננה בכל מקום אפשרי.

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tails

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tails

הפעם הגענו לתוצאה הסופית, השבח לאל! הוספתי כרטיס ברכה חמוד – זה המקום שבו אתן יכולות להוסיף פרינט או לוח אותיות אם הספייס מאפשר. אקססוריז נוספים שיתקבלו בברכה: עציצים קטנים או סוקולנטים, קשיות, סטיררים, תחתיות לכוסות, פותחני בקבוקים. תוכלו למצוא רשימה נאה וטרופית במיוחד לכל זה בראש הפוסט כי ברור שדאגתי לכן.

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tails

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tails

חשתי שעמדת בר היא לא היפסטרית מספיק ולכן הרגשתי צורך לתעד אותה בפולארויד כדי להראות לכן שאין גבול לפלצנות.

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tails

טה דה! אני ממש מבסוטה על התוצאה ואני מאוהבת בסידור הזה. שולחן הבר אגב הוא מ”סופי” בשוק הפשפשים ונרכש לפני כחמש שנים. הוא היה נראה כמו הדבר הכי לא יציב ביקום כשקיבלתי אותו אבל עובדה – הוא מחזיק מעמד והוא אחד הפיסים האהובים עליי בבית עד כה, מה שאומר ששולחן הבר שלכן יכול גם כן להופיע לגמרי בהפתעה.

איך לעצב עמדת בר כמו בפינטרסט במגזין Fashion tails

רציתי לצ’פר אתכן במשהו נחמד ומה נחמד יותר מקוקטייל הנצנצים שלי? רוצות להוריד מסך בית חדש וקיצי בהשראת הפוסט? הקליקו כאן ושמרו את הקובץ אצלכן במחשב.

מוזמנות לתעד את עמדת הבר המעוצבת שלכן, להעלות לאינסטגרם ולתייג fashiontailscheers# כדי שאוכל להתפעל ממנה גם!