את פוסט שגרת הבוקר שלי כתבתי ללא קושי, מכיוון שאני מוצאת ששגרת הבוקר שלי היא אכן יחסית פשוטה ואני לא עושה שם רוטציה בין יותר מדי מוצרים. בערב לעומת זאת, זה כבר עניין אחר: זה השלב ביום שבו אני דוגמת מוצרים חדשים במידה ואני רוצה לסקור משהו רלוונטי ואין לי שגרה אחת קבועה עם מוצרים אשר אינם משתנים מערב לערב.

היה לי ברור שאני לא הולכת להציג בפניכן שום דבר מורכב מדי, מכיוון שאני לא רוצה שיווצר אצלכן הרושם ששגרת הטיפוח צריכה להיות מאוד מסובכת או כוללת אינספור מוצרים. כך יצא שבזמן שהתלבטתי התחלפו העונות,  הקיץ כבר הגיע ולאחרונה שמתי לב שאנרגיות לתמרן בין מוצרים אין לי, מה גם שיש כמה מוצרים שעומדים להסתיים ואני רוצה לתת עבודה כדי לסיים אותם.

לכן, החלטתי להציג לכן את שגרת הטיפוח שעובדת הכי טוב עבורי בקיץ, מורכבת ממוצרים שכל אחד מהם זהב מבחינתי ואני קרובה לסיים את רובם, כך שאני יכולה להמליץ עליהם בעיניים עצומות. אני מוצאת שהשגרה הזו היא לגמרי ברת ביצוע כך שתוכלו לאמץ אותה מבלי להרגיש צורך לפתוח מעבדה כימית בחדר האמבטיה. רקע לגבי העור שלי: בת 29, עור צעיר וחלק מקמטוטים בסך הכל, עם פיגמנטציה וכמה כתמי שמש, מעורב עם נטייה לאקנה. בואו נצא לדרך!

פוסט שגרת הטיפוח שלי בערבי הקיץ במגזין Fashion tails Luba Shragaשגרת הטיפוח שלי בערב תמיד תתחיל בניקוי כפול. המוצר האהוב עליי להסרת האיפור וחלק הראשון בניקוי הוא שמן חמאת השיאה של ל’אוקסיטן. מדובר במוצר בעל פורמולה יפיפייה שממוסס את האיפור העקשן ביותר, גם מאזור העיניים והשפתיים, תוך עניין של כמה רגעים. הוא לא משאיר תחושה עכורה בעיניים לאחר השימוש בו כפי שמשאירים מוצרים בעלי פורמולה פחות מוצלחת והוא לא מגרה את העור. עד כה, הוא המוצר הכי טוב שניסיתי להסרת האיפור ולשלב הזה בשגרת הטיפוח. אני חושבת שהוא לגמרי יכול לפתוח צוהר לעולם חדש עבור כל מי שמשתמשת עד היום במסירי איפור או במים מיסלריים שצריך לשפשף שוב ושוב כדי להסיר את החומר. תארו לעצמכן שבמקום המאבק הזה עם האיפור תוכלו ליהנות מ”טקס” שבו אתן מעסות בעדינות את הפנים.

אם נשאר לכן קצת שחור מתחת לעיניים, סימנים מעיפרון העיניים או מהמסקרה אחרי השימוש במסירי איפור רגילים, מבטיחה לכן ששום דבר מזה לא יישאר לאחר השימוש בשמן ניקוי. את השמן אני מניחה על עור יבש באמצעות תנועות עיסוי עם הידיים ומסירה באמצעות מטלית לחה שאני רוכשת כאן. אתן לא חייבות להשתמש במטלית הזו, גם מגבת פנים רגילה תעשה את העבודה וכמובן גם שטיפה רגילה עם הידיים. העיקר לזרוק את המגבת או המטלית לכביסה לאחר שסיימתן את שגרת הטיפוח באותו ערב כדי לשמור על הגיינה. את שמן הניקוי ניתן להזמין כאן או לרכוש בחנויות ל’אוקסיטן ברחבי הארץ.

פוסט שגרת הטיפוח שלי בערבי הקיץ במגזין Fashion tails Luba Shragaהשלב השני הוא כנראה השלב הכי אהוב עליי והוא השימוש בסבון על בסיס מים, ב-Ceramic slip של סאנדיי ריילי. אני ללא ספק עקבית בהמלצות שלי מכיוון שזה הסבון שהמלצתי עליו הכי הרבה פעמים בחודשים האחרונים ובדומה לשמן הניקוי, גם הוא המוצר הכי טוב שהשתמשתי בו עד כה בקטגוריה הזו. המוצר מכיל בתוכו חימר וויטמין סי כך שהוא מסייע לעשות פילינג עדין ביותר בכל שטיפה. בכלליות מדובר במוצר עדין מאוד, אשר אינו מייבש את העור ולדעתי הוא חלומה של כל מי שיש לה עור רגיש. יש לו ריח של כוסברה, הוא ירקרק בצבע שלו והוא יוצר קצף עדין תוך כדי השימוש בו. אולי זה לא נשמע מאוד סקסי, אבל סמכו עליי, השימוש בו מרגיש כמו טיפול ספא מפנק.

פוסט שגרת הטיפוח שלי בערבי הקיץ במגזין Fashion tails Luba Shraga

גם את הסבון אני מסירה עם המטלית הלחה ואני זוקפת לזכות שיטת הניקוי הכפול את אחד החלקים הכי משמעותיים בתהליך ההחלמה של העור שלי מאקנה. את הסבון ניתן לרכוש כאן.

פוסט שגרת הטיפוח שלי בערבי הקיץ במגזין Fashion tails Luba Shragaרק כוכבים יש בשגרת הטיפוח שלי והטונר COQ-10 של אינדי לי לא יוצא דופן. המותג הזה פותח בעקבות ההחלמה של הבעלים שלו מגידול בראש, אשר לאחריו היא החליטה לעשות שינוי באורח החיים שלה לכיוון טבעי וירוק יותר. כל המוצרים של אינדי לי נקיים ומתחשבים בסביבה, מבוססים על רכיבים בוטאניים ומגיעים ברובם באריזות זכוכית הניתנות למחזור.

מטרת הטונר היא להוות את הגורם המקשר בין שלב הניקוי בשגרת הטיפוח לבין השלב הטיפולי. טונר בעל פורמולה טובה מסייע להחזיר את רמת ה-PH של העור למצב תקין לאחר שלב שטיפת הפנים, להזין אותו ולאפשר ספיגה טובה יותר של הרכיבים שמגיעים בהמשך. לטונר יש פורמולה מצומצמת אך אפקטיבית שמטרתה להעניק לחות לעור ומבוססת גם על קואנזים Q10 שהוא אנטי אוקסידנט שהגוף מייצר גם באופן טבעי, אך בדרך כלל לא ברמות גבוהות מספיק ולכן מדובר ברכיב פופולארי בימינו בכל הקשור לאנטי אייג’ינג. זה טונר יפיפיה שהייתי ממליצה לכל אחת ואחת מכן, במיוחד לאור העובדה שרמת המחירים של המותג לא נוראית בכלל. אני מאפשרת לטונר להיספג היטב כדי ליהנות מכל התועלות שהוא מציע ומהפורמולה היפה שלו – ואז עוברת ליתר שלבי הטיפוח. הטונר יכול להיות מצוין גם לבקרים, כך שזה בהחלט מוצר שאפשר ואפילו רצוי להשתמש בו פעמיים ביום. ניתן להזמין כאן.

אתן בטח תוהות לעצמכן מדוע אני מציגה את הטונר לפני הפילינג: אז קודם כל יכול להיות שאתן לא משתמשות בחומצות או לפחות לא כל ערב ולכן טונר יהיה בכל מקרה השלב הבא אחרי ניקוי אבל תשובה נוספת היא שמבחינתי במקרה הזה אפשר כך או כך, משום שמדובר בפילינג כימיקלי וטונר שמאזן את העור. קיימות דיעות לכאן ולכאן לגבי סדר השימוש בפילינג ובטונר, כך שזו בעיקר פונקציה של המוצרים שבחרתן למשבצת הזו.

פוסט שגרת הטיפוח שלי בערבי הקיץ במגזין Fashion tails Luba Shraga

מה שאפשר לומר בוודאות לגבי העור שלי זה שהוא מקורצף היטב מתאי עור מתים אך מצליח לשמור את הלחות שאני מזינה בו. הסיבה לכך היא שאני עושה שימוש קבוע בחומצות. אתן לבטח כבר יודעות שיש לי כל מיני מוצרים שמבוססים על חומצות AHA ו-BHA בבית אבל בחרתי להראות לכן את המוצר החביב עליי בזמן האחרון והנה ספויילר קטן: המוצר החביב עליי מ-The Ordinary בכל הזמנים וזו מסיכת ה-AHA 30% + BHA 2%.

אני לא משתמשת בה יותר מפעם-פעמיים בשבוע כי היא אכן מאוד חזקה, אבל אני מוצאת שלמרות העוצמה שלה העור שלי מגיב אליה ממש טוב ובסך הכל היא לא גורמת לי להרגיש שהפנים שלי עולות באש אלא רק מעקצצת קצת מיד לאחר ההנחה. אתן חייבות להודות שזה הישג לא רע עבור מסיכה שפחדתי להתקרב אליה ועכשיו הפכה לחלק מפנתיאון הטיפוח שלי.

כבר כתבתי על זה בעבר ואכתוב זאת שוב: אני עושה שימוש בחומצות וברטינואיד גם בקיץ מכיוון שאין טעם למדר חלק אפקטיבי כל כך בשגרת הטיפוח רק לעונות הקרות ולכן אני מקפידה על שימוש גורף בתכשירי הגנה נגד השמש.

אני מניחה את המסיכה הזו למשך עשר דקות בלבד ומסירה גם אותה עם מטלית לחה כדי לוודא שהכל יורד היטב והפנים שלי כבר לא נראות כאילו רחצתי אותן בדם. התוצאות של המוצר הזה הורגשו כבר מהשימוש הראשון וגם לאורך זמן, אבל גם כעת, כמו בפוסט ההיכרות איתו, לא הייתי ממליצה עליו בשום אופן למי שאין לה ניסיון עם חומצות. ניתן להזמין כאן.

חשוב לציין שסוג החומצה שבה אתן משתמשות ישפיע על סדר הופעתה בשגרת הערב שלכן: טונר על בסיס חומצות יופיע אחרי הניקוי, סרום יופיע כשלב לפני אחרון וכו’, כך שאין כאן נוסחה כללית שמתאימה לכולן ולכל סוגי המוצרים. 

פוסט שגרת הטיפוח שלי בערבי הקיץ במגזין Fashion tails Luba Shraga

את השימוש שלי בסרום אני בדרך כלל מחלקת לשני חלקים: קודם כל אני משתמשת במוצר טיפולי של The Ordinary שמטרתו לשמור את האקנה שלי בשליטה וזה כמובן ה- Niacinamide עם ה-Zinc. אני טופחת את המוצר על כל הפנים ומאפשרת לו להיספג לפני שאני ממשיכה לשלב הבא בשימוש בסרום (זה גם השלב שבו אתן יכולות במקום לעשות שימוש ברטינואיד). כתבתי רבות בבלוג על התועלות של הרכיבים הללו ואני חושבת שיש לשניהם חלק משמעותי בהחלמה גם עבור מי שסובלת מאקנה פעיל וגם עבור מישהי שכבר נמצאת בשלב שאחרי כמוני ומתמודדת עם פיגמנטציה.

אם יש לכן עדיין אקנה פעיל אגב, אני ממליצה בחום להשמיט את החלק של חומצות ה-AHA משגרת הטיפוח שלכן ולהשתמש באנטי-אוקסידנטים, חומצת BHA (חומצה סליצילית) וסרמידים כדי לבנות את ההגנות הטבעיות של העור ובכך לסייע לו בהחלמה, מה שבעצם אומר שאת יכולות לוותר על המסיכה שהזכרתי ולקנות במקומה את החומצה הסליצילית של The Ordinary בה תעשו שימוש כמוצר נקודתי לטיפול בפצעונים.

בכל מקרה, בחזרה ל- niacinamide: מדובר ברכיב שמשפר את טקסטורת העור, מסייע לחדש את תאי העור ובנוסף מעניק מראה זוהר יותר משום שהוא מגדיל את כמות הסרמידים וחומצות השומן בעור אשר מסייעים להחזיק בלחות, כמו כן, השילוב בין ה-niacinamide לבין האבץ מסייעים לאזן את הפרשת השמן של העור. לכן, מדובר במוצר שאפקטיבי לא רק לבעיות פיגמנטציה ואקנה, אלא גם עבור מי שמחפשת מוצר בעל תועלות אנטי אייג’ינג שבאמת נותן עבודה. ניתן להזמין אותו כאן.

פוסט שגרת הטיפוח שלי בערבי הקיץ במגזין Fashion tails Luba Shragaבקיץ אני מדלגת על שימוש ב-Essence מכיוון שאני לא רוצה שום דבר שיכביד על העור שלי בעונה הזו של השנה. מהסיבה הזו אני משתמשת ב- Vital treatment pulp essence של בלית’ שהוא בעצם מוצר ביניים בין תמצית לבין סרום ומבחינתי הוא סוגר את הפינה של שניהם. המוצר מכיל בתוכו כדוריות אשר אוגרות בתוכן נוגדי חמצון ואלו משתחררים במגע עם האוויר. הכדוריות שטות להן בתוך קוקטייל משובח של תמציות שורש. מדובר בפורמולה עשירה המגובה בטכנולוגיה מתקדמת והשילוב ביניהן מסייע לשמור על הטריות והאפקטיביות של המוצר.

הסרום נספג במהרה, הוא מזין את העור ומעניק לו לחות יפיפיה. אני אוהבת את המוצר הזה מאוד וחושבת שהוא כל כך ייחודי, מפנק ויכול להועיל לכל מי שסובלת מעור יבש, מיובש ומעורב. גם כאן מתקבל דיל טוב בסך הכל, מכיוון שהמוצר עולה 41 פאונד לפני הורדות מיסים והוא מגיע בבקבוק מכובד ביותר של 150 מ”ל, שזה ללא ספק יותר ממה שאנחנו מקבלות עם רכישת כל סרום ממוצע אחר. ניתן להזמין אותו כאן.

השלב הבא הוא לגמרי אופציונלי אבל אני מוצאת שזה שלב כייפי בקיץ כשרוצים להתרענן וזה השימוש במיסט הפנים של Mad Hippie. מדובר באחד המיסטים הכי עשירים ומעניינים שנתקלתי בהם, משום שהוא עמוס ברכיבים פעילים כמו למשל חומצה פרולית, ויטמין סי, תה ירוק וחומצה היאלורונית – מה שאומר שחוץ מהיכולת לרענן ולהזין את העור בלחות, הוא גם מסייע להילחם בנזקי השמש. מדובר במיסט חזק מאוד בכל התזה ולכן אני משתמשת בו כשלב לפני אחרון בשגרת הטיפוח, לפני שאני מניחה את קרם הלילה שלי שנועל את הלחות פנימה. יופי של מוצר לכל מי שמחפשת מיסט שבאמת נותן עבודה ולא סתם מים טרמליים שלא עושים כלום בגדול. אגב, אם המסיכה שאתן משתמשות בה או כל מוצר טיפולי אחר כן מעקצצים לכן את העור, אז אפשר להשתמש במיסט גם כדי להרגיע אותו בתום השימוש בהם ובכלל, אפשר להשתמש במוצר כטונר לחותי לכל דבר ועניין. ניתן להזמין כאן.

פוסט שגרת הטיפוח שלי בערבי הקיץ במגזין Fashion tails Luba Shraga

המוצר היחידי שאני משתמשת בו בשגרת הלילה שהוא מבחינתי לא HG הוא קרם העיניים של JUVENA אותו לא ממש חיבבתי כשקיבלתי לסקירה ואני לא ממש מחבבת גם עכשיו, אבל היי, אני עומדת לסיים אותו בקרוב. בסך הכל מדובר במוצר סביר: הוא לא עשיר מדי, הוא לא דליל מדי, הוא לא מתאים לשיא החורף אבל בשאר עונות השנה אני מסתדרת איתו בסדר גמור. לוקח לו יותר זמן מכפי שהייתי רוצה כדי להיספג ורשימת המרכיבים שלו היא בסך הכל בסדר, לא מרהיבה אבל גם לא נוראית. הוא עולה 259 ש”ח ואני חושבת שזה לגמרי לא שווה את המחיר אז בקרוב כשניפרד, אעבור למוצר הבא. קרם העיניים שבו אני משתמשת בבקרים אגב, הרבה יותר טוב וזול ממנו.

המוצר האחרון שאני מאוד נהנית ממנו לאחרונה הוא קרם הלחות Honey Ceramide של Cosrx. אם יש לכן אקנה פעיל, אז יש שתי חברות שאמליץ לכן לבדוק בראש ובראשונה והן Cosrx ולה רוש פוזיי כי הן מספקות פתרונות טובים ונכונים לעור שפגוע מאקנה ואני מאוד מתחברת לגישת הנון בולשיט שלהן. כפי שאתן רואות, אני ממשיכה להשתמש במוצרים של המותג למרות שכבר אין לי אקנה כי הם פשוט עד כדי כך טובים וזולים.

מדובר במוצר לחות מושלם לקיץ מכיוון שהוא קליל ונספג במהרה – ועם זאת מאוד אפקטיבי. יש לו פורמולה נקיה לחלוטין אך גם בסיסית שיכולה להתאים לכולן והיא כוללת סרמידים עליהם דיברתי בהקשר של בניית הגנות העור. הכוכב האמיתי של המוצר הזה הוא תמצית הדבש שמהווה 60% מהפורמולה, לתמציות דבש יש תועלות אנטי-בקטריליות ויכולת להזין ולהרגיע את העור. אם יש לכן אקנה או נטייה לפצעונים, לדעתי אתן צריכות את המוצר הזה בחייכן, ניתן להזמין אותו כאן.

פוסט שגרת הטיפוח שלי בערבי הקיץ במגזין Fashion tails Luba Shraga

השלב הסופי והאחרון הוא בהנחת באלם ואז קדימה למיטה. הבאלם המועדף עליי כבר חודשים ארוכים הוא ה- Balm.com של גלוסייה בגרסת הקוקוס. הריח שלו לא משתלט, הוא מעניק לחות יפה מאוד והוא גם מעניק לחות במרקם מאט, כלומר השפתיים לא הופכות לדביקות, שמנוניות או מבריקות לאחר השימוש בו. הוא מוצר מצוין מכל הבחינות למעט עובדה אחת משמעותית: בגדול מדובר בוזלין באריזה מאוד יפה ובמחיר לא זול בכלל. אז מצד אחד, אני לא באמת יכולה לומר שאתן מקבלות פה תמורה מלאה למחיר ומצד שני, אני חוגגת על השפורפרת הזו כבר חודשים ארוכים מבלי שתיגמר ובסך הכל מאוד נהנית מהמוצר. ניתן להזמין אותו כאן.

אז זוהי שגרת הערב שלי ואציין גם הפעם: חשוב לי יותר שתקחו מכאן תובנות לגבי רכיבים מאשר לגבי מוצרים ספציפיים. זה כל כך חשוב להכיר את המוצרים ואת הרכיבים שאתן קונות ולא להזמין סתם דברים שנראים לכן מעניינים כי אז יהיה לכן את ההגיון שינחה אתכן בבניית שגרת טיפוח שעובדת עבורכן ולא תרגישו שאתן הולכות לאיבוד. ההיכרות שלי עם הרכיבים שקניתי מאפשרת לי לדעת איך לא להעמיס יותר מדי מוצרים על העור, באיזה סדר להשתמש בהם, מה מיותר, מה חוזר על עצמו ומה קריטי לי בשגרת הטיפוח.

מקווה שהפוסט היה מועיל כמו תמיד, את פוסט שגרת הטיפוח שלי בבוקר תוכלו למצוא כאן.