אינסטגרם כמכלול זו רשת לא פשוטה לתחזוקה. אם מתייחסים אך ורק לבסיס שלה אז היא מהנה מאוד כמובן, אחרי הכל, מי לא אוהב להעלות תמונות יפות ולקבל עליהן מחמאות? אבל כשמביטים כאמור על התמונה הגדולה ומדברים בשיח המקובל שעוסק בהמרה, מעורבות, מספרים ותוצאות, אז העניינים יכולים להיות מתסכלים מכיוון שאנחנו תמיד נהיה תלויות בפקטורים חיצוניים ונבקש לבדוק מה עושים כל השאר.

כל הסיבות שבגללן יש האטה באינסטגרם Social Girlsאז אם אתן מרגישות שהאינסטגרם שלכן תקוע לאחרונה ואפילו חמור מכך, אם אתן מרגישות שהאינסטגרם שלכן בנסיגה, יש סיכוי טוב שזו לא רק תחושה עמומה – כי בפועל קל מאוד להבחין מתי החשבון פעיל ומתי הוא נמצא בסוג של תרדמת. יש כמה דרכים להוציא את האינסטגרם שלכן ממצב הקיפאון ולפתור את הבעיה:

✛ תבחרו לראות זאת כיתרון: אוקיי, זה סעיף קלאסי סטייל “אם החיים נותנים לכם לימונים – הפיקו מהם לימונדה”, אבל זה נכון! להרגיש האטה במדיות שלכן זה מתסכל, אבל זו גם סוג של פריבלגיה. תחשבו על סופרים שצריכים לכסוס ציפורניים ולהמתין במתח כדי לראות האם הספר שלהם נמכר ומצליח. כשמתנהלים אונליין, יש יכולת לקבל פידבק באופן מיידי ולבצע את ההתאמות הנדרשות.

✛ בחנו את החשבון שלכן: תביטו אחורה בחשבון שלכן, נניח חודש אחורה ותשאלו את עצמכן כמה תמונות העליתן מייצגות את העבודה הכי טובה שלכן וכמה תמונות הועלו בתור “פילרים” כי זה היה הדבר הטוב הבא ולא היה לכן חומר אחר זמין? אנחנו לא דוגלות בפרפקציונזם, אבל גם לשקף לעוקבים שלכם שאין לכן כרגע מוג’ו להעלות חומרים מספיק טובים – זה מצב שכדאי להימנע ממנו.

✛ תכננו את הפיד שלכן: יש כיום כל מיני אפליקציות שמאפשרות לכן לתכנן את הפיד, כמו האופציה המומלצת עלינו Snug. יש גם אופציה לעבוד עם מערכת הטיוטות של האינסטגרם כדי ליצור בנק אימג’ים ערוך, כתוב ומוכן – כך שלא תצטרכו להזיע על קופירייטינג כשאין מוזה. תעבדו עם לוח שנה אדיטוריאלי, תכננו את הפיד שלכן ותבחנו בדיעבד כל תמונה שערכתן כדי לוודא שאתן באמת מרוצות מהתוצאה. תכנון פוסטים עם משמעות ייצור פיד עם משמעות וגולשים שמקבלים ערך ממעקב אחריכן – אך גם יחסוך מכן את התחושה שאתן מעלות תכנים בכוח.

✛ עייפות החומר: כל יוצר תוכן מגיע לשלב שבו עייפות החומר מורגשת. התרחיש הטוב ביותר היא שיוצר התוכן ישים לב להתרחשות הזו לפני שזה יזלוג ויהיה ברור לכל אבל לעתים אנחנו כל כך עסוקות במירוץ של החיים והעסק, שאנחנו לא תמיד מבחינות בכך. לכולנו יש פטרנים של צילום והתנהגות – ולכן זה טבעי שנרצה לצלם ולהעלות דברים דומים מזוויות דומות וכו’. כדי לרענן קצת את כיוון המחשבה, אנחנו תמיד ממליצות לעקוב אחר קהילות שוות באינסטגרם, להפיק יום צילום מיוחד או להיפגש עם הסושיאל גירלז 🙂

✛ האם הייתן רוצות לעקוב אחר החשבון שלכן? זו שאלה לא פשוטה אבל הכרחית, מכיוון שסביר להניח שקהל היעד שלכן בסופו של דבר אוהב לצרוך תכנים שגם אתן אוהבות, לכן אם אתן משתעממות מהתוכן שלכן, או מרגישות שאין לכן סבלנות להתעכב עליו פעם נוספת, מדוע שהקהל שלכן יתעניין? אם אתן ממש אמיצות, נסו לבקש גם חוות דעת מאדם שאתם סומכים על דעתו, הוא יכול לספק לכן תובנה סטייל “אתן כל כך מצחיקות במציאות אבל ההומור שלכן לא עובר באינסטגרם” וכו’.

✛ נסו ליצוק תוכן אמיתי לתוך הטקסט שמלווה את התמונות. אינסטגרם אמנם ידועה כרשת ויזואלית ותכליתית, אבל ניתן לראות מגמה שבה יותר ויותר אנשים מתייחסים לאינסטגרם כסוג של מיקרו-קוסמוס שאפשר לצרוך בו מידע ולקבל בו פרטים מעניינים. אם יש לכן איזו תובנה, קוריוז או אפילו אנקדוטה לחלוק בצירוף עם התמונה, זה תמיד מומלץ.

בחודשים האחרונים נסגרו הרבה בוטים שהתפקיד שלהם הוא לייצר באופן אוטומטי תגובות כדי להצמיח את החשבונות שמשתמשים בהם. לכן, יכול מאוד להיות שחלק מההאטה שלכן הוא טכני לחלוטין ונעוץ בסגירתם. כך לפחות תוכלו לדעת שההאטה שלכן יכולה לקרות גם בגלל גורמים טכניים אשר אינם תלויים בכן והיא אינה מייצגת עוקבים אמיתיים שנוטשים או מפסיקים להתעניין.

✛ הרשת גדלה: הצמיחה של אינסטגרם היא מטאורית וזה אומר שככל שהרשת צומחת, כך גם החשיפה קטנה באופן יחסי. זה רק אומר שכל הטריקים שעבדו לנו בעבר, לא בהכרח ימשיכו לעבוד לאורך זמן מכיוון שזו רשת דינמית והאלגוריתם שלה משתנה לעתים קרובות. גם כאן יש דרכים להפוך את הלימונים ללימונדה, כי ככל שהרשת מתפתחת היא גם מציעה כלים ומשאבים נוספים, כמו האינסטגרם סטורי והאינסטגרם לייב. אם לא ריעננתן את צורת הפעולה שלכן באינסטגרם בשנתיים האחרונות – שם נעוצה הבעיה.

כל הסיבות שבגללן יש האטה באינסטגרם Social Girls

✛ אל תיכנסו לפאניקה: זו תופעה מאוד נפוצה בקרב כל מי שמבחין פתאום בהאטה בחשבונות שלו. בלי פאניקה! היום האינסטגרם שלכן זז לאט, מחר תעלו תמונה ויראלית ותקבלו חשיפה מרשימה. רשת דינמית יכולה לפעול לטובתכן או לרעתכן, זה ממש תלוי באישיות שלכן.

✛ האם אתן מתמקדות באינסטגרם? אדם אחד לא יכול לנהל את כל הרשתות החברתיות האפשריות כל הזמן באותה אינטנסיביות ובאותה תדירות, גם אם הוא מומחה מדיה. לכולנו יש חלוקת קשב מסוימת ובסופו של דבר פעילות מסוימת תבוא על חשבון פעילות אחרת. מהי הרשת שאתן מתחברות אליה באופן הכי טבעי? היכן אתן רואות את התוצאות הכי טובות? אולי אתן מתפזרות על גבי כמה פלטפורמות אך לא מצליחות להטביע חותם באף אחת מהן, אולי איבדתן מוטיבציה באינסטגרם כי אתן מצליחות הרבה יותר ברשת אחרת? נסו לעשות חושבים עם עצמכן ולבנות סדר עדיפויות שריאלי לדבוק בו.

✛ דברו עם אנשים: נניח שהתמונות שלכן אש, נניח שה-caption של כל תמונה הוא הדבר הכי מבריק ביקום ואתן עדיין לא מצליחות לשבור את תקרת הזכוכית של האינסטגרם שלכן. יכול להיות שזה קורה מכיוון שאתן מתנהלות כאי בודד ומשדרות תחושה קרירה כלפי מגיבים אחרים. אם מישהו פרגן לכן בתגובה – נסו להגיב לו בחזרה כדי שתוכלו ליצור דו שיח מתמשך על גבי הפוסטים שלכן. דברים טובים יכולים לצמוח מקשרים שמתפתחים בצורה כזו וזו בעיקר דרך טובה להפיץ את הבשורה ולגרום לאנשים להבחין בכם. להיות סופר קולים זה חשוב ולשמור על פאסון זה נחמד, אבל באינסטגרם מוטב להראות את הצד האנושי שלכן.

בדיוק מהסיבה הזו אגב, כשנפנה לשירות לקוחות של מותגים אונליין, תמיד נקבל תשובה עם חתימה של שם פרטי, כדי שזה יגרום לנו להרגיש שהיחס פרסונלי יותר. לכן כאשר אתן מנהלות את האינסטגרם שלכן, עליכן  לשמור על אותה פנייה נגישה.

תתייחסו לתוכן שלכן כחלק מהמוצר ומהשירות שאתן מציעות ולא רק כאמצעי להשגת המטרות שלכן. זה דורש שינוי בגישה, אבל ברגע שתעשו את זה, כל שיטת הפעולה שלכן לגבי יצירת תוכן ברשת תהיה יעילה יותר, באחריות.

הטיפים הללו היו מועילים? מוזמנות לכתוב לנו בתגובות!

** קצת על הסושיאל גירלז:

אנחנו ה-Social Girls, ואנחנו מנהלות מותג בוטיק לניהול תוכן בפייסבוק ובאינסטגרם, ייעוץ אסטרטגי לפרסום נכון בסושיאל מדיה והפקת אימג’ים לאינסטגרם. אנחנו לא מספקות מענה רק לרשת כזו או אחרת, אלא חולשות על כל הרשתות ומספקות מענה כולל למותג שאיתו אנו עובדות או לו אנו מייעצות, הכל תחת המטריה של השיווק הדיגיטלי. יחד עם זאת, אנחנו גם מאמינות במיקוד ומאמינות שהעסק צריך לפעול רק ברשתות הרלוונטיות לו כך שיהיה נוכח ומזוהה איתן במקום להתפזר על פני רשתות שלא יביאו עבורו את התוצאות הרצויות. מוזמנות לעקוב אחרינו כאן וכאן – וניתן ליצור איתנו קשר במייל socialgirls2016@gmail.com