אני חושבת שאפשר לומר בוודאות שטרפת The Ordinary כבר מאחורינו ורובנו בוודאי כבר ביססנו את דעתנו לגבי המותג: חלק מאוד מתחברות ואוהבות, חלק לא מבינות את ההייפ – והאמת היא שאני יכולה להבין את שני הצדדים, כי למותג יש הרבה יתרונות שיכולים גם בקלות להפוך לחסרונות, כמו למשל מוצרים שמבוססים על רכיב פעיל אחד ויחיד.

מצד אחד זה מאוד שקוף ונוח, מצד שני זה עלול להיות מאוד מבלבל לפרק את שגרת הטיפוח שלנו לרכיבים ואז להרכיב מחדש בסדר הגיוני. היום אני רוצה לספק מענה לאחד ממוצרי הדגל של המותג – שמני הטיפוח השונים שלו ולהראות כיצד ניתן ליצור תרכובת שמנים מותאמת אישית שתפשט קצת את שגרת הטיפוח שלנו ולא תחייב אותנו להמשיך לתמרן בין מוצרים רבים בשגרה אחת, עם טוויסט מיוחד לסיום.

✛ המדריך שיופיע כעת מתבסס על ההנחה שבוודאי יש בבעלותכן שמן או שניים של המותג גם כך, אתן ממש לא חייבות להזמין את כל מה שמופיע ברשימה במיוחד כדי לרקוח תערובת שמנים משלכן.

✛ אם נחבר את העלויות, נגיע לסדר גודל של כ-30 פאונד עבור התוצאה הסופית שאציג בפניכן, שזה לא יקר – אך בוודאי גם לא זול וכאלטרנטיבה אתן בהחלט יכולות לקנות תערובת שמנים מוכנה מראש, כך שזה לא עניין של חסכון כלכלי.

✛ אז איך זה תורם לכן בכל זאת? אם יש בבעלותכן כבר כמה שמנים של המותג ואתן מתקשות להחליט במה ואיך להשתמש בכל ערב, התערובת תאפשר לכן ליהנות מכל העולמות ולעשות קצת Declutter נדרש במגירת הטיפוח. בנוסף, אני מעדיפה לעשות שימוש בתערובת שמנים שמעניקה לי כמה תועלות במקביל על פני שימוש בשמן אחד, טוב ככל שיהיה ולכן המיקס ביניהם מעניק לי שליטה ומאפשר לי להחליט מה יהיו הרכיבים של המוצר הסופי.

✛ השמנים בפוסט הזה נארזו מחדש בבקבוק של Buffet כאילוץ, אך במידת האפשר מומלץ לאחסן אותם בבקבוק כהה כדי לשמור על יציבות החומר הנמצא בתוכו.

✛ כל השמנים שמופיעים בפוסט הם 100% אורגניים ונדחסו בכבישה קרה, בנוסף, לכולם יש אלמנטים דומים ותועלות יחסית דומות, מה שהבטיח לי ערבוב מוצלח.

קוקטייל שמנים של The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shragaהמוצרים שאותם אזכיר בפוסט:

שמן המרולה של The Ordinary

שמן הרוז-היפ של The Ordinary

שמן ה-squalane של The Ordinary

שמן זרעי המפ מאייהרב

שמן הרוז-היפ הוא כנראה כבר אחד השמנים המוכרים ביותר של המותג ובכלל, מכיוון שיש לו תועלות רבות כל כך והוא מתאים לכל סוגי העור. מדובר בשמן יבש אורגני ודחוס בכבישה קרה, מה שמבטיח שכל האנטי אוקסידנטים נשמרים בתוכו היטב. מדובר בגרסא טבעית של ויטמין A ובשל כך יש לו תועלות אנטי אייג’ינג והוא מתאים מאוד לאיזון עור מעורב ובעל נטייה לאקנה. בעלות עור יבש עלולות להרגיש שהוא לא מספיק עשיר עבורן כדי לסגור את שגרת הטיפוח של הלילה (אך עדיין יכולות ליהנות ממנו כמובן) ולכן שאר השמנים נכנסים לתמונה.

קוקטייל שמנים של The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shragaלאחרונה סיימתי את סרום ה-Buffet של המותג, ניקיתי את הבקבוקון היטב וערבבתי בתוכו את שמן הרוז היפ ואת שמן המרולה ביחס 1:1. שמן המרולה מושלם גם לעור יבש היות והוא מבוסס על חומצות שומן שיכולות לחדור לשכבות עמוקות יותר בעור. הוא מצוין לנטרול אדמומיות, להענקת לחות ולשיפור האלסטיות והמראה הכללי של העור.

קוקטייל שמנים של The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shraga

לצמד השמנים יש מרקם נוח ונעים – ולכן עוד לפני שהכנתי את שיקוי השמנים הזה, נהגתי לערבב ביניהם בשגרת הטיפוח שלי בערב והרגשתי שהם עובדים מעולה יחדיו. שימו לב שהבונוס הנחמד לגבי ה”מתכון” הזה הוא שאתן יכולות בעצם לעצור בכל שלב: אם יש בבעלותכן רק את שני השמנים שהזכרתי אתן בהחלט יכולות לערבב אותם בבקבוקון נפרד לטובת נוחות השימוש ולעצור שם, כבר אז תקבלו תערובת שמנים יפיפייה, אבל אני אומרת – למה להפסיק? יש לי עוד שמן מעניין במיוחד להכיר לכן.

קוקטייל שמנים של The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shragaשמן ה-squalane זוכה לאחרונה לתהילה הודות למוצר של The Ordinary ומוצר מקביל של החברה Indie lee. מדובר בשמן שאפשר למצוא באופן טבעי בעור שלנו והלא ידוע שאין דבר טוב יותר מאשר להזין את העור ברכיבים שכבר קיימים בו כדי לשפר את ההגנות הטבעיות שלו. מדובר באנטי-אוקסידנט טבעי וברכיב שנועל את הלחות בתוך העור – מה שעוזר עם האלסטיות שלו, עם קמטוטים קלים ולכל מי שיש לה אזורים יבשים בפנים. הוא משמעותית כבד יותר מהמרולה ומהרוז-היפ ואני רואה אותו בתור העוגן שלהם, מכיוון שהוא זה שמסייע “לנעול” אותם לתוך העור. אתן לבטח תשימו לב שאחרי הפוסט הזה, תתחילו לזהות את הרכיב גם בכל מיני מוצרים שונים, שכן הוא רכיב פופולארי ואפשר למצוא אותו במוצרים של בובי בראון וקיהל’ס בין היתר.

מאחר שמדובר בשמן יחסית כבד אך אפקטיבי, בחרתי להשתמש בכמות קטנה ממנו בהשוואה לשני השמנים הקודמים. לא מדובר כאן במעבדת ניסויים בכימיה ולכן אני משאירה אתכן להפעיל שיקול דעת בהתאם למינון הרצוי עבורכן ולגודל הבקבוקון שלכן. היתרון במתכון ה-DIY הזה, הוא שכל השמנים שציינתי מתאימים בעיקרון לכל סוגי העור אבל אתן יכולות לשלוט במינונים כדי ליצור תרכובת שמתאימה לעור שלכן ולעונה בה תרצו להשתמש במוצר. אם לדוגמא העור שלכן מאוד יבש או שאתן מייעדות את השמן לשימוש בחורף, אתן בהחלט יכולות לתת משקל קצת כבד יותר ל- Squalane.

אחרון חביב הוא שמן זרעי ההמפ, בו אפשר גם להשתמש כתוספת לפסטה או לסלט שלכן. אתן יכולות להבין מדוע רציתי לשלב אותו בתרכובת נפרדת, הוא לא בדיוק הבקבוקון האלגנטי ביותר שאפשר להציג בשידת הטיפוח.

קוקטייל שמנים של The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shragaנכון שאני בדרך כלל מעודדת אתכן לא לעשות שימוש כך סתם על דעת עצמכן ברכיבים שאנחנו אוכלים – על העור, אך שמן זרעי ההמפ הוא יוצא דופן משום שיש לו תועלות רבות כל כך לעור (וגם לבריאות). קודם כל, משמן זרעי ההמפ התעלמו במשך הרבה מאוד זמן מכיוון שסיווגו אותו בטעות כסם: הוא מופק מצמח ה-cannabis sativa, מה שאולי נשמע מרתיע, אבל זרעי ההמפ אינם מכילים את ה-THC שהוא הרכיב שיוצר את ההשפעות של הקנאביס על המוח ולכן זה בטוח לחלוטין לשימוש ולייבוא – ואין לכן שום סיבה לחשוש מכך.

מדוע הוא בכל זאת צריך לעניין אתכן? משום ששמן זרעי ההמפ עשיר בחומצות שומן ובאנטי-אוקסידנטים, למעשה, הוא נחשב כחברם הטוב של אנשים בעלי עור מעורב, בעל נטייה לאקנה או עור רגיש, היות והוא מזין את העור מבלי לסתום נקבוביות. שמן זרעי ההמפ מסייע לאזן את העור, להרגיע אותו ולהעניק מראה קורן וחיוני יותר לעור עייף. בנוסף, גם לו יש תועלות אנטי אייג’ינג, מה שהפך למכנה משותף יחד עם כל שאר השמנים שהוזכרו בפוסט.

חוץ מהתועלת לעור הפנים אגב, הוא טוב לטיפוח השיער, הוא גם יכול להרגיע עור שסובל מפסוריאזיס, אקזמה ופריחות – ויש לו עוד תועלות רבות גם לגוף מכיוון שהוא מסייע בחיזוק המערכת החיסונית, מסייע בהורדת כולסטרול ומתאים מאוד לתזונה צמחונית הודות לאומגה 3 ואומגה 6 שניתן למצוא בו. בקיצור, תעשו לעצמכן טובה גם אם תשלבו אותו כחלק מהתזונה שלכן.

לתרכובת השמנים הוספתי כמות מעט גדולה יותר ממנו ביחס ל-squalane אך עדיין אפשרתי לרוז-היפ ולשמן המרולה לתפוס את רוב הנפח. אם חשבתן שלרוז-היפ יש ריח או צבע דומיננטיים, אז קחו בחשבון שהשמן הזה דומיננטי אפילו יותר והוא זה שהעניק בסופו של דבר לתערובת טינט ירקרק – צהבהב עכור. אולי זה לא מאוד סקסי, אבל סמכו עליי – זה טוב לעור שלכן.

קוקטייל שמנים של The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shraga

את השמן מילאתי קצת יותר מדי, ממש עד אפס מקום, בפעמים הבאות אדע להיות קצת חסכונית יותר. על הבקבוק של השמן הדבקתי כמה מדבקות של Glossier שמקבלים בכל הזמנה מהמותג, כדי שאזכור שכבר לא מדובר בסרום Buffet שנגמר אלא בשיקוי שרקחתי. אני משתמשת בו מאז כבר כשבועיים ומאוד נהנית מהתוצאה: כל השמנים מתערבבים היטב יחד והם מזינים את העור בצורה נעימה.

קוקטייל שמנים של The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shragaכדי למצוא שימוש לחומצה ההיאלורונית של The Ordinary שבה לא הצלחתי להתאהב עד עצם היום הזה, אני מערבבת באופן ידני (לא בתוך הבקבוקון) את השמנים יחד עם טיפה ממנה כדי להגביר את בוסט הלחות אפילו יותר. בחרתי שלא לערבב אותם יחד במסגרת אותו “מתכון” כדי לשמור על מרקם אחיד.

קוקטייל שמנים של The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shragaמקווה שהפוסט היה מועיל ואשמח שתעדכנו אותי בתגובות האם תהיו מעוניינות במוצרי הטופ 5 שלי מהאורדינרי כעבור כמה חודשים טובים של שימוש אינטנסיבי בהם.