נניח שאתן חדשות בתחום שלכן או נניח שכבר יש לכן ותק מסוים אבל אתן מעוניינות להגדיל את מאגר הלקוחות שלכן. נניח שנתקלתן במותג שברור מעל לכל צל של ספק שאתן בדיוק מה שהוא צריך כדי לעלות מדרגה אחת למעלה. מה עושים עם האינפורמציה הזו בעצם? כשמנהלים עסק אי אפשר לשבת בבית ולהמתין שהזדמנויות יקרו מעצמן אלא  צריך לדעת גם ליצור אותן.

בתחילת הדרך ועד עכשיו, נקטנו בצעדים משמעותיים כדי ליצור את ההזדמנויות הללו עבורנו: הכרנו את עצמנו למותגים שלא שמעו עלינו לפני כן, גרמנו לחברות גדולות להבחין בקיומנו כבר בתחילת הדרך ויצרנו פגישות שהובילו לכל מיני דברים מעניינים כתוצאה מכך. הנה כמה טיפים שיעזרו גם לכן להפיץ את השם שלכן ברבים ולקבוע פגישות עם המותגים שאתן רוצות לעבוד איתם, כי זה לא רק עניין של “אם תאמינו חזק מספיק זה יקרה”, אלא יותר כמו “אם תפעלו חכם זה יקרה”.

כך תסגרו פגישות עם מותגים נחשקים Social girls Fashion tails

תשיגו את פרטי הקשר

אם בעבר להשיג פרטי קשר של מישהו היה עניין די מסובך שדרש עבודת מחקר מעמיקה וקשרים, היום זה כבר עניין פשוט מאוד. הפייסבוק עמוס בקבוצות מקצועיות בהן ניתן לפנות לקולגות ולבקש מהן פרטי קשר של אדם מסוים והרבה פעמים אם תחקרו באתר של המותג שמעניין אתכן, תוכלו למצוא ב”אודות” או בפרטי הקשר את פרטיו של האדם הרלוונטי לכן.

אם המצב ממש גרוע ואתן לא מצליחות לקבל פרטים מלאים, תמיד אפשר לנחש מה כתובת המייל שרלוונטית לכן מכיוון שהדומיין בדרך כלל יהיה שם החברה ואולי פנייה כללית למייל כזה תפנה אתכן לגורם המדויק שנכון לכן.

תדעו למי אתן פונות ואל תשלחו מיילים גנריים

במצב שבו הצלחתן למצוא פרטים של איש קשר, תמיד זה יהיה נבון לנסח את המייל בצורה פרסונלית עם התייחסות לאדם שאליו אתן פונות ולערכי המותג שמעניין אתכן. זו טעות חמורה לשלוח מייל תפוצה כללי ב-BCC לכל מיני אנשים בבת אחת וזה מתכון בטוח לכך שהמייל שלכן יימחק בלי השקעה של מחשבה, כי היי, זה כנראה בדיוק מה שעשיתן כששלחתן את המייל הזה לכל דורש. גם לעשות קופי פייסט של נוסח כללי זו תהיה טעות, אם אתן רוצות לקבל לקוח או עבודה בעלת משמעות – נסחו מייל בעל משמעות!

הציגו את עצמכן

זה אמנם נשמע טריוויאלי כשחושבים על מייל היכרות, אבל מסתבר שלא כך הדבר בכל המקרים. לא משנה כמה נדמה לכן שאתן גדולות ומוכרות בתחום שלכן, צאו מנקודת הנחה שהצד השני מעולם לא שמע עליכן דבר והציגו את עצמכן בצורה מקצועית ועניינית – ובאופן שימחיש בצורה ברורה את הרלוונטיות שלכן לעסק.

פתחו את המייל בכותרת מעניינת

קחו בחשבון שהגורם שאליו אתן פונות מקבל מיילים שונים ומשונים על בסיס שעתי, אם אתן לא רוצות לטבוע בים המיילים – וודאו שאתן מנסחות כותרת פיקנטית אך ריאליסטית שעלולה לתפוס את העין ולגרום לצד השני להקיש דווקא על המייל הזה. השקיעו מחשבה בכותרת הזו לא פחות מאשר בתוכן המייל עצמו.

אל תישמעו נואשות

נכון, במיילים אין טון ואף אחד לא יכול “לשמוע” שאתן נואשות, אבל הרוח הכללית של המייל יכולה להיות ברורה ואפשר לדמיין מי יושב בצד השני גם מבלי להכיר פורמלית. לכן, חשוב מאוד שלא תשמעו נואשות ושלא ישתמע שאתן “חייבות” את הלקוח או את ההזדמנות הזו, אלא שאתן מציעות משהו רלוונטי ונכון לשני הצדדים. על אותו משקל, אל תהיו יהירות או תקטינו את הפעילות של המותג כדי לשכנע את האדם שאיתו אתן מתכתבות בנחיצות שלכן. אף אדם לא רוצה לקרוא שהמותג שלו/ עובד בו לא מתנהל כמו שצריך ולקבל ביקורת כך סתם מאמצע שום מקום ומאדם זר.

דעו מה אתן רוצות

בעיה מאוד נפוצה היא שהרבה פעמים מניחים על השולחן אופציה לשיתוף פעולה מבלי לדעת מה בעצם זה אומר אלא זורקים את זה סתם כאמירה כללית, לעתים אפילו מתוך הציפייה שהצד שאליו פונים ייגבש רעיונות. לעולם אל תעשו את זה בפנייה למותג שאתן רוצות לעבוד איתו: תמיד תפנו לגורמים מקצועיים מתוך הבנה ברורה מה אתן רוצות לעשות ביחד. זה לא אומר שאתן צריכות לנדב את הרעיונות שלכן כבר במייל ההיכרות אבל גם אסור שישתמע מהמייל שאתן מתכוונת לבזבז לצד השני את הזמן. יהיה לכן הרבה יותר קל לסגור פגישה אם יהיה ברור שאתן חותרות למטרה מסוימת.

איך מגנים על רעיון אדיר?

בשלב הזה תמיד נשאלת השאלה שגם איתה התמודדנו לא מעט: מה עושים כשיש רעיון אדיר להציע למותג? האם להשתמש בו כנקודת מכירה או לשמור אותו לאחר שהלקוח כבר יסגור? הרי תמיד יש את החשש שתציגו רעיון אדיר לחינם, הלקוח לא יסגור ויעשה לבסוף שימוש ברעיון שלכן. אז אנחנו אומרות דבר כזה: בחנו כל מקרה לגופו וזכרו שרעיון הוא טוב רק כל עוד הביצוע שלו טוב, אחרת זו רק תיאוריה. אל תמהרו למסור את הרעיונות הטובים שלכן לכל דורש, אך חשוב שזה גם לא יהיה מה שימנע מכן בסופו של דבר לסגור את הדיל שאתן רוצות.

תעשו פולואפ

כל מה שתיארנו כרגע הוא בגדר מצב אידיאלי שבו מצאתן את איש הקשר המתאים, שלחתן מייל מוחץ עם כותרת שלא ניתן להתעלם ממנה וסגרתן פגישה. אבל מה קורה אם לא קיבלתן מענה? תהיו בטוחות שנתקלנו בהרבה מצבים כאלה אבל זה לא אומר שהכל אבוד: שלחו פולואפ שבודק האם אפשר לספק מידע נוסף? אם נתקלתן בסירוב, נסו למצוא זווית שעליה עוד לא שיחקתן כדי לשכנע את הצד השני לתת צ’אנס, נסו לפחות לנתב את מייל הסירוב לשיחת טלפון ואם בכל זאת זה לא עובד, שמרו את הפרטים ועברו הלאה למותג הבא. לא חסרים מותגים לעבוד איתם וגם מותג מסוים שסירב לכן היום, אולי עם שינוי הנסיבות בעוד כמה חודשים יבצע הערכת מצב מחודשת ויישמח לעבוד איתכן.

תנו עבודה גם בפגישה

להצליח לסגור פגישה עם מותג, במיוחד אם הוא בקנה מידה מרשים וזאת מבלי שהכיר אתכן או קיבל עליכן המלצות – זו מומחיות. יחד עם זאת, שום מותג לא יסגור איתכן רק כי הוא כל כך התרשם מהיכולת שלכן לספר סיפור מעניין באמצעות המייל. אז אולי הוכחתן שאתן יודעות לכתוב ולהתנסח, אבל האם תוכיחו שאתן יודעות לתת עבודה? הגיעו לפגישה מוכנות: תפגינו בקיאות וידע אודות המותג, תפגינו בטחון עצמי ותסגרו את הלקוח הזה!

יצא לכן לפנות למותגים באופן הזה? ספרו לנו מה גיליתן!

** קצת על הסושיאל גירלז:

אנחנו ה-Social Girls, ואנחנו מנהלות מותג בוטיק לניהול תוכן בפייסבוק ובאינסטגרם, ייעוץ אסטרטגי לפרסום נכון בסושיאל מדיה והפקת אימג’ים לאינסטגרם. אנחנו לא מספקות מענה רק לרשת כזו או אחרת, אלא חולשות על כל הרשתות ומספקות מענה כולל למותג שאיתו אנו עובדות או לו אנו מייעצות, הכל תחת המטריה של השיווק הדיגיטלי. יחד עם זאת, אנחנו גם מאמינות במיקוד ומאמינות שהעסק צריך לפעול רק ברשתות הרלוונטיות לו כך שיהיה נוכח ומזוהה איתן במקום להתפזר על פני רשתות שלא יביאו עבורו את התוצאות הרצויות. מוזמנות לעקוב אחרינו כאן וכאן – וניתן ליצור איתנו קשר במייל socialgirls2016@gmail.com