נגמרו הימים שבהם היינו קונות מוצרי טיפוח על בליינד יחד עם כל הססמאות שמוכרות לנו חברות הקוסמטיקה. צרכנית הביוטי הממוצעת כיום הרבה יותר מודעת למה שהיא מניחה על הפנים, יש מידע עצום שזמין לה בלחיצה על העכבר והיא יודעת לשאול מה מכילים המוצרים שהיא קונה ומה מצדיק את תג המחיר שהיא משלמת. כל העובדות הללו הפכו את הקוסמטיקה הירוקה למיינסטרים, אחרי שבמשך שנים הייתה בשוליים ונחשבה לנחלתן הבלעדית של נשים המקיימות אורח חיים תואם.

Farm to face trend Fashion tails Luba Shraga

העובדה הזו גם חייבה הרבה מאוד חברות טיפוח לנהוג איתנו בשקיפות וזה גם מה שיצר לאחרונה את טרנד ה-Farm to face. אני מניחה שעל הטרנד המקביל מעולם הקולינריה, טרנד ה-Farm to table כבר שמעתן: מדובר בתנועה חברתית המעודדת צרכנים ומסעדות לרכוש מוצרים טריים ומקומיים ישירות מהחלקאי שמגדל אותם, מבלי להיעזר בגורם מקשר. הצריכה המקומית אמורה לסייע לתעשייה המקומית אך גם לסביבה (היות והיא מצמצמת את שינוע המוצרים) – ובעיקר היא מספקת מענה לשאלות שהתעוררו בשנים האחרונות לגבי מקורו של האוכל המגיע אלינו לצלחת.

אז נחזור חזרה לעולם הטיפוח: Farm to face מתייחס לשימוש ברכיבים טריים, טבעיים, מרוכזים ומזינים מאוד – אשר לעתים קרובות גדלים גם כן באופן מקומי באותו שטח שבו מייצרים את המוצרים עצמם. מדובר במוצרים שמופקים בעבודת יד ובכמויות קטנות כדי להבטיח שמירה על טריות ויעילות אופטימלית, הרבה מהרכיבים דורשים זמן וניסיון רב בגידולם ולכן כשאתן צורכות את הטרנד, להבדיל מטרנדים מהירים וחולפים, אתן יודעות שאתן מניחות את התוצר הכי טבעי, איכותי ומזין על עור הפנים שלכן.

אחד המותגים שהכי מזוהים עם הטרנד הזה הוא מותג הקוסמטיקה הירוקה Tata Harper אשר בבעלותם חווה בורמונט שם הם אכן מגדלים את הרכיבים ומייצרים כל מוצר בעבודת יד. זו גם הסיבה שבגללה תגי המחיר של המוצרים הללו גבוה למדי וכאן גם השקיפות נכנסת לידי ביטוי – התשלום הוא פונקציה של הרכיבים וזמן גידולם – ולא של המיתוג, הלוגו או האריזה שמקפיצים את העלויות שלא לצורך.

תכונה מאפיינת נוספת של הטרנד היא שהמוצרים לעתים קרובות מתבססים על מזונות על שאנחנו צורכות גם בתפריט היומיומי שלנו, שכן הם עשירים באנטי-אוקסידנטים ואם אתן עוקבות אחרי הבלוג באופן קבוע, אתן כבר יודעות עד כמה הם חשובים לטיפוח היומיומי שלכן.  לעתים קרובות תוכלו למצוא במוצרי הטיפוח בשיטת ה-Farm to face רכיבים כמו קינואה, קייל, זרעי צ’יה, גוג’י ברי, אסאי וזרעי המפ. נו, כל אותם הדברים שמעודדים אותנו להוסיף לסלט או לקייל שלנו, אז כזה, רק בפורמולה מושלמת לעור הפנים.

היופי בטרנד הזה הוא שטווח המחירים מאוד מגוון: מוצרים יכולים לנוע מ-30 פאונד ולהגיע עד לרף של 150-180 פאונד השמור למיטיבות הלכת, המוצרים גם הפכו לזמינים מאוד, רבות הודות לאתרים כמו קאלט ביוטי אשר הנגישו את הז’אנר הזה לקהל הרחב במיוחד בשנתיים האחרונות. הנה דוגמא לכמה מוצרים שכדאי לכן לבדוק אם אתן מתעניינות בטרנד:

Farmacy sleep tight

Youth to the people Superfood cleanser

MV Organics Oxygen moisturizer

Kypris moonlight Catalyst

Vintner’s daughter active botanical serum

ODACITE beauty mask

May Linsdstrom Honey mud mask

Tata Harper Purifying cleanser

האם הטרנד הזה הכרחי לכן? בסופו של דבר זה עניין של תקציב וסדר עדיפויות, אבל אם אתן קוראות את הפוסט הזה אני משערת שזה אומר שטיפוח מעניין אתכן ובמקרה כזה כן, אני חושבת שכדאי לכן מאוד להתנסות בו והוא יכול לעשות רק טוב לעור הפנים שלכןYouth to the people Indie Lee ו- Farmacy הם מותגים טובים להתחיל איתם אם אתן רוצות להתנסות בז’אנר בתקציבים יחסית נמוכים.

אז מה דעתכן? שוקלות להתנסות? ניסיתן? מוזמנות לכתוב לי בתגובות!