יש לי גישה מאוד ברורה כשזה נוגע לטיפוח שלי: שגרת הטיפוח בבוקר מיועדת למנוע, להגן ולהכין, בעוד ששגרת הערב שלי מיועדת לטפל ולתקן. המכנה המשותף בין שתיהן הוא שתפקידן הנוסף הוא להזין, כי אני מאמינה שעור שמקבל מספיק לחות הוא כבר עור שנמצא בדרכו להפוך למאוזן. כמה דברים מעניינים שתשימו לב לגבי שגרת הבוקר שלי:

✛ שגרת הבוקר שלי לעולם לא תהיה מבוססת על חומצות או רטינול. הרכיבים הפעילים שהיא מבוססת עליהם יהיו ויטמין C שהוא אנטי אוקסידנט ו- Niacinamide שהוא נגזרת של ויטמין B3 ופועל גם כן כאנטי אוקסידנט. אין לי שום עניין להפוך את העור שלי לרגיש יותר לפני שאני יוצאת החוצה לאוויר העולם ואני ממליצה בחום גם לכן להימנע מכך.

✛ הסיבה שבגללה אני ממליצה גם לכן להשתמש בויטמין C דווקא בבוקר, היא כי מדובר כאמור באנטי אוקסידנט ובשל כך הוא מסייע להגן על העור מפני הרדיקלים החופשיים. זוכרות שאמרנו שמטרת שגרת הבוקר שלי היא להגן על העור? אז כזה.

✛ אני למעשה מחלקת את שגרת הבוקר שלי לשתיים: שגרת בוקר הכוללת חומצה אסקורבית (ויטמין סי בפורמט הטהור שלו) ושגרת בוקר הכוללת Niacinamide וזאת משום שמדובר ברכיבים סותרים והשימוש בשניהם יחדיו מנטרל את האפקטיביות שלהם.

✛ נוח לי להשתמש בויטמין C בבוקר, היות ושגרת הערב שלי שמורה לרכיבים טיפוליים כמו חומצה לקטית או גליקולית ורטינואיד – ואינני מעוניינת להעמיס אינספור רכיבים פעילים באותו ערב. יחד עם זאת, כדאי לקחת בחשבון את העובדה שהויטמין C של The Ordinary שאני מניחה שחלקכן משתמשות בו, הוא גרגירי ולכן לא יתאים לשגרת הטיפוח בבוקר, לבקרים העדיפו ויטמין C שמגיע בתצורת סרום.

✛ בשגרת הטיפוח שלי בבוקר אציג בפניכן סבון פנים שהוא לדעתי מצוין למקרה שאתן מחפשות מוצר מהז’אנר, אך קחו בחשבון: אני משתמשת בסבון פנים בבוקר לעתים מאוד נדירות. אני מוצאת ששטיפה עם סבון פעמיים ביום באופן קבוע, מייבשת לטווח הארוך את העור שלי, פוגעת בהגנות הטבעיות שלו ומוציאה אותו מאיזון (גם כשמדובר בשימוש בסבון מצוין). מאחר שיש לי עור מיובש, אני מרגישה שההחלטה להפסיק לשטוף את הפנים בתדירות כזו הועילה לו מאוד.

✛ אני יודעת שבטח תשאלו את עצמכן מה לגבי The ordinary? איך קרה שמותג שאני כל כך ממליצה עליו לא מקבל מקום של כבוד בשגרת הבוקר שלי? אז בגלל שכמעט כל המוצרים שלי מהמותג הם טיפוליים ולכן הם מקבלים מקום של כבוד בשגרת הערב שלי, עליה ארחיב בהמשך. זה לא שהפסקתי להשתמש בהם או שאני כבר לא אוהבת אותם, אני פשוט בוחרת לעשות בהם שימוש זהיר ומושכל בזמן המתאים.

אין דבר כזה שאני שוכחת להשתמש ב-SPF. פשוט לא קיים. זה השלב הסופי בכל שגרת הטיפוח שלי, בכל עונות השנה ובכל יום ויום.

✛ שגרת הטיפוח שלי היא תערובת של מוצרים יוקרתיים, קוסמטיקה קוריאנית וקוסמטיקה נגישה. בדיוק כפי שלא הייתי מבססת את כל שגרת הטיפוח שלי על מוצרי The Ordinary כך לא הייתי נוהגת עם שום מותג אחר ולכן אני מאמינה שהכי כדאי לאסוף את המוצרים המבוקשים ולבנות שגרת טיפוח מותאמת אישית.

בואו נתחיל!

שגרת הטיפוח שלי בבוקר במגזין Fashion tails Luba Shragaאז אלה המוצרים שמרכיבים את שגרת הבוקר שלי אבל כאמור – אני לא משתמשת בכולם בבת אחת. כבר כתבתי שאני לא נוהגת לשטוף את הפנים בסבון בבוקר, אך אם בכל זאת אני קמה עם מצב רוח שובב ומחליטה לשטוף – אני עושה זאת באמצעות סבון הפנים Low PH good morning של Cosrx. מדובר בג’ל פנים מקציף בעל PH נמוך להבדיל מסבונים אחרים שה-PH שלהם בדרך כלל גבוה בהרבה.

הנה עובדה כיפית: ה-PH של העור שלנו באופן טבעי הוא מעט חומצי ולכן רמת ה-PH של הסבון הזה תואמת לרמת החומציות הטבעית של העור. לצורך השוואה, ה-PH בסבון הזה הוא 5 בעוד שרמת ה-PH בסבונים אחרים יכולה להגיע ל-6 עד 12. סביבת PH גבוהה מסייעת לנקות את העור אך למרבה הצער היא גם מייבשת את העור ומגרה אותו -ואפילו חמור מכך: אלו הם תנאי ה-PH שבהם נוטים להצטבר חיידקים, שזה ביג נו נו אם יש לכן נטייה לאקנה.

אחת הסיבות שבגללן אני אוהבת קוסמטיקה קוריאנית (על כך עוד ניגע בהמשך) היא שהמותגים כל הזמן משפרים את הפורמולות שלהם ומקשיבים לקהל שלהם – הסבון הזה נוצר באופן ישיר כתוצאה מדרישת הקהל וזה מסביר מדוע הוא הפך להיות לאחד ממוצרי הדגל של Cosrx, המותג הקוריאני האהוב עליי ועל רבים. כמובן שאפשר לעשות שימוש במוצר  גם בערב, אם כי אני מוצאת שהוא קצת בסיסי עבורי לשלב הזה ולכן תמיד אעדיף את הסבון הקבוע שלי, אבל היי, ידוע שאני מפונקת!

אם אתן לא יכולות בשום פנים ואופן לדלג על שטיפת הפנים בבוקר, ללא ספק אמליץ לכן על המוצר של Cosrx שמתאים גם לעור רגיש. יחד עם זאת, במידה ואתן לא מרוצות ממצב העור שלכן, אני ממליצה לעשות דבר כזה: להפסיק לשטוף את הפנים בבקרים עם סבון, אלא לשטוף עם מים בלבד במשך חודש אחד לפחות ולדווח לי האם אתן רואות תוצאות. אתן עלולות להיות מאוד מופתעות מהעניין.

את הסבון תוכלו להזמין כאן.

שגרת הטיפוח שלי בבוקר במגזין Fashion tails Luba Shragaאת שגרת הטיפוח שלי בבוקר אני כמעט תמיד מתחילה עם טונר בסיסי שאותו אני מניחה על פד ומעבירה בעדינות על הפנים.

סיימתי לאחרונה מי פנים של Aesop ושמחתי על כך מאוד, מכיוון שהבקבוקון הקטן והיקר הזה לא הכיל בתוכו רכיבים טובים כפי שניתן היה לצפות (וכפי שחשבתי במעמד רכישתו). החלפתי אותו במוצר שעולה חמישית במחיר אך עושה עבודה יעילה לא פחות ועם רשימת רכיבים טובה יותר, לכן כעת אני רוצה שתכירו את ה- Pure pore toner של אנדלו שנקנה בעקבות המלצה של בת שבע. מי הפנים של אנדלו אינם מבוססים על אלכוהול וכוללים שורה של רכיבים מרגיעים ומלחחים, עם פורמולה נקיה אשר אינה מעקצצת ואינה מייבשת את העור בטווח המיידי או בטווח הארוך. בעוד שבערב אני נוהגת להשתמש במוצרים קצת יותר מתוחכמים, אני מוצאת שבבוקר המוצר הזה לגמרי עושה את העבודה ואני מאמינה שהוא יכול להתאים לכולן, גם לבעלות עור רגיש.

מי הפנים מסייעים לנקות את העור מבלי להפשיט אותו מהשמנים הטבעיים שלו, כך שאם דאגתן לנקות אותו היטב בערב שלפני בשיטת הניקוי הכפול והשתמשתן במי פנים בבוקר – אתן מסודרות ואין שום סיבה שתרגישו שהעור שלכן ‘מלוכלך’.

את מי הפנים ניתן להזמין כאן

שגרת הטיפוח שלי בבוקר במגזין Fashion tails Luba Shraga

נציגות קוריאנית נוספת היא ה-Soymilk renew essence של Primary Raw: זו למעשה תמצית לחות שמניחים על הפנים כשלב ביניים אחרי מי הפנים ולפני שמניחים את הסרום ואת קרם הלחות. בתקופה שבה סבלתי מאקנה התאהבתי בקונספט של עבודה בשכבות דקות עם לחות על העור וממש הרגשתי כיצד העור שלי מרגיש הרבה יותר קורן ובריא בעקבות הטכניקה הזו.

מאז שגיליתי אותה לא הבטתי לאחור ולכן בוקר וערב אני משתמשת במוצר הזה: אני מוכרחה לציין שמדובר במוצר הכי עדין ביקום, העור שלי שותה אותו ונראה הרבה יותר טוב מיד בסיום השימוש בו וגם לאורך זמן. האם זה שלב הכרחי? אין לי אפשרות להגדיר אותו בתור שלב כזה, אבל אני ממליצה עליו בחום לכל מי שיש לה עור מיובש, יבש או לא מאוזן. הייחודיות של המוצר הזה מתבטאת בכך שלא תמצאו מים או גליצרין כרכיבים ראשיים, אלא שורה של תמציות צמחים ושמנים לצד חומצה היאלורונית.

מדובר במוצר שעבר פרמנטציה, מה שהפך לטרנד חם בקוריאה. פרמנטציה זו בעצם התשובה הקוריאנית למגמת מוצרי הטיפוח האורגניים, משום שבתהליך התסיסה נוצרים רכיבים בעלי תועלות רבות לעור, החל מהענקת לחות ועד להתמודדות עם קמטוטים עדינים ופיגמנטציה (אם תרצו ארחיב על כך בפוסט נפרד). מדובר בתהליך שדורש זמן וסבלנות – אך לאחרונה אפשר לראות אותו יותר ויותר במוצרים קוראיניים, כמו למשל גם במוצר הזה.

את התמצית ניתן להזמין כאן.

שגרת הטיפוח שלי בבוקר במגזין Fashion tails Luba Shraga

כאן הדברים קצת משתנים ומתחלקים לשתי השגרות השונות שלי, אותן אני מיישמת לסירוגין בוקר כזה ובוקר כזה. ה-C Firma day serum הוא מוצר הדגל של המותג Drunk Elephant ולטעמי מוצר הויטמין C הכי אפקטיבי שיש כיום בשוק. הוא מבוסס על חומצה אסקורבית בריכוז 15%, שזה בעצם הויטמין C בגרסתו הכי טהורה, הכי אפקטיבית וגם זו שנחקרה הכי הרבה.

המוצר מגיע באריזה אטומה לאוויר באופן מוחלט ובפורמולה מרגיעה הכוללת בתוכה גם את שמן המרולה, חומצה היאלורונית ואנזימים העושים פילינג עדין מאוד לעור ותורמים להבהרתו. יש כל כך הרבה דברים רעים שניתן לומר לגבי מוצרי ויטמין C הקיימים כיום בשוק, החל מפורמולות לא יציבות דרך אריזות לא אפקטיביות או מרקמים בעייתיים, אך המוצר הזה של Drunk Elephant לא נופל בשום סעיף וזה גם יכול להסביר את תג המחיר הגבוה שלו – 80$. האם הוא שווה את המחיר? לטעמי כן, אני מודעת לכך שזו לחלוטין מותרות אבל מוצרי המותג הם הטופ של הטופ בעולם הטיפוח עם רשימת רכיבים נטולת כל פגם.

גם אם אתן בוחרות שלא להשקיע במוצר הספציפי הזה, ויטמין C בכל נגזרת שלו הוא סופר-סטאר שכדאי לכן להכיר לשגרת הטיפוח שלכן לא משנה מה סוג העור שלכן. מדובר ברכיב שמסייע למצק ולאחד את העור, תוך שהוא מגן עליו מפני נזקי הסביבה. לא התייחסתי בעבר למוצר הזה בסקירות שלי מכיוון שהאתר לא שולח ישירות לישראל, אך הנה בונוס נחמד: דרך הלינק הבא תוכלו לקבל 20% הנחה על הרכישה הראשונה, מה שמוריד את עלות המוצר אל מתחת לסכום שמחייב תשלום מע”מ ומתקזז עם עלויות הייבוא לישראל. אני משתמשת בשירותים של Ship my deal, אבל אתן יכולות להשתמש כמובן בכל שירות שנוח לכן או לייבא ישירות מספורה אם יש לכן אפשרות (ההזמנה מהאתר של ספורה אינה אפשרית עם כרטיס אשראי ישראלי). מחפשות אלטרנטיבה זולה ונגישה יותר? תבדקו את הסרום הזה שסיימתי לאחרונה והיה מצוין.

שגרת הטיפוח שלי בבוקר במגזין Fashion tails Luba Shraga

עוד מוצר שלא הזכרתי בעבר מאותן סיבות בדיוק הוא ה-Nourish של קייט סומרוויל: מדובר בקרם לחות אפקטיבי מאוד השייך למותג שלא ניתן להשיג בארץ. הפעם מדובר בקרם לחות שמכיל רשימה מפוארת של רכיבים בוטאניים עשירים אשר מזינים את העור ומסייעים להבהרתו. המוצר הזה מתכתב בצורה אידיאלית עם שאר המוצרים בשגרת הטיפוח שלי בבוקר ובאופן כללי עם מה שאני מעוניינת להשיג משגרת הטיפוח – ועושה זאת גם הפעם תמורת תג מחיר לא נמוך בכלל, של 65$ למוצר. יחד עם זאת, להבדיל ממוצרי לחות אחרים שמגיעים בצנצנת ולכן צריך להזדרז כדי לסיים, זה מגיע אטום לאוויר במשאבה הגיינית ולכן יחזיק פרק זמן ארוך יותר.

ה-Nourish יתאים גם לעור בוגר, היות והוא כולל את ה-Matrixyl שאותו הכרנו מפוסט ההיכרות עם The Ordinary כפפטיד בעל סגולות אנטי אייג’ינג. גם הפעם השגתי לכן קופון שמסדר לכן 15% הנחה למקרה שתרצו להזמין מהאתר עם חברת שילוח או לחילופין ישירות מספורה אם יש לכן אפשרות. אם אתן מחפשות אלטרנטיבה זולה בהרבה אך כזו שמבוססת על סרמידים ודבש – ובעלת פורמולה יפיפייה לעור, ממליצה לכן לבדוק אופציה נוספת מבית Cosrx כאן.

שגרת הטיפוח שלי בבוקר במגזין Fashion tails Luba Shraga

השלב האחרון בשגרת הטיפוח שלי בבוקר הוא בשימוש בקרם הגנה נגד השמש. סקרתי ממש לא מזמן את המוצר הזה מבית Canmake ולכן אין צורך שארחיב בפרטים. אכתוב שוב שמדובר במקדם הגנה פיזיקלי בעל פורמולה מצוינת ורכיבים לחותיים, כך שעם שגרת הטיפוח שלי – אין מצב שאתן יוצאות ליום שלכן כשאתן מרגישות מיובשות או לא מוגנות היטב מפני נזקי הסביבה. על הקרם תוכלו לקרוא בהרחבה כאן ולהזמין כאן.

שגרת הטיפוח שלי בבוקר במגזין Fashion tails Luba Shraga

אז בימים שבהם אני לא משתמשת בסרום ויטמין C, אני משתמשת בסרום המצוין Buffet של The Ordinary שאותו אני עומדת לסיים בקרוב. סקרתי את הסרום בהרחבה ולכן גם הפעם אין צורך שאחפור שוב, אז רק אציין שזה ללא כל ספק אחד ממוצרי הדגל של החברה, לפחות בעיניי. ניתן להזמין אותו כאן.

שגרת הטיפוח שלי בבוקר במגזין Fashion tails Luba Shraga

מיד אחרי הסרום של האורדינרי, אני משתמשת במוצר UV clear broad spectrum SPF 46 של המותג ELTA MD שהוא מוצר כל יכול בעיניי: יש בו רכיבים לחותיים יפים, הוא מקדם הגנה פיזיקלי וכימיקלי עם SPF גבוה, הוא מכיל בתוכו Niacinamide המסייע בחידוש תאי העור, בהענקת מראה אחיד יותר ובהגדלת כמות הסרמידים הקיימים בעור באופן טבעי. לכן המוצר הזה גם מספק ערך טיפולי, גם מספק לחות וגם מספק הגנה מהשמש – הכל בפורמולה נוחה שאינה גורמת לגירויים, מתאימה גם לעור הרגיש ביותר ונספגת במהרה על העור. קסם של מוצר, כבר אמרתי? ניתן להזמין אותו כאן (אל תשכחו להשתמש באיבייטס לפני ההזמנה).

שגרת הטיפוח שלי בבוקר במגזין Fashion tails Luba Shraga

אחרון חביב הוא קרם העיניים שלי בבקרים, ה-Kiwi seed oil eye cream של המותג Antipodes. בוודאי לא יפתיע אתכן לגלות שגם המוצר הזה קיבל מקום של כבוד בפוסט הטיפוח המשתלם שלי, כי ככה זה, המוצרים שאני משתמשת בהם יום יום הם אלו שקיבלו אזכור מהסיבה הזו בדיוק: מדובר בקרם עדין, מזין עם פורמולה נקיה, הראשון ברשימת ההמלצות שלי כשמדובר במוצרים לאזור שמסביב לעיניים. את הקרם ניתן להזמין כאן.

עוד כמה דברים לגבי שגרת הטיפוח שלי, לסיכום:

✛ ניתן ואף רצוי לעשות שימוש באותם מוצרים או לפחות בחלקם גם בשגרת הערב. ככל שתתמידו בשימוש קבוע במוצרים ותשתמשו בהם באופן קבוע לאורך זמן – כך תהנו מהתוצאות הטובות ביותר.
✛ כדי להעתיק את שגרת הטיפוח שלי (או לפחות את העקרונות מתוכה) לערב, תצטרכו לוותר על מקדם ההגנה, להוסיף שמן ניקוי ולהקפיד על פילינג שבועי, המלצות למוצרים מהקטגוריות שהזכרתי תוכלו למצוא כאן.
✛ אם אתן עושות שימוש בסרום ויטמין C שאינו מבוסס על חומצה אסקורבית אלא על נגזרת אחרת של הויטמין (כמו למשל זה או זה), אפשר לאחד את המוצר הזה יחד עם מוצר המכיל בתוכו Niacinamide מכיוון שבמקרה כזה אין ביניהם שום סתירה ובכך להפוך את שגרת הטיפוח למינימליסטית אפילו יותר.
✛ שגרת הטיפוח שהוצגה בפניכן מבוססת על סרמידים ואנטי אוקסידנטים ולכן מתאימה לדעתי לכל סוגי העור, כולל עור בוגר או לחילופין עור צעיר מאוד שלא הייתי מציעה לו להתעסק ברכיבים פעילים אגרסיביים יותר בשלב הזה. עוד עובדה כיפית: סרמידים חשובים לנו משום שהם קיימים בעור באופן טבעי, אך עם הזמן ועם נזקי השמש הם מתפרקים וזה גורם לעור שלנו להיראות מיובש, מבוגר וחסר חיוניות. סרמידים הם למעשה מולקולות שומן הקיימות בין תאי העור ומסייעות לשמור על הלחות המצויה בו, לכן שגרת טיפוח שמזינה את העור ברכיבים אשר כבר קיימים בו, היא שגרת טיפוח מצוינת.
✛ מדובר בשגרה אפקטיבית מאוד משום שהיא מסייעת לשמר ולחזק את ההגנות הטבעיות של העור תוך שימוש ברכיבים שיש להם את הפוטנציאל הנמוך ביותר לגרות את העור. 
✛ שגרת טיפוח המבוססת על הרכיבים שציינתי תתאים מאוד גם למי שסובלת מאקנה פעיל. אילו הייתי סובלת היום מאקנה פעיל, הייתי מפסיקה לעשות את כל מה שעשיתי עד לאותו שלב ומאמצת שגרה המבוססת על עקרונות דומים והיא מינימליסטית ככל הניתן עד להחלמתו של העור (במצב כזה אפשר גם להוסיף את שמן הרוז-היפ לשגרת הטיפוח בלילה).
✛ שגרת הטיפוח תתאים גם למי שרוצה לאמץ רוטינה פשוטה יחסית אך אפקטיבית, מבלי להתעסק בחומצות וברכיבים אגרסיביים.

אז זו הייתה שגרת הטיפוח שלי, זה לא כזה נורא, נכון? אם יש לכן שאלות, אתן כמובן מוזמנות לכתוב לי בתגובות וכמו תמיד – מקווה שזה היה שימושי!