במצלמות פילם יש הרבה חן ואני מאוד מעריכה את הצלמים שממשיכים להשתמש בהן עד היום. ברמה האישית מצאתי שזה לא כל כך פרקטי למישהי עצלנית כמוני: התנסיתי גם במצלמות חד פעמיות וגם במצלמת הלומוגרפי אבל עד כמה הייתה לי מוטיבציה בפועל לפתח את התמונות ולהפוך את זה ליותר מגימיק חד פעמי? אתן לבטח מנחשות את התשובה. ספויילר: בכלל לא.

מצלמות אינסטנט לעומת זאת, על אף שכרוכות גם הן בהשקעה וברכישת פילם שעולה לא מעט – הרבה יותר פשוטות לתחזוקה וקשה להתחרות עם היכולת לקבל תמונה מפותחת באופן מיידי. מצלמות האינסטנט הפופולאריות ביותר הן אלו של פוג’י ולמרות שהן אינן מצלמות פולארויד אמיתיות, בפוסט הזה אתרכז בעיקר בהן כי אני מוצאת שהן הכי שכיחות ופופולאריות. אז אם אתן רואות שאני מתייחסת אליהן כמצלמות פולארויד, סלחו לי וזה, אפצה אתכן בסוף הפוסט בהגרלה שווה.

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba ShragaFuji Instax mini 8

המצלמה הראשונה שלי היא המצלמה שרובכן כנראה מכירות, אל תניחות לטפט השיש לבלבל אתכן. זו ה-Instax mini 8 וזו שהפכה את התחום לנגיש כל כך לציבור הרחב. רכשתי אותה באיביי בעלות של כ-100$ לפני חמש שנים, בזמנים שבהם עדיין היה קשה להשיג אותן בארץ ומיד לאחר מכן היה יקר מאוד להשיג אותן כאן. למרות פרק הזמן שחלף, אני מוצאת שמדובר עד היום במצלמה כיפית מאוד ואני ממליצה עליה לכל מי שרוצה להיכנס לתחום.

היכולות שלה לא מאוד מתקדמות אבל אני מוצאת שבינתיים בפוג’י עדיין לא פיתחו מצלמות שעולות עליה בהרבה ברמתן. היא מתאימה לחתונות, היא מתאימה לילדים, היא מתאימה לחופשות ולכל מי שלא רוצה להשקיע הון קטן במצלמה מהז’אנר אלא ליהנות מהצילום הבסיסי שהיא מציעה.

יתרונות-

✛ הנגישה והנפוצה מכל המצלמות, בעלת תג המחיר הזול ביותר
✛ מגיעה במגוון גוונים פסטליים כיפיים
✛ מבחינת אקססוריז, אפשר למצוא הכי הרבה אביזרים לצילום לדגם הזה
✛ הצבעים שלה יפים ואיכות הצילומים שורדת כמה שנים
✛ איכות לא רעה בכלל, המצלמה הזו שלי כיום לא עובדת כי היא נפלה, אבל שרדה בקלות למעלה מארבע שנים
✛ קל לצלם איתה סלפי ולכן היא גימיק חמוד בכל מיני אירועים
✛ נוחה מאוד לשימוש, יש כפתור אחד לצילום ולא דורשת הבנה בתחום

חסרונות-
✛ איכות צילום לא מדהימה, עובדת היטב בעיקר ממרחק מסוים ובתנאי תאורה מאוד ספציפיים
✛ הפלאש אוטומטי ובלתי ניתן לשליטה

בשורה התחתונה: יצא לי לארח כמה פעמים בבית ולחלק תמונות פולארויד שהופקו מהמצלמה הזו בסיום הערב לאורחים ואני רואה את התמונות הללו תלויות עד היום על גבי המקררים של החברות שלי, שזה מאוד נחמד ומוכיח שאנשים אוהבים את זה. אי אפשר לצפות לאיכות אופטית גבוהה מאוד ולוקח זמן להבין באילו תנאים המצלמה עובדת הכי טוב, אבל בסך הכל מדובר באחלה של מוצר ובתמורה מלאה למחיר – ואף יותר מכך.

ניתן לרכוש אותה כאן.

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba ShragaFuji Instax wide 210

מדובר בדור קצת ישן יותר, מאז יצאה מצלמה רחבה נוספת ה- Wide 300 אך חוץ מהבדל קוסמטי קטן – הן כמעט זהות (את ה-210 כבר קשה להשיג היום). המצלמה הזו מדפיסה תמונות פולארויד רחבות ומרשימות, מה שאומר שהיא הפתרון הטוב ביותר (או אחותה ה-300) למי שלא רואה חן בתמונות המיניאטורית שמפיקה ה-instax 8 ובעצם כל המקבילות לה בקטגוריה. מאחר שהמדפסת במצלמה גדולה, גם המצלמה עצמה היא מאסיבית מאוד, אך אני מוצאת שהיא בסך הכל נוחה לשימוש וקלה למרות זאת. בגלל הגודל המרשים של התמונות, הרבה צלמים מקצועיים מעדיפים את המצלמה הזו על פני הגרסאות הקטנות.

יתרונות-

✛ התמונות גדולות
✛ הצבעים של התמונות יפים, נותנים אווירת וינטג’ של פעם
✛ נוחה מאוד לשימוש, יש כפתור אחד לצילום ולא דורשת הבנה בתחום

חסרונות-
✛ הפלאש אוטומטי, ניתן לפתור את הבעיה על ידי הדבקת איזולירבנד על הפלאש ולהסיר רק בשעת הצורך
✛ הפילם קצת נדיר יותר ויקר יותר, קשה למצוא אביזרים למצלמה
✛ היכולות האופטיות לא מאוד גבוהות, אין אופציות לשלוט באיכות התמונה
✛ גדולה מאוד פיזית, לא כל כך פרקטי לקחת אותה לנסיעות
✛ המצלמה עצמה יקרה משמעותית

בשורה התחתונה: מצלמה מגושמת ולא מאוד מתקדמת, אך התמונות שהיא מפיקה גדולות וחדות, יתרון שקשה להתחרות בו.

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shragaזו תמונה שהתפקששה לי כשצילמתי במקום שמשי מדי עם פלאש אוטומטי

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shragaזו תמונה שצולמה גם כן עם הפלאש האוטומטי, אבל בגלל שמדובר היה בתנאי תאורה ביתיים היא יצאה מוצלחת מאוד. בכללי, אני מוצאת שהתמונות של המצלמות יוצאות מעולה בבית לעומת הטבע, שם צריך מיומנות קצת גבוהה יותר.

את המצלמה ניתן לרכוש כאן.

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shraga

Instax mini 90 NEO

מדובר בדור החדש של המצלמות היות והיא כוללת בתוכה כל מיני מצבי צילום כולל מאקרו וחשיפה כפולה – ולראשונה גם אופציה לכבות סוף סוף את הפלאש! זו המצלמה הקומפקטית מבין כל אלו שיצאו עד כה ולטעמי גם היפה ביותר. בסדרה קיימת ה-Mini 70 שגם היא נאה מאוד ודומה לה במראה, היא כוללת כמה פונקציות חדשות בהשוואה ל-Mini 8 אבל היא משמעותית פחות מתקדמת מה-Mini 90 והיא לא כוללת אופציה לשלוט בפלאש.

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shraga

יתרונות-
✛ שליטה טובה יותר בתכונות המצלמה, סיכוי גבוה יותר לצלם תמונה מוצלחת בניסיון הראשון
✛ קומפקטית מאוד ומתאימה לנסיעות
✛ את הפלאש ניתן לכבות
✛ יש כל מיני פונקציות שאפשר להכיר ולשחק בהן כדי להפיק תמונות מעניינות יותר
✛ הצבעים יפים
✛ הדגם נראה מלוטש, יותר כמו מצלמה אמיתית ופחות כמו מצלמת צעצוע

חסרונות-
✛ היא היקרה שבמצלמות
✛ מעט מורכבת יותר לשימוש, מומלץ להכיר את אופציות הצילום השונות כדי לעשות בה שימוש אופטימלי

בשורה התחתונה: המתקדמת שבין המצלמות וזו שמזכירה יותר מכל פונקציות של מצלמה דיגיטלית רגילה

אפשר להזמין אותה כאן

אז מה כדאי להזמין?

אני מאמינה שרובכן תעדיפו לקנות את ה-Instax 8 ואני ממש לא מאשימה אתכן, היא מאוד נגישה במחיר ובסך הכל אפשר להשיג איתה תוצאות טובות. מי שמחפשת אופציות קצת יותר מתקדמות, מוטב שתפנה ל-Mini 90, שהיא גם המצלמה המועדפת עליי באופן אישי. מי שמפריע לה שהתמונות קטנות ולא רוצה להתפשר על הגודל שלהן, אז ה-Wide 210/300 תהיה אופציה טובה עבורה.

אני מתקשה מאוד להשוות בין שני סוגי הדגמים הקיימים, דגם המיני והדגם הרחב, כי הם נותנים תוצאות שונות מאוד ולכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות. זו גם הסיבה שהחלטתי לבסוף להשקיע בשני הסוגים. לטיולים ללא ספק הייתי נוסעת עם ה-Instax 8 או ה-Instax 90.

היכן כדאי להזמין?

מאחר שהמצלמות כבר זמינות בארץ במחירים סבירים, אני בדרך כלל מזמינה אותן מקאמרה מיה כי אני מוצאת שההבדל במחירים לא שווה את הטרחה בייבוא, יחד עם זאת, בקאמרה מיה המלאי נוטה להשתנות ויצא לי להמתין לא מעט למצלמות – כנראה אותו פרק זמן שהייתי ממתינה אילו הייתי מזמינה מחו”ל, אז לשיקולכן.

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shragaפילם לעומת זאת, כמעט תמיד שווה להזמין מאיביי וכמעט תמיד שווה להזמין כמה בבת אחת כדי להוזיל עלויות. יש גם כל מיני פילמים עם מסגרות צבעוניות אך אני הכי אוהבת את החידוש האחרון – פילם עם מסגרת שחורה או בצבע תכלת, או פילם בשחור לבן. מזכירה לכן להשתמש באיבייטס לפני שאתן מבצעות רכישה באתר.

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shraga

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shraga

עוד דבר כייפי במצלמות ה-Instax זה שיש קטגוריה שלמה של מרצ’נדייז שאפשר לקנות כדי לשדרג את חוויית הצילום אפילו יותר כמו למשל מסגרות, אלבומים, פילטרים צבעוניים ועוד. כמה דברים חמודים שנמצאים בווישליסט שלי:

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shragaמגנטים צבעוניים למקרר, מכאן

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shraga

מסגרת רחבה באווירה טרופית, מכאן

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shraga

כיסוי לאייפון, מכאן

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shragaמסגרת ל-Instax mini, יש אופציה נוספת גם באסוס

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shraga

מסגרת כפולה וזהובה, מכאן

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shragaעדשת סלפי חמודה, מכאן

המדריך לבחירת מצלמות פולארויד במגזין Fashion Tails Luba Shraga

רוצות לזכות במצלמה חדשה Fuji Instax mini 8 בצבע תכלת?

✛ הירשמו כמנויות לאתר, כאן. אין ספאם והפרטים שלכן נשמרים חשאיים, אני שולחת למנויות ניוזלטר אחת לחודש עם עדכונים מהבלוג, הטבות ומבצעים (אם אתן כבר רשומות ומקבלות ניוזלטרים, אין צורך להירשם מחדש).

✛ עשו לייק לעמוד הפייסבוק שלי או הצטרפו כעוקבות לאינסטגרם שלי, לבחירתכן.

✛ שלוש כניסות בונוס נוספות יינתנו למי שתעשה לייק לעמוד הפייסבוק ותצטרף כעוקבת לאינסטגרם יחדיו!

✛ שלוש כניסות בונוס נוספות יינתנו למי שתשתף את הפוסט בפייסבוק שלה!

✛ כתבו לי בתגובות שביצעתן את השלבים ואתן בפנים!

הפעילות תימשך עד ה-18.6.17 ועל הזוכה אכריז בעמוד הפייסבוק שלי. הזוכה תיבחר באופן רנדומלי מתוך אלו שביצעו את כל הסעיפים בלבד. יחד עם המצלמה תקבלו גם פילם ואלבום תמונות.

בהצלחה!