אילו הייתי צריכה לבחור את אחד ממותגי הטיפוח המעניינים בתקופה האחרונה, ללא ספק הייתי בוחרת בפיקסי – מותג שנמצא על הרדאר שלי כבר כשנתיים. המותג הושק באופן רשמי לפני כעשור בלונדון, אך נדמה שבעיקר בשנתיים- שלוש האחרונות הוא הפך לחביב הקהל, הרבה בזכות שיתוף הפעולה והייעוץ הקבוע של קרולין היירונס, מי שנחשבת על ידי רבים כגורו לענייני טיפוח.

השידוך עם היירונס מעניין כי הוא מעיד על כך שאין לנו כאן עסק עם עוד חברת דראגסטור סטנדרטית: המוצרים של פיקסי אמנם נמכרים בטרגט ולכן גם תגי המחיר שלהם אינם גבוהים ועם זאת הם עושים שימוש ברכיבים פעילים וברכיבי אנטי-אייג’ינג – ועושים זאת ברמה גבוהה. הפורמולות של המוצרים נקיות למדי ועולות בהרבה על פורמולות של מוצרים אחרים שאפשר לשלוף מהמדף בדראגסטור וניכר שמקדישים כאן תשומת לב לרכיבים.

Pixi beauty brand focus Fashion tails Luba Shraga

כמובן שיש כאן גם את האלמנטים הטרנדיים שלא ניתן להתעלם מהם: מוצרים חדשים שמצטרפים באופן קבוע לליין, שיתופי פעולה עם מובילות דעת קהל, אריזות פסטליות ונגישות גבוהה מאוד ברוב אתרי הביוטי הקיימים הופכים את המותג לכזה שקל להושיט אליו את היד (וירטואלית בעיקר) ולבחור במוצר או שניים להוסיף לשגרת הטיפוח. אך אל תניחו לאריזות היפות לבלבל אתכן, המוצרים של פיקסי באו לתת עבודה! הפעם אנחנו נגלה אילו מוצרים שווים את ההייפ, על מה אתן לא יכולות לדלג ועל מה אפשר לוותר בקלות:

Pixi beauty brand focus Fashion tails Luba Shragaמיסטים שבהם עושים שימוש כדי לקבע את האיפור הם בדרך כלל מתכון לצרות, היות והם כמעט תמיד מכילים בתוכם רכיבים רעים. אני תמיד אומרת שחבל להשקיע מאמצים בשגרת טיפוח יפה אבל לעשות שימוש ברכיבים מזיקים בפריימרים ובמקבעי איפור. לכן, אני ממליצה על מוצר המיסט של פיקסי כאלטרנטיבה זולה יותר לפיקס פלאס של מאק אבל גם כמוצרים נפלאים בפני עצמם: רשימת הרכיבים בתרסיסים של המותג יפה, הם מרעננים, הם נעימים, התרסיס עצמו איכותי ומרגיש כמו ריסוס מרגיע של מי טל על העור. אפשר להשתמש בהם כהכנה של העור לאיפור, כדי להסיר את המראה המקומח בסיום האיפור, כדי להספיג את ספוגית הנחת האיפור בלחות או כדי לרענן את הפנים במהלך היום ולהוסיף להן בוסט של לחות.

אם אתן שואלות אותי מה עדיף – התשובה היא שכל תרסיס שבו תבחרו יהיה מצוין ואני מוצאת שהם מאוד דומים זה לזה. אני אוהבת את ה-Hydrating milky mist ואני נמצאת כבר בבקבוק השני של ה- Makeup fixing mist, גם על התרסיס החדש, ה-Vitamin wakeup mist שמעתי דברים מצוינים.

המיסט היחידי שלהם שאני לא אוהבת הוא ה-Sun mist. קניתי אותו בשיא הטרפת של החיפושים אחר תרסיס שייאפשר לי לחדש את מקדם ההגנה במהלך היום והייתי משוכנעת שאם פיקסי השיקו לכך מענה, אז הוא בטח יהיה מצוין. הוא לא היה מצוין ולא בטיח: החומר לבן וסמיך, מה שמקשה מאוד על הוצאתו מהתרסיס והופך אותו לבלתי ראוי להנחה מעל האיפור, מה שלחלוטין גם מבטל את הפואנטה שלו מבחינתי. התפקיד היחידי והחשוב שלו היה לגרום לי להפסיק לחפש תרסיסי SPF מכיוון שגם ככה הם לא באמת יעילים וצריך לרסס כמות עצומה כדי ליהנות מתועלות ממשיות, אז בשביל מה? התרסיס גרם לי לדבוק בשימוש איכותי ונכון במקדם ההגנה הרגיל שלי ולהפסיק להוציא כספים מיותרים על תרסיסים שלא עובדים. אז תודה פיקסי, עשיתם לי שירות טוב.

Pixi beauty brand focus Fashion tails Luba Shragaאני תמיד ממליצה ואמשיך להמליץ על ה-Glow tonic של פיקסי כמוצר חובה למי שרוצה להיכנס לעולם החומצות. הוא הפך למוצר אייקוני בעולם הטיפוח ולא בכדי: יש בו ריכוז של 5% חומצה גליקולית, הוא פועל בתנאי PH מתאימים ועם זאת הוא עדין, אינו מעקצץ, נטול אלכוהול, מתאים לשימוש יומיומי ולכל סוגי העור. גם עבור מי שכבר בעלת ניסיון בעולם החומצות אמליץ על המוצר, מכיוון שתמיד טוב שתהיה בבית אלטרנטיבה שנותנת עבודה מבלי לגרות את העור.

יש לי הרבה מה לומר לגבי הגלואו טוניק, כי יצא לי להיתקל כבר בכמה תגובות בסגנון “השתמשתי בו במשך שבוע, לא הרגשתי כלום, המשכתי הלאה”. לדעתי זו טעות, משום שהפורמולה של המוצר הזה נוצרה במכוון כדי לא ליצור עקצוצים על העור, אך זה לא אומר שהיא אינה עובדת. אני חושבת שחוסר סבלנות ודילוג ממוצר למוצר היא זו שגורמת לנו לבסוף לא לראות שום תוצאות ממשיות ואני מעודדת שימוש במוצרים עדינים יותר בהתמדה לאורך זמן מאשר לעשות שימוש במוצרים חזקים וכל פעם להחליף ביניהם בחיפוש אחר המוצר המושלם.

אם אתן בכל זאת רוצות לנסות משהו אינטנסיבי יותר, ממליצה לכן לבדוק את ה-Glow peel pads שנטבלו מראש בחומצה גליקולית בריכוז 20%. הם כבר בהחלט מורגשים על העור והם גם מושלמים לכל מי שנוסעת הרבה ולא רוצה לוותר על שגרת הטיפוח שלה גם במהלך הנסיעות. מאחר ששני המוצרים מגיעים בתצורה של טונרים, עושים בכל אחד מהם שימוש על עור נקי, מיד לאחר ניקוי הפנים. אני אוהבת את האופן שבו פיקסי הפכו את עולם חומצות ה-AHA לנגיש כל כך, כך שגם נשים שפחדו עד כה להתקרב לתחום, קופצות למים עם הגלואו טוניק.

Pixi beauty brand focus Fashion tails Luba Shraga

המוצר הראשון של פיקסי שניסיתי הוא הOvernight glow serum והוא אחד החביבים עליי עד היום. אני קוראת לו טיפול פנים תוך לילה, מכיוון שיש בו חומצה גליקולית בריכוז 10% לצד רכיבים מלחחים ואפילו נוכחות של רטינול וחומצה אסקורבית (ויטמין C) בריכוזים נמוכים יותר – וכל זה בפורמולה נעימה שמעקצצת אך לא מגרה את העור. מדובר בקוקטייל של רכיבים פעילים שגורמים לעור ביום למחרת להיראות זוהר וקורן יותר. כמו כן, זה אחד המוצרים היחידים של פיקסי שהם מבוססי AHA ומגיעים בתצורה של סרום ולא של טונר, לכן גם סדר השימוש בו הוא שונה בהשוואה לשניים הקודמים והוא משמש כצעד לפני אחרון בשגרת הטיפוח, בדיוק לפני הנחת הלחות.

באשר לשאלה האם אתן צריכות את כל מוצרי החומצה הגליקולית של פיקסי, התשובה היא לא: אלה מוצרים שיושבים על אותה משבצת וממלאים אותה פונקציה. בחרו את המוצר המתאים לכן והתמידו בו כדי לראות תוצאות. אם אתן בכל זאת רוצות לשלב מוצר AHA נוסף בשגרת הטיפוח שלכן (אך לא באותו ערב), הייתי ממליצה לבחור במוצר שיש בו תרכובת חומצות שונה, כדי ששגרת הטיפוח שלכן תכלול תמהיל עשיר של חומצות ולאו דווקא חומצה גליקולית בלבד.

באשר לשאלה האם אפשר להשתמש במוצרי החומצה הגליקולית של פיקסי בקיץ ארצה להבהיר שהאפקט של החומצות ושל כל טיפול אחר בפיגמנטציה רלוונטי כל עוד ממשיכים להשתמש בו. מה גם שבקיץ מצטברות אצלנו כמויות שמן, לכלוך ו-SPF גדולות מהרגיל ולכן לדעתי פילינג כימיקלי חשוב לא פחות מאשר בחורף. אם אתן משתמשות במקדם הגנה על בסיס יומיומי ואינכן מלקטות כותנה בשדות תחת השמש הקופחת, אתן יכולות להמשיך לעשות שימוש בשגרת הטיפוח שלכן. אם אתן מתכוונות להעביר את כל הקיץ בים או בטיולים או אם אתן נוטות לשכוח לעשות שימוש יומיומי ב-SPF, אז זה בהחלט בעייתי לעשות זאת בשילוב עם חומצות. ממליצה לכן בחום לעיין בפוסט החומצות שלי לקבלת מידע נוסף.

המוצר החדש באוסף שלי הוא ה-Rose oil blend, מוצר שמוכיח שאפשר לקנות שמני טיפוח נהדרים במחירי דראגסטור היות והפורמולה שלו עולה על תג המחיר. השמן מכיל תערובת של רכיבים בוטאניים המעניקים לחות, מרגיעים את העור ותורמים להבהרתו – בפורמולה נקייה, נעימה ואפקטיבית. מדובר במוצר מצוין למי שמחפשת שמן טוב במחיר נגיש.

אגב, אם אתן תוהות, שמן הורדים של פיקסי שונה משמן רוז-היפ, שכן בעוד שמן הרוז-היפ מופק מהפרי, שמן ורדים מופק מהפרח עצמו. כמו כן, בתערובת השמנים הזו תמצאו גם שמן רימונים, שמן חוחובה, שמנים הדריים ועוד. לסיכום, זה שמן עשיר באנטי-אוקסיטדנטים שאמור לאזן את העור ונספג לתוכו במהירות.

Pixi beauty brand focus Fashion tails Luba Shraga

לפיקסי יש שני באלמים לניקוי: ה-Nourishing cleansing balm והמוצר החדש שהשיקו עם קרולין היירונס שכולל חלק אחד שהוא על בסיס שמן וחלק שני שהוא על בסיס מים, מה שיוצר את שגרת הניקוי הכפולה שקרולין דוגלת בה. בחרתי בבאלם הרגיל מכיוון שהרגשתי שבמחלקת הסבונים אני מסודרת ואני מתקשה להאמין כיצד משהו יכול בכלל להשתוות ל-Ceramic slip האהוב עליי.

באלם הניקוי הופך לשמנוני ברגע שמעסים אותו אל תוך העור, הוא מסיר בצורה יעילה את איפור העיניים והפנים – אם כי אני מוצאת שהוא קצת בסיסי יותר ועובד בצורה קצת פחות אפקטיבית מאשר שמן הניקוי שלי של ל’אוקסיטן לדוגמא. אם השמן מסיר הכל בצורה מושלמת, כאן אני מרגישה צורך לעבור קצת על העיניים עם מים מיסלריים בסיום מלאכת הניקוי. זה ממש לא נורא וגם לא ממש מפתיע לאור תג המחיר הלא גבוה, אך כדאי לקחת זאת בחשבון ולא לצפות למסיר האיפור הכי טוב ביקום. הוא בסיסי, הוא חביב, הוא עושה את העבודה, יש לו פורמולה טובה, הוא מתומחר טוב – הוא פשוט לא מושלם ויש טובים ממנו.

הבאלם יכול להיות מוצר מצוין למי שרוצה לנטוש את מסירי האיפור הרגילים ולהתנסות בשיטת ההסרה עליה אני ממליצה בחום,  אך אם אתן כבר מכירות את שיטת הניקוי הכפול וכבר מסירות את האיפור בצורה הזו עם באלם או שמן ניקוי לבחירתכן, אפשרי לדעתי לדלג.

Pixi beauty brand focus Fashion tails Luba Shraga

Pixi beauty brand focus Fashion tails Luba Shragaלמוצרי האיפור של פיקסי אני פחות מתחברת והם גם פחות מזוהים עם המותג, לכן לא תמצאו להם ייצוג כאן בפוסט. יחד עם זאת, בחרתי להציג לכן סוג של מוצר ביניים שהוא ג’ל מעניק לחות עם גוון, ה-H2O skintint עליו המליצה לי אחת הקוראות בבלוג. המוצר מגיע בשלושה גוונים ואני כמובן בחרתי את הגוון הבהיר ביותר. אני מוצאת שבפיקסי הגדירו את הסקין טינט בצורה מאוד נכונה: הוא מעניק לחות, הוא קליל, אפשר לקבע אותו, אפשר להניח מעליו קונסילר – והוא עדיין לא מאבד מהגימור החי והיפה שלו. הגוון שלו תואם לי ואני מוצאת שהוא מוצר מעולה ליום יום ולימים חמים יותר כשאין רצון להתאפר אבל יש רצון באיחוד גוון העור. הוא אינו מחזיק מעמד שעות ארוכות אבל הוא באמת נראה כמו חלק בלתי נפרד מהעור ויש לו גימור יפיפה, הסקין טינט מעניק כיסוי קליל אך לא שקוף והוא עונה על כל הקריטריונים שלי. אם אתן בכל זאת רוצות להתנסות במוצרי האיפור של המותג, אז הקורקטור שלהם נחשב למצוין.

מוצרים נוספים שטרם התנסיתי בהם אבל הם אמורים להיות מצוינים ואני ממליצה לכן לבדוק אם יש לכן צורך במוצרים מהסוג, הם מסדרת הבוץ של פיקסי שאמורה להיות פנטסטית גם כן, למשל סבון הפנים (לא הייתי ממליצה להשתמש בו כל יום) ומסיכת הבוץ.

שימו לב שאם אתן מזמינות את מוצרי פיקסי מאסוס, אז החל מ-25 במאי ועד ה-1 ביוני, לקוחות ישראכרט יכולות להוריד דרך האתר או האפליקציה קוד הטבה חד פעמי ל-25% הנחה על רכישה באתר.

באילו מוצרי פיקסי התנסיתן ואהבתן? מה אתן סקרניות לנסות? כתבו לי בתגובות!