כשמדברים על פעילות נכונה באינסטגרם, בדרך כלל מדברים במונחים קהילתיים מקומיים ומן הסתם שיש בכך הגיון אם אנחנו פעילות בארץ ואם קהל היעד שלנו ממוקם בישראל, אך הפעם אנחנו רוצות להזכיר כמה קהילות גלובליות מכיוון שאנו מאמינות שההיכרות איתן היא הדרך הטובה ביותר להתעדכן בנעשה באינסטגרם ובעולם הלייף סטייל בכלל.

קהילות ששווה לעקוב אחריהן Social girls

מדובר בקהילות נוכחות ביותר אשר אותן מקיפים מאות אלפי יוזרים פעילים שמצלמים, מתייגים וחיים את האסתטיקה המשותפת לכולם. זה ה-מקום להתעדכן בו בטרנדים, בזוויות צילום, בסגנונות צילום ובכל מה שחם ונכון, כי תהיו בטוחות שאם משהו מעניין קורה בעולם הלייף סטייל – שם ייראו הסימנים הראשונים ולעתים הטרנדים נולדים ישירות מתוך הקהילות הללו עד שהם זולגים החוצה, גם מחוץ לגבולות האינסטגרם.

חוץ מהמכנה המשותף שציינו, הקהילות יכולות להתפרש על פני כמה נושאים ולהשתייך לכל מיני סוגים של חשבונות: חלקם מגזינים, חלקם חשבונות שמבוססים על שיתוף מחדש של אימג’ים מאחרים- וחלקם אפילו עסקים שהצליחו להקים מסביבם תרבות שלמה. מעקב אחר החשבונות של כל המי ומי יבטיח שתמיד תהיו עם האצבע על הדופק, תוכלו לפתח רעיונות מרעננים הרבה לפני שינחתו בארץ ולקבל השראה גם בימים יבשים יותר. אז שנכיר?

קהילת ה-Slow living

קהילות ששווה לעקוב אחריהן Social girls

לקהילה הזו משתייכים חשבונות כמו קינפולק, Darling media, Minimal living ו- Mornings like these שמציירים תמונה מאוד פסטורלית של חיים בעלי קצב רגוע, בישול איטי, בילוי עם המשפחה ועם החברים, סגנון חיים כפרי.

קהילת הצבעים

קהילות ששווה לעקוב אחריהן Social girlsלקהילה הזו משתייכים חשבונות כמו Pantone, A color story וחשבונות צבע קונספטואליים כמו I have this thing with pink. הם מתאימים לכל מי שהצבעוניות של העסק שלה או של סגנון הצילום שלה היא רוויה מאוד או לחילופין פסטלית, לכל מי שסגנון הצילום שלה מתבטא בעיקר בחירת הצבעים ועריכתם. אגב, A color story זו אפליקציית העריכה האהובה עלינו ולכן בכל פעם שמשתפים באינסטגרם שלה צילום מחדש מחשבון אחר, מציינים לפי אילו כללי עריכה נערכה התמונה, כך שזה בהחלט מקום טוב כדי ללמוד בו איך להשיג תוצאות עריכה אופטימליות.

קהילות הקראפט וה-DIY

קהילות ששווה לעקוב אחריהן Social girls

לקהילה הזו משתייכים חשבונות כמו Studio DIY , Hearthandmade ו- Craftsposure. הסדר שבו מוצגות הקהילות אינו אקראי, כי קהילות ה-DIY הן משלימות לקהילות הצבעוניות, שכן גם הן מתאפיינות בדרך כלל בצבעים בוהקים או לחילופין פסטליים, רק הפעם יש התמקדות בטרנדים ובמוצרים מתחום היצירה. זה מקום השראה רלוונטי במיוחד לבעלות עסקים שמחפשות דרך כיפית להנגיש את העסק ולהציג אותו בצורה מהנה יותר ללקוחות.

קהילת המגזינים

קהילות ששווה לעקוב אחריהן Social girlsלקהילה הזו משתייכים חשבונות כמו Glitter guide, A beautiful Mess, Man repeller, Into the gloss ו- Coveteur. זה לא ממש מפתיע שלמגזינים מקוונים יש את הקהילה החזקה ביותר באינסטגרם ולעתים כשהם מפתחים מוצרים או שירותים נוספים, את הקרדיט להצלחתם ניתן לזקוף באופן ישיר לאינסטגרם, כי מתוך אותה קהילה גם צומחים הלקוחות.

קהילת המותגים שהצליח להם

קהילות ששווה לעקוב אחריהן Social girls

האם כדי לייצר קהילה, עליה להיות נטולת אינטרסים לחלוטין? ממש לא. לכן, אנחנו שמחות להציג בפניכן את הקהילה של העסקים שהצליח להם, כמו למשל Glossier ו- Cult beauty.ו-Ban.do. אלה עסקים מסחריים לכל דבר ועניין, אך גם כאלו שהצליחו לייצר מעורבות אמיתית עם הקהל שלהם ולבנות מסביבם קהילה שלמה. זוכרות את הסעיף הקודם שדיבר על מגזינים מקוונים שהשיקו מוצרים? אז הדוגמא הכי מובהקת לכך היא אמילי ווייס, הבעלים של מגזין הביוטי Into the gloss שהשיקה את מותג הביוטי Glossier אשר הפך תוך פרק זמן קצר למותג הכי טרנדי והכי מתאים לאינסטגרם שיש.

קהילת הגירל בוס

קהילות ששווה לעקוב אחריהן Social girlsלקהילה הזו משתייכים חשבונות כמו Girlboss וכן, גם החשבון שלנו באינסטגרם. המהות של החשבונות הללו היא לייצר קשרים בין נשים באמצעות תוכן וקהילתיות, אז כמובן שאני ממליצה שתעקבו אחרינו גם שם.

כמה דברים שאולי לא ידעתן לסיום:

✛ כדי להפוך את הקהילות שהזכרנו לכלי עבודה פעיל שיכול לשמש לכן כמקור להשראה בזמן הנכון, אנו ממליצות לכן בחום לעבוד עם אופציית שמירת התמונות באינסטגרם לתיקייה פרטית אליה רק אתן חשופות. לאחרונה גם נוספה האופציה לחלק את התמונות השמורות לפי קטגוריה, מה שהופך את תהליך העבודה לנוח אפילו יותר:

קהילות ששווה לעקוב אחריהן Social girls

קהילות ששווה לעקוב אחריהן Social girls

קהילות ששווה לעקוב אחריהן Social girls✛ להרבה מהקהילות שהזכרנו יש האשטאג ייחודי משלהן והן מעודדות את חברי הקהילה לתייג בו תמונות רלוונטיות – זה בעצם הגרעין והמהות של הקהילה. מומלץ מאוד שתבדקו את התגיות הללו ותבדקו דרך לשלב אותן באופן שבו אתן מפיצות את התכנים שלכן באינסטגרם, כי אלו הן בדרך כלל תגיות איכותיות ביותר.

✛ אחר הקהילות שהזכרנו מומלץ לעקוב בקביעות: טרנדים משתנים במהרה, פעילויות ותחרויות עולות שם בקביעות וגם קצב העלאת התמונות הוא בדרך כלל גבוה מאשר בחשבונות רגילים.

✛ אל תסתפקו רק ברשימה שהכנו עבורכן אלא השתמשו בה כנקודת פתיחה: חקרו את החשבונות שהקהילות הללו משתפות – לעתים הם של אנשי מפתח מהתחום שכדאי לכן להכיר ולפעמים אלה חשבונות קטנים שכיף לגלות. צרו לעצמכן פיד רלוונטי ומלא השראה שעל ידי מחקר שלו תמיד תוכלו לגלות מה חם ומה קורה היום בתחום שלכן.

✛ בטח שמתן לב שאין כאן התייחסות לקהילות מקומיות, זה לא נובע מתוך זלזול אלא מתוך התחושה שהקהילות המקומיות פחות מתאימות לעסקים שרוצים לקדם את עצמם בתחום הלייף סטייל. הקהילות בישראל ממוקדות מאוד בצילום נופים או פורטרטים, מה שיכול להיות רלוונטי מאוד לצלמים שתופסים רגעים אך פחות רלוונטי למעצבות או יבואניות שמוכרות מוצרים.

גם אם נדמה לכן שאתן שוחות בחומר, תמיד יש לאן להתפתח – כי זו רשת שמתפתחת בקצב. גם עבורנו המעקב אחר הקהילות הרלוונטיות וניתוח הפעילות המתרחשת בהן מאפשרים לנו להבין מגמות גדולות וגם להתעמק בפרטים הקטנים: בצבעוניות, בטקסטורות, בזוויות הצילום שעובדות הכי טוב. את המידע הזה אנחנו מתרגמות לאימג’ים שאנחנו מפיקות ללקוחות שלנו כך שיידברו בשפה הכי עדכנית של הסושיאל מדיה וגם אתן יכולות לתרגם את זה לתחום העיסוק שלכן. את תיק העבודות שלנו תוכלו למצוא כאן וגם אתן יכולות למצוא בו מקור השראה.

** קצת על הסושיאל גירלז:

אנחנו ה-Social Girls, ואנחנו מנהלות מותג בוטיק לניהול תוכן בפייסבוק ובאינסטגרם, ייעוץ אסטרטגי לפרסום נכון בסושיאל מדיה והפקת אימג’ים לאינסטגרם. אנחנו לא מספקות מענה רק לרשת כזו או אחרת, אלא חולשות על כל הרשתות ומספקות מענה כולל למותג שאיתו אנו עובדות או לו אנו מייעצות, הכל תחת המטריה של השיווק הדיגיטלי. יחד עם זאת, אנחנו גם מאמינות במיקוד ומאמינות שהעסק צריך לפעול רק ברשתות הרלוונטיות לו כך שיהיה נוכח ומזוהה איתן במקום להתפזר על פני רשתות שלא יביאו עבורו את התוצאות הרצויות. מוזמנות לעקוב אחרינו כאן וכאן – וניתן ליצור איתנו קשר במייל socialgirls2016@gmail.com