הו וואו, אתן אוהבות את The ordinary! אני לא חושבת שאי פעם קיבלתי כמות כזו של תגובות ושאלות כמו על פוסט הסקירה הראשון. יש לי כמה מסקנות גם לגבי הרגלי הקניות והשימוש שלכן במוצרים בסוף הפוסט, יחד עם חוות דעת סופית אודות המותג, אך קודם בואו נצלול הישר לתוך החידושים שנחתו אצלי לאחרונה:

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba ShragaGlycolic acid 7% toning solution

נתחיל הפעם מסדרה של שני מוצרים שהייתי קצת מבועתת מהרעיון להשתמש בהם. סיפרתי לכן בעבר שאני מעדיפה ככלל לא לעשות שימוש בחומצה הגליקולית אלא לדבוק באחותה הלקטית. אז להשתמש בטונר שמכיל חומצה גליקולית בריכוז 7%? פחד אלוהים. למרות זאת, החלטתי לרתום את העור שלי לטובת הסקירה והמדע (מחכה לקבל תואר אבירות מהמלכה, תודה) – ולתת צ’אנס נוסף לחומצה הגליקולית, אך מעבר לכך גם להתנסות לראשונה בז’אנר הטונרים שעושים פילינג לעור.

כמה דברים שחשוב לדעת לגבי טונרים מהסוג הזה:
✛ ניתן להשתמש בהם רק עם פדים ולא עם הידיים כמו למשל עם טונרים לחותיים
✛ כדי שהם יהיו אפקטיביים, עליהם לפעול בסביבת PH נמוכה, המוצר הזה פועל בסביבת PH של 3.6 וזה נתון מצוין שעליכן לחפש במוצרים מהסוג הזה
✛ אם אתן רוכשות את הטונר אתן יכולות לוותר על מוצרי החומצה הלקטית של המותג

קודם כל, בואו נדבר על כך שהעלות מול התועלת כאן מצוינת: אתן משלמות פחות מתשעה דולרים ומקבלות 240 מ”ל של חומר שכנראה יספיקו לכן לנצח. זה המוצר הכי אפקטיבי מבחינת חיסכון כלכלי. טונרים שעושים פילינג לעור הם מוצרים מאוד טרנדיים היום, רבות הודות ל- Glow tonic של פיקסי שהפך להיות למוצר אייקוני ואני חייבת לומר שהמוצר הזה הוא לחלוטין דיופ עבורו – רק משתלם יותר במחיר ובכמות.

יש נטייה לחשוב שבגלל שמוצרי The ordinary מבוססים בעיקר על רכיב פעיל אחד, הם אינם כוללים בתוכם רכיבים נוספים וזה לא נכון: המוצר הזה כולל שורה של רכיבים מלחחים ומרגיעים שאמורים לאזן את החומצה הגליקולית, מה שבהחלט הרגיע גם אותי. הופתעתי לגלות שהשימוש בטונר מרגיש מאוד נוח על הפנים וכמעט שלא מעקצץ בכלל – בעיניי יש לו פורמולה מצוינת מכל הבחינות (זה כמובן לא מבטיח שבהכרח תגיבו לו באותו אופן).

המוצר הזה נמכר עם כמה וכמה דיסקליימרים ובמותג עצמו ממליצים על שימוש מאוד זהיר בו, כך שהם ממליצים למשל לא להתקרב אליו אם העור סובל מבעיות רגישות קשות. אני שמחה מאוד שהחוויה שלי עם הטונר הזה הייתה חיובית וחייבת לומר שכעת אני מעדיפה להשתמש בו על פני החומצה הלקטית בריכוז ה-10% כי בשילוב עם המוצר הבא שאציג בפניכן, אני רואה תוצאות בולטות לעין.

חשוב לציין שאם כבר קיימת חומצת AHA שאתן משתמשות בה ועובדת עבורכן, אינני רואה סיבה לרכוש את המוצר הזה סתם לצרכי התנסות. אם אתן חדשות לעולם החומצות – הייתי מתחילה משימוש בחומצה לקטית בריכוז 5%. שימו לב שיש להשתמש במוצר בשעות הערב בלבד ולא הייתי משתמשת בו באופן יומיומי אלא פעם-פעמיים בשבוע, אז הנה תוספת של כמה דיסקליימרים נוספים כדי שתהיו זהירות ואחראיות עם החומצות שלכן. ולא תשתו חשיש.

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba ShragaAHA 30% + BHA 2% Peeling solution

מיטיבות הלכת בוודאי זוכרות שעמדתי לקנות את ה-Sukari babyskin של המותג Drunk Elephant, שזו בעצם מסיכת פילינג כימיקלי המכילה בתוכה שילוב וריכוז חומצות גבוה ואמורה להעניק טיפול פנים תוך עשר דקות. מאחר שזו הייתה מתנת יום הולדת שסימנתי לעצמי, הייתי ממש על סף להוציא את ההזמנה כשפתאום גיליתי ש-The Ordinary הוציאו מוצר מקביל עם ריכוז AHA גבוה אפילו יותר – 30%.

המוצר הזה קיבל הרבה ביקורות רעות ברשת כי נאמר שזה מחטף של הפורמולה של Drunk Elephant והאמת? אני חושבת שזו דרמה על כלום. שתי החברות מתמחות בטכנולוגיות מתקדמות ושתיהן הוציאו את המוצרים לאחרונה, כך שאני משערת שהם היו בפיתוח כבר זמן מה. עוד לפני שאשווה בין שניהם על בסיס הרכיבים, אספר לכן שבעיניי המסיכה הזו של The Ordinary היא מוצר מצוין – עבור מי שיש לה ניסיון עם חומצות.

כשתניחו את המסיכה לראשונה, אתן עלולות להיראות כאילו התקלחתן בדם של האקס שלכן: היא אדומה וקצת מבהילה. השימוש הראשון בה לא עקצץ לי את העור, אך השימוש השני עקצץ גם עקצץ, אם כי ברמה מאוד נסבלת ולא חריפה (אתן יודעות שאני מתנגדת למוצרים כאלה). בדראנק אפלנט קוראים למוצר כזה Babyskin ולא בכדי – הוא משאיר את העור רך כמו עור של תינוק עם תוצאות הבהרה שנראות היטב לעין.

אז מדוע מוצר אחד מתומחר ב-80$ והמוצר הזה מתומחר בפחות מ-8$? כשמביטים ברשימת הרכיבים זו לצד זו, רואים שבמוצר של דראנק אלפנט, היקר יותר, יש הרבה יותר רכיבים לחותיים שאמורים להרגיע את העור. זה גם אומר שהמוצר הזה יהיה מתאים לכן יותר אם העור שלכן רגיש יותר, אך אם העור שלכן לא סובל מרגישויות מסוימות ואתן מחפשות מסיכת AHA מצוינת, ממליצה לכן בחום לנסות את הדיופ הכל כך זול יותר. כדאי גם לשים לב שהמוצר מכיל לא רק ריכוזי AHA מרשימים ושילוב של חומצה גליקולית, לקטית, ציטרית וטרטרית, אלא גם ריכוז אפקטיבי של חומצה סליצילית – מה שהופך אותו למעולה עבור עור מעורב או שמן.

אם אתן בכל זאת מרגישות שהעור שלכן מיובש או רגיש אחרי השימוש במוצר, מה שאני נוהגת לעשות זה להשתמש אחריה במסיכת לחות מרגיעה. בנוסף, מומלץ להשתמש במוצר כזה פעם בשבוע בלבד.

גם כאן קבלו את כל הדיסקליימרים האפשריים לגבי זהירות ואחריות בשימוש: אל תעשו שימוש במוצר למשך יותר מעשר דקות ותדאגו להסיר אותו בצורה יסודית (מומלץ להשתמש במטלית או מגבת כדי לוודא זאת). הצבע האדום הוא סוג של סימן אזהרה לכך שהמוצר הזה לא אמור להישאר על העור פרק זמן ארוך יותר מכמה דקות. אם אתן חדשות לעולם החומצות – לא להתקרב.

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shraga

The Ordinary Natural Moisturising Factors + HA

קרם הלחות הוא גם כן מוצר חדש יחסית בליין של המותג והמוצר היחידי בליין שמטרתו המוגדרת והיחידה היא לספק לחות. המוצר הזה מתבסס על רכיבים שאפשר למצוא באופן טבעי גם בעור שלנו, כפי שהשם שלו מעיד על כך וכתוצאה מכך הוא מכיל בתוכו חומצות אמינו, סרמידים (מולקולות שומן הנמצאות בין תאי העור) ואיך אפשר בלי חומצה היאלורונית.

יש לו פורמולה מוצלחת, הוא קליל ונספג במהירות, הרכיבים שלו טובים ואני אוהבת את העיקרון להזין את העור ברכיבים טובים שכבר קיימים בו. למרות זאת אני לא מתה על המוצר הזה: אני מוצאת שהוא מאוד פשוט, קליל ובייסיק. אם יש בליין מוצרים שנותנים פייט למתחרים יקרים משמעותית, כאן אתן מקבלות תמורה מדויקת למה שאתן משלמות: קרם לחות בסיסי שלא מצליח להתחרות במוצרים מהליגה של הגדולים וזאת למרות שאין בו ולו רכיב רע אחד. ייתכן שאני מפונקת מדי, ייתכן שכל מה שאתן רוצות הוא קרם לחות בסיסי שעונה על כל הקריטריונים שתיארתי ואז אולי הוא דווקא יתאים לכן – מבחינתי הוא MEH.

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba ShragaThe Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

אני מאמינה גדולה שה-Zinc וגם ה-Niacinamide אפקטיביים מאוד עבור עור שסובל מאקנה/ פצעונים ואני מאמינה גם שהפורמולה במוצר הזה היא פנטסטית במיוחד כי היא כוללת Zinc בריכוז של 1% שאמור לאזן את רמות השמן שהעור מפריש באופן טבעי ואילו ה-Niacinamide בריכוז 10% אמור לשפר את טקסטורת העור וגוון לא אחיד באמצעות חידוש תאי העור, כמו כן, הוא גורם לו להיראות קורן יותר בכך שהוא מגדיל את כמות הסרמידים וחומצות השומן בעור (הם מסייעים לעור להחזיק בלחות). את שני הרכיבים אפשר למצוא בריכוזים מרשימים שנותנים עבודה.

אפשר להשתמש במוצר לפני השימוש בסרום (של המותג או של כל מותג אחר) או אפילו במקומו אם אינכן מעוניינות בשגרה מאוד מורכבת. אם אתן משתמשות ב-Alpha Arbutin שסקרתי בפוסט הקודם, הייתי משתמשת בו לפני ה-Niacinamide כי לאחד יש מרקם מימי יותר ולשני יש מרקם ג’לי יותר.

בעיניי זה אחד ממוצרי הדגל של המותג ומוצר שאחזור אליו שוב ושוב, כי אני פשוט לא רואה את עצמי נשארת בלעדיו. אם הדאגה שלכן היא אנטי-אייג’ינג, אקנה או גוון לא אחיד/ מרקם לא אחיד בעור, זה מוצר שלגמרי יכול להוות את הליבה של השגרה הטיפולית שלכן. שימו לב שקיים קונפליקט בין ה-Niacinamide לבין ויטמין C בנגזרת הכי טהורה שלו – חומצה אסקורבית, לכן מה שהתחלתי לעשות לאחרונה הוא להשתמש בסרום ויטמין C ביום וב-Niacinamide בערב.

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba ShragaHyaluronic Acid 2% + B5

אחד המוצרים הכי ידועים של המותג הוא אחד המוצרים שהכי פחות התחברתי אליו, אבל ראוי לציין שהפורמולה שלו אכן מצוינת ומכילה כמה קומפלקסים של חומצה היאלורונית, מה שמאפשר לחומר לחדור לשכבות העור השונות. מאחר שהחומצה היאלרונית היא רכיב כל כך טרנדי ומאחר שבמוצר הזה אין שום דבר מאיים או בעל פוטנציאל לגרות את העור – זה אחד המוצרים שהכי קל לצרף לעגלת הקניות.

אני לא רואה את החומצה ההיאלורונית כמוצר בפני עצמו אלא בתור שדרוג למוצרים אחרים, כי בתור מוצר בפני עצמו פשוט מדובר במים: אם תשתמשו בחומצה היאלורונית בלבד, במיוחד בתנאים שבהם מזג האוויר יבש (נניח בחורף, אם אתן נמצאות כל הזמן במזגן או אם אתן גרות במקומות יבשים בחו”ל), מה שיקרה זה שהחומצה תמ��וך לחות מהעור שלכם במקום לתוכו ומה שיקרה זה שאתן תייבשו את העור במקום להזין אותו. לכן חשוב להשתמש במוצר הזה בשילוב עם קרם לחות או בקרם לחות מיד אחריו, כדי לנעול את החומצה ההילארונית בתוך העור. חשוב להבין שגם במוצר שנראה בלתי מזיק לכאורה, צריך לדעת לעשות שימוש נכון.

חומצה היאלורונית היא רכיב נהדר המסייע לשמור על נפח העור ולחותו – ובדיוק מהסיבה שמדובר ברכיב נהדר, אפשר למצוא אותו גם כך במוצרי לחות רבים. על כן, אני לא מוצאת למוצר הזה ייעוד בשגרת הטיפוח שלי, אשר כבר מספקת עבורי את הרכיב הזה מבלי שאצטרך להניח אותו באופן נפרד, אבל אם העור שלכן מיובש או יבש ואתן בכל זאת רוצות לבדוק אותו כבוסט נוסף של לחות, אז דעו שהוא עובד מצוין מתחת לאחד השמנים של המותג או של כל מותג אחר.

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shraga100% Cold-Pressed Virgin Marula Oil

אחד הרכיבים שסיקרן אותי מאוד לבדוק הוא שמן המרולה, אשר בדומה לרוז-היפ גם הוא 100% טהור ודחוס בכבישה קרה, מה שמבטיח את שימור כל התועלות שלו. גם כאן מדובר ברכיב שהפך להיות פופולארי הודות למותג Drunk elephant שזה אחד ממוצרי הדגל שלהם – הוא עשיר בחומצות שומן אשר חודרות לשכבות העמוקות של העור, מזינות אותו, משפרות את האלסטיות שלו ומפחיתות סימני אדמומיות. אני מודה שהפעם אני לא מוצאת הצדקה מדוע כדאי להוציא 60$ יותר על שמן מרולה של מותג מסוים לעומת 10$ שמבקשים האורדינרי, כשמדובר במוצר שמבוסס על רכיב אחד טהור בלבד. לכן, שוב מדובר בגרסא שהיא בעיניי דיופ מנצח ואפילו כזה שאין לו פוטנציאל לגרות את העור.

שמן המרולה הוא אחד הכוכבים מהליין: הוא מאוד נוח ונעים על העור – ואני ממש מרגישה שהעור קורן ונראה בריא יותר לאחר השימוש בו. אני בדרך כלל מזהירה לא לרקוח כל מיני שיקויים לבד בבית, אבל מאחר שמדובר כאן בשמנים טהורים שכל אחד מהם מזין את העור, לעתים אני מוצאת לנכון לערבב את המרולה עם הרוז-היפ ביחד כדי ליהנות מהתועלות של שניהם ולהכין לעצמי קוקטייל שמנים נחמד. זה לא סותר את העובדה שגם כל שמן אפקטיבי בפני עצמו ולמטרות אשר להן הוא נועד, כך שאתן בהחלט יכולות לבחור בשמן המועדף עליכן מתוך הליין מבלי להתעסק בערבובים. כמו כן, מדובר במוצר רב שימושי היות וניתן להשתמש בו גם כשמן לשיער.

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shraga

Caffeine Solution 5% + EGCG

נמשיך למוצר שאמורים להניח מתחת לעיניים ומכיל קפאין בריכוז 5% ו-EGCG, מעבר לכך שזה נשמע כמו ראשי תיבות של רשת ביגוד אמריקאית, הוא בעצם רכיב שמופק מתה ירוק. אני מודה שאני לא ממש יודעת מה דעתי עליו עדיין ואיך לאכול אותו עדיין: מחקרים מראים שהרכיבים המצויים במוצר הזה אפקטיביים לטיפול בנפיחות וגם בכהויות מתחת לעיניים – אך אינני משתמשת בו מספיק זמן כדי להכריע לכאן או לכאן. מה שבעיקר מפריע לי זה שהוא לא מספק לי את הלחות שאליה התרגלתי בקרם עיניים רגיל, מה שאומר שאינני יכולה להסתפק רק בו. מדובר במוצר ששווה לבדוק אם יש ימים שבהן אתן מתעוררות עם נפיחות מורגשת אבל לשימושי האישי, אני מתקשה למצוא לו מקום בשגרת הטיפוח.

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba ShragaMagnesium Ascorbyl Phosphate

בפוסט הקודם הזכרתי את העובדה שהחומצה האסקורבית של המותג מגיעה במרקם מאוד בעייתי וקשה לשימוש, על אף שהיא ארוזה היטב ומכילה ריכוז מאוד גבוה ואפקטיבי. אני לא מאמינה שצריך לעשות שימוש במוצרים שהמרקם שלהם לא טוב או שהשימוש בהם לא נוח, כי זה פשוט לא פרקטי למשתמשת הממוצעת ולכן מעדיפה להמליץ על מוצרים שמאפשרים הנאה מכל העולמות. כמו כן, אני מעדיפה להשתמש בויטמין C במהלך היום והמרקם של המוצר הזה לא מאפשר להניח איפור מעל. למרבה המזל, למותג יש עוד שלושה מוצרי ויטמין C שהם בעצם נגזרות ממנו. הטרייד אוף הוא כזה: המוצרים יציבים יותר לאורך זמן, אין איסור על השימוש בהם עם ה-niacinamide והם מרגישים נוחים יותר על העור, רק מה? מגנזיום אסקורביל בריכוז 10% הוא משמעותית פחות אפקטיבי מחומצה אסקורבית בריכוז 23%, אך מבחינתי זה הדבר הטוב הבא ולכן אני מעדיפה את האופציה הזו.

ויטמין C על שלל נגזרותיו הוא אנטי אוקסידנט אשר בשימוש קבוע מבהיר את העור. השילוב בינו לבין Alpha Arbutin וחומצות AHA, כך לפי מחקרים שונים, אמור להפחית לאורך הזמן את הופעתם של כתמי שמש והיפר פיגמנטציה ובנוסף זו שגרת אנטי אייג’ינג אפקטיבית מאוד.

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shragaהמוצרים שממשיכים איתי הלאה

בפוסט הנוכחי ובפוסט הקודם סקרתי כמות אדירה של מוצרים מ-The ordinary וחלק מכובד מהליין שלהם. חשוב להדגיש שאת המוצרים רכשתי למטרות סקירה ולא כולם ימשיכו איתי הלאה. יש כמה מוצרים שבולטים לטובה בעיניי מהליין והפורמולות שלהם עולות פי כמה על תג המחיר, בעוד שחלק הם לגמרי בינוניים או לפחות כאלה שאני לא מוצאת להם מקום בשגרת הטיפוח שלי. לכן, למקרה שזה לא היה ברור: אני לא מעודדת אתכן לקנות את הליין בשלומותו או את כל המוצרים שמופיעים בפוסטים – או לצורך העניין אפילו את המוצרים הטובים בעיניי שמופיעים בפוסטים. אני מציעה לכן להפעיל שיקול דעת, לבדוק מה חסר לכן בשגרת הטיפוח ולפנות למותג כדי להשלים חוסרים ספציפיים.

המוצרים שממשיכים איתי הלאה (כמה פרטים יבשים לגבי העור שלי: בת 29, עור מעורב מיובש עם נטיה לאקנה) והם הכוכבים מתוך הליין מבחינתי: הטונר, המסיכה, ה- niacinamide, הרטניאוד, שמן המרולה והרוז-היפ. גם הסרום של המותג, ה-Buffet וה-Alpha Arbutin ימשיכו איתי הלאה – הפורמולה של הסרום עולה על המחיר שלו בהרבה. ב-Alpha arbutin אני ממשיכה להשתמש בקביעות באופן נקודתי בכל ערב ובשילוב עם ויטמין C ועם ה-niacinamide אני רואה תוצאות מבטיחות לגבי שני כתמי שמש חומים שהופיעו לי בשנים האחרונות. המוצרים שנטשתי מהפוסט הקודם הם הפריימר שהרגשתי שהמרקם הקטיפתי שלו גורם למייקאפ להחליק מעל העור שלי באזורים השמנוניים וה-Matrixyl שאני לא רואה כרגע תועלת להשתמש בו.

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shraga

מחשבות כלליות על המותג וסיכום

אני אוהבת מאוד את The ordinary וחושבת שהם חוללו מהפיכה בעולם הטיפוח. הם העלו לסדר היום דיונים חשובים אודות מיתוג ואריזות של מוצרים ותפקידם בתהליך קביעת תג המחיר בקוסמטיקה המערבית ואת החשיבות בהכרת והבנת רכיבים. השימוש בטכנולוגיות המתקדמות מבטיח מוצרים אפקטיביים ואני מאמינה שיש כאן כמה רכיבים מוכחים בתחום האנטי אייג’ינג שהשילוב ביניהם או אפילו השימוש של כל אחד מהם לבד יביא לתוצאות נראות לעין. אני גם מאמינה שלנשים בתחילת שנות ה-20 אין כל כך סיבה להתקרב לחלק גדול ממוצרי החברה אלא בעיקר לשמנים ולמוצרי הלחות.

לא היו לי נפילות עם המוצרים שהתנסיתי בהם ושום מוצר לא גירה לי את העור, אולי הסיבה נובעת מכך שקראתי הרבה ביקורות ומראש נמנעתי ממוצרים שנחשבו כבעייתיים ובכך חסכתי לעצמי עוגמת נפש. היו מוצרים אפקטיביים עבורי והיו פחות, היו מוצרים שלגמרי הפכו לתחליף למוצרים שרכשתי בסכומים גבוהים יותר והיו רכיבים כל כך אזוטריים שלא ראיתי סיבה להמשיך להשתמש בהם.

כיום, The ordinary מספקים מענה לכ-80% בערך משגרת הטיפוח בבוקר ובערב. למרות זאת, איני מוצאת לנכון להסתמך רק על מוצרי המותג לצורך יצירת שגרת הטיפוח מכיוון שיש הצדקה לקיומה של קוסמטיקה ירוקה ואני לא מוצאת שיש תחליף לרכיבים בוטאניים עשירים בשגרה היומיומית. מוצרי The ordinary יכולים לעמוד כסדרת טיפוח בפני עצמה אם אתן מחפשות שגרת טיפוח אפקטיבית – אך גם מאוד בסיסית. אם אתן עושות שימוש בכמה מהרכיבים הפעילים של המותג מבלי לאזן את השגרה שלכן עם רכיבים מרגיעים, עלול להיווצר מצב שבו אתן הופכות את העור לרגיש מאוד. קחו את הכסף שאתן חוסכות בזכות The ordinary ורכשו לעצמכן קרם יום/ לילה או שמן עשיר ואיכותי.

ההתנסות במוצרי המותג לימדה אותי רבות אודות רכיבים וגם אודות העור שלי: למדתי אילו רכיבים עובדים יותר טוב ואילו פחות, מה לחפש בשגרת הטיפוח שלי וממה להימנע. אני מוצאת שגם אם מוצר מסוים לא עבד עבורי מתוך הליין הספציפי הזה, אבל לימד אותי משהו לגבי רכיב מסוים/ גרם לי לחפש מוצר מקביל עם אותו רכיב או לקבל את הרכיב באמצעות מרשם מהרופא בריכוז גבוה יותר, זו כבר תועלת ותובנה שלא היו לי בעבר.

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shragaאתן ו-The ordinary

את שני הפוסטים האלה כתבתי במטרה להכיר את מוצרי החברה ולהנגיש את החומר בעברית עם מידע אודות רכיבים שאולי אינכן מכירות. לא כתבתי אותם במטרה לגרום לכן לקנות סדרות שלמות של מוצרים מבלי שתדעו מה לעשות איתן. שמתי לב שזו תופעה נפוצה מאוד בקהילות ברשת וזה נכון לגבי כל מוצר בעל עלות נמוכה: רוכשים מה שנראה מעניין ומסקרן, כי זה זול ואז משתמשים בחכמת ההמונים כדי להבין מה עושים עם כל המוצרים המעניינים האלה בפועל.

אפשר בהחלט לקנות כמה מוצרים מהליין של The ordinary או אפילו להשתמש בהם כסט, אך יש לי תחושה שנשים רבות אשר רכשו את המוצרים כסט, ציפו לקבל תפריט מוכן שמסביר להן בדיוק איך להשתמש במוצרים, באיזה סדר ומתי. זה לא עובד ככה. אם יש לכן שגרת טיפוח שכבר עובדת עבורכן, The ordinary זה מקום טוב לפנות אליו לטובת השלמות או כדי להכיר לשגרת הטיפוח שלכן רכיב פעיל חדש שיכול לטפל בדאגה שיש לכן לגבי העור. אם אתן מחליפות שגרת טיפוח קיימת שעושה את שלה בשגרה חדשה ומכירות כמה מוצרים חדשים בבת אחת – מה שיקרה הוא שלא תדעו מה אפקטיבי עבורכן ומה מזיק לכן.

ככלל: מוצר טיפוח חדש קונים כשיש לו מקום קונקרטי בשגרת הטיפוח שלכן, אתן יודעות מה אתן רוצות להשיג באמצעותו ומבינות לאילו תוצאות לצפות בעקבות השימוש בו. הדבר נכון שבעתיים לגבי מוצרי The ordinary כי אתן אמורות לגשת למותג אחרי שהכרתן את הרכיבים ויש לכן ידע בתחום הטיפוח – אחרת מוטב להשתמש במוצרים שמגישים לכן שילוב בין כל הרכיבים שאתן צריכות יחדיו מבלי ללקט אותם בנפרד. אם רכשתן מוצר שאינכן יודעות מה התועלות שלו או כיצד לשלב אותו בשגרת הטיפוח, בעיניי – אתן בבעיה.

אם אתן חדשות לעולם החומצות – התחילו בצורה מאוד הדרגתית, אל תערבבו כמה רכיבים פעילים באותו ערב, אל תעשו פילינג אחר פילינג אחר פילינג בשגרת טיפוח אחת, הקפידו להגן על עצמכן היטב מפני השמש עם SPF 50, כל יום, גם בחורף. שימוש ברכיבים פעילים זה לא משחק ילדים ואתן צריכות להיות בטוחות שאתן יודעות מה אתן עושות. אני סקרנית מאוד לגלות מה מצפה לנו מהחברה בהמשך (שהוציאו לאחרונה גם ליין מייקאפים מסקרן מאוד) ומשערת שבקרוב נשמע שהם משיקים סבון פנים וקרם לילה.

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shraga

התאמת מוצרים לצרכי העור – ההמלצות שלי (כמובן שאין חובה בכולם):

✛ עור מעורב: שמן רוז-היפ, שמן מרולהniacinamide, טונר חומצה גליקולית 7%, מסיכת AHA 30%, חומצה סליצילית

✛ עור יבש: שמן ארגן, חומצה היאלורוניתAscorbyl Glucoside Solution 12% (נגזרת של ויטמין C שמגיע בצורת שמן ולכן יכולה להוסיף לחות לעור יבש)

✛ עור שנראה חסר חיוניות: חומצה לקטית 5% או 10%Magnesium Ascorbyl Phosphate 10%

✛ עור שמן: niacinamideשמן Squalane (מדובר בשמן מאוד קליל שגם מצוי בעור באופן טבעי ולכן לעור קל לספוג אותו והוא יתאים לעור שמן), חומצה סליצילית

✛ עור רגיל: יכול לבחור את אחד או יותר מהמוצרים שהזכרתי בסעיף האחרון, שיכולים להתאים לרוב סוגי העור, מכיוון שאין בסוג עור כזה דאגות מיוחדות לטפל בהן

✛ עור בוגר: טונר חומצה גליקולית 7%, מסיכת AHA 30%, רטינואיד, שמן מרולה, שמן רוז-היפ, סרום Buffetאו Matrixyl 10% + HA (לטעמי הסרום עדיף), כמו כן Argireline Solution 10% (רכיב שמיועד לסייע לעור שכבר ניכרת עליו הצניחה)

✛ אקנה נעורים: niacinamide, חומצה סליצילית, שמן רוז-היפ

✛ טיפול בפצעונים בגיל בוגר יותר: niacinamide, חומצה סליצילית, שמן רוז-היפ, חומצה אזלאית, רטינואיד

✛ עור רגיש מאוד (שלא רוצה להתעסק בחומצות): חומצה היאלורונית, קרם לחות, שמן מרולה, שמן רוז-היפ, סרום Buffet, ויטמין C Ascorbyl Glucoside Solution 12%

✛ פיגמנטציה: חומצה אסקורבית, Alpah Arbutin, טונר חומצה גליקולית 7% או חומצה לקטית בריכוז 10% (אפשרי גם 5% אם אתן חדשות בתחום), niacinamide

✛ רוזיציאה: חומצה אזלאית

✛ מוצרים שיתאימו לרוב סוגי העור (לא כולל אקנה נעורים ועור רגיש מאוד): סרום Buffet, רטנואיד, חומצה לקטית 5% או 10%, שמן רוז-היפ, שמן מרולה וויטמין C על שלל נגזרותיו השונות.

שרדתן עד כאן? פנקו את עצמכן בחטיף!

לפוסט הקודם של The Ordinary לחצו כאן

סקירת מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails Luba Shraga