אם אתן בעלות עסק שמנהלות לעצמן את התוכן, מנהלות מדיה, בלוגריות או סתם חיות סושיאל מדיה – יש כמה אפליקציות שאתן צריכות להכיר ויקלו על חייכן ועל ההתנהלות היומיומית שלהן. הייתי מרחיקה לכת ואומרת שחלקן משנות חיים כי אני דרמטית ועדיין לא שתיתי קפה.

פוסט על אפליקציות שימושיות ליוצרות תוכן במגזין Fashion tails Luba Shraga✛ Google calender: רק אקדים ואומר שאני טיפוס אולד סקול שמעדיף פנקס ועט על פני כל אפליקציה אפשרית ואף אודה שהייתה בי התנגדות מסוימת לעבור לאפליקציות עד לאחרונה. אך המציאות מחייבת, העסק מחייב ולא לכל מקום אני רוצה או יכולה להיסחב עם היומן הורוד והפרחוני שלי (סליחה Ban.do), לכן תמיד טוב שיהיה גוגל קלנדר זמין ומעודכן עם כל חגי ישראל. מה גם שבקלנדר אין לי שום בעיה לבצע שינויים אבל לבצע מחיקות ותיאומים מחדש ביומן הורוד והפרחוני שלי לעומת זאת? זה שורף לי בלב.

✛ Word swag: האפליקציה הזו איננה חינמית אבל היא מאפשרת ליצור משפטי השראה עם מגוון פונטים יפיפיים ורקעים יפים (או לחילופין להעלות תמונה משלכן). האפליקציה מאפשרת להוסיף גם חתימה או אפילו לוגו כדי לשייך את משפט ההשראה לעסק שלכן וזו דרך נחמדה ליצור סוג חדש של תוכן מבלי לקחת משפטי השראה קיימים ברשת שמקורם אינו ידוע.

✛ TFL PRO: אפליקציה נוספת שהיא אמנם איננה חינמית אך שווה כל שקל: היא מאפשרת יצירת רשימות של תגיות לאינסטגרם והחלק היפה הוא שהיא גם סופרת את כמות התגיות כדי שלא תחרגו מהכמות המקסימלית האפשרית. מאחר שאת התגיות צריך לצרף מיד עם העלאת התמונה לרשת, היא מאפשרת התנהלות מהירה ולכן לטעמי היא נוחה יותר מאשר לעבוד עם רשימות רגילות. שימו לב שבתוך האפליקציה גם אפשר למצוא רשימות מוכנות מראש אך אני לא ממליצה להשתמש בהן, היות והן מעודכנות לפי הטרנדים החמים של שנת תרל”ח. לסיכום, אל תשתמשו בקיצורי הדרך שהאפליקציה מציעה אלא רק ככלי לניהול התגיות שמצאתן בעצמכן.

✛ Ads manager: אפליקציה חביבה מבית פייסבוק המאפשרת להתעדכן ולבצע שינויים בקמפיינים ממומנים קיימים בפייסבוק. לא הייתי משתמשת באפליקציה הזו לצורך הקמת קמפיין מאפס אבל זה בהחלט כלי יעיל שמאפשר לשמור את האצבע על הדופק ולוודא שהכל מתנהל כשורה.

✛ Trello: אפליקציה שגיליתי לפני כמה חודשים והמירה את העבודה שלי עם רשימות רעיונות לעבודה בה בלבד. מאחר שאני יוצרת תוכן לכל מיני ערוצים: הבלוג, ערוץ היוטיוב של ה-FML והסושיאל גירלז, הגעתי למצב שאני מוצפת ברעיונות (צרות של עשירים) בלי דרך נוחה לסדר הכל. כאן בדיוק נכנסה לפעולה אפליקציית Trello המאפשרת ליצור חלוקה לפי נושאים ולהוסיף בכל פעם רעיונות ורשימות. לוקח קצת זמן להתרגל אליה ואין לה את הממשק הכי נוח למשתמש לטעמי, אך ברגע שקולטים את הרעיון היא בהחלט מתגלה כנוחה וכפתרון יעיל לעדכן רעיונות תוך כדי עבודה, לא משנה היכן אתן נמצאות.

פוסט על אפליקציות שימושיות ליוצרות תוכן במגזין Fashion tails Luba Shraga✛ planoly: אפליקציה שמאפשרת תכנון ותזמון של הפוסטים שלכן באינסטגרם, כמו כן, היא מאפשרת סיור בגלריות של משתמשים אחרים באינסטגרם כדי לעשות להם שיתוף מחדש ישירות מהחשבון שלהם אל שלכם. ממליצה בחום גם לעקוב אחר הבלוג מטעם האפליקציה: יש בו תוכן מעניין שרלוונטי לכל מי שפעילה בסושיאל מדיה והיכרות עם מותגים שנותנים עבודה בתחום. החיסרון הבולט: הגרסא החינמית של האפליקציה היא בייסיק ואילו הגרסא בתשלום היא חודשית ולא זולה בכלל.

✛ Snug: אפליקציה נוספת שהיא אמנם אינה בתשלום אך דורשת תשלום חד פעמי היא Snug המאפשרת לתכנן פוסטים באינסטגרם. היא אמנם אינה מאפשרת תזמון פוסטים, אך מאחר שזה גם ככה תוסף חיצוני (אתן בכל מקרה צריכות לאשר פוסטים מתוזמנים לפני העלאתם) אני מוצאת שזה לא כל כך קריטי. האפליקציה מאפשרת לשתף פוסטים הישר מתוך לוח התכנון שלכן לאינסטגרם, מה שפותר בעיניי את העניין.

✛ A color story: האפליקציה האהובה עליי לעריכת תמונות וזו שאני משתמשת בה באופן בלעדי. מאחר שהיא מבית היוצר של A beautiful mess, יש כאן התאמה מצוינת לאסתטיקה של האינסטגרם במגוון סגנונות והתוצאה תמיד יפיפייה, בהירה ולא מרגישה ערוכה יתר על המידה. יש שם כמה וכמה חבילות פילטרים שהן בתשלום אך מניסיון – זה שווה את ההשקעה.

✛ גלריית התמונות הסודית של האינסטגרם: אם עד כה הסתמכנו על האפליקציה של הפינטרסט כמקור השראה שאפשר לגלול בו כדי לחפש טרנדים ורעיונות לצילום, הרי שהגלריות של אינסטגרם החליפו את הרגלי השימוש שלנו לחלוטין. לצד כל תמונה שאתן רואות באינסטגרם מופיעה לשונית ואם תלחצו עליה, היא תישמר בגלריה סודית אשר גלויה רק לכן.

מדובר בכלי עבודה מצוין ואף יעיל מהפינטרסט, משום שכל תמונה מופיעה עם שיוך לחשבון שממנו היא מגיעה ולהבדיל מהפינטרסט, לכל אימג’ יש אמא ואבא. כמו כן, לאחרונה נוספה האופציה לחלק את התמונות לגלריות בדומה לבורדים של השראה בפינטרסט – מה שהופך את השימוש בכלי הזה לנוח אפילו יותר. זה גם יכול להיות יעיל אם אתן מחפשות בתי קפה ומקומות מעניינים לבקר בהן בביקור הבא שלכן בחו”ל, המלצות על מוצרים וכדי ליצור תחמושת תמונות של ארנבים חמודים (סתם דוגמא ששלפתי באופן רנדומלי לחלוטין).

פוסט על אפליקציות שימושיות ליוצרות תוכן במגזין Fashion tails Luba Shraga✛ Retouch: אפליקציה נוספת שאני משתמשת בה כדי למחוק טעויות בתמונה או דברים קטנים שלכדתי בפריים ומפריעים לי. לא הייתי אומרת שהאפליקציה הזו היא מאסט אבל היא יכולה להיות שימושית כשיש תמונה שקרובה לתוצאה האידיאלית שלכן אך יש משהו קטן שמפריע בכל זאת. שימו לב שאפליקציות בסגנון בדרך כלל מורידות מאיכות התמונה ולכן תמונה שנערכה בתוכנה הזו תתאים בעיקר לשימוש באינסטגרם.

✛ Truecoller: לא רק יוצרות תוכן ברשת ירוויחו מהאפליקציה הזו אלא כל מי שלא זוכרת אף פעם לשמור טלפונים ברשימת אנשי הקשר כמוני. היא מאפשרת לכן לגלות מי מחייג אליכן עוד בטרם עניתן לשיחה וגם אם המספר אינו שמור אצלכן, היא חוסכת לכן שיחות ספאם (אני לא מעוניינת לענות לסקרים ברוסית, תודה) ובאופן כללי היא החיים עצמם – מונעת הרבה מצבים מביכים שבהם אין לנו מושג מי נמצא על הצד השני של הקו, למרות שכבר אמור להיות לנו.

✛ Repost: האפליקציה הזו מיועדת למי שמשתפת תמונות מחשבונות אחרים באינסטגרם, היות וזו הדרך הכי אתית ותקנית לעשות את זה. היא מצרפת סימן של Repost לתמונה ומעתיקה באופן אוטומטי את המלל המקורי שעלה איתה (אפשרי להסיר את המלל), כך שהוספת קרדיט בתיאור התמונה ובתיוג התמונה יבטיחו שאתן נותנות קרדיט כראוי למי שיצר אותה ואתן מסודרות.

** קצת על הסושיאל גירלז:

אנחנו ה-Social Girls, ואנחנו מנהלות מותג בוטיק לניהול תוכן בפייסבוק ובאינסטגרם, ייעוץ אסטרטגי לפרסום נכון בסושיאל מדיה והפקת אימג’ים לאינסטגרם. אנחנו לא מספקות מענה רק לרשת כזו או אחרת, אלא חולשות על כל הרשתות ומספקות מענה כולל למותג שאיתו אנו עובדות או לו אנו מייעצות, הכל תחת המטריה של השיווק הדיגיטלי. יחד עם זאת, אנחנו גם מאמינות במיקוד ומאמינות שהעסק צריך לפעול רק ברשתות הרלוונטיות לו כך שיהיה נוכח ומזוהה איתן במקום להתפזר על פני רשתות שלא יביאו עבורו את התוצאות הרצויות. מוזמנות לעקוב אחרינו כאן וכאן – וניתן ליצור איתנו קשר במייל socialgirls2016@gmail.com