עבר פרק זמן לא מבוטל מאז שעלתה כאן סקירה בסגנון, מודה שהתגעגעתי! מצד שני, זה אפשר לי לבחון כמה וכמה מוצרים לאורך זמן ולחזור לכאן עם מסקנות חד משמעיות, כך שצפוי להיות מעניין:

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shragaאחד המוצרים המעניינים שיצא לי לנסות לאחרונה הוא ה-Lumilixir סרום של מותג בשם Mabel + Meg שזה בעצם המוצר היחידי שלו בינתיים. זה סרום שמבוסס על חמישה רכיבים בלבד, רובם לחותיים (כולל חומצה הילארונית) וחומצה אסקורבית בריכוז 20% שזה בעצם ויטמין C בפורמט הכי טהור שלו ובריכוז הכי גבוה שיכול להיספג לתוך העור. המוצר מגיע בטפטפת באריזה שאמורה להיות אטומה לקרני UV והוא נרכש בעקבות מחקר ארוך, בחיפוש אחר המוצר המושלם בקטגוריה.

קצת על ויטמין C שיש עליו הרבה הייפ ברשת לאחרונה: מדובר ברכיב שמטרתו לסייע בהבהרת העור, מדובר באנטי-אוקסידנט ובסופר סטאר בכל הקשור לתחום האנטי אייג’ינג. ויטמין C יכול להגיע בכל מיני נגזרות אפקטיביות יותר ופחות, אך יש הכי הרבה מחקרים מדעיים לגבי החומצה האסקורבית ולכן היא נחשבת להכי מועילה. הטרייד אוף לעניין היעילות הוא שמדובר ברכיב מאוד קפריזי, אשר רגיש למגע עם האוויר ואינו יכול לבוא במגע עם Niacinamide, שגם הוא רכיב מאוד מוצלח בכל הקשור לטיפול באקנה וחידוש תאי העור.

השוק מוצף היום במוצרי ויטמין C אשר אינם ארוזים כראוי ואין שום מידע לגבי הריכוז שלהם ולכן למצוא מוצר אפקטיבי שידועים לגביו כל הפרטים זה לא כל כך נפוץ. את המוצר של Mabel + Meg רכשתי בגודל 20 מ”ל בלבד ואני  כבר מתקרבת לסיומו. הוא גרם לי להתעניין בנוגע לרכיב הזה אפילו יותר מכיוון ששמתי לב שהפיגמנטציה שלי “מתפרקת” לאט לאט בעקבות השימוש בו, מה שאומר שהתחלתי לראות תוצאות תוך פרק זמן קצר וזה מאוד מרשים (ראוי לציין שלצד השימוש בו, אני משתמשת בערבים ב- Alpha Arbutin).

החיסרון העיקרי הוא שגם המוצר הזה אינו ארוז היטב ולכן אם אין לכן כוונה להשתמש בו באופן יומיומי – הייתי ממליצה לכן לבחור במוצר אחר. כשויטמין C מפסיק להיות אפקטיבי הוא משנה את הצבע שלו משקוף לצהבהב, מה שלא קרה לי עדיין עם המוצר הזה ואני צופה שגם לא יקרה עד לסיומו, אבל זה בהחלט לא מוצר שהייתי לוקחת איתו את הזמן באיזי.

לסיכום, סרום מעניין שמעניק לחות וגם רכיב טיפולי עצמתי. אני משתמשת בו במהלך היום, כל יום, לאחר ניקוי הפנים ולפני הנחת קרם הלחות. הייתי שמחה אילו היו מחליפים בו את האריזה לאטומה לחלוטין ובכל זאת, אני ממליצה עליו. ניתן להזמין כאן.

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shraga

מוצר נוסף שהייתי סקרנית לנסות במשך כמה זמן הוא ה-CoQ טונר של מותג הקוסמטיקה הירוקה אינדי לי. אני מודה שבעבר לא ייחסתי הרבה חשיבות לטונר והשתמשתי בו בעיקר כמוצר אולד סקול שמטרתו להסיר שאריות של איפור/ קרמים אחרים. ההתעניינות שלי בקוסמטיקה קוריאנית, שמייחסת הרבה מאוד חשיבות לטונר ואף מגדירה אותו בתור SKIN – גרמה לכך שהכרתי כל מיני סוגי טונרים והבנתי שאני בעצם לא מפיקה תועלת מירבית מהז’אנר הזה והוא יכול להביא לי תועלות שונות.

אז חוץ מהטונרים מהאסכולה הישנה שמכילים בתוכם בדרך כלל אלכוהול, יש טונרים לחותיים שמבוססים על רכיבים יפיפיים, כמו זה של אינדי לי למשל. מטרת הטונר הוא להחזיר את האיזון לעור ולמצב PH תקין לאחר שלב הניקיון הכפול ולהכין את העור לקליטת החומרים הטיפוליים שנניח אחריו. אני מוצאת שהטונר של אינדי לי עושה את זה בדיוק ובשל כך מדובר בטונר שיכול להתאים לכל סוגי העור ואין בעצם מישהי שהייתי ממליצה לה להימנע ממנו, לא משנה מה סוג העור שלכן.

יחד עם זאת, ראוי לציין שזה לא מסוג הטונרים שרואים מהם תוצאות בולטות לעין, כמו למשל טונרים שמבוססים על חומצות AHA אשר להם תפקיד טיפולי יותר. טונר לחותי הוא בעצם המוצר המקשר בין שלב הניקוי לבין שלב הטיפול והחומרים הפעילים והוא מעניק שכבה עדינה ונוספת של לחות לעור, כך שאם תשתמשו במוצר בציפייה לתוצאות בולטות לעין – אתן כנראה עומדות להתאכזב. בעיניי זה מוצר מצוין בז’אנר שלו, עם רשימת רכיבים מצומצמת ונקיה – ואפקטיבי למדי עבור המחיר שלו, כך שאני צופה שהוא יחזיק לי לאורך זמן. ניתן להזמין כאן.

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shraga

טונר ששייך לאסכולה הישנה יותר הוא הטונר של גאיה, שברשימת הרכיבים הראשונים שלו ניתן למצוא מים ואלכוהול. היה לו פוטנציאל להפוך למוצר מומלץ גם כן, שכן גם לו יש רשימת רכיבים קצרה ונעימה כפי שאני אוהבת, אך בשל העובדה שהאלכוהול מככב כאן בראש הרשימה, אינני מתכוונת להשתמש בו. כפי שכתבתי, השימוש באלכוהול נפוץ מאוד בטונרים, גם אצל חברות יוקרתיות מאוד ואני תמיד בוחנת מה הטרייד אוף במקרים כאלה.

יש טונרים מבוססי AHA שם קיים ריכוז נמוך של אלכוהול כחומר משמר אך התמורה שמקבלים עולה על החסרונות ולכן מבחינתי מוצר כזה יכול לגמרי למצוא את מקומו בשגרת הטיפוח שלי. מאחר שהטונר של גאיה אינו מכיל רכיבים טיפוליים אלא כמה רכיבים מרגיעים ולחותיים, מבחינתי האלכוהול מבטל את הפואנטה בשימוש במוצר וזה חבל, אילו גאיה יוציאו את המוצר מחדש ללא אלכוהול אשתמש בו בשמחה. את הטונר ניתן להשיג בעמדות של גאיה ברחבי הארץ.

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shragaאת הסרום Advanced night repair של אסתי לאודר קיבלתי כמוצר חדש במסגרת החלפה שביצעתי לפני כמה שנים. הוא לא היה מוצר שהייתי חושבת לקנות בעצמי והוא ללא ספק היה המוצר הכי פעיל ומשמעותי בשגרת הטיפוח שלי דאז ולכן זכור לי לטובה כיצד הייתי מתעוררת כל בוקר עם תחושה שהעור שלי קורן (ייתכן שגם עזרה לכך העובדה שהייתי בת 23).

אז מעבר לכך שהמוצר הזה אייקוני בעולם הטיפוח באופן כללי, מסתבר שהוא גם היה אייקוני בעולם החוויות הפרטי שלי ולכן שמחתי על האפשרות לנסות אותו שוב בגודל Travel size מכובד שקיבלתי כדוגמית בעקבות ביצוע הזמנת איפור מהאתר אסתי לאודר (ועל כך בהמשך). למיטב הבנתי עם השנים באסתי לאודר שינו מעט את הפורמולה והורידו כמה רכיבים סיליקוניים מהרשימה, כך שלמרות שגם היום המוצר הזה רחוק מלהיות מושלם בסטנדרטים של קוסמטיקה ירוקה, הוא ללא ספק עבר שיפור משמעותי.

אני בהחלט מבינה מדוע מדובר במוצר טיפוח שהפך להיות אייקוני, שכן הוא כולל בתוכו שורה ארוכה של תמציות צמחים, רכיבים פעילים ורכיבים שמעניקים לחות לעור. המטרה של המוצר היא בדיוק כפי שהשם שלו מצביע על כך: לתקן את הנזקים שעושה הסביבה לעור שלנו במהלך היום. זה מוצר אפקטיבי, יש לו רשימה ארוכה של רכיבים שעומדת מאחוריהם מחשבה ולכן מבחינתי הוא שווה את תג המחיר. לומר שאצא ואקנה גודל מלא ממנו ברגע זה ממש? כנראה שלא, אבל זו בהחלט אופציה אותה אשמור להמשך והדוגמית הזו העלתה בי נשכחות. ניתן להזמין כאן.

להבדיל ממנו, מוצר שכלל לא הייתי מודעת לקיומו וגם אותו קיבלתי כצ’ופר בהזמנה, הוא באלם הניקוי מסדרת ה-Advanced night. למיטב הבנתי הוא מוצר חדש בליין הטיפוח של אסתי לאודר באופן כללי וזו הייתה הפתעה נעימה מבחינתי, כי הוא מאוד אפקטיבי, מסיר את האיפור בצורה יסודית ובעל מרקם נעים. בהחלט אבדוק את האופציה לרכוש אותו כשיסתיימו אצלי המוצרים בסבב הנוכחי. ניתן להזמין כאן.

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shragaמוצר מעניין שקיבלתי לסקירה הוא ה- Bobbi brown Extra repair nourishing milk, השקה חדשה נוספת עבור המותג. גילוי נאות: כמעט סיימתי להשתמש בו, מה שכנראה כבר מסגיר את דעתי לגביו. מדובר במוצר חלבי בעל מרקם דק מאוד ונוזלי, עם ריח רפואי (אני מתה עליו כרגיל, מניחה שלחלק מכן הוא יפריע) שמזכיר מעין תרחיף ומכיל בתוכו שילוב של כמה וכמה שמנים, כמו למשל שמן חוחובה, Essential oils, לצד חומצה היאלורונית. המוצר נספג במהרה לתוך העור ומעניק לחות יפה כפי שניתן לצפות מרשימת רכיבים כזו.

בחברה ממליצים להשתמש בו פעמיים ביום ולאחר מכן לסיים עם קרם לחות. בואו נתייחס לפיל בחדר – הקסם הזה עולה 400 ש”ח, שזו הוצאה כבדה עבור מוצר שהוא אינו טיפולי אלא בעיקר מרגיע ומלחח. זה לא סותר את העובדה שאני חושבת שהוא עושה עבודה נפלאה, אני נהנית להשתמש בו וארגיש צער כשייגמר בקרוב.

אם תקציבכן מוגבל, אציע לכן להשקיע את הסכום הזה בסרום או במוצר טיפולי יותר, אך אם אתן רוצות להתפנק – ובייחוד אם השגרה שלכן גם ככה מורכבת מחומצות ומרכיבים פעילים ואתן רוצות לאזן ולהחזיר את הלחות לעור – זו תהיה השקעה מצוינת במוצר מעניין. אני משתמשת בו בתור תמצית, בדיוק כפי שהשתמשתי ב-Tidal של סאנדיי ריילי ובדומה אליו, גם זה מוצר רב שימושי שאפשר להשתמש בו בכל מיני דרכים, מסרום לחותי ועד לקרם לחות אם העור שלכן שמן ואתן לא מרגישות צורך בשום דבר מעליו. בסך הכל אני חושבת שהמוצר הזה מדגים מדוע אני אוהבת מאוד את ליין הטיפוח של בובי בראון, אם כי אני מודה שהתקציב שלי לא מאפשר לי כרגע להשקיע סכום כזה במוצר שזו תכליתו. ניתן להשיג בסניפי בובי בראון.

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shragaהייתי סקרנית לנסות את אחד המוצרים של ORIBE ומאחר שאת הספריי המפורסם שלהם לא ניתן לשלוח לארץ, החלטתי לבחור ב-Matte waves. כשהמוצר נחת בארץ הופתעתי לגלות שצריך להניח אותו על שיער לח ולאפשר ייבוש טבעי, הנחתי שזה מוצר לסטיילינג יומיומי בדומה לספריי של OUAI האהוב עליי שזה עתה נגמר. ניסיתי את המוצר גם על יבש כי אני כזו מרדנית שלא נשמעת להוראות והתוצאות היו פחות בולטות לעין, ��עוד שעל שיער לח אכן נוצרים גלים יפים סטייל ילדת-פרחים-בקואצ’לה. רק מה? מאחר שאני חופפת את השיער בערב בלבד, אני מוצאת ששינה עם המוצר הזה די חסרת תועלת כי אני קמה למחרת עם שיער רגיל פוסט שינה וצריכה לעצב אותו מלכתחילה. אם כבר השקעתי את כל המאמצים בעיצוב השיער, הייתי מעדיפה לעשות את זה בסמוך ליציאה מהבית. אני עדיין בודקת את המוצר כך שאין לי עדיין דיעה נחרצת לגביו אבל בינתיים לא מדובר בסיפור אהבה. ניתן להזמין כאן (10 פאונד הנחה בהזמנה ראשונה דרך הלינק).

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shragaהייתי סקרנית לנסות את מוצרי Premier כבר כמה זמן, אבל אני מניחה שאצטרך להמתין להיכרות מחודשת, כי עם המוצר שנחת אצלי לסקירה לא היה לי קליק הפעם. הוא מוגדר בתור קרם גוף מתוך ה-Luxury collection, אבל אני מודה ששום דבר במוצר הזה לא אומר לי יוקרה כפי שקיוויתי: החל מהאריזה והמשאבה שהם לא מהאיכותיים שפגשתי ועד לריח והמרקם של המוצר עצמו, שנתפסו בעיניי בתור מעט גנריים ולא הצליחו ללכוד את תשומת לבי. שמעתי דברים טובים על המוצרים של Premier, מליין טיפוח הגוף ועד לטיפוח העור וזה לטעמי לא אחד החזקים שבהם, כך שאצטרך להמתין להזדמנות הבאה. את המוצר ניתן להשיג בחנויות Premier ברחבי הארץ.

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shragaמוצר שלא מציג את עצמו כיוקרתי אך בהחלט מרגיש ונראה כזה, הוא שמן הגוף המהמם של AHAVA. המוצר מבוסס על רכיבים בוטאניים שלפי המותג מקורם מהמדבר ומכילים בתוכם תכונות אנטי דלקתיות ונוגדי חמצון. במבחן התוצאה מדובר בשמן שנספג במהרה אל תוך העור עם ריח עשבי עדין שמתפוגג במהרה. הוא מעניק לחות יפה לעור ומאחר שהוא אינו שייך לסדרה של השמנים היבשים של המותג (שגם אותם אני מאוד אוהבת), לדעתי יהיה שימושי לי כשיתקרר שוב. ניתן להשיג בסניפי AHAVA ובפארמים ברחבי הארץ.

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shraga

מוצר של AHAVA שהיה פחות מוצלח בעיניי הוא ה-Mineral body shaper שאמור לשלוט בצלוליט ולחטב את הגוף. מודה ומתוודה שאני לא מתחברת למוצרים האלה מלכתחילה ולא מאמינה שאפשר לשלוט, למנוע או להוריד סימני צלוליט ולכן גם לא ראיתי סיבה להמשיך ולנסות אותו. לזכותו של המוצר ייאמר שיש לו מרקם ג’לי נעים והוא מגיע בתוך שפורפרת עם אפליקטור שמבוסס על חמש כדוריות נעות כך שאפשר לעשות מסאז’ לגוף, מה שבוודאי ממריץ את זרימת הדם ומרגיש נעים על גבי העור אך מעבר לכך אינני מאמינה בתועלות שלו או בכל מוצר אחר מהז’אנר ולכן אין לי אפשרות להמליץ עליו. ל-AHAVA יש מוצרים נהדרים שעליהם המלצתי בעבר – ולדעתי מוטב להשקיע בהם. המוצר הזה עולה 200 ש”ח.

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shraga

הקטע המעצבן עם אקנה וזה נושא שלא מדברים עליו הרבה, זה שחוץ מפצעים באזור הפנים, אקנה מתפשט לעתים גם לאזור הדקולטה, הזרועות, הצוואר והגב. זה נושא שמעורר מבוכה רבה ולכן בהשוואה לאקנה פחות תמצאו על זה חומר כתוב או דיונים. כשהייתי נערה ההתפרצות של האקנה התרחשה אצלי גם בכל האזורים שתוארו, הפעם זה לא קרה אבל כן חשתי שאזור הדקולטה שלי מעט גבשושי ופחות חלק מבדרך כלל – ורציתי לטפל בעניין לפני שיתחיל הקיץ.

לכן החלטתי לפנות למריו בדסקו, חברת טיפוח שאני לא ממש מחבבת אבל בין היחידות שמציעה גם מוצרים טיפוליים לגוף. קניתי בעל כורחי את שטיפת הגוף הזו שמבוססת על רכיבים אנזימטיים. מדוע בעל כורחי? כי המוצר מכיל גם SLS ואלכוהול. למרות זאת החלטתי לתת לו צ’אנס ואני מוצאת שהוא אפקטיבי בהנחה שמקפידים לא להניח קרם גוף, שום קרם גוף משום סוג, על האזורים הבעייתיים כדי לאפשר לאזור להתנקות. אני עומדת לסיים את המוצר הזה ולחפש אלטרנטיבה עם רכיבים נעימים יותר כדי שתהיה בבית למקרי חירום, אבל אם אתן מחפשות מוצר שמעניק פתרון לבעיה ואינכן נרתעות מהנתונים שציינתי, תוכלו לבדוק אותו כאן.

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shraga

מוצר גוף אחרון לסקירה זו הוא ה-Miss princess של PUPA. כלל לא הייתי מודעת לכך שלפופה יש גם מוצרים לגוף והמוצר הזה יהיה חמוד מאוד כמתנה לילדות שבוודאי יעריכו את האריזה החמודה ואת הריח המתוק. מחירו המלא 49 ש”ח.

סקירת מוצרי טיפוח במגזין Fashion tails Luba Shraga

מוצר אחרון חביב הוא גם המוצר שטרם נגעתי בו ומראש רכשתי אותו כגיבוי והוא ה-Reve de miel המפורסם של NUXE, הלא הוא באלם לשפתיים שגם יצא במהדורה מוגבלת וורודה שבפניה לא יכולתי לעמוד. קניתי את המוצר לאחר שקראתי המלצות רותחות אצל אלינור וגלוסברי, כך שאני לחלוטין מאשימה אותן ואתחיל להשתמש בו מיד כשייגמר לי הבאלם של גלוסייה. ניתן להזמין כאן.

אז זו הייתה הסקירה לבינתיים ובפעם הבאה – סקירת איפור גדולה!