דיברנו בפוסט הקודם על חשיבותו של לוח שנה אדיטוריאלי ולמרות שהוא אכן כלי עבודה חשוב, אני מוצאת שהוא לא מבטיח שתצליחו לעמוד בלו”ז התכנים שהצבתן לעצמכן. חיפוש השראה וסידור התכנים לפי לו”ז הם שני כלים אדיטוריאליים שמסייעים להתמיד ביצירת תוכן באופן קבוע, אך יש לעתים יש מכשול אחד נוסף שמהווה את צוואר הבקבוק של יצירת התוכן ואנחנו בסושיאל גירלז מכנות אותו “התסביך האפי”.

את התסביך האפי אפשר לתרגם לכל תחום בו אתן עוסקות: בין אם אתן אינסטגרמריות, יוטיובריות, בלוגריות, מנהלות מדיה או נשות עסקים שמנהלות לעצמן את ערוצי המדיה. זה הצורך שכל תוכן שאתן משחררות לרשת יהיה אגדי, יהיה ברמה אפית, יהיה מקיף, מעמיק, מדויק. מאחר שאנחנו המבקרות הכי גדולות של עצמנו, זה אומר שאלא אם כן הגענו למצב שבו התוכן הזה הוא בעינינו ברמה מספיק גבוהה והלא ידוע שמדובר ברף גבוה לשאוף אליו – לא נוכל לשחרר אותו לאוויר העולם עד שהוא יהיה נכון לנו.

גם אני וגם בת שבע חטאנו בתסביך האפי ואגלה לכן בסוד שזה משהו שאנו נלחמות בו מדי פעם עד היום. גם בעבודה מול לקוחות ובעיקר מול עצמנו, נהגנו להרגיש שאלמנטים רבים בתמונה ומילים רבות בתוכן עומדים ביחס ישר למידת ההשקעה שלנו וככל שחלף הזמן הבנו שלעתים less is more ולעתים more is more, הכל תלוי סיטואציה והכי חשוב להרגיש את הנעשה בשטח ולגוון.

איך מתמודדים עם מצוקת תכנים במגזין Fashion tails Luba Shraga

כבודם של תכנים אפיים במקומם מונח וזה לא אומר שקצב התעבורה המהיר של התכנים הפך אותם למיותרים: גם בבלוג יש תכנים שדורשים ממני מדי פעם מחקר מעמיק יותר והפכתי כמה חגים בשנה לעוגנים קבועים שבהם אני מרימה הפקות צילום מורכבות מבדרך כלל, אך בשאר הזמן אני מגייסת טריקים שסיגלתי לאורך שנות הכתיבה שלי כדי לאפשר לי להתנהל ביעילות ולהעלות תכנים בצורה קבועה כך שלא ארגיש שמדובר במטלה ואוכל במקביל גם לנהל את העסק שלי ואת החיים שלי.

השחרור מהתסביך האפי איפשר לי לנהל את הזמן במקום שהבלוג ינהל אותי: במקום לצלם ולכתוב במהלך הסופ”ש, כל סופ”ש שזה היה הלו”ז שלי עד לפני כשנה, מצאתי שיטות שמאפשרות לי לחלק הזמן על פני צילום, עריכה וכתיבה – והיכן שאפשר לחסוך בזמן, אני עושה זאת ברצון. מבחינתי זה אומר שלא כל פוסט חייב להתבסס על צילומים שלי – ישנם פוסטים שמתבססים על פקשוטים ויש כאלה שמתבססים על גיפים ואני מוצאת שאפשר לגרום גם לפוסט כזה להיראות טוב ולא כמו מדור צרכני במקומון.

זה אומר שלא כל פוסט חייב להיות באורך מגילה, זה אומר שלא כל פוסט צריך להכיל בתוכו עשרות מוצרים – אפשר להתמקד בכמה מוצרים בודדים בכל פעם, אפשר להעביר נקודה אחת חשובה בכל פעם, אפשר שפוסט יתבסס על תמונה אחת שצילמתי במיוחד עבורו או אפילו תמונה קיימת שהתאמתי עבור הפוסט. גיליתי שהערך שהקוראות שלי מקבלות מהפוסטים שלי אינו תלוי בכמות המילים או יום הצילום שאני מארגנת עבורם. מצאתי שחלק ניכר מהפוסטים הכי מצליחים שלי אינם מתבססים כלל על ההיבט הויזואלי ולא תמיד הפקות מורכבות החזירו לי את התמורה עבור ההשקעה. אפשר להעביר מסרים בעלי ערך בקצרה, בצורה קולעת ובאמצעים ויזואליים בודדים.

זה אומר שאם אתן יוטיובריות – לא כל סרטון שלכן צריך להיות מצולם מכמה זוויות, בכמה לוקיישנים, לכלול עריכה מורכבת וקטעי מעבר ואם אתן אינסטגרמריות, אז לא כל תמונה שלכן צריכה להיות תוצר של יום הפקה עם מאפרת וצלם, אם אתן מנהלות עסק קטן – עליכן למצוא דרכים מעשיות להפיק תכנים יומיומיים שלא יידרשו לוגיסטיקה מורכבת ולהשאיר את ימי הצילום המורכבים לסיטואציות נדרשות ובהתאם לאסטרטגיית התוכן שלכן.

תופתעו לגלות כמה זמן הגישה הזו חוסכת, כמה תכנים היא מאפשרת להעלות באופן קבוע ועד כמה היא גם בסופו של דבר תאפשר לכן להגיש לקהל הלקוחות, הקוראות או הצופות שלכן תוכן מגוון ותדרוש מכן חשיבה מחוץ לקופסא.

** קצת על הסושיאל גירלז:

אנחנו ה-Social Girls, ואנחנו מנהלות מותג בוטיק לניהול תוכן בפייסבוק ובאינסטגרם, ייעוץ אסטרטגי לפרסום נכון בסושיאל מדיה והפקת אימג’ים לאינסטגרם. אנחנו לא מספקות מענה רק לרשת כזו או אחרת, אלא חולשות על כל הרשתות ומספקות מענה כולל למותג שאיתו אנו עובדות או לו אנו מייעצות, הכל תחת המטריה של השיווק הדיגיטלי. יחד עם זאת, אנחנו גם מאמינות במיקוד ומאמינות שהעסק צריך לפעול רק ברשתות הרלוונטיות לו כך שיהיה נוכח ומזוהה איתן במקום להתפזר על פני רשתות שלא יביאו עבורו את התוצאות הרצויות. מוזמנות לעקוב אחרינו כאן וכאן – וניתן ליצור איתנו קשר במייל socialgirls2016@gmail.com