תמיד לימדו אותי שיש מוצרים והיבטים שונים בחיים שאסור לחסוך בהם אבל בכל השאר? היכן שאפשר לעגל פינות ולחסוך כמה פרוטות – זה דווקא מומלץ. זה היה הפוסט של אנה הצנונית הבריטית החביבה עליי שגרם לי לחשוב על מה חשוב לי לשרוף כספים והיכן אני מעדיפה לחסוך כשמדובר באיפור. בחלק מהסעיפים הסכמתי איתה מאוד ובאחרים דעתי הייתה מנוגדת וזה גרם לי להבין שזה מאוד אינדווידואלי. בכל קטגוריה יש לנו את המוצר הזה שגורם לנו להישבע בכל היקר לנו שהוא האחד ועל סמך הבחירה הזו אנו מצדיקות את הפילוסופיה שלנו לגבי כל רכישה עתידית מהז’אנר.

זו גם הסיבה שגורמת לנו לרדוף אחר המוצר המושלם כדי שנוכל לבחור בו בתור המדד שלנו להשוואה עבור כל המוצרים האחרים. המוצרים החמקמקים ביותר הם כמובן מוצרי הבסיס, אך הופתעתי לגלות שדווקא במחלקה הזו יש לי כמה מציאות דראגסטור שוות שלגמרי סוגרות את הפינה.

לשרוף או לחסוך? במגזין Fashion tails Luba Shragaפעם היה ידוע שיש אופציה אחת ויחידה לרכישת מברשות איכותיות – מאק, אלא שמאז השתנו סדרי עולם ולמרות שהבסיס של מברשות האיפור של חלקנו הוא עדיין ממאק, גילינו מאז מותגים חדשים שחסכו לנו סכומי עתק. ריל טכניקס וסיגמא ללא ספק הפכו לשם דבר בתעשייה, יש כמובן גם את המברשות של זואיבה ואני מוצאת שכיום אפשר למצוא מברשות איפור מעולות גם במחירי ביניים ואפילו במחירי דראגסטור זניחים. הסט האהוב עליי מריל טכניקס אגב, הוא זה. ייתכן שמיטיבות הלכת עדיין יעדיפו לרכוש מאק, אך אני לא מוצאת הצדקה לכך ואת הכסף שלי מעדיפה לשמור לקטגוריות אחרות.

לשרוף או לחסוך? במגזין Fashion tails Luba Shragaאני מודה שלא חלפה בראשי המחשבה לחפש קורקטור מהדראגסטור, היות וזו קטגוריה שאני לרוב משייכת למוצרי היוקרה ממילא. את קונסילר ההארות, Retouching wand של בובי בראון קיבלתי לפני מספר חודשים בגוון Light ולמרבה האכזבה הייתי משוכנעת שעומדות להיפרד דרכינו היות והוא כהה וכתמתם לי. ייתכן ואינני קונסילר ההארות הכי מבריק במגירת האיפור בעצמי, היות ונדרשו כמה שבועות כדי שאבין שאם הוא כתמתם, הוא יכול לשמש לי כקורקטור וכך בדיוק קרה. הוא אחד המוצרים בעלי הפורמולה הטובה ביותר בשוק ולכן שמחתי שמצאתי לו שימוש מחודש ומאז אנחנו בלתי נפרדים וטוב שכך, כי מחירו הוא 220 שקלים.

את הקורקטור של בקה קיבלתי בקיט של מוצרי החברה שהזמנתי בסביבות הכריסמס וכך למרות שלא היה לי עניין מיוחד בו והוא לא היה הסיבה שבגללה ביצעתי את ההזמנה, ציפתה לי הפתעה חביבה: פורמולה נעימה, חמאתית ורכה שקל לטשטש ולתקן באמצעותה את הכהויות מתחת לעיניים, מכאן.

לשרוף או לחסוך? במגזין Fashion tails Luba Shraga

סומק הוא בעיניי מוצר שאלא אם כן יש הבדלים משמעותיים בין גוון לגוון – נראה מאוד דומה על החיים. סמקים קרמיים אני לרוב אעדיף של חברה יוקרתית כי שם יש פונקציה של טשטוש ואיכות הפורמולה לקחת בחשבון, אבל בכל הקשור לסמקי אבקה?אינני רואה סיבה מיוחדת לצאת מגדרי ולכן גם הסמקים של אסנס לגמרי עושים את העבודה.

לשרוף או לחסוך? במגזין Fashion tails Luba Shragaברונזר זו כבר חיה אחרת ושם אני דווקא מוצאת שיש בהחלט משמעות לכל גוון וגוון, במיוחד כשאתן נטולות כל גוון כמוני. אני מוצאת שברונזרים יוקרתיים הם בדרך כלל מעודנים יותר ומעניקים תוצאה טבעית בצורה נטולת מאמץ, גם עבור חיוורות כמוני. את הברונזר של אורבן דיקיי אני אוהבת בזכות היותו מאט לחלוטין, ניטראלי ובהיר. אין שום דרך להעמיס אותו ואין שום סיכוי לפשל בתוצאה, רק מה? להשיג את מוצרי אורבן דיקיי קשה בארץ לכן אם אתן מחפשות אלטרנטיבה יוקרתית, ממליצה לכן לבדוק את ה-Soleil tan de Chanel שמזכיר אותו מאוד בתכונות למרות המרקם שונה.

לשרוף או לחסוך? במגזין Fashion tails Luba Shragaמעבר לכך שכל הפוסט הזה מבוסס על העדפות אישיות, מסקרה היא ככל הנראה ה-מלכה של הטעם האישי, כל אחת והריסים שלה והתכונות להן היא מצפה מהמסקרה שלה. אתן בוודאי כבר מודעות לסיפור הטראגי שלי על כך שהתהלכתי בפומבי ללא שום ציפוי על הריסים לאחר שהתייאשתי מכך שכל המסקרות נמרחות, עד שהגיעה האחת שלי – הבולד של קרליין. מאז גיליתי מסקרה אהובה נוספת של בובי בראון אבל בכנות? אני מתקשה לומר שהייתי קונה בעצמי מסקרה יוקרתית בידיעה שהן לא נועדו לחיות גם ככה יותר מכמה חודשים ובידיעה שהמסקרה של קרליין היא האולטימטיבית עבורי.

לשרוף או לחסוך? במגזין Fashion tails Luba Shraga

התחבטתי עמוקות בשאלה האם עדיף קונסילר מהדראגסטור או קונסילר יוקרתי, הרבה יותר מכפי שנעים לי להודות בכך. רק שאז נזכרתי ב-Full coverage concealer האהוב שלי מ-NYX ונזכרתי בכך שחלק מכן ממליצות על כל מיני קונסילרים של מייבלין והגעתי למסקנה שקונסילר יוקרתי הוא נחמד אך לא באמת הכרחי. הקונסילר הזה חמאתי, מושלם בגוון ומתאים בדיוק לכיסוי אזורים בעייתיים.

את הקונסילר של NYX ניתן להזמין כאן

לשרוף או לחסוך? במגזין Fashion tails Luba Shragaגבות און פליק זה חשוב אבל אני מוצאת שכדי להגיע לתוצאה שאפשר לצאת איתה בשמחה מהבית – אין צורך להשקיע בכך יותר מכמה פרוטות. הדואו לגבות של ביוטיקייר מלווה אותי עוד מהימים שהיה בהם הייפ ראשוני בקהילת הביוטי המקומית (לא ננקוב בשנים ומספרים) ולאחרונה גיליתי את העיפרון הממזרי הזה שסגר לי את הפינה. בדיוק כפי שהקוסמטיקה הקוריאנית מעניקה מענה זול לכמה מהמוצרים היקרים בשוק בתחום הטיפוח (ועל כך בפוסט בהמשך, מבטיחה!), כך גם בתחום האיפור אפשר למצוא דיופים לכמה מהמוצרים היקרים בשוק. ה-wonder drawing של הוליקה הוליקה אמור להיות דיופ ראוי ל-brow wiz המפורסם של אנסטסיה. היות ואני בייסיק ביץ’, מעולם לא החזקתי באוסף עיפרון גבות מהליין של אנסטסיה ואתן יודעות מה? גם בלי ההשוואה המדויקת אני יכולה להעיד שמדובר בעיפרון פנטסטי בפני עצמו, עם מברשת ספולי קטנה ויכולת לשרטט בקלות קווים דקים ועדינים, מכאן.

לשרוף או לחסוך? במגזין Fashion tails Luba Shragaמוצר שניסיתי למצוא לו כל פעם דיופים זולים וכשלתי, הוא ג’ל לגבות. סמכו עליי, גם אני עברתי פאזה ארוכה של “מי צריך להוציא על זה כסף? מספיק להשתמש במסקרה שקופה” והבנתי שזה מתכון לאסון. ייתכן שלכן יש גבות צייתניות ואתן בהחלט יכולות להסתפק במסקרה שקופה, אבל לי יש גבות פרא ואני מאמצת לוק של סלבדור דאלי (ולא, לא ברוק שילדס) בימים בהם אני לא משליטה בהן סדר. בדיוק מהסיבה הזו אני אוהבת את ג’ל הגבות של גלוסייה שמצליח לאלף כל שערה ושערה – ומאפשר להן לעמוד דום כל היום. מכאן.

לשרוף או לחסוך? במגזין Fashion tails Luba Shraga

למרות חיבתי ארוכת השנים לפיינט פוט של מאק, אני מוצאת שיש צלליות קרם נהדרות גם בדראגסטור. הייתה לי בעבר היכרות עם ה-Color tattoo של מייבלין אך צללית הקרם שמלווה אותי עד היום היא ה-24H color edition של בורז’ואה, מותג דראגסטור שיכול להוות תחליף למוצרי יוקרה מסוימים בקלות. יש לצללית גוון טאופי יפה ופורמולה שמסרבת להתייבש עם הזמן, היא מעצימה את הפיגמנט של הצלליות שאני מניחה מעליה ומצליחה לשפר במעט את עמידותן. זה בעצם מסכם את כל הציפיות שלי מצללית קרם מוצלחת ועם זאת, כתוצאה ממגוון הגוונים המצומצם הקיים בדראגסטור, אני עדיין מוצאת מדי פעם סיבה להשקיע בצללית קרם מעט יוקרתית יותר.

בפרק הבא נדבר על היילייטרים, שפתונים, מברשות, פריימים, פודרות ועוד. רוצות להריץ ניחושים במה אבחר?