רק לפני חצי שנה הושק המותג The Ordinary וכבר הצליח לעורר סנסציה בתעשיית הביוטי. The Ordinary היא חברת בת של המותג Deceim אשר בבעלותו כמה חברות טיפוח ברמות יוקרה שונות, אך אין ספק שהמותג החדש והצעיר הוא זה שצריך לעורר את תשומת ליבנו.

וזה בהחלט מה שקורה במבחן המציאות.

פוסט סקירה על מוצרי The ordinary במגזין Fashion tailsמעבר לכך שהמותג מנגיש לנו את טכנולוגיות הסקין קר הכי חדשות בשוק, הוא עושה זאת בלי רעש וצלצולים, בלי הבטחות וכל זאת במחיר נגיש עם עלות ממוצעת של כשישה פאונדים לבקבוקון.

למעשה, המותג הוא כל כך סולידי, עד שכל הבקבוקים מעוצבים כולם באותה צורה (לא סקסית במיוחד) ונראים כמו נלקחו הישר ממעבדה כימית, עם שמות המתבססים על הרכיב הפעיל הנמצא בתוך המוצרים. לא תמצאו כאן הבטחות לעור קורן, צעיר, חלק ונטול פצעים כי במותג מאמינים שהרכיבים מדברים בעד עצמם.

פוסט סקירה על מוצרי The ordinary במגזין Fashion tailsמעבר לכך שמדובר בגישה מנוגדת לחלוטין לשיטה השיווקית המקובלת אצל רוב מותגי הביוטי, בחברה באמת מצליחים לספק את הסחורה במחיר זעום. תגי המחיר הנמוכים נובעים מהעובדה שבכל בקבוק תמצאו בממוצע רכיב פעיל אחד או שניים (ללא רכיבים בוטאניים מורכבים שעלולים להקפיץ את תג המחיר) כך שבמידה ויש לכן כמה דאגות שונות הנוגעות לעור, לא תוכלו להסתפק רק במוצר אחד אלא תוכלו לערבב בין כמה רכיבים ואכן, ב-The Ordinary ממליצים לערבב עד שלושה מוצרים שונים בשגרת הטיפוח היומיומית.

אני אוהבת את המותג כי הוא מדבר לחנונים של טיפוח בדיוק כמוני, כי הוא מחייב היכרות עם רכיבים לכל הפחות ברמה הבסיסית כדי שתדעו מה לבחור וכי הוא מספק גישה מרעננת ונטולת בולשיט – ובכך הוא שובר את שוק הטיפוח בכמה מובנים ומציע מוצרים פורצי דרך.

אני מתחברת לגישה של The Ordinary שדוגלת בשימוש ברכיבים פעילים אך לא אגרסיביים מדי לעור והאיזון שלהם עם רכיבים מרגיעים ומלחחים כמו חומצה היאלורונית ו- Tasmanian Pepperberry במטרה למנוע גירוי, כך שאלה מוצרים שמתאימים לכל סוגי העור ואני יכולה להעיד על עצמי שלא הופיעה אצלי אף תגובה שלילית לרכיבים והמוצרים שמופיעים בפוסט.

דבר מעניין נוסף הוא ש-The Ordinary מציעים כמה וכמה דיופים, לדעתי באופן מודע לחלוטין, לכמה מהמוצרים היקרים שזמינים לרכישה כיום בשוק וגם בכך ניגע בפוסט.

היכן קונים את המוצרים? חלקם זמינים לרכישה באסוס, ב-Victoria’s Health,  Beautylish , באתר ביוטי ביי וב- Look Fantastic.

דבר אחרון לפני שנתחיל: ממליצה לכן לעיין בטבלה הזו, בה תמצאו רכיבים שלא כדאי לערבב זה עם זה ודרכי שימוש מומלצות במוצרי המותג. בין אם אתן משתמשות במוצרי The Ordinary ובין אם לא, אני מוצאת שזו טבלה ברורה שעושה סדר ברכיבים ובסדר הפעולות. ככלל, במוצרי המותג משתמשים לאחר השימוש בסבון פנים ובטונר ולפני שמניחים שמנים וקרם לחות, הם למעשה נמצאים בליבה של שגרת הטיפוח שלכן היות ומדובר במוצרים טיפוליים.

אז אם התלהבתן מהמותג, אספתן כל מיני מוצרים לעגלת הקניות וכעת אתן לא לגמרי בטוחות מה בעצם עושים איתם ולמה הם משמשים – בואו נצלול לחומר!

פוסט סקירה על מוצרי The ordinary במגזין Fashion tailsThe Ordinary Matrixyl 10% + HA

אולי המוצר שהכי יעורר הרמת גבות בפוסט כמעין “הא? מה זה הרכיב הזה?”, אז מדובר בפפטיד, רכיב אנטי-אייג’ינג שכיח במוצרים שמבטיחים להרים ולמצק. אני אוהבת את העובדה שהמוצר הזה מכיל בעצם שלוש פורמולות שונות של ה-Matrixyl, מה שמגביר את האפקטיביות שלו הזה ומעלה את ריכוזו ל-10% (הריכוז השכיח ביותר של הרכיב במוצרים הוא עד 2%), עוד הוכחה לטכנולוגיה פורצת הדרך של המותג.

המוצר נטול ריח כמעט לחלוטין והפורמולה שלו היא אפילו קצת מימית,  הוא אמור לשפר את האלסטיות של העור ולגרום לקמטוטים להיראות פחות בולטים. אני משתמשת במוצר הזה באופן נקודתי כסרום לאזור שמסביב העיניים, מאפשרת לו להיספג ואז מסיימת עם קרם עיניים רגיל (אם אתן רוצות להשתמש בו בצורה דומה, וודאו שהעיניים שלכן לא רגישות מאוד). אני משתמשת במוצר כשבועיים ולכן בפרק הסקירה הבא אדווח אם יהיו תוצאות, שימו לב שבמותג ממליצים לבחון את יעילותם של חלק מהרכיבים לאורך תקופה של שלושה חודשים, כך שזה בהחלט דורש סבלנות מצדנו ולא תמיד אפשר לצפות לתוצאות מיידיות.

פוסט סקירה על מוצרי The ordinary במגזין Fashion tailsBuffet serum

מדובר במוצר היקר ביותר בחברה עם תג מחיר מטלטל של 12.7 פאונד, טירוף חושים! הפעם מדובר בסרום לכל דבר ועניין כי הוא מכיל בתוכו מספר רכיבים פעילים ואינו מבוסס רק על רכיב פעיל אחד. בפנים תוכלו למצוא גם כן את ה-Matrixyl (לכן אם אין לכן דאגת אנטי-אייג’ינג ספציפית, אפשר לדלג על המוצר הקודם), חומצות אמינו, רכיבים פרוביוטיים ופפטידים שונים עם כמה קומפלקסים של חומצה היאלורונית כדי להעניק לחות לעור. גם המוצר הזה מתפשט בקלות על העור, אם כי הוא קצת פחות מימי, אלא דביק יותר ביחס לקודמו. למרות זאת הוא נטמע במהירות אל תוך העור כך שאתן לא תישארו עם תחושה לא נעימה ואני באופן אישי אפילו מעדיפה מוצרים בעלי פורמולה פחות מימית. מדובר בסרום מרוכז עם רכיבים מעולים שיכולים לעזור לאנטי-אייג’ינג, למיצוק והענקת לחות לעור – כך שזה בהחלט מוצר ששווה לבדוק אם אתן מחפשות סרום מצוין ועדיין במחיר נגיש – לדעתי רשימת הרכיבים שלו עולה משמעותית על תג המחיר.

פוסט סקירה על מוצרי The ordinary במגזין Fashion tailsThe Ordinary Alpha Arbutin 2% + HA

הדיעות לגבי יעילות המוצר הזה חלוקות ומאחר שאני בודקת אותו כשבועיים – אין לי כרגע אפשרות להעיד לכאן או לכאן. Alpha Arbutin הוא רכיב שמיועד להעלמת כתמים חומים על העור, כלומר פיגמנטציה ותיקה יותר שכבר התקבעה ובדרך כלל קשה יותר להעלים אותה ללא אמצעים פולשניים ולכן הוא נפוץ מאוד במוצרים אסייאתים שבהם הבהרת העור היא ערך עליון. מעבר לכך שהוא אמור לסייע לדהיית הכתמים, הוא אמור גם למנוע מהם להפוך לכהים יותר ואמור גם להתאים למי שהעור שלה מאוד אדמומי. אם יש אזור בעור הפנים שלכן אשר סובל מחוסר אחידות ואתן רוצות לאזן אותו מבלי לעשות שימוש ברכיבים אגרסיביים או בפילינגים עמוקים – שווה לכן לנסות את המוצר הזה.

גם זה מוצר שדורש הרבה סבלנות עד שרואים תוצאות וכדאי גם לשים לב לעובדה שהיפר-פיגמנטציה נוטה לחזור ולכן גם אם הצלחתן לטפל בבעיה מסוימת בעור, זה לא אומר שנפטרתן ממנה לנצח. אני משתמשת במוצר הזה בערב בלבד, באופן נקודתי באזורים הבעיתיים היכן שיש לי סימנים מאקנה וכתמים מהשמש – ואני סקרנית לראות תוצאות בחודשים הקרובים.

פוסט סקירה על מוצרי The ordinary במגזין Fashion tails100% Organic Cold-Pressed Rose Hip Seed Oil

שמן רוז-היפ הוא אחד הרכיבים הטובים הראשונים שגיליתי בשגרת הטיפוח שלי לפני למעלה משנה. גיליתי אותו בתקופה שבה התייחסתי לעור שלי באופן מאוד לא יפה והשארתי אותו מגורה, מיובש ומסכן (על כך בפוסט אחר) ולכן השלב האחרון בשגרת הטיפוח שלי בלילה היה להניח את השמן שהצליח להרגיע ולהעניק לחות לעור אומלל. שמן רוז-היפ הוא בעצם גרסא טבעית לויטמין A: הוא בעל תועלות אנטי אייג’ינג, עדין, נספג מהר ולא משאיר את העור שומני – כך שבעלות עור מעורב יכולות להשתמש בו ללא שום חשש, למעשה, הוא מעולה לאיזון עור שומני.

במשך כשנה השתמשתי באופן קבוע בשמן של Trilogy שנחשב אצלי עד לא מזמן כמוצר מנצח, אלא שאז גיליתי את השמן של The Ordinary ואני מוצאת שהוא דיופ מושלם עבורו במחיר זעום. כמה דברים שצריך לשים אליהם לב: השמן של המותג הוא אורגני והוא מכיל בתוכו 100% שמן רוז-היפ – נתון שתמיד כדאי לשאוף אליו כשאתן מחפשות לקנות שמן מהסוג הזה. כמו כן, השמן של The ordinary דחוס בכבישה קרה, מה שמבטיח שאף אחד מהרכיבים המזינים והאנטי-אוקסידנטים שבו לא ייתנדפו, כפי שקורה פעמים רבות במוצרי טיפוח שאינם מוחזקים בצורה נכונה. בקיצור, לא כל שמן רוז-היפ דומה לאחר וזה של The Ordinary פנטסטי במיוחד.

דבר נוסף שכדאי לשים אליו לב הוא שבגלל שמדובר בשמן יבש יותר, אפשר לעשות בו שימוש במספר דרכים: לערבב עם קרם הלחות או עם הסרום, כשלב מקדים לקרם הלחות או כשלב סופי בשגרת הטיפוח במידה ואתן לא מרגישות צורך בלחות נוספת.

פוסט סקירה על מוצרי The ordinary במגזין Fashion tailsLactic Acid 10% + HA 2%

המוצר הזה הוא הראשון שהזמנתי ממוצרי The Ordinary לפני כארבעה חודשים, בעקבות כתבה על סרום משנה חיים שעולה ארבעה פאונדים בלבד. זה קרה בתקופה שבה עדיין הייתי נופלת מפעם לפעם לכל מיני כותרות בומבסטיות במגזינים ובאתרים – למרבה השמחה הפעם נפלתי טוב וגיליתי ליין של מוצרים פנטסטיים. באותה תקופה העור שלי עדיין סבל מאקנה והרגשתי שחומצה גליקולית בריכוז 10% מענה אותו אפילו יותר, לכן חיפשתי חומצה עדינה יותר. עובדת טריוויה לגיקים: חומצה לקטית וחומצה גליקולית הן חומצות AHA, כלומר חומצות שעושות פילינג כימי לעור. בעוד שהמולקולות של החומצה הגליקולית קטנות יותר ולכן קל להן יותר לחדור לעור, המולקולות של החומצה הלקטית גדולות יותר ולכן החומצה הלקטית נחשבת לאחותה העדינה של החומצה הגליקולית.

לבסוף כאמצעי זהירות החלטתי שלא לעשות שימוש בשום חומצה עד שהעור שלי החלים ומאז התחלתי להשתמש באופן קבוע בחומצה הלקטית, כך שזה המוצר שאני הכי קרובה לסיים. שימו לב שקיימת גם חומצה לקטית בריכוז 5% בליין של The Ordinary אם אתן חוששות שריכוז ה-10% אגרסיבי מדי עבורכן. כמו כן, שימו לב שזה המוצר היחידי שהבחנתי בו בריח שעלול להוות בעיה בקרב נשים שרגישות במיוחד לנושא, לי אישית הוא לא מפריע בכלל.

אני חייבת לומר שחומצות AHA הן בין הרכיבים האהובים עליי בעולם הטיפוח: הן עושות כאמור פילינג עדין לעור, מה שמסיר תאים מתים ואת כל הג’יפה שאליה הפרצוף שלנו נחשף במהלך היום, הן חושפות שכבת עור קורנת יותר ועם הזמן גם מסייעות לדהייה של פיגמנטציה. כמו כן, הן משפרות את יכולת הספיגה של העור של כל סרום וכל שמן שנניח מיד אחריהן ולבסוף הן גם מעניקות לעור לחות. המוצר הזה ספציפית אמור גם להיות דיופ ל-Good genes היקר מאוד של סאנדיי ריילי שאותו לא ניסיתי ולאור העובדה שיש תחליפים זולים יותר בשוק – כנראה שגם לא אנסה.

כאשר אני מדברת על דיופים, אני לא מדברת על העתק פורמולות או רכיבים אחד לאחד. המוצרים של סאנדיי ריילי יקרים כל כך כי הם מכילים רכיבים בוטאניים שמעלים את תג המחיר, יחד עם זאת, כמה מהמוצרים של The Ordinary עושים שימוש באותם רכיבים פעילים שאפשר למצוא גם במוצרים יקרים יותר והם מהווים ברוב המקרים את הליבה של המוצר. כך שאם אתן מחפשות דיופ שהוא יותר בייסיק ובתקציב – חסכו את כספכן וקנו את The ordinary ואתן יכולות במקום זאת להשקיע את הכסף בשמן יפיפה לעור.

במוצר הזה אני משתמשת כחלק משגרת הטיפוח בערב, בימים שבהם איני משתמשת במסיכת הדלעת של אנדלו, כדי לא לעשות פילינג אחר פילינג לעור, מה שמסתכם בממוצע בשימוש של 1-2 פעמים בשבוע – אגב, לעשות כמה סוגי פילינג בבת אחת זו טעות נפוצה של חובבות טיפוח שמגלות את עולם החומצות ואני ממליצה לכן בחום להיזהר מכך, כי גם זה מתכון בטוח לגרות את העור, להפוך אותו לרגיש עוד יותר לשמש ולגרום לעצמכן לנזק במקום לתועלת.

פוסט סקירה על מוצרי The ordinary במגזין Fashion tailsAdvanced Retinoid 2%

בעיניי זה הכוכב של הליין. רטינול ידוע כרכיב אנטי-אייג’ינג קלאסי, אך גם כזה שמעקצץ ומגרה את העור – ומהסיבה הזו אנשים רבים אינם יכולים להשתמש בו. אחת הסיבות שבגללן אני כל כך אוהבת את המוצר הזה של The ordinary היא כי הוא בלתי מורגש על העור: לא מעקצץ, לא מגרה, לא צורב – תענוג.

בואו נדבר על התועלות, כי מהסיבה הזו התכנסנו כאן: רטינול הוא רכיב פנטסטי לעור, בהנחה שהוא לא מגרה אותו כמובן. למעשה, רטינול הוא רכיב שנחקר רבות וגם הוכח כיעיל מדעית, רק הפעם מצפה לכן פורמולה קצת שונה ושילוב בין שני רכיבים: Solubilized Hydroxypinacolone Retinoate שאפשר למצוא גם במוצר הטיפולי המפורסם LUNA של סאנדיי ריילי ורכיב פעיל שמופק מרטינול טהור. מעבר לכך שהפורמולה הזו לא מגרה את העור, היא גם הופכת את החומר ליציב יותר לשימוש לאורך זמן – כך שאתן נהנות מטכנולוגיה חדישה, מהתועלות של הרטינול בלי תופעות הלוואי ובריכוז מרשים.

שימו לב שהמוצר הזה אינו יכול להוות תחליף לחומרים שדורשים מרשם רופא אך מדובר בסיפתח פנטסטי למי שרוצה להיכנס לעולם האנטיאייג’ינג. כפי שבוודאי הבנתן, ה-Retinoid הוא דיופ ללונה של סאנדיי ריילי ויש שמעדיפים אותו אפילו יותר (שוב, לא דיופ מדויק – יש סיבה שבגללה קוסמטיקה ירוקה עולה הרבה). מעבר לכך שהרטינול הוא רכיב אנטי אייג’ינג מנצח, הוא גם מעולה להתמודדות עם אקנה, כי הוא מונע מתאים מתים לסתום נקבוביות. בכלליות, ה-Retinoid יחד עם מוצר המכיל חומצה סליצילית והרבה הזנה לעור יעשו לכן הרבה יותר טוב ממוצרים שמוגדרים כתרופת פלאים לטיפול באקנה. אם אתן מחפשות את תועלות האנטי-אייג’ינג, ייתכן שתצטרכו להמתין אפילו כחצי שנה כדי לראות תוצאות ממשיות.

עדכון: הרבה בנות שאלו אותי באיזה סדר להשתמש במוצרים והאם אפשר לערבב ביניהם. אני משתמשת ב-Retinoid יום כן ויום לא, בחומצה הלקטית ובויטמין C (לא של המותג) בימים שנותרו לסירוגין, לאחר ניקוי כפול וטונר. יש כל מיני טענות לגבי איסור השימוש במוצרים בשגרת לילה אחת ויש אחרים שדווקא טוענים שזה מיתוס ואפילו מעודדים את השילוב (לא אלאה אתכן בפרטים, זה קשור ברמת החומציות שבה הרכיבים פעילים), באתר של The ordinary נתקלתי רק בהמלצה לא לשלב ויטמין C יחד עם מוצרים המכילים בתוכם את רכיב ה-Niacinamide כי השילוב ביניהם בעצם מבטל את התועלות אחד של השני. מאחר שאלה מוצרים שיושבים על משבצת דומה, אני מעדיפה לא להעמיס אותם יחד כדי לא לגרות את העור ודוגלת בשימוש ברכיב פעיל אחד בערב. לאחר הרכיב הטיפולי אפשר להשתמש בסרום ואז בשמן רוז-היפ.

הטיפ שלי לעניין הבחירה במוצרים הוא כזה: כשאתן עומדות להשתמש במוצר, תמיד תשאלו את עצמכן איזה תפקיד הוא ממלא בשגרת הטיפוח שלכן וכך תוכלו להימנע ממצבים שבהן אתן מעמיסות במוצרים שיש להם תפקיד דומה שלא לצורך ואפילו מזיקות לעצמכן במקום להועיל. שגרת הטיפוח שלי רחוקה מלהיות Less is more ועדיין, אני מאוד משתדלת לא להעמיס בחומרים פעילים זה על זה.

פוסט סקירה על מוצרי The ordinary במגזין Fashion tailsHigh-Spreadability Fluid Primer

המוצר האחרון שבו נעסוק בסקירה הפעם הוא לא מוצר טיפוח קלאסי כי אם פריימר. אמורים להניח אותו כשלב סופי לפני הנחת האיפור והוא אמור לשמש קונטרה לכל הפריימרים הסיליקוניים שיש כיום בשוק (הוא מכיל סיליקון בתוכו, אך לא סיליקוני כמו פריימרים אחרים). הוא מכין העור להנחת המייקאפ וכתוצאה מכך יש בו רכיבים שהופכים את העור לרך כך שניתן יהיה להניח מעליו איפור בשכבות. כאן לא תמצאו תועלות סקין קייר והוא אינו מתיימר להאריך את עמידות המייקאפ שלכן (למעשה, אני מוצאת שהאיפור שלי נעלם די מהר באזורי ה-T כשאני משתמשת בפריימר הזה), אבל יש לו מרקם קטיפתי, הוא אכן מעניק לעור מגע קטיפתי ולכן הרבה יותר נוח להניח מעליו את האיפור, אני חושבת שהוא יתאים בעיקר למי שיש לה עור יבש או נטייה לקמטוטים. בעיניי המוצר הזה הוא אינו מאסט ולחלוטין אופציונלי, אני מוצאת שהוא עושה מעט מאוד כדי לתרום לעמידות האיפור שלי או כדי להעניק לעור לחות ולכן הוא אינו משרת מבחינתי שום מטרה.

פוסט סקירה של מוצרי The Ordinary במגזין Fashion tails

לסיכום, אפשר למצוא ב-The ordinary רכיבים פעילים מצוינים המצריכים ידע והבנה בטיפוח כדי שאפשר יהיה לעשות בהם שימוש. הרבה מהרכיבים שהזכרתי מגבירים את רגישות העור לשמש ולכן מומלץ לעשות בהם שימוש בשעות הערב ולעשות שימוש קבוע במקדם הגנה במהלך היום. לא כל המוצרים של The ordinary הם זהב טהור ומסקירות שקראתי ברשת, הייתי ממליצה לכן להימנע מה- Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres 2% בעל המרקם הבעייתי (כמובן שאם אתן מצליחות להתגבר על המרקם אז לכו על זה), החומצה האזלאית שמרגישה סליקונית והרטינול 1% שעלול להיות לגרות את העור ולגרום לקילופים. במוצרים ניתן לעשות שימוש בכל מיני צורות – זה כבר עניין של העדפה וצרכי העור שלכן. בסך הכל זו אלטרנטיבה מעולה להרבה מהמוצרים הגרועים שיש שם בחוץ ואני לגמרי ממליצה לכן לנסות לפחות מוצר או שניים מהמותג.

המוצרים האהובים עליי בינתיים הם שמן הרוז-היפ, הסרום, החומצה הלקטית וה-Retinoid. בפוסט ההמשך נכיר מוצרים נוספים מהליין ואדווח לכן על ההתקדמות שהייתה לי עם כמה מהמוצרים מתוך הסקירה הנוכחית, מקווה שהיא הועילה לכן!