✛ אתן מתביישות להפיץ מסרים שיווקיים

זו מחלה שמשותפת להרבה מאוד עסקים קטנים, בעיקר כשזה נוגע לבעלות עסקים שמנהלות לעצמן את המדיות. זה כמעט תמיד מלווה בהסברים “לא נעים לי” ו”אני לא רוצה להעיק” שהם לא רק מיותרים, כי בימינו כבר ידוע שזירת הסושיאל מדיה הפכה גם לזירה שבה מתנהלים עסקים ולכן אנו כבר רגילים לצרוך מסרים שיווקיים דרך הפיד שלנו – אלא גם מזיקה ממש. ייתכן שגם עם הגישה הזו, אתן מצליחות לתחזק סביבכן קהילת עוקבים שנהנית לצרוך את התכנים שלכן אבל אם לא תניעו אותם לפעולה ותזכירו להם באופן אקטיבי שאתן מציעות X, Y, Z – חלק ניכר מהם לא ייטרח לגלות זאת בעצמו. מאחר שאתן כנראה מנהלות עסק מסחרי ולא ארגון נטול רווחים, זו גישה שאיתה אי אפשר לרוץ למרחקים.

✛ אתן מסרבות להרים לעצמכן

בואו נודה באמת, אין לאף אחת מאיתנו את הכוחות לעקוב אחר פועלם של כל חברינו הוירטואליים, עם זאת, יש בוודאי קומץ חברים שאתן יודעות היטב במה הם עוסקים ואפילו על אילו פרויקטים ספציפיים הם עובדים ברגעים אלו ממש. הסיבה שבגללה אתן מודעות לכך? כי אלו הם החברים הקולניים ביותר בפיד שלכן, אלו שלא מתביישים להרים את קולם, “לצעוק את החלומות שלהם” כפי שנהוג לומר ולדאוג שכמה שיותר אנשים ייחשפו לעשייה שלהם. זו תכונה מצוינת משום שבפעם הבאה שייבקשו מכן המלצה בתחום מסוים, סביר להניח שאותו אדם יהיה הראשון לצוץ בתודעה שלכן, בלי שום קשר לטיב מוצריו או שירותיו אגב. מי שבוחרת להיות נחבאת אל הכלים, בוחרת להישאר רחוקה מהתודעה הזו וגורמת לכך שהרבה מהאנשים סביבה, על אף שהיו שמחים להפוך למעין שגרירים עבורה, אינם יכולים לעשות זאת משום שאין להם את האינפורמציה המתאימה. לא חבל?

האם אתן מחבלות לעצמכן בהצלחה? במגזין Fashion tails✛ אתן מרימות לעצמכן יותר מדי

זה סעיף שיש לי אלרגיה אליו כי מדובר בקבוצת אנשים שאין להם שום בעיה לרמוס כל דבר אפשרי כדי להשיג את המטרה שלהם. אפשר להתווכח עד אין קץ האם כל פרסום הוא פרסום טוב אבל בשורה התחתונה: בעוד שאין מניעה לרתום את המדיות האישיות שלכן להפצת מסרים מקצועיים לפי הנדרש, להפוך את המדיות הללו לקיר מודעות עבור העסק שלכן הוא חוסר כבוד טוטאלי כלפי החברים שלכן לפיד. לכל הפחות פנקו אותם בגיף של חתולים מדי פעם, קצת כבוד!

אם אתן עושות שימוש במדיות האישיות לטובת מינוף העסק, יש צורך לגבש לגבי הנושא אותה אסטרטגיה כמו עבור ערוצי התקשורת הרשמיים שלכן: לדעת איך, מתי וכיצד להעביר את התכנים כך שהאמהות של הילדים האחרים בגן לא ייחשפו לכל פיפס לא משמעותי הקשור בעסק שלכן וכך שלא תמאיסו את עצמכן עליהן ועל כל שאר הפיד שלכן במהרה. כצורכת תוכן יש לי מעט מאוד סבלנות לנהר בלתי פוסק של תכנים מקצועיים המגיעים מפרופילים אישיים:

✛ אתן לא יודעות להציג את עצמכן כראוי

בתחילת הדרך כשעשיתי חזרה גנרלית לקראת הרצאה, גיליתי שאני יודעת את החומר שאני מבקשת להעביר בצורה מתוקתקת אבל דווקא החלק הראשון, חלק הפרזנטציה העצמית שלי, היה החלק שבו נתקעתי והתחלתי לגמגם. שמחתי שהחלטתי לערוך חזרה על ההרצאה כולה כי אני מודה שעל החלק הזה שקלתי בהתחלה לוותר. מה הבעיה להציג את עצמי? מי מכיר אותי יותר טוב ממני?

אז זהו, שהצגה עצמית היא כנראה אחד האתגרים הגדולים ביותר שיש. אם אתן משתייכות לסעיף הקודם, כנראה שאתן יכולות להציג את עצמכן בלי בעיות ולדקלם ססמאות מתוך שינה – ושאפו לכן, זה באמת מוערך. אך אם יש לכן שבב של חוסר ביטחון עצמי ואתן לא אוהבות לשים את עצמכן בקדמת הבמה, זו כבר הופכת למשימה מורכבת, לעתים אפילו יותר מאשר לחבר אינספור מסרים שיווקיים.

קחו לעצמכן כשיעורי בית את המשימה להרכיב אינטרו שמציג אתכן: אינטרו שמסכם את הפעילות הנוכחית שלכן, את תחומי ההתמחות שלכן, את הרקע ואת היתרונות שלכן בתחום, את ההישגים שלכן עד כה. הופתעתי לגלות שזה החלק שדורש הכי הרבה עבודה אבל זו האמת – אנחנו יכולות להיות שגרירות מעולות של אחרות ושגרירות גרועות של עצמנו.

מה לעשות אם ההצגה העצמית לא באה לכן בקלות? Fake it till’ you make it, כי אתן לבטח כבר יודעות שזה אחד המשפטים האהובים עליי בכל הזמנים. הכינו לעצמכן את האינטרו בכתב וחזרו עליו כמה פעמים וכמה פעמים, כמה שתידרשו עד שתצליחו לשחזר את הכתוב שם בעצמכן. ברוב המקרים שבהן תידרשו להציג את עצמכן – יהיה לכן מספיק זמן לגבש את התשובה המתאימה ואם תתרגלו את זה היטב, תוכלו לעשות זאת גם במידה ויתקילו אתכן על המקום.

האם אתן מחבלות לעצמכן בהצלחה? במגזין Fashion tails

✛ הימנעות מהשקעת תקציבי פרסום

הסוגיה הזו נפוצה מאוד בכל הקשור לפרסום ממומן בפייסבוק, זה בדרך כלל קורה בעקבות התנסות לא מוצלחת שנובעת כתוצאה מחוסר ידע וזה בדרך כלל גורם לכך שאתן מסיקות ש“הפרסום בפייסבוק לא עובד” וכך הנושא הזה נותר מיותם. אלא שהפרסום בפייסבוק אכן עובד ולהשאיר את זה כנושא לא מטופל תוך כדי שאתן ממשיכות להעלות תכנים, זה בערך כמו עץ שנופל ביער. אהיה הראשונה לומר שהדבר הכי חשוב בסופו של דבר הוא תוכן איכותי, כי אם התוכן לא טוב גם סכומי עתק לא ייעזרו, אבל חבל שלא לחשוף את התוכן הטוב הזה לקהלים חדשים ולנצל את כל הדאטה בייס שהפייסבוק מוכנים להעניק לנו בעבור השקעת הסכום הנכון.

כנ”ל לגבי אימג’ים: אם לא תסכימו להשקיע בהפקת תכנים, כשהעסק שלכן מבוסס על גירויים ויזואליים וכשהתכנים הקיימים לא בדיוק זורמים – תמצאו את עצמכן עד מהרה במצוקת חומרים, ממחזרות שוב ושוב אותם אימג’ים בכל הרשתות החברתיות שלכן במקביל. כמה להשקיע? כיצד לפזר את התקציבים ומתי? אלו שאלות אשר לתשובות שלהן יש הרבה משתנים וזה תלוי בתזרים של העסק שלכן, אבל אלו הן בהחלט הוצאות שאי אפשר לוותר עליהן.

✛ אתן ממתינות לרגע המושלם

פגשתי לא מעט בעלות עסקים שאמרו שהן כבר כמעט עשו משהו מסוים שייקדם את העסק שלהן: זה כמעט קרה, הן כמעט לחצו, הן כמעט פרסמו, הן כמעט היו שם. הכל כמעט. מה מנע מהן לעשות את זה, אתן שואלות? זה לא היה מספיק מושלם לטעמן, הן פחדו שזה לא מספיק מדויק או שזה לא מספיק שלם. אז תנו לי לבשר לכן משהו: ‘מדויק’ זה מושג נלעג בעיניי, כי ככל שאנחנו מתאמצות ‘לדייק’, כך סביר שנלך לאיבוד.

לא הכל חייב להיות מדויק או מושלם, בטח שלא בסושיאל מדיה היכן שהתכנים חולפים במהרה בפיד שלנו. לפעול, לעשות ואפילו ללמוד מטעויות ולהסיק מסקנות נדרשות זה הרבה יותר חשוב מאשר ההמתנה לרגע המדויק, לתוכן המדויק. הרגע המדויק הוא כאן ועכשיו, כי ככל שתקדימו להפיץ את המסרים שלכן, כך תוכלו להתקדם ולהתפתח. זה כמובן לא אומר שזה לגיטימי לפרסם מידע לא נכון, תמונות לא טובות, תוכן לא מהוקצע – אבל יש איזון, נקודת אמצע, בין תוכן מלוטש ומדויק לבין תוכן רשלני, מצאו אותו עבור עצמכן ותדייקו, תשנו, תחליפו את כל מה שצריך על הדרך. ברגע שתצללו למים העמוקים, אתן תבינו שכל הדיוק הזה בעולם שבו העין נחה על כל פוסט לרגע אחד – הוא קונספט מיותר ומזיק.

** קצת על הסושיאל גירלז:

אנחנו ה-Social Girls, ואנחנו מנהלות מותג בוטיק לניהול תוכן בפייסבוק ובאינסטגרם, ייעוץ אסטרטגי לפרסום נכון בסושיאל מדיה והפקת אימג’ים לאינסטגרם. אנחנו לא מספקות מענה רק לרשת כזו או אחרת, אלא חולשות על כל הרשתות ומספקות מענה כולל למותג שאיתו אנו עובדות או לו אנו מייעצות, הכל תחת המטריה של השיווק הדיגיטלי. יחד עם זאת, אנחנו גם מאמינות במיקוד ומאמינות שהעסק צריך לפעול רק ברשתות הרלוונטיות לו כך שיהיה נוכח ומזוהה איתן במקום להתפזר על פני רשתות שלא יביאו עבורו את התוצאות הרצויות. מוזמנות לעקוב אחרינו כאן וכאן – וניתן ליצור איתנו קשר במייל socialgirls2016@gmail.com