מאז שהתחלתי להתקעקע וכתבתי על כך פוסטים, קיבלתי לא מעט בקשות להתייעצויות אישיות. החלטתי שיהיה מועיל לרכז כמה מהטיפים שחילקתי לאנשים שפנו אליי להתייעצות וגם כמה תובנות שאספתי על הדרך. שהייתה כואבת מאוד. אאוץ’.

טיפים למתקעקעת במגזין Fashion tails

✛ הגיעו מוכנות: אם יש משהו שמקעקעים שונאים ואני מרשה לעצמי לדבר בשמם הפעם כי הייתי נוכחת בכמה מקרים כאלה, זה כשמתקעקעים מגיעים מבלי לדעת מה הם רוצים לקעקע. קעקוע זו החלטה לכל החיים (ולא נגיד החלטה גורלית כמו לבחור מה לאכול לארוחת ערב, שם אני מסוגלת להתברבר שעות) ולא המקעקע צריך להיות זה שייקח אחריות על העיצוב הסופי שלכן. תעשו שיעורי בית, הגיעו עם רפרנסים מסודרים ובעיקר נטולות הציפייה שהמקעקע חי בתוך הדימיון שלכן ויידע לנחש מה אתן רוצות.

✛ היו ריאליות: אלא אם כן בחרתן במקעקע או מקעקעת שמתמחים בקעקועים מיניאטוריים, בחירת הקעקוע צריכה להיות מבוססת על הגיון בריא, לכן אם אתן רוצות קעקוע מורכב שמכיל בתוכו פרטים, וודאו שאתן בוחרות בגודל ריאלי עבורו.

✛ אל תתעקשו בכוח: חלק גדול מהמקעקעים לא יסכימו לעבוד על קעקועים שהסיכויים שלהם להימרח ולדהות תוך פרק זמן קצר – גבוהים. מהסיבה הזו יש מקעקעים שמסרבים לעבוד על אזור כפות הרגליים וכפות הידיים. מי שבוחרת להתקעקע באזורים הללו בכל זאת, צריכה לקחת זאת בחשבון ועל אחריותה. אם המקעקע סירב לקעקוע מסוים שלדעתו יידהה מהר, זה לא כי הוא דושבאג אז חבל להתעקש בכוח. ביקשו ממני בעבר המלצות למקעקעים שיסכימו לבצע קעקוע שמקעקע אחר סירב לו וכשביררתי באיזה קעקוע מדובר, התברר שהייתה סיבה מוצדקת לסירוב מלכתחילה.

✛ קחו איתכן אוכל: קעקוע זו טראומה לגוף. במהלך הסשן אתן לא נדרשות רק להתמודד עם הכאב, אלא גם להתמודד איתו בצורה כזו שתאפשר לכן לשבת במקום מבלי לזוז יותר מדי – וזה די מתיש. בין אם אתן מתקעקעות שעה או ארבע שעות, העצה שלי היא שתביאו איתכן כריך מזין וגם משהו מתוק, סמכו עליי – אתן תצטרכו את זה.

✛ הביאו עזרים להעברת הזמן: מעבר לכך שקעקועים זה כואב, זה גם משעמם למדי, במיוחד אם מדובר בסשן ארוך. כאב משפיע עלינו בדרכים שונות וברמות שונות, היו קעקועים שהתאפשר לי אפילו לקרוא במהלכם והיו כאלה שלא, אבל ככלל תמיד מועיל להביא חברה/ מגזין ומטען נייד כדי להעביר את הזמן. אם המקעקע/ת שלכן הוא אדם חביב ולא פוסל שיחות תוך כדי עבודה, אז אפשר גם להעביר את הזמן בשיחה.

✛ תכינו את עצמכן לקראת העתיד לקרות: הייתי אומרת שאנשים בעלי סף כאב סביר יכולים לצלוח קעקוע עד כשעה, אך לשרוד סשן של שלוש- ארבע שעות? זה כבר לא משהו שיתאים לכל אחת. לכן אם החלטתן שאתן מעוניינת בקעקוע גדול, היו כנות עם עצמכן ותוודאו שאתן מסוגלות לכך. אם זה לא הקעקוע הראשון שלכן, אז סביר להניח שיש לכן אינדיקציה לגבי סף הכאב והעמידות בפני מחטים, אך אם זה הקעקוע הראשון, נסו להתבסס על ההיכרות שלכן עם עצמכן. לשבת כמה שעות בלי לזוז כשחורטים בכן עם מחט זה לא עניין של מה בכך ואם מראש זה נשמע לכן כמו סבל איום ונורא – אז אולי מוטב להימנע. הכל טוב.

✛ אל תהיו חמומות מוח: נשאלתי בעבר כמה פעמים היכן אפשר לקבוע תורים מעכשיו לעכשיו לקעקוע. מעבר לכך שאיני מעניקה שירות לקוחות בשם כל מכוני הקעקועים בארץ, גם אינני מבינה מדוע זה בכלל פקטור בהחלטה. יש מקרים מסוימים שבהם מסתדר לקבוע קעקוע באופן ספונטני ואם התמזל מזלכן אולי אפילו ייתפנה תור במכון שבו אתן רוצות להתקעקע, אבל קעקועים יפים במקומות שמכבדים את עצמם, בדרך כלל יצריכו מכן לגלות סבלנות. אם לא תצליחו לעשות זאת כבר בשלב הזה, איך תשרדו קעקוע? יש לי עשרה קעקועים ורק קעקוע ספונטני אחד ויחיד מתוכם, שיצא לי לעשות במסגרת ביקור מיוחד של מקעקעת מצרפת שניתן היה להירשם לקעקוע שלה מעכשיו לעכשיו, לשאר הסשנים המתנתי שבועות ולעתים גם חודשים.

✛ אפרופו סבלנות, אם אתן נדרשות ליותר מסשן אחד, וודאו שאתן מניחות מספיק זמן לקעקוע להחלים בין התורים. המקעקע כבר ימליץ לכן כמה זמן מוטב לחכות, אני אפילו הייתי לוקחת מקדם זהירות נוסף, בדרך כלל יוצא לי לחכות כחמישה שבועות בין סשנים.

✛ מכירות את הביטוי Opinions are like assholes? אז זה ממש נכון כשמדובר בקעקועים. נראה שבתחום הזה כולם מומחים וכולם יכולים לייעץ לכן איך קעקוע צריך להחלים, כיצד לטפל בו וכו’. אלא אם כן עשיתן קעקוע בתא מטען של רכב נוסע, אתן צפויות לקבל דף עם הנחיות כיצד לטפל בקעקוע – היצמדו להוראות ורק להן, אל תתייעצו בכל מיני קהילות ברשת ואל תקשיבי לטיפים של כל מיני מומחים במינוי עצמי.

✛ מנוחה אחרי קעקוע: טראומה לגוף, כבר אמרתי? אל תקבעו תוכניות לאחר הקעקוע אם מדובר בסשן ארוך. קחו את עצמכן הביתה ולכו לישון באותו יום מוקדם, הגוף שלכן צריך להתאושש.

✛ בקשו עזרה בחיטוי: ההחלפות הראשונות הן תמיד טראומטיות במיוחד כי אחרי שכבר ארזו אתכן בתוך הניילון והגוף כואב, בא לכן שהוא יישאר שם לנצח (נשמע כמו פנטזיה של דקסטר), אך פחות מתחשק לכן לחטוף זיהום ולכן חשוב לחטא ולהחליף את הניילון. אם מתאפשר לי להתקעקע לקראת הסופ”ש אני מעדיפה לעשות זאת כדי שנתן יעזור לי עם החלפת התחבושות בימים הראשונים ואם לא, אז לפחות בערב הראשון שהוא גם ככה הכי מרגיז. בחרו באדם אמיץ ועם זאת גם עדין לטפל לכן בקעקוע. כמובן שזה עניין של העדפה אישית נטו ואם אתן לא מרגישות בנוח אז אין חובה כזו, אני חוזרת מהקעקוע כל כך מעוכה בערב הראשון שמתחשק לי לקבל קצת פינוקים.

✛ הלילה הראשון מגעיל: הטיפ הזה לא תקף לגבי קעקועים קטנים ומינימליסטיים, אבל כל מי שעשתה קעקוע גדול וצבעוני יודעת במה מדובר. הלילה הראשון הוא פשוט דוחה. הצבע יורד, לא נוח לישון בניילון, הגוף עדיין כואב, אתן חרדות לגבי כל תנועה וכו’. הלילה הראשון אחרי קעקוע גדול הוא בדרך כלל מתכון לשינה די גרועה אבל לאחר מכן זה בהחלט משתפר.

✛ תהיו ילדות טובות: כשזה נוגע לטיפול בקעקועים אני משתדלת להיות כמה שיותר חנונית. אני לא שותה, לא עושה ספורט (טוב, אני אף פעם לא עושה ספורט, אז זו לא חכמה), לא לובשת בגדים צמודים או מעקצצים (טוב, אני אף פעם לא לובשת בגדים כאלה ממילא), לא נחשפת לשמש, מורחת את המשחה בהתאם למה שהתבקשתי לעשות ובאופן כללי משתדלת לעצבן את הקעקוע כמה שפחות.  כך תבטיחו שהקעקוע שלכן יחלים כמה שיותר מהר וטוב. אגב, בעוד שחלק מהטיפים שלי תקפים לגבי קעקועים מאסיביים יותר, הטיפ הזה תקף גם לגבי קעקועים קטנים.

✛ לא לגרד! נדמה לי שזה סעיף שמסביר את עצמו.

אז אני יודעת שהטיפים שחלקתי איתן לא בדיוק עושים חשק לקבוע תור אצל המקעקע, אבל אני מבטיחה שאם אתן חושקות בקעקוע – זה לגמרי שווה את זה, אלו טיפים שלגמרי הייתי שמחה לקבל מראש ולכן אני מקווה שיעזרו גם לכן.

לפוסטים נוספים בנושא לחצו כאן וכאן