אחד הדברים הראשונים שאדע לכן לספר על עצמי הוא שעילוי גדול בתחום השיער אני לא. ייתכן שהצהרתי על כך פעם ואולי אפילו פעמיים ואני עומדת מאחורי זה, אמת דיברתי! עם הזמן למדתי להסתדר עם העובדה שג’ן אטקין כבר לא אהיה, כמו גם עם העובדה שאני עצלנית (ייתכן שיש קשר מרומז בין שניהם) ואפילו טיפחתי פילוסופיה שלמה סביב הנושא כדי להצדיק זאת.

איני יודעת לעבוד עם מחליק לצורך סלסול השיער, אין בבעלותי מסלסל שיער, איני יודעת לעשות פלאים עם פן וגם את השיער אני צובעת רוב הזמן בסגנון אומברה, אם כי יש שיגידו שכבר חלף זמנו, כיוון שהוא מספק לי גוון בהיר שמתאים לי יותר מבלי שאצטרך לתחזק אותו באופן חודשי. מצד שני, אני מאמינה מאוד בטיפוח השיער מהשורש ומאמינה שראוי להשקיע כספים במוצרים טובים בדיוק כמו בטיפוח העור – כדי שהשיער יהיה כמה שיותר קל לתחזוקה וייסתדר מעצמו. מורכב? כמו הנדסת טילים לפחות.

מאחר שיצא לי להתנסות לאחרונה בכמות די גדולה של מוצרי טיפוח לשיער, חלקם מוצלחים ביותר – החלטתי שאציג בפניכן כל פעם שילובים שעובדים עבורי היטב במקום להציג מסה של מוצרים בבת אחת.

פוסט טיפוח שיער במגזין Fashion tails

פוסט טיפוח שיער במגזין Fashion tailsאני מודה שלא הקדשתי מחשבה נוספת למוצרי SYOSS כשנשלחו אליי לסקירה ורק כשכבר התחלתי להשתמש בהם, שמתי לב שלא מדובר במוצרים שגרתיים. שני המוצרים שקיבלתי הותאמו לפי סוג השיער שלי ועל כן הם מתאימים לשיער דק וחסר נפח (SYOSS אף הגדילו ראש ותיארו אותו כשיער דמוי קש, תודה רבה). הם מכילים בתוכם שמני הזנה ומבוססים על טכנולוגיית קרטין פרימר, שאמורה לפי המותג לחזק את המבנה השיערה. למעשה, כל הסדרה מתהדרת בהבטחה שנקבל שיער יפה מיד כמו לאחר ביקור במספרה.

אילו הייתי מתעמקת בהבטחות הללו לפני השימוש, יש סיכוי סביר שהייתי מגחכת. אין לי מושג מה זה אומר עליי כבלוגרית על כך שלא טרחתי לעשות זאת, אבל לשמחתי חיכתה לי הפעם הפתעה נעימה ולא ניגשתי להתנסות צינית או סקפטית, כך שייתכן שזה אפילו היווה יתרון מבחינתי. המסיכה היא המוצר המעניין מבין השניים, ראשית משום שלא אמורים להשאיר אותה על השיער כלל אלא לשטוף מיד לאחר ההנחה ושנית משום שהיא מבוססת על פורמולת טיפוח תרמו-אקטיבית, מה שאומר שכדי לקבל תוצאות אופטימילות מומלץ לעשות שימוש במייבש שיער בתום החפיפה.

אני סוקרת מוצרים כבר כמה זמן ואני מודה שבפורמולה תרמו-אקטיבית ובמסיכת שיער לטיפוח עמוק שאמורים לשטוף מיד עם ההנחה – טרם נתקלתי. כמובן שזה יושב בול במשבצת של מוצרים לעצלניות, כי בדרך כלל זמן המתנה ארוך מחמש דקות במקלחת יכול להעביר אותי על דעתי.  המוצרים עומדים בהבטחות הגרנדיוזיות ואכן מעניקים אפקט של פוסט- מספרה, בשילוב עם מייבש שיער כמובן.

אני מתנסה במוצרים כבר כחמישה שבועות כך שיצא לי לדגום אותם לאורך זמן, כמעט תמיד עם פן ולעתים גם בלי. המסיכה גורמת לשיער להרגיש ולהיראות רך בפני עצמה, אבל אין ספק שהשילוב עם הפן הוא שמעניק את מלוא האפקט, שכמותו אני לא מקבלת בשילוב של פן עם מוצרים אחרים לצורך העניין. הצמד של השמפו והמסיכה מאפשרים לי לחפוף את השיער פעמיים בשבוע כפי שאני נוהגת בדרך כלל, כך שאם אתן מחפשות מוצרים שייאפשרו לכן “לסחוב” כמה ימים בלי לחפוף, הגעתן למקום הנכון.

את המוצרים של SYOSS ניתן להשיג ברשתות הפארם והמחירים נעים בין 30.9 ש”ח לבקבוק הגדול של השמפו עד 46.9 ש”ח למחיר ספריי לעיצוב שיער.

פוסט טיפוח שיער במגזין Fashion tailsתמיד חשבתי שטקסטורה של מוס שמורה באופן בלעדי לבעלות שיער מתולתל ולכן מעולם לא יצא לי להתנסות במוצרים מהז’אנר הזה. התזה אחת של המוס גורמת לו להכפיל את הנפח שלו בכף היד ולכן צריך להיזהר מאוד בשימוש בכמויות שהמיכל מוציא: אני מוצאת שכמות גדולה מדי עלולה להכביד את השיער וליצור אפקט הפוך לנפח שמחפשים להשיג. המוס עושה את עבודתו נאמנה בהוספת הווליום כמובטח, אך פחות התחברתי למרקם והוא בהחלט מורגש על השיער, מה שמצריך חפיפות לעתים קרובות מדי, אחרת תצטרכו להתהלך בפומבי עם שיער קראנצ’י למדי כעבור שימוש של כמה ימים.

אז אם לסכם, על השמפו והמסיכה לא הייתי מוותרת, המוס פחות קריטי בעיניי. המחירים של המוצרים מצוינים ואני רואה את עצמי קונה אותם בעצמי, אם אי פעם ייגמר לי ה-Stash של מוצרי השיער הכוונה.

פוסט טיפוח שיער במגזין Fashion tailsהזכרתי שוב ושוב את החיבור בין המוצרים של SYOSS לבין הפן – והמאגיה שמתרחשת כשהם מתחברים, אז מן הראוי שאציג בפניכן את הפן שלי, שהוא גם הפן הכי טוב שיצא לי אי פעם לנסות. אני יודעת שאלו מילים מאוד גדולות עבור מוצר שאמור לייבש את השיער שלנו, אבל מייבש השיער Powder cloud מבית אמיקה מכיל בתוכו כמה פונקציות שהופכות אותו למוצר שהוא אינו רק בסיסי בלבד, מסוג ה”ייבשת גמרת”.

אז קודם כל יש כאן כפתור ששולט בעוצמת החום ובעוצמת סיבובי המנוע, עד כאן נשמע סטנדרטי, נכון? השוס הוא שיש כאן כפתור יונים חיוביים וכפתור יונים שליליים. אני יודעת, גם לי זה היה נשמע כמו שיעור בפיזיקה בשלב הזה והייתי משוכנעת שיהיה לו גורל דומה לגורלן של אריזות חסינות בפני ילדים, שמצליחות להיות חסינות גם בפניי – אך ברגע שמבינים את עיקרון השימוש בכפתורים, השימוש במכשיר דווקא הופך להיות מאוד אינטואיטיבי והגיוני.

הכפתור שאחראי ליונים החיוביים אמור לשחרר את אדי המים מתוך השיער מבלי לפגוע בו ובאמצעותו גם ניתן להשיג אפקט של שיער מלא ובעל נפח (באמצעות הייבוש עם הראש למטה). הכפתור שאחראי ליונים השליליים אמור לסגור את תהליך עיצוב השיער ולהותיר אותו נטול חשמל סטטי ופריזים מרגיזים. מסתבר שרוב מייבשי השיער הם חזקים מאוד ופועלים על יונים שליליים בלבד, מה שגורם לכל מיני תופעות לא נעימות של פיצול ושבירת השיער בזמן הייבוש – תופעות שמנוטרלות כאן ובאמת יכולתי לומר “ביוש!” לכל מיני פריזים מרגיזים שהיו מנת חלקי בעבר. אז מה למדנו היום ילדים? לחצו פלוס לייבוש ומינוס לנעילת העיצוב.

החיסרון העיקרי של מייבש השיער הזה? הוא מאסיבי. הוא מאסיבי ברמה שהייתי צריכה למצוא לו מקום אחסון חדש כי הפן הקודם שלי, שממנו נפרדתי מאז, היה קטן ממנו משמעותית. הוא בהחלט לא מכשיר שאפשר לקחת לנסיעות והוא גם כבד יותר ממכשירי ייבוש אחרים שהתנסיתי בהם. כמו כן, מאחר שהוא גם אינו פועל בפול טורבו כדי לא להרוס את השיער, פעולת הייבוש עלולה להתארך בכמה דקות, אך מניסיוני זה לא קריטי. המחיר נסבל בהחלט ביחס למכשיר שיישרת אתכן שנים על גבי שנים בדומה לכל פן אחר שבו נתקלתי – 600 ש”ח והייבוש ההדרגתי יביא איתכן כמה שיותר קרוב לתוצאות של פן-מספרה, תלוי גם בכישורי הפן שלכן כמובן.

פוסט טיפוח שיער במגזין Fashion tailsהאופן שבו אני מייבשת שיער תלוי בשעה שבה אני חופפת. אם חפפתי בשעות הערב כפי שקורה לרוב, אני מייבשת את השיער במצב של יונים חיוביים ואז מעבירה לכפתור היונים השליליים ומתחילה לעצב בקלילות עם המברשת, גם היא של אמיקה, שבנויה בצורה האהובה עליי למטרה הזו. כפי שאמרתי, מומחית גדולה בענייני שיער אני לא, כך שכל ההתעסקות בשלב הזה היא מאוד בסיסית ולא תמצאו כאן תכסיסים או טריקים מעניינים. לרוב אין לי סבלנות לייבש את השיער לחלוטין עד הסוף ולכן אני משאירה אותו מעט לח והולכת לישון, כדי לקום למחרת עם טקסטורה גלית.

אם אני חופפת בשעה מוקדמת יותר, אז אני עושה בדיוק ההיפך: מאפשרת לשיער להתייבש באופן טבעי באוויר ומייבשת אותו כשהוא כבר אינו רטוב לחלוטין. הכל נובע מטעמי עצלנות כמובן, שלא יהיה ספק.

מכשיר ייבוש השיער עולה כאמור 600 ש”ח וניתן להשיג אותו כאן, עלות המברשות נעה בין 65-85 ש”ח, תלוי בקוטר המברשת וניתן להשיג אותן כאן.

פוסט טיפוח שיער במגזין Fashion tailsאני מודעת היטב לכך שכמות האזכורים שלי למוצרים של OUAI כבר מעוררת בחילה, אבל הם מוצרי ההולי גרייל שלי בכל הקשור לטיפוח השיער והם גם בסיס ההשוואה שלי לכל מוצר חדש שאני מנסה. למשל, הסיבה שבגללה פחות התחברתי למוס של SYOSS, גם אם בפני עצמו הוא לא רע בכלל, היא כי המוצר לא משתווה לספריי הגלים של OUAI שמצליח גם לעשות את העבודה וגם להרגיש לחלוטין חסר משקל על השיער. אני משתמשת בספריי הזה בכל יום ויום ומובן לי שהוא מהמוצרים האלה שאמשיך לקנות גם הרבה אחרי שיסתיימו.

גם את שמן ההזנה של OUAI אני מאוד אוהבת מאותן סיבות בדיוק: מזין את השיער, מריח טוב ובעל פורמולה מנצחת. אני עושה בו שימוש כשהשיער לח לאחר המקלחת. אגב, יש הרבה נשים שלא מתחברות לריחות של OUAI וכבר למדתי שהניחוחות האהובים עליי במוצרים שונים לחלוטין מהרבה נשים אחרות, אז זה הפקטור היחידי שאפשר לקחת בחשבון בעצם. פרט לכך אני מתקשה לדמיין מישהי שלא תתחבר למוצרים האלה, אלא אם כן היא קירחת נניח.

את המוצרים של OUAI ניתן להזמין כאן

פוסט טיפוח שיער במגזין Fashion tailsשני מוצרי טיפוח חביבים נוספים שלי הם הוויזארד המפורסם של אמיקה, שהפך למפורסם לא בכדי: אני משתמשת בו לפני ייבוש השיער כדי להגן עליו מפני החום והשמפו היבש של נטורל פורמולה, הוא החבר הכי טוב שלי ביום שלפני החפיפה. טריק קטן שלמדתי לגבי השמפו היבש: אני מניחה אותו בלילה שלפני החפיפה ופורשת עם זה לישון. החומר נספג בשיער טוב יותר ומסייע לנטרל שומניות וגם הנשורת הלבנה שמופיעה בדרך כלל לאחר השימוש בשמפו יבש כלל אינה מפריעה לי היות וגם כך אני פורשת לישון כשאני לבושה בפיג’מה מגוחכת ועם פרצוף משומן.

את הוויזארד אפשר להזמין כאן ואת השמפו של נטורל פורמולה ניתן לרכוש בסניפי הפארם

פוסט טיפוח שיער במגזין Fashion tails

אחרון חביב הוא מוצר שאיני נוהגת להשתמש בו בכל יום ואגלה לכן בסוד שגם לא בכל שבוע: דרוש מצב רוח מיוחד כדי שאטרח להחליק את השיער, לרוב אני אוהבת את המראה שלו קצת גלי, נפוח ככל הניתן ולא מוגדר. אחת לירח מלא מתחשק לי שהשיער יהיה חלק לגמרי ואז אני משתמשת במחליק של אמיקה או במחליק של Wetline שלגמרי עושה את העבודה ומגיע בפרינט חייתי, החלטתי שזה יתרון.

המחליק עולה 400 ש”ח וניתן להזמין אותו כאן

אז זו שגרת הטיפוח שלי כרגע והיא מאפשרת לי לתחזק שיער ארוך למדי, שזה מפתיע בפני עצמו כי אני מוצאת ששיער ארוך זה כאב גדול בישבן לתחזוקה. גישתי אומרת: אם מצאתן מוצרי טיפוח מעולים כמו ספריי גלים או מגן מפני חום – תדבקו בהם, אחרי שאסיים כמה מוצרי שמפו ומסיכות, אחליט באופן רשמי וחגיגי מה לרכוש שוב, אפקסס לכן את התשובה.