עד כמה אתן דחייניות בסולם של 1 עד אני-לא-יכולה-לענות-כרגע-כי-אני-עושה-מרתון-בנטפליקס? אם התשובה יותר קרובה לסקאלה השנייה, קיים סיכוי סביר שבמקום לבצע מטלות חשובות שעומדות על סדר היום, אפשר למצוא אתכן כך:

פוסט על דחיינות במגזין Fashion tails Luba Shraga

נראה מוכר? אני אגב, לא מגדירה את עצמי כדחיינית. למעשה, אני הרבה יותר מדי נוירוטית ולחוצה מכדי להפוך לכזו, אך במקביל אני גם לגמרי מכירה בעובדה שכל דבר שאי פעם נתקלתי בדחף פתאומי לסדר אותו – קרה בזכות העובדה שלא רציתי לעשות דבר מה אחר ולכן ניסיתי להרוויח קצת זמן.

אז לעתים דווקא יוצא טוב מהתכונה הזו, הדחיינות. אמנם היא נחשבת כתכונה שלילית אבל בעיניי היא לגמרי אנושית ואם אתן יודעות לנהל את הדחיינות שלכן בצורה שלא מסבכת אתכן ביותר מדי צרות ואפילו מנתבות אותה לאפיקים חיוביים, אז למה לעזאזל לא? זו אגב, אינה דוגמא לאפיק חיובי:

פוסט על דחיינות במגזין Fashion tails Luba Shraga

אז מה בכל זאת אפשר לעשות אם יש משימה שעומדת על הפרק ובא לכן לעשות הכל כדי להימנע ממנה? הנה כמה הצעות הגשה יעילות:

✛ לסדר תיקיות במחשב

זו משימה קלאסית השמורה למקרה של דחיינות קלאסית, כי אני לא רואה איך אדם סביר והגיוני מחליט לעשות דבר כזה על דעת עצמו. מבחינתי לסדר תיקיות במחשב זה הרע בהתגלמותו אלא אם כן אני צריכה לעשות משהו אחר שלא בא לי עליו ואז זה דווקא פאן לי. הבלוג שלי הרוויח תיקיות מסודרות לפי נושאים ולפי שנים באחד הימים שבהם לא רציתי לעשות משהו אחר במקום, כשקודם לכן התמונות היו מפוזרות באינספור תיקיות והכוננים שלי כבר היו מלאים עד אפס מקום. אז הבלוג מודה לי, המחשב מודה לי, המשימה הזו שהייתי צריכה להשלים? פחות, אבל בואו לא נהיה קטנוניות.

✛לסדר את מוצרי האיפור

עוד אגף שהרוויח בזכות הדחיינות שלי זה אגף האיפור. היה יום שבו נתקפתי בצורך פתאומי ולא מוסבר לעבור על כל מוצרי האיפור שלי ולהבריק אותם, לנקות את המגירות, להוציא את המוצרים שאין בהם שימוש ולארגן לי אוסף מתוקתק, נקי מחיידקים ונאה למראה. למעשה, האוסף שלי כל כך נאה למראה, שהדחיינות שלי בימים אלו מתבטאת בכך שאני עוברת לידו, פותחת כל מגירה ומפתעלת מהסדר ומיופיים של המוצרים. אגב, יש שיאמרו שזה לא רק סימן לדחיינות אלא גם אינדיקציה לכך שאני לא בקו הבריאות הנפשית – אבל בואו לא נהיה קטנוניות גם לגבי העניין הפעוט הזה. בכל אופן, אני משוכנעת שאוסף האיפור שלכן צריך קצת TLC אז אנא, עשו זאת בפעם הבאה שלא בא לכן להגיש עבודה בלימודים נניח.

✛ סדרו את האינבוקס

גם סדר וירטואלי לעתים נדרש ואף הכרחי. הסעיף הזה פחות רלוונטי מבחינתי כי אני פותחת כל מייל ברגע שהוא נוחת, אבל אני יודעת שחלק מבני האנוש הם אינם כאלה ולכן זו הזדמנות טובה לעבור על תיבת המייל ולגלות איזה איש ניגרי החליט להוריש לכן מיליונים הפעם אם רק תשאירו לו את פרטי האשראי שלכן. מיטיבות הלכת יכולות גם לחלק את האינבוקס לפי תוויות ולהצמיד צבע ייעודי לכל תווית אבל זו סתם הצעה ספונטנית ואקראית ששלפתי הרגע מהמותן.

פוסט על דחיינות במגזין Fashion tails Luba Shraga

✛ עבודות בית

עבודות הבית שלי מתחלקות לשני חלקים: החלק הבסיסי שעליו אני מקפידה שלוש פעמים בשבוע (נסו אתן לחיות בבית עם שלוש מפלצות פרוותיות) והמצפון שלי אינו מאפשר לפספס – וחלק נוסף שאני מגדירה כמיוחד ועל כן אני שומרת לאירועים מיוחדים, כמו לנקות כל מיני ארוניות וכל מיני מקומות אחסון שאליהם דחפתי לאורך השנים השד יודע מה. מאחר שאני לא מוניקה מחברים, כשאני אומרת “אירוע מיוחד” הכוונה היא אכן למאורע די נדיר, אבל כשמדובר ביום שבו אני עוסקת בדחיינות מתקדמת, אני לא בוחלת באמצעים ושולפת יד עמוק למגירות האלו עם חשש קל לגבי מה אמצא בפנים.

✛ עדכון פלייליסטים, בלוגים, סרטונים

הסעיף הזה רחוק מלהיות הכרחי, אבל מדי פעם טוב לרענן רשימות. לאחרונה עדכנתי את רשימת הצפייה שלי ביוטיוב ואת רשימת הקריאה שלי בבלוגים – וזה נתן לי מוטיבציה לצפות בתכנים חדשים וגרם לי להעיף תוכן שלא באמת צפיתי או קראתי אותו אך העמיס לי על הפיד. עדכון הפלייליסט במקרה שלי פחות רלוונטי מאחר שאני נמצאת יחד עם אפל מיוזיק במערכת יחסים קבועה, אבל אם אצלכן זה לא המצב – אז בהחלט מומלץ, בייחוד אם אתן יוצאות להליכות או ריצות, השם ישמור.

אז זהו, מקווה שסיפקתי לכן כמה רעיונות כיצד להעביר את הדחיינות שלכן ביעילות ובנעימים, הדחייניות המדופלמות שבחבורה מוזמנות להוסיף טיפים משלהן במקום לעשות משהו מועיל אחר!