כן, הפכתי להיות מהאנשים האלה שאצלם צמחים זה אוסף, זו מחויבות. מהאנשים האלה שיש להם רשימת השקיה וטיפול בצמחים שלהם. מהאנשים האלה שמכירים כל מיני שמות וזנים של צמחים ופרחים. כן, אני מעצבנת, תתמודדו.

בכל מקרה צמחים ואני זו באמת אהבה, אם במקרה לא הבנתן את זה כבר מהעובדה שכל הקעקועים שלי פרחוניים. מחויבות לשמה. אם יש משהו שבאמת ובתמים יכול לשמח אותי זה לקנות פרח או עציץ חדש, אתן יודעות, כל אחת והסטייה שלה.

אז לאחרונה יצא שאוסף הצמחיה הפראית אצלי בבית התרחב ורציתי להציג בפניכן את הפייבוריטים שלי למקרה שגם אתן בעסק או אפילו סתם אוהבות להתבונן על דברים יפים, אחרי הכל, בשביל זה אנחנו כאן, לא?

פוסט על אוסף הצמחים שלי במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

הרגשתי לנכון להתחיל מהעלים הטרופיים החביבים עליי כי הם כנראה כבר הכי מזוהים איתי ומופיעים אצלי בהכי הרבה צילומים. אם אתן בתחום הלייף סטייל ומתעסקות בצילומים, אז בעיניי כל סוג של עלה טרופי הוא מאסט לצילומים – הוא יכול להוסיף כל כך הרבה טקסטורה ואלמנטים מעניינים לפריים בלי מאמץ.

אני מחזיקה את העלים האלה בכלי עם מים שאני מחליפה כל כמה ימים ובינתיים הם מחזיקים לי חודשים – מומלץ גם לנקות את העלים מאבק כל כמה ימים כדי שייקלטו אור באופן אופטימלי (וגם כי עלה עם שטח פנים כזה נוטה להעלות אבק לאור העובדה שהוא שורד יפה).

פוסט על אוסף הצמחים שלי במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

צמח אוויר זו חיה מוזרה כי אין לו שורשים ולא שותלים אותו בשום מקום. הוא מקבל את כל מה שהוא צריך מהאוויר אבל בהחלט צריך לטפל בו. צריך לרסס אותו בעדינות עם מים כשלוש פעמים בשבוע, לספק לו מקור אור טוב ועם זאת לא שמש ישירה, אז כן, הם קצת עדינים. קיימים אגב מיסטרים ייעודיים להענקת לחות וריסוס צמחים כאלה וניתן להשיג אותם כאן למשל, בהחלט שוקלת להתחדש לי באחד כזה כדי להשלים את המהפך לאדם שאיש לא יירצה לתקשר איתו.

פוסט על אוסף הצמחים שלי במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

עם סוקולנטים וקקטוסים למיניהם יש לי בדרך כלל מזל רע. טוב, זה לא באמת מזל רע, אני מניחה שזה בעיקר טיפול לקוי אבל זו הרצפה שעקומה וכו’. טרם הצלחתי לפענח את הטיפול הנכון בהם אבל קיבלתי טיפ שאולי יעזור לי לשמור על החבוב הנאה הזה: להניח את העציץ בתוך כלי עם מים אחת לשבועיים למשך כמה רגעים, כדי שייספוג את הנוזלים שהוא צריך מהשורשים. בינתיים זה עובד, בינתיים הוא חי, טפו טפו חמסה חמסה.

פוסט על אוסף הצמחים שלי במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

הגענו ליפה והחתיכה מכולם (כן, החלטתי שזו היא!) – המונסטרה. הנסיכה של הבית, מיד אחרי החתולה הפוזלת. כחובבת עלים טרופים, חלמתי על החמודה הזו במשך תקופה ארוכה ומעולם לא נתקלתי בה בשום מקום. הופתעתי לגלות שבמציאות היא עוד יותר מרהיבה ופראית ו… טוב, התיאורים שלי כבר קצת מטרידים.

אז המונסטרה שלי ומסתבר שהיא ממש מתאימה לבית. היא דורשת מנה מרוכזת של מים פעם בשבוע וחצי והיא לא אוהבת שמש ישירה, בדיוק כמו אמא שלה. אני ממש מקווה שאני והיא נשרוד יחד לנצח.

פוסט על אוסף הצמחים שלי במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

הרכישה הזו לא הייתה מתוכננת, אבל פשוט לא יכולתי להתגבר על העובדה שהצמח הזה ורוד. הוא ורוד אנשים, מה קורה לכם? איזה מין עולם נפלא זה שיש בו צמחים ורודים? אז תכירו זה קורדלין אמירי, שם שמעולם לא שמעתי בעבר, מה שהופך את כל החוויה הזו לחדשה ומהממת. לצמח הזה אין הוראות טיפול מיוחדות ופשוט צריך להשקות אותו אחת לכמה ימים והוא לגמרי מרהיב ביופיו. אגב, יחד איתו נרכש גם משפך הפלמינגו הזה שבאמצעותו אני משקה את כל העציצים ורק תארו לעצמכן כמה רצינית אני נראית כשאני עושה זאת.

פוסט על אוסף הצמחים שלי במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

ולסיום פרחים, כי אתן יודעות כבר שזו אהבת אמת שלי. לצערי הרב הקיץ זו ממש לא העונה המועדפת עליי לרכישת פרחים כיאה לשונאת חמניות מוצהרת. כל הפרחים האהובים עליי ביקום הם פרחי חורף אז לא נותר לי מה לעשות אלא פשוט לחכות. מבחינתי זו לגמרי סיבה נוספת לשנוא את הקיץ ומסתבר שהפרחים שונאים אותו יחד איתי.

בכל מקרה, אני לא יכולה לדלג על רכישת פרחים לגמרי בקיץ ולכן אני קונה ורדים. הכי קלאסי. לפעמים אני מוצאת זנים ממש יפים, כמו הורדים האלה שיש להם אומברה מורוד לכתום וזה מרהיב בעיניי. אז לפעמים צריך לחזור למקורות ובחורף כבר נתפרע עם כל מיני סוגים מעניינים יותר.

המקומות האהובים עליי לרכישת פרחים וצמחים אגב, הם ורד השמיר ברשפון, פרחי בוקי ברמת גן ו- We love plants בתל אביב, שזו חנות מיוחדת מאוד ואהובה מאוד, שלא דומה בעיניי לשום משתלה ופשוט התאהבתי בה מהרגע הראשון.

אז מומחית גדולה אני לא, אבל מנסה להשתפר בהחלט. בכל רכישה חדשה אני מנסה להתעניין ולשאול – ובשלוש המקומות שציינתי עובדים אנשים בעלי ידע מרשים בכל הקשור לתחזוקה נכונה של צמחים ופרחים. את העלים הטרופיים ואת הורדים רכשתי בפרחי בוקי, את צמח האוויר בחנות מתוקה בשם Rose ברחוב רש”י ברמת גן וכל השאר ב-We love plants שנמצאים בכיכר מסריק בתל אביב.

ולסיום, מדריך מעולה שמסביר כיצד מטפלים בצמחי בית שונים, מהבלוג המהמם הזה:

plants5

מהם הצמחים האהובים עליכן?