אני מקדשת חברויות. ניסיון החיים שלי לימד אותי שלקשר ביולוגי אין תמיד משמעות והמשפחה היא לבסוף מי שאת בוחרת לעצמך, אז כדאי מאוד לבחור טוב וכדאי מאוד לטפח את הקשרים הללו. כמובן שכל אחת חווה את זה בצורה אחרת ונתקלתי לאחרונה בלא מעט דיונים על נשים שלא מצליחות לטפח חברויות עם נשים אחרות ותוהות ממה זה נובע.

לא ניכנס לסיבות מדוע זה לא עובד, אני חושבת שיש הרבה פקטורים שמשפיעים על כך וזה תלוי שני הצדדים, אבל חשבתי לשתף בטיפים שלי לשמירה על חברות נשית אמיצה שיכולה ללוות לאורך השנים.

פוסט על חברויות במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

לתחזק את הקשר

מערכת יחסים היא מערכת יחסים היא מערכת יחסים. בין אם היא אפלטונית או לא – אם לא תקפידו לתחזק אותה, היא לא תעבוד. החיים משתנים, סדרי עדיפויות משתנים, לא תמיד החברות ממשיכה לככב בטופ של הרשימה וזה בסדר, כל עוד היא עדיין נמצאת שם במיקום מכובד. דאגו לקבוע פגישות קבועות ואם גם זה לא מסתדר, תדאגו לשמור על קשר קבוע.

לדעת לשחרר

זה נראה כאילו הסעיף הזה עומד בניגוד מוחלט לראשון, אבל אני מוצאת שחברות אמת היא כזו שיודעת לשרוד תקופות עמוסות יותר ופחות. אין לי שום בעיה להיפגש עם חברה מסוימת על בסיס שבועי בתקופה מסוימת ובתקופה אחרת לא להיפגש אפילו כמה שבועות אם לא יותר, במידה ואחת מאיתנו עוברת תקופה בעייתית או עמוסה מאוד.

אני לא לוקחת תקופות כאלה של היעלמות באופן אישי והחברות הטובות שלי גם לא. כולנו מתנהלות מתוך ההבנה שהחיים דינמיים כאמור ואם מסתדר, אז ניפגש בשמחה- אבל גם אם לא, זה בסדר לקבל ספייס. יש לי סבלנות מאוד נמוכה לדרמות הקשורות במפגשים בתדירות נמוכה יותר או בחוסר תשומת לב – ומהצד השני של המטבע, אין לי שום בעיה להמשיך בדיוק מהנקודה בה הפסיק הקשר בגלל כל מיני נסיבות אשר אינן תלויות בנו,כאילו כלום לא קרה.

לא לשפוט

אני אדם שיפוטי, אני מאמינה שרובנו כאלה, אבל כלל הברזל שלי הוא לעשות כמיטב יכולתי שלא לשפוט ולשמור על ראש פתוח עם חברות טובות. אם יש לי ביקורת כלפיהן – לבטא את זה בפניהן ולא להחזיק מטען או ביקורת על ההתנהלות שלהן מאחורי הגב. לא חייבים להסכים עם הכל, בטח שלא חייבים להזדהות, אבל בעיניי קשר שיפוטי הוא לא קשר טוב באמת ואני עושה הכל כדי להימנע מזה.

האמת המרה

החברות האמיתיות שלי לא חוסכות ממני ביקורת ואני מקבלת אותה בהבנה כי אני יודעת שהן אוהבות אותי ורוצות בטובתי. גם טיפוס אובר מודע לעצמו צריך לפעמים לשמוע חוות דעת חיצונית, לא לחינם הקלישאה אומרת “דברים שרואים משם” וכו’.

פוסט על חברויות במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

מקום מפלט

אז אחרי שקיבלנו מנה מרוכזת של אמת, חברות צריכות להיות גם מקום של בריחה מהיקום. היכולת להעביר בחברתן כמה שעות צריכה להיות בגדר התנתקות מכל השאר. זה מחזיר אותנו למקום שחברות אמיתית היא מגוונת ותואמת לאורח החיים – לפעמים היא מציגה את האמת הקשוחה, לפעמים היא מציעה בריחה מהמציאות. חברה טובה אמורה להיות בעלת האינסטינקטים הנכונים כדי להציג את שתי האפשרויות הללו ואם לא יודעים, אז תמיד אפשר לבקש או לשאול.

בלי דרמות

חברות בין נשים שהן לא הפאוואר פאף גירלז עלולה לכלול בתוכה גם מחלוקות ולעתים אפילו ויכוחים. הסעיף הזה הוא אינדווידואלי ואני בטוחה שבכל מערכת יחסים ניגשים לזה מזווית שונה, אבל אני טיפוס שסולד מדרמות ולכן אני מעדיפה שחברותיי יהיו כאלה גם.

מה עושים אם קרה משהו מרגיז בין חברות? אני לא בעד לשמור את זה בפנים, אפשר לבטא את זה החוצה, אבל אני בעד גם להחליק ולהמשיך הלאה אחרי שזה קרה. דרמות שוחקות מאוד רגשית, אותי בוודאות וגם את החברות שבחרתי ולכן אני משתדלת מאוד לא לאפשר לאי הסכמות להידרדר לכדי משבר.

פוסט על חברויות במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

לדלג הלאה

ומה אם אין תיאום בכל הסעיפים שהזכרתי? אז אני בעד לשחרר. ותק אינו משחק כאן תפקיד משמעותיכמו שאנשים רבים נוטים לייחס לו. אם יש לך חברה ותיקה שהיא כבר לא ממש בגדר חברה עבורך – שחררי, אם השתניתן בצורה שבלתי ניתנת לגישור, כמו מיטב הגירושים ההוליוודיים – שחררי. אם את מרגישה שהחברה שלך שיפוטית ולא באמת רוצה בטובתך? שחררי.

יש לי חברות ותיקות, יש לי חברות חדשות ובסוף אלו ששורדות הן אלו שהגישה שלהן בנושאי חברויות מאוד דומה לשלי וזה מה שמאפשר לנו להמשיך הלאה, ביחד.

מהן הטיפים שלכן?
– התמונות באדיבות אתר Ban.do