לכולנו יש את הדברים האלה. המטלות המעיקות שאנחנו שונאות לעשות ורק המחשבה עליהן מעוררת בנו יצר דחיינות שלא היה מבייש אף סטודנטית בתקופת מבחנים. אני באופן אישי מוכנה להרחיק לכת כדי להימנע מביצוע הפעולות הללו, גם אם זה אומר שזה עולה לי ביוקר, כי, ובכן, אני שונאת אותן ורק עצם העלאתן בכתב מעוררת בי צמרמורת – אבל מה לא אעשה עבורכן?

✛ לשלוח חבילות בדואר רשום. שונאת את זה. שונאת למצוא אריזות מתאימות, שונאת לעטוף, שונאת להדביק מדבקות ופתקים – ובעיקר שונאת לצעוד לדואר. למרות שהסניף ממנו אני שולחת נמצא בסך הכל במרחק חמש דקות הליכה ממני, מרחק שאני גומעת על בסיס קבוע כמה וכמה וכמה פעמים ביום, יש משהו בצעידה לדואר שמרגיש מינימום כמו חאליסי חוצה את הים בדרך לווסטרוז.

פוסט על דחיינות במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

✛ לכבס חולצות עם כתמי מייקאפ. קודם כל אני שונאת מטלות בית באופן כללי. אני יודעת שיש כאלה שנהנות מהן ומבחינתי זה בערך כמו שאהנה להעביר זמן במחשבות על השואה הארמנית. לטנף חולצה רק קצת, רק בצווארון עם כתם מייקאפ זו אחת החוויות המרתיחות ביקום וזה בעיקר גורם לך להרגיש שהחולצה שלך לא באמת הרוויחה את הכביסה הבאה שלה ביושר. שלא לדבר על כך שזה גם גורם לך להרגיש שהאיפור שלך, זה שאמור להיות עמיד ואטום הרמטית כי הוא עולה כמו שכר הדירה שלך, בגד בך. הערת מערכת: אלה תמיד יהיו החולצות העדינות ביותר בארון שדורשות את כביסת היד העדינה ביותר, שייסה.

✛ ללכת לתופרת. יש לי שמלה יפיפיה שתלויה כבר מעל לשנה על הקולב כי היא גדולה עליי. יש לי כל מיני אנשי מלאכה אולד סקול ברחוב מתחת לבית ולא אחת אלא שתי תופרות ברדיוס הקרוב אליי שליטרלי מחייב אותי בצעידה של כחצי דקה בלבד ועדיין, השמלה תלויה שם מעל שנה. מוזמנות לשים הימורים מתי אישבר ואלך – או מתי אעלה אותה באש במפגן דרמטי, כי זו האופציה הבאה בתור.

פוסט על דחיינות במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

✛ להתאפר בחום הזה. נכון, אני בדרך כלל לא ארצה לצאת מהבית מבלי וודג’ מאופר באופן מלא ויש ימים שאני לא מדלגת על איפור עיניים מלא גם בידיעה שאסתובב כל היום בחוץ עם משקפי שמש עליי. אבל אם יש משהו מעורר בי זעם זה לעבור עם האיפור המלא בין חדרים נטולי מזגן ואז לצאת לאוויר העולם עם הלחות המגעילה. באופן מיידי אני מרגישה שהפרצוף שלי הופך למרק אנושי ואז אני בדרך כלל מתחילה גם לגדף ולטנף על יוטיובריות בחו”ל, נראה אותן מרגישות כל כך רעננות וחביבות ב-32 מעלות עם 90% לחות בצל, נראה אותן!

✛ ביטוחים. יש סיכוי טוב שהטלפון סימן את חברת הביטוח שלי כספאם ויש סיכוי טוב שלא עשיתי שום דבר בנדון. אני רוצה להתקשר לסוכן הפנסיה שלי כבר, אהמ, כמה זמן אני עצמאית? אז כן, בערך אותו פרק זמן. כשאני אומרת שאני “רוצה”, הכוונה שאני יודעת שזה מסוג הדברים של האנשים הבוגרים שאני חייבת לעשות, אבל בפועל מתחשק לי לדבר איתו כמו שמתחשק לי לצבוע את האישונים בלק. אל תשאלו למה בחרתי בדימוי הזה, אולי כי הרגע סיימתי למרוח.

✛ אעשה הכל כדי להימנע ממרחבים סגורים ומלאי אנשים. במיוחד ביולי-אוגוסט, במיוחד בחופש גדול מלא זאטוטים, במיוחד בעונות עמוסות במיוחד באיקאה. זו אחת הסיבות שבגללן אני כל כך אוהבת לעבוד מהבית. לא נשכח את הפעם ההיא באיקאה שבה ילד רץ לכיווני, נתקע בי ונפלטה מתוכי זעקה קטנה.

✛ סידורים בכללותם. אני לא אוהבת את זה. כמעט תמיד הם כרוכים בנסיעות אוטובוס מעיקות ובהליכה מרובה בשמש. אני תמיד חוזרת מהם כאילו חזרתי הרגע מתורנות באפגניסטן והדברים שראיתי שם, לא להאמין. אני יכולה להתמודד עם סידור פה, אולי סידור שם, אבל יום מרוכז של סידורים זה סיוט.

פוסט על דחיינות במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

✛ ספורט. בואו נדבר על זה. אני עושה ספורט און אנד אוף, בדגש על אוף, משהו כמו שלוש שנים. הייתי בסטודיו סי, עשיתי הליכות, לאחרונה גם עברתי לעשות ספורט בבוקר בבית כי הנחתי שלטיפוס אנאלי כמוני, זה הדבר היחידי שלא יפריע ללו”ז העבודה – וכלום. שונאת את זה. לא יעזרו כל הסרטונים, כל הפלייליסטים, כל בגדי הספורט היפים שהעמסתי כדי לעורר בעצמי את המוטיבציה, יש לי תחושה שאני ופעילות גופנית ודופק תקין במצב מנוחה נניח – לעולם לא נהיה חברים.

✛ למחוק הודעות ספאם והסרה מרשימות תפוצה. עד לפני כמה ימים הייתי ברשימת התפוצה של ד”ר יחיאל לסרי מעיריית אשדוד, מה שאומר שקיבלתי ארבע פעמים ביום (!) הודעה מרנינה כלשהי על פעילות שמתקיימת בעיר אותה עזבתי לפני כמעט חמש שנים ומסיבה מוצדקת. ההודעות המשיכו להצטבר, מבט ה”WTF” שלי ככל הנראה המשיך להעמיק את קמטי ההבעה ועדיין לא הסרתי את עצמי מרשימת התפוצה עד שלפני כמה ימים נשברתי ועשיתי את זה. ייתכן שזו הייתה הודעה שהזמינה אותי לכנס מתגייסים ששברה אותי לבסוף.

✛ לחזור לשיחות. לפעמים נדמה לי שאלה מסוג הדברים שאנחנו צריכות להשאיר ליד הגורל. ענית לטלפון? ענית, לא ענית? דלגי הלאה. קצת קשה לי עם הקונספט שאדם מסוים מחייג לאחר, האדם השני מפספס את שיחתו ובמקום לשלוח הודעת וואטסאפ ממלכתית כמקובל, הטיפוס המפוקפק הזה פשוט יושב ומחכה לטלפון בחזרה. אנשים, מה קורה איתכם?

פוסט על דחיינות במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

✛ תקשורת עם אנשי מקצוע. אני חושבת שאחת הסיבות הבולטות שבגללן התחתנתי היא בדיוק הסיבה הזו – לא להתעסק עם אנשי מקצוע. אני יודעת שזה סטריאוטיפי, אני יודעת שאני אישה חזקה ועצמאית שיכולה לתקשר עם מי שבא לה ולטפל בכל בעיה שמתעוררת בבית. אני גם יודעת שלעולם לא אעשה את זה. אני מוכנה לחיות, תיאורטית, בבית מלא בסתימות, ג’וקים ונזילות, כל עוד זה אומר שאין לי חובה להרים טלפון לאיש מקצוע שיבוא לתקן. למרבה המזל אני נשואה, לכן אני ממשיכה לחיות כאחת האדם אבל עמוק בלב אני יודעת שהייתי מהמוזרים האלה שחיים בסביבה לא מתפקדת ומספרים עליהם בחדשות. הכל, רק לא להתקשר.

✛ סיכומים כלכליים. אני קונה הרבה שיט שאני רוצה, סליחה, צריכה. לשבת מול סיכום כלכלי ולנסות להבין למה בעצם קנית את השיט הזה שרצית, סליחה, היית חייבת – זה כבר פחות נעים. סיכומים כלכליים שבהם אני כותבת בהוצאות מדוע הזמנתי פלמינגו מתנפח ענק כשאין לי בריכה (זה קרה) או סוכריות יקרות להחריד בצורת עיניים (גם זה קרה) הם בדרך כלל חוויה מצלקת, פחות עבורי, יותר עבור נתן. יש דברים שמוטב לא לתעד, זה הכל.

פוסט על דחיינות במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

✛ ימים מסוימים של עבודה. אני אדם חרוץ, עם מוסר עבודה סובייטי וכל זה. על כך יעידו כל מכריי שגם מפחדים ממני קצת ברמה ממש מעוררת הערכה. אבל יש ימים נדירים שבהם לא בא לי לעבוד. אני מתיישבת מול המחשב ואז נזכרת שאני צריכה לקום, בדרך כלל לכיוון המטבח, כדי לנשנש משהו. אני מנסה בכל כוחי להלביש על מטי פילטר של סנאפצ’אט וכושלת. אני עוברת על כל המחלקות של אסוס ובוחנת פריטים כאילו אני מינימום מנהלת להם את המלאי. הכל. כדי. לא. לעבוד.

✛ חוט דנטלי. אני חושבת שזה מסביר את עצמו. הכי בעד הגיינת פה, הכי לא מבינה למה אני צריכה לדחוף חוטים משונים בין הרווחים המאוד צרים שיש לי בשיניים. אולי אם הייתי לארה סטון הייתי נהנית לשייף את השיניים ביתר קלות עם רווחים בגודל של קניון אמריקה, אבל לא אצלי, הו לא. אצלי הכל צר והדוק כמו הפנים של קימי אחרי טיפול 10,000 וכל מה שכרוך בחוט דנטלי מייגע אותי מאוד.

האיורים באדיבות Man Repeller