קודם כל, אפשר לדבר רגע על כמה בלוגרית פח אני, שאחרי שבע שנים של בלוגינג הכותרת היחידה שהצלחתי לסחוט מהמוח היצירתי שלי לפוסט על מוצרי שיער זה “סיפורי שיער”? קופירייטרית אני כבר לא אהיה.

בכל מקרה, אני ושיער זה אישיו. השיער שלי נטול נפח בעליל ואני תמיד צוחקת שיש לי שתי שיערות על הראש כשלמעשה אני מתה מבפנים בכל פעם שזה נאמר. זה עומד ביחס הפוך ליכולת שלי לטפל בשיער, שהיא לחלוטין אפסית. אני לא יודעת לעשות תסרוקות, בקושי יודעת לתפעל מכשירים חשמליים ובואו נודה באמת, יום שבו אני לא מרססת לעצמי חומר לשיער הישר לתוך האישון הוא יום מוצלח ביומן שלי.

לאחרונה הצלחתי לסגל רוטינת שיער שמצליחה להוציא את המיטב מהפריזורה הבעייתית משהו שלי עם מוצרי High end לצד מוצרים זולים יותר, כך שכולנו נוכל לחגוג יחדיו, בין אם אתן סנוביות יוקרה או חובבות דראגסטור. שנתחיל?

פוסט טיפוח שיער במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

נתחיל בכך ששגרת טיפוח השיער שלי ממש לא מורכבת וכמעט לא מבוססת על חום בכלל. אני לא מתנגדת לזה באופן עקרוני, אני בעיקר עצלנית, מה שאומר שלמתוח, ליישר ולסלסל את השיער הן פעולות שבספר שלי הן מחוץ לתחום ביום יום. העיקרון היחידי שמוביל אותי הוא עיקרון העצלנות ומתוך העיקרון הזה יש לי נטייה ברורה למראה ה”מבולגן במכוון, הרגע קמתי מהמיטה”.

אני מודעת לחלוטין שאני יכולה להוציא מהשיער שלי יותר עם קצת יותר מאמץ ולעתים גם קצת מתבאסת על כך, אבל בואו נודה באמת, אלו הם החיים האמיתיים ולא תמיד יש לנו יותר מכמה דקות פנויות להקדיש לנושא. מבחינתי איפור ושיער מקבלים תיעדוף שונה לחלוטין.

רגע לפני שנצלול למוצרים עצמם, עוד מילה בנושא: כל המגזינים תמיד עוסקים בבעיות עולם ראשון של שיער חלק מאוד או של שיער מתולתל מאוד. נדמה שאף אחד לא עוסק בבעיות שלנו, הבחורות הרגילות, שהשיער שלהן לא חלק במיוחד וגם לא מתולתל במיוחד, לא רע במיוחד וגם לא טוב במיוחד, סתם Meh שכזה.

אז הנה אני כאן לתת לכן מענה עם מוצרים שעוזרים לי לתחזק שגרה של בחורות עצלניות, מוכנות?

✛ מוצרי השיער של OAUI: גישת החיים שלי אומרת שכל מה שטוב לקים קרדשיאן טוב גם לי ולכן כשג’ן אטקין, מעצבת השיער שלה, הוציאה לשוק קו מוצרי שיער נחשק במיוחד, הייתי בין הראשונות לומר Shut up and take my money. מאז אני משלבת את המוצרים ברוטינת טיפוח השיער: את שמן השיער אני מניחה על שיער לח אחרי מקלחת ואת הספריי ליצירת גלים אני מניחה כל יום כשאני מעצבת את השיער. את המוצרים ניתן להשיג כאן.

✛ מוצר שהוא באמת Holy grail אצלי זה מוס שמעניק נפח מאת Label M, מותג שלא ממש הכרתי עד לאותו ביקור גורלי אצל מעצב השיער הקבוע שלי ניסים פרץ. לא ידעתי שאני שייכת לז’אנר של בחורות שרוכשות מוצרים במספרה בסיום התספורת, אבל בחיי שהבקבוק הניאוני הזה קרץ לי ולא יכולתי לעמוד בפיתוי. זה המוצר היחידי שמצליח להעניק לי נפח שנשאר כל היום מבלי ליפול. אני אוהבת כל מיני סוגים של שמפו יבש אבל מוצאת שהם דוהים באופן דרסטי למדי עם הזמן – ורק המוצר הזה נשאר. את המוצרים ניתן להשיג כאן או במספרות הנבחרות.

✛ אז איך אני מעצבת את השיער? אני קודם כל מרססת את המוס על היד ואז מעסה את החומר לתוך כל מיני אזורים נסתרים בקרקפת ומנערת את השיער, בימים שבהם אני ממש מתאמצת, אני מורידה את הראש למטה יחד עם השיער כדי להחדיר את החומר נגד כיוון הצמיחה, מה שעושה אקסטרה נפח.

✛ לאחר מכן אני עושה פעולה עם היד שנקראת Hair scrunch, בעברית צחה – מכווצ’צ’ת את קצוות השיער עם הידיים כדי לתת להם עוד קצת מהצורה המעוגלת. כך בעצם אני מקבלת מראה שיער סוג של גלי וסוג של עם נפח מבלי שאצטרך לעשות שימוש במוצרים חשמליים.

✛ בימים שבהם אין לי כוח לכל השגרה הזו (כן, גם זה טו מאץ’ לעתים בשבילי) אני משתמשת במוצר לחות ללא שטיפה לתלתלים של חברת Crema, המוצר הזה עולה 20 ש”ח בלבד, מה שהופך אותו להרבה יותר נגיש וזמין מכל שאר המוצרים שהוזכרו עד כה – ועם זאת הוא גם עושה את העבודה.

שגרת טיפוח שיער לעצלניות במגזין Fashion tails לובה שרגא Luba Shraga

✛ בימים שבהם אני בכל זאת עושה תסרוקת כלשהי, לעתים אני נהנית לעשות קוקו ממש חלק עם שביל בצד וקשת פרחונית מעל. בימים כאלה אני משתמשת בספריי לשיער של אמיקה שלא מרגיש דוחה כמו שמוצרי ספריי מרגישים בדרך כלל ועם זאת עושה את העבודה. ספריי גרסת 2.0 אם תרצו, מכאן.

✛ במקלחת לעומת זאת, השילוב האהוב עליי הוא סבון מוצק של LUSH, כן, הכחול המהפנט הזה. סבון מוצק הוא לא קונספט מוכר בארץ אבל בלאש זה קטע ידוע. זה לגמרי עניין של הרגל וטכניקה – ועכשיו כבר ממש נוח לי להשתמש בו. אני משלבת אותו עם מסכה של Lasio שאמנם צריך להחזיק על השיער רבע שעה, אבל אני מסתפקת בפחות (הרבה פחות), שגרה של עצלניות – זוכרות? למרות שהשמפו והמסיכה שלי שייכים לז’אנר היוקרתי יותר, בגדול, אני לגמרי מאמינה שאלה מוצרים שאפשר ורצוי לקנות בהרבה פחות ולכן ברגע שאסיים איתם אעבור לשמפו ולמרכך של Sacara שנשלחו אליי לאחרונה לסקירה.

את המוצרים של LUSH ניתן להשיג בסניפי הרשת בחו”ל ואת המוצרים של Lasio ניתן להשיג כאן ובמספרות מורשות.

✛ לאחרונה בהמלצת בת שבע התחלתי גם להשתמש בויטמינים של סולגאר שאמורים לחזק את השיער ואת הציפורניים ואני מצפה להפוך בזכותם לזינה שעירה ועמידה במיוחד. אדווח האם הציפיות שלי יעברו את מבחן המציאות! את הויטמינים ניתן להשיג כאן.

יש גם לכן טיפים? מוזמנות לשתף!