אני יודעת מה אתן חושבות – “ספרי השראה?! בלעכס. איכס. לא תודה” והאמת היא שאני שותפה איתכן לדיעה.

אחרי שבשנות הנעורים קראתי כל מיני ספרים על נזירים והפרארי שלהם, פיתחתי סלידה כלפי מדריכים שמלמדים אותי איך לחיות את חיי.

חזרתי לספרים בסגנון בשנים האחרונות אבל מכיוון אחר – ספרים שמעניקים השראה, או שאתן יודעות מה – בואו נניח למילה הזו שהפכה לקלישאה כל כך מובהקת בעולמנו, לפחות עד לסיום עד סוף הפוסט, דיל?

מדובר בספרים שמבוססים על הסיפור של הנשים שעומדות מאחוריהן, כולן מופלאות ומצוינות – כל אחת בתחומה. סיפור חייהן, התובנות שלמדו בדרך וגם הטעויות שעשו תוך כדי ממלאות בהש.. סליחה, במוטיבציה להצליח גם.

פוסט על ספרי השראה במגזין Fashion tails לובה שרגא Luba Shraga

גילוי נאות: לא את כל הספרים קראתי עדיין, אבל קראתי בינתיים את חלקם ואני מוצאת שחלק מהמסרים שמועברים שם לגמרי נחקקים לי בראש וממשיכים איתי הלאה, במיוחד כמישהי עצמאית שמתמודדת עם הרבה מהאתגרים שמפורטים בספרים – מה שככל הנראה מעיד על טיבם.

אני חוששת שהקיץ היא לא בדיוק עונה שמעודדת אותי לקרוא, או לעשות משהו שהוא מעבר לבהייה במסך המחשב, כך שאני מקווה לחזור לכך בקרוב, כי מצפה לי דייט אישי עם לנה דנהם ונורה אפרון להם אני לגמרי מחכה.

הספרים שהוזכרו בסרטון:

פוסט על ספרי השראה במגזין Fashion tails לובה שרגא Luba Shraga

✛ הספר Leave your mark, שמוגדר בתור ספר מנטורינג שכתבה אליזה ליכט, אחת הדמויות הראשיות במחלקת השיווק של DKNY שמשתפת איך מוצאים עבודה, שומרים אותה ומתקדמים בה, בדגש על עולם הלייף סטייל והתייחסות לסושיאל מדיה.

✛ הספר Radical self love של גאלה דרלינג, שמבוסס על תורת חיים שלמה שלה שדוגלת בלעוף על עצמנו כמה שיותר. זה כן סוג של ספר עזרה עצמית שמתיימר ללמד איך באמצעות אהבה עצמית אפשר להשיג את כל המטרות. לאחרונה גם יצא לה ספר המשך.

✛ הספר Wildflower מתאר את קורות חייה של דרו ברימור, שהצליחה להפוך לאחת מיקירות הוליווד למרות שיש לה סיפור חיים לא פשוט של כוכבות בתור ילדה ואפיזודות סמים ארוכות. היא הצליחה להשתקם בצורה מלאה ואפילו להפוך לסוג של It girl.

Girlboss# מדובר באחד הספרים האהובים עליי וכזה שיצר תרבות שלמה של נשים עצמאיות, עוצמתיות, קרייריסטיות. טוב, סופיה אמרוסו לא המציאה את זה, היא פשוט עטפה הכל במעטפת מסחרית אופנתית ונתנה לזה שם מעולה. אמרוסו היא המייסדת של Nasty gal ובספר היא חולקת את קורותיה כסינדרלה קלאסית. בקרוב עתיד לצאת גם ספר ההמשך שלה.

✛ את הספר Heartburn התלבטתי האם לכלול אבל אז אמרתי, נו יאללה, לכי עם הזרם. מדובר בספר אוטוביוגרפי של נורה אפרון המצוינת, שכתבה בין היתר את התסריט של “כשהארי פגש את סאלי”. הספר עוסק בקושי בחיי הנישואין ובבגידה, שני נושאים לא בדיוק הומוריסטיים אבל נורה הצליחה להביא את הטוויסט שלה ולהפוך את הספר למשעשע, שנון ומלא ה***ה. מה? לא אמרתי כלום.

✛ הספר Yes please הוא אוטוביוגרפיה מאת אחת הנשים האדירות ביקום, איימי פולאר, שמספרת איך היא בכלל הגיעה לתחום הקומדיה ויותר מכך – איך היא צמחה בו והגיעה למעמדה. הייתי רוצה לומר שזה ספר שאני לא מצליחה להניח אבל בפועל אני תקועה עליו כבר כמה חודשים, לחלוטין לא באשמתה אגב. הספר גרם לי לשעשוע לא פעם ולא פעמיים והוא מרגיש כמו שיחה מעולה על קפה עם אחת הנשים המצחיקות בהוליווד.

✛ נדמה שהעולם מתחלק לאנשים שממש אוהבים את לנה דנהם ואנשים שממש סולדים ממנה. אני לא משתייכת לשום מחנה כי לא צפיתי ולו בפרק אחד של “בנות” (לא מתוך התנגדות עקרונית אגב, ייתכן שאגיע לכך בהמשך) ובאופן כללי אני לא כל כך מכירה אותה. זו בדיוק הסיבה שבגללה החלטתי לרכוש את Not that kind of a girl כדי להחליט מה דעתי על אחת הכוכבות הכי לא שגרתיות של הוליווד.