מראה האיפור האהוב עליי בשנים האחרונות, עוד הרבה לפני שטרנד הסטרובינג הגיח לעולמנו – הוא עור זוהר. אני לא אוהבת מייקאפים בכיסוי מאט, אני לא אוהבת מוצרים בעלי כיסוי מלא בכללותם. העור שלי לא מושלם ולמרות זאת, אני מעדיפה מראה איפור חי ונושם, כך שגם אם יש עליי Full face makeup, אני עדיין לא מרגישה שהלבישו עליי מסיכה.

פוסט על מראה איפור זוהר במגזין Fashion tails Luba Shraga לובה שרגא

(קרדיטים: Eden Bristowe, Style caster, Trend2wear, Oysho)

השגת מראה עור כזה גם עם איפור זו מלאכה שלמה ואני עדיין עובדת על השגת התוצאה שנראית לי הכי מתאימה, אבל עם הזמן הצלחתי לסגל בכל זאת כמה טיפים וטריקים שמסייעים לי במשימה:

✛ כדי שמראה האיפור ייראה קורן, קודם כל העור צריך להיות מטופח היטב ומאוזן. לבעלות עור מעורב ושמן יש נטייה לייבש את העור, נטייה שגם אני חטאתי בה לא פעם ולא פעמיים – וזה בהחלט לא מומלץ. שמרו על העור עם שגרת טיפוח שמותאמת לכן ומכילה רכיבים טובים (כלומר ביוש אלכוהול!) שמזינים את העור ונספגים בו בצורה אופטימלית. לאחרונה נטשתי את שגרת הטיפוח שלי ועברתי לשימוש במוצרי ג’רנטיק משולבים בטיפולי פנים ואני יכולה לומר שאני בהחלט מתחילה להרגיש בשינויים ויודעת שעוד מצפה לי תהליך ארוך. לכל אחת יש את הסודות ואת המוצרים שעובדים הכי טוב לה ובלי קשר למותג שבו אתן משתמשות – אם אתן מרגישות שמשהו בכל זאת לא עובד, מצאו אשת מקצוע טובה שעליה אתן יכולות לסמוך ובצעו התאמת מוצרים לפי ההמלצות שלה.

✛ מים והרבה מהם. למרות שאני מחובבות המים ואין לי בעיה לשתות אך ורק אותם, אני מרגישה שאין לי באמת פיקוח על כמויות המים שאני שותה לאורך היום ולכן אין לי בקרה האם אני שותה מספיק או לא. הטריק שלי הוא להחזיק בקבוק מים על שולחן העבודה כשאני עובדת וכך אני יודעת בדיוק כמה אני שותה והאם אני שותה מספיק. ליטר וחצי של מים ביום זה מאסט.

✛ אם אתן לא כל כך מתחברות להיילייטרים (יש אנשים כאלה?) או שאין לכן היילייטר זמין לידכן, אתן יכולות לטפוח בעדינות שמן קוקוס טבעי או אפילו באלם לשפתיים על אזור עצמות הלחיים. אני יודעת שיש הרבה נשים שמשתמשות במוצרי Glossier ומספרות שאת הבאלם שמיועד לשפתיים ולאזורים יבשים בגוף, הן גם טופחות על עצמות הלחיים לקבלת הארה טבעית.

✛ השתמשו בפריימרים מאירים: מעבר לכך שהם יפיפיים, מדובר במוצרים רב שימושיים שאפשר להניח כבסיס לאיפור, לערבב עם המייקאפ עצמו ובחלק מהמקרים גם להשתמש בהם בתור היילייטר לכל דבר ועניין. אפשר למצוא כל מיני פריימרים מאירים בשוק, גם של חברת Glossier (אם יש לכן איך להשיג אותו), גם הסטרוב של מאק וכו’.

✛ השתמשו במייקאפ בעל כיסוי קל וחי: מבחינתי מייקאפ מוצלח הוא כזה שאני יכולה לזהות את הנמשים שלי על האף גם דרכו. לא אוהבת כיסוי מאט אלא אם כן מדובר באירוע, בטח שלא ביום יום ובטח שלא בימי הקיץ. אני יודעת שהרבה נשים מעדיפות מייקאפ כבד עם כיסוי מאט דווקא בקיץ כדי ששום דבר לא יזוז, אבל אני מתקשה להתחבר למראה הזה.

✛ השתמשו בספוגית איפור. זה מבחינתי הוא הטיפ של החיים עצמם, כי עם ספוגית איפור אפשר להטמיע את המייקאפ בצורה היפה ביותר שראיתי. את הספוגית מומלץ להרטיב באמצעות מים או ספריי מיסט כדי שתתנפח קצת ואז לטפוח את החומר לתוך העור. אחרי שאני מניחה היילייטר וברונזר, אני אוהבת לעבור על אזור הלחיים עם הספוגית הלחה כדי לוודא שהכל מוטמע היטב ובצורה אחידה.

✛ אם כבר הזכרנו ברונזר, אז אני אוהבת להשתמש בברונזר קרמי שממש נטמע היטב על גבי העור באמצעות מברשת פיסול דחוסה, אך גם ברונזר אבקתי יעשה את העבודה.

✛ את ההיילייטר שלי אני בוחרת לפי מצב רוח וגם לפי המקום שאליו אני צפויה לצאת: ביום יום אני מעדיפה להשתמש בהיילייטר עדין, קרמי או אבקתי. בערב או לצילומים אני משתמשת בהיילייטרים הרבה יותר מודגשים. בשני המקרים אני אוהבת להשתמש במברשת מניפה דקה וקטנה כדי להניח את החומר בדיוק במקום הנכון.

✛ את מראה האיפור מומלץ לחתום גם כן עם פודרה מאירה, אך כמובן שאם העור שלכן מעורב או שמנוני ואתן חוששות להיראות מבריקות יתר על המידה עם פודרה כזו, אפשר קודם כל לקבע את אזור ה-T עם פודרת מאט סופחת שומנים.

✛ ספריי מיסט הופך להיות לחברכן הטוב ביותר: אפשר להשתמש בו לפני הנחת האיפור, אחרי הנחת האיפור ובמהלך היום כמוצר ריענון. הוא מחייה איפור שמונח על העור כמה שעות ומונע ממנו להיראות מקומח.

✛ רוצות להדגיש את ההיילייטר שלכן אפילו יותר? אחרי שסיימתן להתאפר ולפדר, רססו ספריי מיסט על מברשת המניפה וחזרו על פעולת הנחת ההיילייטר. הרטיבות מאפשרת להוציא את המירב מהפיגמנט של החומר והבחירה לעשות זאת בשלב הסופי בהחלט תבטיח שלא תניחו מעל שום מוצר שעשוי לטשטש את האפקט שלו.

✛ קחו איתכן בתיק במהלך היום כמה מוצרים שיעזרו לכן לשמור על סטטוס קוו של פנים זוהרות אך לא מבריקות מדי: מים (כבר ציינתי כמה זה חשוב?), את חברינו הספריי מיסט, דפי בלוט (אני אוהבת את אלו של לייף, מניחים אותם על האזורים הבעייתיים והם סופחים את שאריות השומן) ופודרה.

You glow girl!

dewyskinproducts

המוצרים שהוזכרו בפוסט ובסרטון:

✛ מוצרי הטיפוח של ג’רנטיק, ניתן לברר הפנייה לקוסמטיקאית באזור שבו אתן גרות במספר הבא:1-800-35-1717

✛ מוצרי Glossier, לא שולחים כרגע לארץ אבל ניתן להשתמש בחברת שילוח חיצונית ובהטבה השווה שמציעה הדס שר לצופות שלה.

✛ Fix וקרם הסטרוב ניתן להשיג בחנויות מאק ברחבי הארץ

✛ את הפריימר המאיר של NIOD ניתן להשיג כאן

✛ מייקאפ BFF של איל מקיאג’, ניתן להשיג בסניפי הרשת ברחבי הארץ

✛ ספוגית של ביוטיקייר, ניתן להשיג בסניפי הרשת ברחבי הארץ

✛ ברונזר Soliel tan de Chanel, ניתן להשיג בעמדות שאנל בסופר פארם

✛ היילייטר של טופשופ, ניתן להשיג כאן

✛ היילייטר פיצה של OFRA כרגע לא במלאי, ניתן להשיג היילייטרים דומים כאן

✛ פודרת Strobe של Hourglass ניתן להשיג כאן

✛ קונסילר של מאלו ווילז, ניתן להשיג כאן

✛ שמן קוקוס ניתן להשיג כאן

✛ ספריי מיסט של פיקסי, ניתן להשיג כאן