כשהודעתי על העזיבה שלי מכלות אורבניות, נראה שלא מעט אנשים הוכו בתדהמה. כנראה שזה קורה בכל ההחלטות הגדולות בחיים: אירוסין, גירושין, הבאת ילד לעולם, מציאת עבודה חדשה או עזיבתה – אנשים מהצד לא רואים ולא מודעים לתהליך מאחורי הקלעים אלא רק לתוצאה הסופית וזו לעתים מפתיעה.

כמובן שזה היה נראה עוד יותר מפתיע לאור העובדה שכתבתי בכמה וכמה הזדמנויות, גם כאן בבלוג, על כך שלנהל את אתר “כלות אורבניות” זו עבודת החלומות שלי.

ובכן, אני עומדת גם מאחורי הקביעה הזו ומאחורי ההחלטה שלי לעזוב, גם כמעט חודשיים אחרי. איך זה אפשרי?

2

העבודה בכלות אורבניות הייתה מרתקת. מאתגרת, מעצימה, מפתחת ומורכבת. הגעתי לשם עם ניסיון מתחת לחגורה: כבר עסקתי בכל מיני תחומים הקשורים לעולם התוכן והדיגיטל – וכמובן שגם כבר ניהלתי את הבלוג שלי כמה שנים טובות, אבל העבודה הזו מיקדה אותי וגרמה לי למתוח את היכולות שלי לגבול הקצה, רק כדי לגלות בכל פעם כזו שאני יכולה עוד קצת.

היכולת להתעסק 24/7 בהיבטים שונים בעולם הלייף סטייל, היכולת ליצור עולם תוכן שקוראות רבות צורכות ואוהבות בכל יום ויום, כל אלו מופיעים אצלי במילון תחת ההגדרה “חלום” עד עצם היום הזה.

אבל מטבע היותי סקרנית, יש לי הרבה חלומות וזו הייתה הגשמה של רק אחד מהם.

בשלב מסוים שאלתי את עצמי מה ארצה לעשות כשאהיה גדולה: ראיתי את עצמי עושה משהו משלי – ובשלב הזה הבנתי שלעבוד במקום הנוכחי שלי כבר לא מהווה חלק מהמשוואה והגיע הזמן להמשיך הלאה.

10 (1)

המחשבה הזו מאוד הפחידה אותי, שהרי בתקופה שקדמה לניהול האתר הייתי עצמאית וזה לא היה קל בלשון המעטה. מצד שני, הייתי צעירה בהרבה, מנוסה פחות ופעמים רבות מונעת על ידי החרדה הקיומית להתפרנס יותר מאשר כל דבר אחר.

לומר לכן שלחזור להיות עצמאית בשלב קצת מאוחר יותר זה לא מפחיד? מפחיד בריבוע. אבל עשיתי את זה בכל זאת, כי אם יש משהו שאני מאמינה בו בצורה מוחלטת זה ביכולת שלי תמיד לנחות על הרגליים ואני יודעת שתמיד אסתדר בכל דבר שאעשה.

אני לא רוצה רק “להסתדר”. אני רוצה להגשים חלומות ויש לי הרבה כאלה. את התקופה מאז שעזבתי את “כלות אורבניות” לקחתי לעצמי כדי להגדיר מהם החלומות האלה, תתפלאו אבל זה ממש לא טריוויאלי.

5 (2)

הבנתי שחלום אחד שלי הוא ללמד: לפני כמה חודשים העברתי הרצאה בנושא יצירת תוכן ברשת וזה הרגיש לי כמו אפריטיף למנה העיקרית שאותה אני צריכה לבשל בעצמי. לימודים פורמליים לא עניינו אותי כל כך, אבל סדנאות וקורסים זה משהו שתמיד אהבתי ולאורך השנים גם נרשמתי לכמות מכובדת מהן. כשהבנתי שאני נהנית גם לעמוד בצד שמעביר את המידע ולא רק בצד הלומד ואכן יש לי מה להעביר הלאה – הרגשתי שהכל מתחבר.

8

בשלב הזה החלטתי לחבור לחברתי הטובה בת שבע. איכשהו יצא שלאורך השנים היא מצאה את עצמה בצומת דרכים מקצועית בתזמון מושלם יחד איתי והיא מסוג הטיפוסים האלה שדומים לי מאוד בענייני תעסוקה: אלה שעל הנייר אמורים להיות חרדים מפני שינויים ודווקא מהסיבה הזו מתעקשים לנוע קדימה. אז הדרכים שלנו שוב הצטלבו והחלטנו הפעם לנוע בהן יחדיו, יד ביד.

יחד יצרנו את ה-Socialgirls# שזו כנראה הדרך הטובה ביותר להגדיר את המהות שלי ושלה בהאשטאג אחד. ב-16.5 אנחנו נעביר סדנה שמבוססת על כל הדרך שעברנו יחד ולחוד – ומתרכזת בפייסבוק ובאינסטגרם.

3 (2)

דבר אחד שהבחנתי בו ברוב הסדנאות שנכחתי בהן, היה שמרובן אמנם נהניתי, חלקן פתחו דרכי חשיבה חדשות אבל הרגשתי שמשהו בכל זאת חסר. אני ובת שבע עבדנו על פורמט שמטרתו לחבר את כל חלקי הפאזל: לרענן את דרכי החשיבה אך גם להעניק כלים וטיפים מעשיים כדי להצליח.

הסדנה שבנינו תועבר מצד אחד בפורמט של שיחה נעימה: משהו מאוד נינוח, בלופט נעים ורחוק שנות אור מהאופן הפורמלי שבו מתנהלות מרבות הסדנאות, אך מצד שני וברמה המעשית, היא מעניקה כיוון מאוד ברור לגבי מה צריך לעשות כדי להצליח.

הסדנה הזו מיועדת למעצבים, יבואנים – בעלי עסקים. כאלה שלא בהכרח יש להם תקציב למשרדי פרסום גדולים שינהלו להם את החשבונות ולכן הם יעדיפו לעשות את זה בעצמם, אך הם רק צריכים את ההכוונה הנכונה.

הסדנה הזו מיועדת גם לאנשים שנמצאים בצומת דרכים מקצועית ורוצים להיכנס לתחום הדיגיטל. לקבל את הכלים הנדרשים כדי לנהל את המדיה החברתית ללקוחות אחרים, אולי כדי למצוא עבודה במשרד דיגיטל. הרי אף אחת מאיתנו לא התחילה במקור בתחום הדיגיטל ואני מאמינה שהסדנה הזו היא בדיוק הדלת שצריך לפתוח כדי להיכנס לעולם הזה. הסדנה הזו מיועדת למנהלי שיווק של מותגים שרוצים ללמוד טיפים ו- Hacks שיעזרו להם לשפר את הנוכחות של המותג שלהם בסושיאל מדיה.

את כל הפרטים לגבי הסדנה תוכלו למצוא כאן

ואם תראו לנכון לבקר בלינק, לספר לחברות שלכן שזה עשוי להיות רלוונטי להן או אפילו להזמין כרטיס עבור עצמכן אז אהיה אסירת תודה על כך. שני דברים חשובים שראוי לציין: יש חניה בשפע באזור הסדנה ורכישת הכרטיס מנפיקה באופן אוטומטי חשבונית מס.

בעבר כשחלקתי איתכן טיפים לגבי איך מוצאים עבודה, איך לעבוד בצורה כזו או אחרת – הגשתי את הטיפים האלה מתוך מקום מאוד בטוח, במשרה שנחשבת למעוררת קנאה אצל רבות. אז היום אני נמצאת במקום אחר, מרגש מאוד אך גם כזה שיש בו חוסר וודאות ובוודאי לא קל.

גם בנקודה הזו אני יכולה לומר לכן שאם אתן נמצאות במקום שלא עושה לכן טוב, אם אתן תקועות במקום מסוים מבלי להתקדם, אם אתן מרגישות שלא מעריכים אתכן מספיק או אם בוער בכן לנסות את מזלכן בתחום ההוא שתמיד נותר בגדר פנטזיה – אז תעשו את זה, אתן חייבות את זה לעצמכן.

6 (1)

גם אני עשיתי את מה שהרגשתי כחובה כלפי עצמי וכעת הגדרתי מהם החלומות שלי:

החלום שלי הוא לכתוב במקומות אחרים, הייתי שמחה לכתוב במגזין.

החלום שלי הוא לייצר שפה ויזואלית למעצבים ולמותגים – ובאמצעות השפה הזו לשווק ולמתג אותם ברשת. אני עוסקת בשיווק, בכתיבה, ניהול פלטפורמות  חברתיות מא’ עד ת’, ביצירת תוכן שיש בו סטייל קצת שונה ובעיקר הרבה נשמה.

החלום שלי הוא לייצר ולהפיק צילומים יפיפיים ללקוחות.

החלום שלי הוא להגיש ללקוחות רעיונות מעניינים וקריאייטיב מקורי שייקדמו אותם ברשת וייצרו עבורם נוכחות שממנה לא ניתן להתעלם.

11 (1)

החלום שלי הוא לעבוד עם אנשים מעניינים שיש להם אותו “אני מאמין” כמוני ולקחת חלק בהצלחה שלהם ברשת.

החלום שלי הוא ללמד ולהעביר קורסים בנושאים שיש לי בהם מה לתרום.

חלק לא מבוטל מהחלומות שלי כבר התגשמו, כי יש לי את הפינה שלי ברשת לכתוב בה ואני אומרת את זה ללא שמץ של ציניות. פינה שהיא רק שלי ואני יכולה להתבטא בה ולנתב לתוכה את כל מה שאני הכי אוהבת. אני כותבת גם את שאר החלומות כי אני יודעת שקוראים אותי כל מיני סוגים של אנשים ואני מאמינה שחלק מהם יכולים לסייע לי להגשים אותם.

2 (2)

לשתף קוראים את מה שעובר עלייך כשאת עדיין נמצאת בעיצומו של התהליך זה לא פשוט, זה להודות שאת עדיין לא שם. זה להודות שאת מאמינה בעצמך ואת מקבלת מדי פעם “כן” אבל גם לעתים “לא”. הרבה יותר קל לשתף כשכבר הגעת למקום מסוים, הצלחת ואת יכולה לחלוק עם כולם בסודות ההצלחה שלך. אבל טרפתי את כל הקלפים מחדש והנה אני כאן. מתמודדת עם הרבה אתגרים אבל מאמינה ביכולות שלי להצליח.

אם הפוסט הזה גם נגע בכן בצורה כלשהי ואולי אפילו יגרום לכן לעשות שינוי חיובי, אז הנה חלום נוסף שהתגשם לו.

צילום: מעין חיים