נדמה לי שבכל שנה בתאריך הזה בדיוק בחמש השנים האחרונות, כתבתי בבלוג שלי בגילוי לב על העצב שאני מרגישה כשלוח השנה מצביע על ה-17.4, מה שהיה עד לאחרונה יום הנישואין שלי. בשלב מסוים התחלתי להרגיש כמו תקליט שבור , בעצם אני יכולה להניח את האצבע על התאריך המדויק שבו זה קרה – ביום הזה לפני שנה.

Photo-23

Photo-21

Photo-73

Photo-75

עשינו מאמצים די עלובים לחגוג את יום הנישואין אז, אבל בפועל לא יכולתי לנתק ממנו את המשמעויות העצובות שלו. הסברתי כל כך הרבה פעמים מדוע היום הזה היה טראגי בעיניי (אמ;לק: התחתנתי לפני חמש שנים בדיוק, הכלב הראשון שלנו פרדי, נהרג באותו יום וקברנו אותו בסיום ערב האירוע) עד שעייפתי אפילו את עצמי.

Photo-114

Photo-5

Photo-153

לפני שנה הבנתי שדרוש שינוי, שזה לא אופייני לי להתבוסס ברחמים עצמיים שנה אחר שנה. מה פתאום אני מתנהגת ככה? הבנתי את מקור התחושות אבל זה ממש לא הסטייל שלי. לא ידעתי איך לתרגם את השינוי למעשים, עד שהשתעשעתי לפתע ברעיון לערוך טקס חידוש נדרים.

Photo-136

Photo-142

Photo-146

עבדתי בתעשיית החתונות, ידעתי איך להפיק אירוע מא’ עד ת’, במי להיעזר ומה לעשות ובכל זאת זה היה נשמע לי רעיון מופרך אחרי שאמרתי אותו לעצמי בקול רם. למה שתרצי להתחתן פעם נוספת? עם אותו אדם? את לא אליזבת טיילור, אז תרדי מהעץ חמודה.

Photo-18

אבל לא ירדתי מאותו עץ שגרם לי לרצות להתחתן בפעם השניה ואפילו העליתי את זה בפני נתן. בחיי, אני לא יודעת מה האיש האומלל חשב לעצמו באותו רגע, אבל להפתעתי הרבה הוא זרם. ההצעה הזו עלתה אחרי שעברו הרבה מים בנהר החיים הזוגיים שלנו, אחרי תקופה מאוד מורכבת בלשון המעטה וכנראה שהאירוע הזה היה הניסיון של שנינו לפתוח דף חדש אמיתי (בשילוב עם הרבה עבודה קשה כמובן), אבל במקום לעשות את זה כרווקים חדשים בעולם – החלטנו לעשות את זה יחד.

Photo-215

Photo-168

הקיבה התהפכה עוד לפני שהעליתי את פוסט הצהרת הכוונות שלי לפייסבוק והאמת היא שגם אחרי. להצהיר שאת רוצה להתחתן פעם נוספת זה כמו להזמין אנשים לבקר, לשפוט אותך ולחשוב שאינך צלולה, מה שאולי היה נכון. מהרגע שהכפתור נלחץ על Publish, הפוסט הפך כמו כדור שלג: במקום לקבל קיטונות בוז, קיבלתי המון תמיכה מאנשים שהכירו את הסיפור או נחשפו לו לראשונה והיה נראה שכולם תמימי דעים על כך שהאירוע הזה, בכל קונסטלציה שהיא, צריך לקרות.

Photo-166

הלם.

אחרי שאת מצהירה שאת רוצה להתחתן בפעם השניה עם אותו אדם, אין לך איך לסגת מההחלטה הזו, להתחרט, לחזור בך. מאותו רגע והלאה התחלנו את המסע הכי מטורף בחיים שלנו, אשר זכה לשם #אירועלאחתונה, כי אם כבר שכנעתי את נתן להתחתן איתי פעם נוספת, הסכמתי לתת לו את הכבוד שלא נגדיר זאת כחתונה רשמית.

Photo-182

Photo-186

אמנם אליזבת טיילור אני לא, אבל זכיתי להזדמנות שמעטים האנשים שזוכים לה עם אותו אדם – לעשות Do over. זה לא שהעבר נמחק לחלוטין, אבל האירוע הזה היה אמור להיות חוצץ מקשר רווי מטענים לקשר ישן-חדש, שהוא לא נטול בעיות לחלוטין – הרי אין מערכות יחסים כאלה – אבל ירדו ממנו כמויות ענקיות של קארמה גרועה מאוד.

Photo-192

תכנון האירוע הזה היה כמו מגרש המשחקים שלי: הייתה לי ההזדמנות לבחור בדיוק מה אני רוצה לעשות ואילו ערכים אני רוצה ליצוק לתוכו. היה לי ברור שאני לא רוצה להתעסק עם צ’קים ומתנות – וגם אין לי צורך בזה. התחתנו כבר, קיבלנו כבר מתנות כזוג צעיר (מאוד מאוד) וממש לא הייתי מעוניינת לחזור על הסאגה הזו שוב, אחרי הכל, זה כנראה אחד החלקים הפחות נעימים שכרוכים בתכנון אירוע.

Photo-173

Photo-180

רציתי אירוע שהוא בסימן סגירת מעגל וכך היה לי ברור שכל המתנות שנקבל בכל זאת, לא יהיו מיועדות עבורנו אלא קודש לשתי עמותות – הרצליה אוהבת חיות ולמען הכלבים שבצל. את הפעילות של שתי העמותות הללו הכרתי מקרוב, הייתי מקורבת גם לנפשות הפועלות בהן ומבחינתי זו הייתה בחירה טבעית.

Photo-198

לממן אירוע שכל ההכנסות שלו יילכו לתרומה גם כן לא יכולתי, כי גם בסעיף הזה אני לא אליזבת טיילור ולכן זה הציב בפניי אתגר חדש – לארגן אירוע שלם בהתנדבות, בתרומה.

Photo-201

Photo-226

עכשיו בדיעבד כשעברה חצי שנה מאז ואני חושבת על כמות האנשים שנרתמה ותרמה באירוע, קצת קשה לי לעכל את המימדים של הדבר הזה ואני כמעט צריכה לצבוט את עצמי כדי להיזכר שזה באמת קרה, אבל הו, זה קרה.

Photo-207

לאירוע נרתמו אנשים שלא רק נתנו את הכישרון ואת הזמן שלהם לאירוע, אלא גם נתנו את המקום לאירוע (היי הגלריה בית לאירועים!) ויצרו סעודת מלכים עבורו (היי עץ השדה!) והכל בהשקעה שבאמת קשה לעכל את המימדים שלה.

Photo-211

Photo-229

Photo-238

Photo-246

לא הרגשתי ואולי גם לא רציתי להרגיש כמו כלה בשום שלב בתהליך, כי זו לא הייתה הפואנטה מבחינתי, אבל כל אותם אנשים שהשתתפו באירוע בהחלט גרמו לי להרגיש כמו כלה כזו ומכאן גם נובעת הגדולה שלהם.

Photo-254

Photo-255

Photo-261

חלק מסוים מההוצאות לא יכולנו לגייס כתרומות ולכן הרעיון החדש שלי היה להרים קמפיין גיוס המונים. הדס הופקדה על ניהול הקמפיין וגם כאן קיבלנו כמויות אהבה בלתי נתפסות מצדם של מעצבים, אמנים וכל מיני אנשי מקצוע נהדרים שתרמו מהיצירות שלהם לטובת הקמפיין. המשקיעים בו יכלו לבחור תמורות שוות במחירים ממש טובים עבור השקעתם וליהנות מהידיעה ש-100% מתוכה היא תרומה לשתי עמותות שמצילות בעלי חיים מהסגרים.

Photo-265

Photo-271

חצי שנה של הכנות לא שגרתיות שלימדו אותי דבר או שניים על החיים, הגיעו לנקודת השיא ב-11.10.15, התאריך של ה-#אירועלאחתונה שלנו. בדומה לחתונה ‘רגילה’, גם כאן הזמן טס במהרה והנה, אנחנו כבר שישה חודשים אחרי.

Photo-279

Photo-284

Photo-289

Photo-291

זה היה יום מדהים, עם אוכל טבעוני, כלבלבים מקושטים בפפיונים כאורחים, המון אהבה. זה היה מפעים, מעצים, עד היום מתרגשת מהמחשבה על כל מה שקרה מהרגע שגלגלתי את הרעיון הזה לפני שנה, רעיון שהיה נראה לי הגיוני וסביר בערך כמו לפגוש חדי קרן ברחוב ועד השלב שבו זה אכן התממש.

Photo-295

Photo-297

Photo-304

Photo-312

Photo-321

Photo-326

את הנדרים שהקראתי לנתן הקדשתי בסיומם גם לפרדי, שנהרג היום בדיוק, לפני חמש שנים. עצם קיומו של האירוע יחד עם הקעקוע החדש שלו על הרגל שלי, שזה גם כן אחד הדברים המשמעותיים ביותר שעשיתי השנה – סייעו לי להשיג את סגירת המעגל שכל כך קיוויתי לה והיום, בפעם הראשונה מזה חמש שנים, אני כבר לא בוכה.

Photo-365

Photo-399

Photo-466

Photo-475

קרדיטים

לוקיישן: הגלריה בית לאירועים

צילום סטילס: נטלי שור

צילום וידאו: Paper hearts

עמדת שזירת פרחים: Flower booth

שמלה: נועה הלינגר

הזמנות: סטודיו ליניקה

עיצוב ומיתוג: Blush מעיין כרמי

קשת שיער: קולולוש

נעליים: רוני קנטור

דוגיסיטרית: הדוג-מנית

איפור ושיער: רות טולדו

אלכוהול: מרטיני רוזה

קייטרינג טבעוני: עץ השדה

מגנטים: קריאייטיב ממוריז

דיג’יי: מעין ברגמן

קעקועים זמניים: My toy tattoo

מניקור ופדיקור: שרומבה

טבעות: שלומית אופיר ו- Lily&Dahlia

עניבת פפיון: איביי

חליפה: דורון אשכנזי

עורכת הטקס: אורי שביט, “טבעוניות נהנות יותר”

עוגה: עלמה דברים טעימים מהתנור

Photo-514

Photo-520

Photo-554

Photo-670

Photo-708

Photo-723

Luba & Nathan Wedding Film from Paper Hearts on Vimeo.